Ziņu arhīvs. Decembris 2002.


 

30.12.2002. Līdz gada beigām cenšos nobeigt savas saistības pret šo jaunumu lapu. Sākot ar jauno gadu šī lapa būs arhīvā, bet tās vietā būs cita, kurai ir mainīts dizains un nedaudz arī funkcionalitāte. Funkcionalitāte gan tikai lapas administrātoram, viņš lapu varēs papildināt no jebkuras vietas pasaulē, kur pieejams internets.

Lai atvieglotu sev dzīvi, esmu izlēmis no citiem avotiem aizgūtās ziņas netulkot. Tās būs kādā no trim svešvalodām - krievu, angļu vai vācu. Protams, būs arī izņēmumi. Ceru, ka kopumā tas veicinās valodu apguvi.  

 

 

 

Copmanis Māris O. pozē Dūnī.Uzminiet, cik sver lielais !29.12.2002. Liekas, šodien bija mana pēdējā šī gada cope. Atļāvos "aizskriet" līdz Dūnim. Vakar vakarā laiks strauji mainījās, šorīt bija sasnidzis 20-30 cm dziļš sniegs un pēc -10°- 15°sala, kurš valdīja iepriekšējās dienās, gandrīz visā Latvijā lija lietus. Attiecīgi uz labu copi it kā bija maz cerību. Lielos vilcienos tā tas arī bija, kaut gan redzēju, ka, pielietojot supersīkas mormiškas un 0.06 mm auklu, arī šādā reizē var iegūt labu lomu. Dūnī risinājās nelielas sacensības, to uzvarētājs Leonīds Pankovs 4 stundās noķēra pāri par 3 kG 100- līdz 200-gramīgus asarus. Bija arī skaisti eksemplāri.

 

 

24.12.2002. Pienācis laiks Ziemassvētku brīvdienām. Un mierīgām nesteidzīgām pārdomām. Arī par copi. Lai visiem veicas un visas zivis noraujas. Vismaz šonedēļ.   

 

Ziemassvētku sveicieni un labākie novēlējumi no www.fishing.lv !

Salmo 5-gultņu spole CRD 535. 19.12.2002. Pēc šī gada fotokonkursam atsūtīto fotoattēlu izvērtēšanas galvenā balva palika nepasniegta. 

Vienkārša iemesla dēļ - atsūtīto attēlu kvalitāte nebija augstā līmenī. Firmas SALMO dāvātā veicināšanas balva - 2003.gada modelis - moderna 5-gultņu spininga spole CRD535 nonāks Kaspara Geiduka īpašumā. 

 

 

 

16.12.2002. Kopumā aina sekojoša. Peipusā - vāji, bet klīst baumas, ka esot bijuši arī superlomi. Pērnavā - vidēji, salīdzinoši vājāk kā pirms nedēļas. Lielupē vidēji, bet dažiem ļoti labi (lieli asari, uz planējošo - līdakas). Ventā - dažādi. Engurē - viduvēji, atsevišķiem - labi. No citiem ezeriem labu ziņu nav. Visi gaida, ka nedēļas vidū laiks paliks maigāks, tad būšot īstā cope.

 

 

 


 

 

 

13.12.2002. Aizņemtības dēļ pēdējās nedēļās lapa palikusi bez materiāliem. Taču ziemas cope risinās mērenā tempā un vajadzētu nemitīgi atkārtoties. Latvijā ūdenstilpes klāj labs ledus un ik pa brīdim  no dažādām vietām ienāk ziņas par skaistiem lomiem. Taču burtiski nākošās dienās seko atsaukumi - zivju aktivitāte bieži ir īslaicīga. Atsevišķas aktuālas ziņas par copi dažādās vietās parādās arī foruma lapās.

 

Vairāki makšķernieki interesējās par mezgliem, tādēļ atkārtoti ievietoju  atbildi uz senu jautājumu. 

 

01.02.2001. Kāds mezgls ir vislabākais mormiškas piesiešanai?

 

Šis jautājums ir sevišķi aktuāls tiem, kuri cenšas pielietot vissmalkāko inventāru. Sacensībās lieto auklas pat ar diametru 0.06-0.08mm. Vājas copes apstākļos tas bieži dod labus rezultātus. Normālos apstākļos, kad ir cerības noķert pieklājīgas zivis, visbiežāk ziemā tiek lietotas auklas ar diametru 0.12-0.16mm, smalkai copei arī 0.10mm. Runa ir par faktiskiem diametriem. Jāievēro, ka vairumā gadījumos firmas, lai pievilinātu pircējus, auklas diametru uzdod mazāku par faktisko, - ja marķējums ir 0.10 mm, faktiskais diametrs visbiežāk ir 0.12 mm . 

Visbiežāk es lietoju un iesaku arī citiem divus mezglu veidus atkarībā no mormiškas konstrukcijas.  Ja mormiška ir ar cilpiņu, manuprāt, labākais stipruma ziņā ir tā sauktais dubultklinča mezgls, - tas ir efektīvs arī daudzās citās situācijās. Ja tā ir ar caurumiņu ķermenītī, pietiekoši efektīvs ir bildēs attēlotais mezgls. To sien līdzīgi kā parasto āķi ar lāpstiņu, tikai vispirms izver auklu cauri caurumam. Nedaudz savādāk parasti sien tā sauktos trīnīšus ( tā sien arī žibuļus), - to piesiešanai biežāk lieto, gan nedaudz vājāku, mezglu, ar kuru tiek izveidota cilpa. Trīnīti brīvi iekar šādā cilpā ar aprēķinu, lai tas varētu netraucēti šūpoties. Tas ļauj sasniegt ļoti sīkas trīnīša vibrācijas. Šo pašu paņēmienu var lietot arī, ja grib panākt sīkas vibrācijas, lietojot mormišku ar cilpiņu. 

Visos gadījumos svarīgi ir jebkuru mezglu uzsiet precīzi, lai mezgls būtu iespējami gluds. To der patrenēties mājas apstākļos. Pretējā gadījumā visas pūles var būt veltīgas. Labs mezgls zaudē savu nozīmi arī tad, ja mormiška ir slikti apstrādāta un tai ir asas šķautnes. 

Klinča mezgls Mezgls trīnīšiem un mormiškām ar cilpiņu.

 

Attēlā redzamais klinča mezgls ir vienkāršāks un bieži ir pietiekoši efektīvs, to nav grūti sasiet arī lielākā salā, kad pirksti aukstumā nav pietiekoši veikli. Taču ir auklu markas, kurām šis mezgls vieglāk izslīd. Mazāk tam pakļauts un nedaudz stiprāks ir dubultklinča mezgls. To sien pilnīgi identiski, tikai pirms siešanas auklu saliek dubultīgi. 

 

Internetā var atrast arī citas labas mezglu siešanas shēmas un attēlus, viens tāds avots ir www.flyflickers.com 

 


 

 

 

08.12.2002. Visu nedēļu bija kārtīgs sals un pūta viegls A vējš. Šodien tas iegriezās no D un norima. Vakarā laika ziņās solīja, ka naktī būšot Z- ZA vējš. Pērnavā iepriekšējā nedēļā bijuši labi lomi. (starp citu, kārtība Pērnavā joprojām bez izmaiņām, lai makšķerētu jābūt speciālai licencei). Arī Latvijā vietām, ieskaitot Lielupi un Babīti,  bijusi laba cope, jo sevišķi tiem, kuri izmantoja sānpeldes. Vimbas gan neesot. Vienlaicīgi bija vietas, no kurām ziņas nebija iepriecinošas, laikam apstākļu maiņa copi iespaidoja negatīvi.

Patīkami, ka pateicoties Mareksam, viesgrāmatā diezgan regulāri parādās arī labas ziņas no Kurzemes puses, tai skaitā no Liepājas.  

 

 

03.12.2002. Tauta arvien aktīvāk interesējas par ziemas copi. Zemāk konkrēta ziņa, kuru saņēmu vakar.

 

Vakar biju Peipusā (Varnjā). Temperatūra –16°C, vējš 15 m/sek. Ledus no 5 līdz 15 cm. Lomā biji asari pa 100-250 g. Labākais rezultāts – 5 kg.
Juris

 

Līdzīgs rezultāts esot bijis arī uz Alūksnes ezera ledus.

 

 


 

 

01.12.2002. Kā jau agrāk minēju, 2003. gadu vēlos uzsākt gan ar jaunu lapas noformējumu, gan realizēt citu pieeju, un tāpēc nedaudz nodarbojos ar šīs lapas pārveidošanu. Pašreiz ir izveidota 2. versija, kura līdz Ziemassvētkiem izlikta testēšanai. Ceru sagaidīt arī priekšlikumus un atsauksmes. Starp citu novembrī ir sasniegts jauns lapas mēneša apmeklējumu robežskaitlis - 48 539 . Negribas domāt, ka vairums māk tikai lasīt?!


www.fishing.lv/cope/cope.php ( šajā lapā ierakstus var veikt tikai administrātors) www.hunting.lv/forums/cope.php ( te var publicēties jebkurš) ir jauno lapu adreses. 

 

Var vēl piebilst, ka pēdējās divās dienās strauji uznāca aukstums, pašreiz Rīgā ir -11° C,

pa tuvajiem dīķiem jau slido, tādēļ vairums makšķernieku laikam pāries uz ziemas copi (vai guļu). Katrā ziņā jau rīt varam gaidīt pirmās nopietnās ziņas. 

 

 

 

 

 

 

 

Pārējās šīgada ziņas var meklēt arhīvā.


Šeit ir saites ar citām ziņām arhīvā :

1. Janvāris  2002.
2. Februāris 2002.
3. Marts 2002.
4. Aprīlis 2002.
5. Maijs 2002.
6. Jūnijs 2002.
7. Jūlijs 2002.
8. Augusts 2002.

9. Septembris 2002.

10.Oktobris 2002.
11.Novembris 2002.

 


Back
 

Šī ir Jāņa Stikuta privātā mājas lapa.
Autora tiesības pieder Jānim Stikutam. Citām personām ,- ja tas ir atsevišķi norādīts.
Adrese:jst@fishing.lv