Ziņu arhīvs. Novembris 2002.


 

 

 

 

Ināra K., 23.11.2002., Lielupē, 4.0 un 7.0 kG28.11.2002. Lai gan mušiņmakšķernieki bija saplānojuši nedēļas nogalē doties uz Gauju, lai beidzot tiktu pie alatām, šie nodomi jāatliek. Lašu sargātāji parūpējušies, lai copes ierobežojumi Gaujā un citās lašu nārsta upēs tiktu pagarināti par 2 nedēļām. 
Kopumā ziņas ne tikai par nullītēm , bet arī par labiem lomiem ienāk tikai no līdaku medniekiem. Liekas, dilstošais mēness un zīlnieku sastādītie kalendāri katru iespaido savādāk. Daudzi vīri sūkstījās, ka sestdien un svētdien  palikuši pa tukšo pat pašlaik tik iecienītajā Lielupē. Tajā pašā laikā Ināra Koha atsūtīja ziņu, ka iepriekšējā sestdienā, velcējot Lielupē ar gumijzivtiņu, viņai izdevās tikt pie trim  1.5 kG, 4.0 kG un 7.0 kG smagām līdakām. No pārējām copes jomām, tai skaitā arī no Kurzemes piekrastes ziņas ir visai dažādas, pārsvarā viduvējas. Arī vēdzeļu makšķernieki joprojām ar lomiem nelielās un cer, ka īstā cope būšot decembrī.

 

 

 


 

 

19.11.2002. Līdaku bildes saņemu visbiežāk, daudziem tās varbūt jau apnikušas. Atšķirībā no citiem līdaku mednieki ir aktīvāki un nepalaiž garām izdevību palepoties ar saviem lomiem. Taču arī  mušiņmakšķernieki labvēlīgo laiku brīvajās dienās izmantojuši visai veiksmīgi. Uldis Veits atsūtīja bildi ar tiešām ievērības cienīgu sapalu, kuru viņš noķēris aizvakar Lielupē, izmantojot maķsļīgo mušiņu . Trofejas svars 1.70 kG. Papildus neliela Ulda piebilde.


  Biju dzirdējis, ka sapals it kā neesot tā garšīgākā zivs!?
Pēc maniem uzskatiem jebkuru ēdamu lietu var pagatavot ļoti baudāmu izvēloties pareizās piedevas un pareizo pagatavošanas veidu! Ja kāds vēl aizvien skeptiski raugās uz sapalu kā negaršīgu zivi, tad ieteiktu pamēģināt sapalu gatavotu cepekrāsnī baltā krējuma / čedera siera mērcē ar svaigām dillēm, papriku un šampinjoniem !

Ticiet man - tas ir garšīgi!

                                      Ar sveicienu Uldis Veits.

 

 

Guntars Kļava, Lielupe, 11,5 kG,18.11.2002.19.11.2002.  Šo ziņu un bildi atsūtīja Ivars O. 11,5 kG smaga un 114 cm gara - tāda bija  līdaka, kuru Lielupē vakar izvilka Guntars Kļava. Tā ir iemūžināta pievienotajā bildē. 10. novembrī viņa lomā esot bijusi vēl lielāks - 12,.7 kG smags un 119 cm garš eksemplārs. Arī daži legālie zvejnieki lielījās ar iepriekšējā nedēļā Lielupē ķertām desmit- un divpadsmitniecēm, tikai ar tīkliem , protams. 

Pārējās ziņas burtiski nobāl uz šī fona, taču viss liecina, ka zivis vēl ķeras. 

 

Lai iedvesmotu pludiņmakšķeres cienītājus, varu informēt, ka nedēļas nogalē labi ķērās ne tikai līdakas. Lielupē pie Bauskas aktīvas esot bijušas raudas, arī Varkaļu kanālā ik pa brīdim novēroti labi lomi, tai skaitā 400-500-gramīgas raudas. Laba raudu un karūsu cope esot bijusi arī Salacas lejtecē. Situāciju upēs, acīmredzot, uzlaboja svaigā ūdens pieplūdums. Kā rāda skaitļi, visās upēs, jo sevišķi Gaujā , Abavā un Salacā ūdens līmenis pēdējās dienās ir būtiski palielinājies.

 

Var teikt, ka Latvijā atklāta arī zemledus makšķerēšana. To var spriest nevis pēc ziņām par labiem lomiem, bet gan par pirmajiem nelaimes gadījumiem. Arī šogad vairāki makšķernieki jau upurējuši savas dzīvības pirmajai copei no ledus.

 

Ka zivis  mūsu ūdeņos vēl ir, pierāda arī vakar TV Ponorāmā rādītais sižets par nejauši  pie Babītes ezera noķertajiem maluzvejniekiem, kas vienā piegājienā bija savākuši aptuveni 500 kG zivis. Ja var tik daudz nozagt vienā reizē, varam tikai iedomāties, cik daudz pienācīgi neapsaimniekotajos valsts īpašumos tiek nozagts gadā. Tai pašā laikā katram  makšķerniekam jāmaksā valstij nodeva un jāpriecājas pat par vienu līdaciņu - kilogramnieci. 

 

Tie, kurus interesē viss par makšķerēšanu, medībām un internetu un  nebaida svešvalodas, var ieskatīties vēl vienā manā eksperimentālā lapā. Lapas adrese ir: http://www.hunting.lv/dienasgr/  Tā ir sākums manai piezīmju grāmatai, kurā novietoju , manuprāt, noderīgu informāciju, kas atrasta internetā. Priecāšos, ja kāds izrādīs interesi.

 

 

 


 

 

 

 

17.11.2002. Sniegs jau dažas dienas kā pazudis, un Rīgā, varbūt pat visā Latvijā atkal ir ideāls laiks rudens copei. Un atkal VH parūpējies, lai būtu svaiga bilde, ar kuru satraukt dažu labu spiningotāju, kurš nav vēl ieziemojis savus spiningošanas rīkus. Pāris stundas ar spiningu Babītē un viena četriniece lomā.
Ne jau tikai makšķernieki vēl darbojas. Arī maliķi raujas vaigu sviedros. No rīta viens zvanītājs informēja, ka Babītē noķerta maluzvejnieku brigāde ar milzu lomu. Solīja informāciju atsūtīt tuvākā laikā.

 

 

14.11.2002. Vakar notika kārtējā LMSF prezidija sēde. Tika pieņemts lēmums mainīt LR čempionātu kārtību. 2003. gadā veidos, kuros Latvijas izlases komandas piedalās pasaules čempionātos ( zemledus makšķerēšana un makšķerēšana ar pludiņa makšķeri), LR čampionāti risināsies trijās kārtās. Kalendārs ir redzams šeit.[Kalendārs 2003] Ņemot vērā, ka parādās interesenti līdzdalībai pasaules čempionātos Latvijai jaunos makšķerēšanas sporta veidos, tradicionālās sacensības tautas klases veidos tiek nodotas klubu pārziņā , bet to vietā LMSF rīkos valsts mēroga sacensības jaunos virzienos, piemēram,  karpu makšķerēšanā. Turpinās diskusija par tādiem pasaulē populāriem virzieniem kā lašu makšķerēšana, piekrastes un okeāna makšķerēšana. 

Tika izveidota darba grupa, kura nodarbosies ar LMSF gadskārtējās konferences organizāciju. Konference ieplānota 2003.gada 23.februārī.

 

Laika apstākļi, vienkārši sakot, draņķīgi. Vismaz Rīgā ir totāls slapjdraņķis. Attiecīgi, no makšķerēšanas jomas ievērības cienīgu jaunumu nav. Neliels izņēmums ir palielinātā interese par makšķerēšanu Baltijas jūras piekrastē. Attiecīgi, cirkulē nepārbaudītas ziņas gan par vājiem, gan arī  skaistiem lomiem.

SIA Salmo veikalā Daugavgrīvas ielā 31. vakar parādījās populārās amerikāņu firmas Cabela's rudens apģērbu kolekcija. Izstrādājumi nav lēti un pašreiz vēl nelielā skaitā, taču, manuprāt, ir vērts tos apskatīt.

 

 


 

 

11.11.2002. Pēdējā Makšķerēšanas noteikumu (MN) sagatavošanas darba grupas sēdē 06. novembrī tika pieņemts lēmums piedāvāt Ministru Kabinetam MN veikt sekojošas izmaiņas.

Atļaut paturēt alatas, samus, sīgas - trīs no katras sugas.
Noteikt min izmērus alatai, forelei (strauta un varavīksnes) un vēdzelei - 30cm.
 Aizliegt izmantot ēsmai šo noteikumu 18.punktā minēto sugu zivis, vēžus, kā arī nēģu kāpurus (ņurņikus) un izmantot zemledus makšķerēšanai ūdas ar ēsmas zivtiņām.
Aizliegt makšķerēt kuģu ceļā ostu akvatoriju robežās.
Noteikt liegumu Salacā visā tās garumā. 
Svītrot 29.6. un 29.7.apakšpunktu. (likvidējot liegumus Svētē un Maltas kanālā)
Aizstāt 30.2.1.apakšpunktā vārdus "no Emburgas" ar vārdiem "no Staļģenes tilta".
Aizliegt makšķerēt  Slocenē starp Valguma ezeru un Kaņiera ezeru un starp Slokas ezeru un Lielupi.
Izslēgt aizliegumu lietot ziemā vizuļus. 

 

Diemžēl neizdevās pierunāt darba grupas locekļus un panākt , manuprāt, nepamatotā mušiņmakšķerēšanas aizlieguma atcelšanu rudenī Gaujā un Ventā.
Izrādījās, ka tikai LMSF iestājās par šīs normas atcelšanu.

 

 


 


* Ainava Miķeļtorņa tuvumā. 08.11.2002. Šorīt biju izmēģināt veiksmi uz butēm Miķeļtorņa piekrastē. Naktī un no rīta viegls sniegs, laiks rāms, jūrā bezvējš, un, kā teica speciālisti, tas nav uz labu. Rīta agrums bija optimistisks - īsā brīdī katrs nokērām 3-4 vidēji lielas 500 -600 gramīgas butes. Austot gaismai, aktivitāte mazinājās un līdz pusdienlaikam, kad beidzām, katrs no mums savu lomu papildināja tikai vēl ar trim četrām butītēm.

 

Var teikt, ka cope ir savdabīga, savā ziņā interesanta un labi var pagarināt mūsu īso atklāto ūdeņu sezonu. Labākas sekmes var prognozēt, atrodot piekrastes rajonu, kur butes ir aktīvas. Var jau teikt, ka piekrastes makšķerēšana nekādas sevišķas prasības neizvirza. * Es, piemēram, iesākumā lietoju vimbu makšķerēšanai pielāgotu inventāru. Tomēr speciāli sagatavots inventārs var nospēlēt svarīgu lomu. Sākot no svariņiem, āķiem, pavadiņu sistēmām un beidzot ar speciāli sagatavotiem kātiem un spolēm. Piemēram, ja butes ķeras tālāk no krasta, bez 3-3.5 m gara un jaudīga kāta būs grūti sasniegt vajadzīgo 80- 100 metru attālumu. 

 

 

 

 

 

 

05.11.2002. Izrādās arī citas zivis vēl joprojām var noķert. Lūk, vairākas vēstules

Tikai  nopietni rakstītāji joprojām nemēģina atvieglot man dzīvi, ierakstot savu ziņu webloga lapā. Taču tas ir tik vienkārši, un pēc sekundes teksts ir internetā. Nav jārūpējas arī par garumzīmju problēmu. Rakstīt var arī jebkurā citā lapā ( programmā), uzrakstīto kopē un  kā jebkuru tekstu "peist"-o attiecīgajā formā.  Iesaku pamēģināt . Papildus  vienkāršāka būtu  tekstu pārcelšana citā lapā.

 


 

 

Šo ziņu atsūtīja Raimonds.
 

Sveicināti! 
Svētdien biju nolēmis nedaudz pasēdēt ar gruntenēm uz butēm Ventspilī. Par cik butes ķērās nu ļooti negribīgi, izlēmu pamēģināt laimi uz sarkano slieku pušķīti. Ap 12.30 pēc ļoti vājas copes, bet ļoti interesantas cīņas 2.2 kg jūras (piekrastes) breksis - gaišā krāsā bija pievarēts.

 

 

 

 

 
Makšķernieks ­ Modris Tripāns
Datums ­ 4. novembrī ap 1530
Vieta ­ Upesciema dīķi
Svars ­ 5,860 kg
Garums ­ 0,75 cm
Laiks ­ apmācies, brīžiem snieg, bezvējš.
Metode ­ spiningošana
Makšķerīki: JST(1.95) kāts, Mitchell 260 spole,
Daimyl 0,25 mm pamataukla,
tērauda pavadiņa 0,25 mm;
ēsma ­ balts šupiņš (krievu).

Labdien! Vēlos pastāstīt Jums par savu mūža lielāko karpu. Man personīgi no visiem makšķerēšanas veidiem tieši spiningošana patīk visvairāk. Tā gadījies, ka 4. novembrī no rīta nevarēju doties makšķerēt, jo bija jānokārto dažas ģimenes lietas. Atbrīvojos ap pulksten divpadsmitiem, bet pie dīķa biju ap pusdiviem pēcpusdienā. Tagad visa diena piederēja man!
Uz spininga uzāķēju baltu krievu šūpiņu, jo pirms nedēļas šajos pat dīķos ar šo mānekli dabūju līdaku. Mētāju no dambja. Pēkšņi vizulim uzsita, gluži kā līdaka, bet velkot tuvāk nevaru saprast, kas tas par zvēru ­ makšķeres galā? Zivs ļoti svaidījās no labās uz kreiso pusi, uz priekšu un atpakaļ. Mans cīniņš ar šo skaisto 5,860 kg smago spoguļkarpu ilga apmēram 15 minūtes. Nolikdams zivi krastā, rokas trīcēja divreiz ilgāk. Šajā pat dienā izvilku vēl vienu līdaku (1.300 kg) un braucu mājās. 
Braucot ārā no dīķu teritorijas, sargs mani apturēja un lūdza, lai atļauju, nofotogrāfēt manu spoguļkarpu. Viņš apgalvoja, ka tādu brīnumu dīķos neesot bijis, kad kāds ar vizuli noķer karpu. Manā makšķernieka karjerā šis ir otrs lielākais loms. Pirmais bija astoņus gadus atpakaļ Babītes karjerā, kad noķēru 6.5 kg smagu un 90 cm garu līdaku.

Ne asakas MODRIS 


 

Sveiki Jāni,

pec ilgaka laika iegaju apskatit Jusu lapu...
Skatos, ka zinas ir tikai par musinmakskeretaju u.c. makskeretaju lidakam...

Pats sogad rudeni saku nodarboties ar musinmakskeresanu (iesacejs)... Man gan liekas, ka interesantak ir apgut Latvijas upes ar musinmakskeri... Pasam gan neko vairak ka ALATAS pagaidam nav izdevies nokert (un atlaist atpakal...)... Kad ALATA ir pievilkta klat un ja saule ir tiesi preti, tad alatas muguras spura izskatas tikpat krasni, ka varaviksne uz rudeni norietosas saules fona... Un ēšanai tomer domaju ir citas zivis... Par ALATU es ieteiktu vienkarshi papriecaties, ka dazas musu upes tomer dzivo tadas skaistas zivis...

Ta ka nekur interneta tadu isti skaistu alatas bildi neesmu atradis, nosutu Alatas foto, kas nokerta (un atlaista atpakaļ)  ar Musinmakskeri pagajusa sestdiena. Zivs tomer visskaistak izskatas sava dabiskaja videe - upee, ezera vai tml. Lai gan tik pat labi kads pavirs bildes apskatitajs varetu teikt, ka ta nav ALATA bet asaris... (?)

Klat pievienoju ari otru bildi ar so pasu zivi nofotografetu gaisa isi pirms atlaisana atpakal... (garums apm 35cm - laikam videja izmera ALATA, kadas patreiz noker daudzi musinotaji...)

Ar sveicienu,

Uldis Veits

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

02.11.2002. Laiks šodien īsti piemērots, lai pilnā mērā vēl izbaudītu rudens pēdējās copes burvību. Un jau ap pusdienas laiku parādījās pirmā labā ziņa. Kā tas pēdējā laikā samērā bieži ir gadījies, atkal Babītē izcēlās Valdis Holbergs, kurš jau ap 12.00 secināja, ka šodien pietiek. Divas līdakas, pie tam vienu var skaitīt par kārtējo septiņnieci, bija viņa lomā. 
Tiem, kurus tas var interesēt, ievietoju arī bildi ar medīgo vizuli. Varu apliecināt, ka tajā redzamais, ir orģināls, ar kuru VH ir izvilcis visas savas lielās līdakas.


 Savukārt to, ka līdakas rudenī var efektīvi pievilināt arī ar lielām mušām, šodien nodemonstrēja  Rihards Grosfogelis. Necik sen pieminētais  A.Ivanova 19.oktobra "līdaka uz mušu " sasniegums - 5.0 kG smagā līdaka savās līderpozicijās noturējās tieši divas nedēļas. Mušiņošanai gandrīz ideālos apstākļos Rihards Kaņierī ar 10 cm garu fantāzijas mušu šodien izmānīja 94 cm garu un 6.2 kG smagu "septiņnieci". Pierādījumi tiek pievienoti.

 

 Bet šīs ir tikai pirmās divas labās ziņas. Nav izslēgts, ka arī citās vietās rezultāti būs pietiekoši labi.

 

 

 

 

 

 

Pārējās šīgada ziņas var meklēt arhīvā.


Šeit ir saites ar iepriekš publiskotām un ievietotām arhīvā ziņām:

1. Janvāris  2002.
2. Februāris 2002.
3. Marts 2002.
4. Aprīlis 2002.
5. Maijs 2002.
6. Jūnijs 2002.
7. Jūlijs 2002.
8. Augusts 2002.

9. Septembris 2002.

10.Oktobris 2002.

 


Back
 

Šī ir Jāņa Stikuta privātā mājas lapa.
Autora tiesības pieder Jānim Stikutam. Citām personām ,- ja tas ir atsevišķi norādīts.
Adrese:jst@fishing.lv