Ziņu arhīvs. Oktobris 2002.


 

 

 

28.10.2002. Vakar pēcpusdienā uz trīs stundām biju Babītes ezerā. Pūta spēcīgs DR-R vējš, sākumā bija apmācies, bet vēlāk noskaidrojās. Tikko iebraucām, varbūt tāpēc, ka bija vēl pelēks, uzķērās divas līdaciņas un viena 2 kG smaga līdaka. Varbūt vējš aizpūta laivu prom no īstās vietas, varbūt tāpēc, ka laiks kļuva saulaināks, taču pārpalikušajās divās stundās  copes nebija.  Divas bildes ar līdakām, kurās var redzēt arī pašreiz Babītē populāru vobleri un, kas draud, ja ar uztveramo tīkliņu rīkojas pavirši, arī labi iederas šajā īsziņā.

Pamazām noskaņoju arī tā sauktās  vebloga lapas divus variantus: Variants1 un Variants2. 

 


 

 

25.10.2002. Laika apstākļi šodien Rīgā ir vienkārši skaisti. Tikko pazvanīja viens copmanis no jūras un lielījās,  ka līcī butes ķeroties uz nebēdu. Nepaspēja izstāstīt uz ko, jo atslēdzās sakari. Arī no Babītes ezera pēdējās dienās ir samērā labas ziņas. Katru dienu vismaz divas piecinieces tiek iznestas krastā. Upēs ūdens līmenis joprojām ļoti zems. Var prognozēt, ka laši, kuri joprojām maz ienāk upēs un turas galvenokārt upju tuvumā līcī, tiks pamatīgi izretināti. Tāds pats drauds būs tiem, kuri zemajā ūdenī nonāks līdz nārsta vietām. Dzīvosim, redzēsim.  

 

 

24.10.2002. Tuvojas noslēgumam pasākumu plānošanas posms 2003. gadam. Tāpēc ievietoju attiecīgo LMSF pasākumu plāna projektu. Ar to var iepazīties un iesniegt savus komentārus un papildinājumus visi, kurus tas interesē. ieskaitot arī firmas, kuras organizē dažādus ar makšķerēšanu saistītus pasākumus. Tas var palīdzēt izvairīties no neplānotas pasākumu vienlaicīgas norises.

 

 

23.10.2002. Zvanīja viens paziņa un teica, ka nevarot atvērt jauno webloga lapu.

Iemeslus pagaidām nezinu, tāpēc arī citus lūdzu mani  informēt, vai nav problēmu ar jaunajām lapām.
Izliku apskatei arī otru webloga variantu http://www.hunting.lv/weblogs1/weblogs01.php 

 

23.10.2002. Iepriekš pieminētais Andrējs Ivanovs atsūtīja bildi ar savu Babītes līdaku, noķertu ar mušiņmakšķeri. Lūk viņa ziņa.


Dear Janis,

October 19, 2002 it hapend - I catch my monster 5kg, before I had just around 2kg. Lake Babite, time near 11,00 . Pike fly - orange/black bucktails, 4/0 hook.

Regards,Andrejs.

 

 

Andrējs Ivanovs. Babīte
Andrējs Ivanovs Babīte

 

 

2002.gada 20.oktobrī Rīgā.21.10.2002. Jāsecina, ka tieši robežsituācijās meteorologu neprecizitātes ir visvairāk jūtamas. Tā vietā, lai svētdien varētu baudīt skaistu laiku makšķerējot alatas, man un, liekas, daudziem Latvijā bija jāšķūrē sniegs, kurš bija sasnidzis 20 cm biezā kārtā. Un turas vēl šodien, - pie manas mājas no rīta termometrs rāda -7 grādus un dīķis ir aizsalis. Rekords būtu, ja šodien ienāktu ziņas par pirmo copi no ledus!?

 

Ziņas no ūdenstilpēm nav iepriecinošas. Kaut gan visu iepriekšējo nedēļu  Babītē bija ievērojami lomi, sestdien  retais  bija ar zivīm. Tomēr viena ziņa ir vērta, lai to šeit atzīmētu. Mušiņošanas fans Andrējs Ivanovs visus pārsteidza, uz mušu izvelkot 5 kG līdaku (bildi solīja atsūtīt) un vairākas sīkākas laikā, kad spiningotājiem lomi bija tuvi nullēm. Arī cits mušiņu specs Rihards Grosfogelis, kurš tobrīd mušiņoja Babītē, ķēra līdakas gan krietni sīkākas. Tātad ir viela pārdomām. 

Beidzot nokārtoju formalitātes un atklāju jaunu lapu veltītu medību tematikai: www.hunting.lv
Tas man dod iespēju plašāk eksperimentēt, jo mans ISP servera limits ir kļuvis divreiz lielāks.

Tur pašreiz eksperimentēju arī ar interaktīvu lapu. www.hunting.lv/weblogs/weblogs.php , kuru varētu saukt arī par publisku weblogu vai dienasgrāmatu. Atšķirībā no iepriekšējā foruma, ieraksti nonāks lapā bez manas starpniecības, kas būtiski atvieglos manu dzīvi. Tā es pašlaik ceru. Lapas dizains un saturs varbūt tiks nedaudz mainīti, tāpēc es priecāšos, ja saņemšu lasītāju ieteikumus vai domas. Varbūt arī, ka komentētāju skaits neapstāsies pie 10-15, kā tas parasti šādās lapās notiek, pat ja tās ir angļu, vācu vai krievu valodās.   

 

 


 

 

 

Juris Jansons. 6.0 kG.  13.10.2002.16.10.2002. Ziņas par pārsteidzošiem līdaku lomiem jau veselu nedēļu ienāk no Babītes ezera. Ir brīži, kad ne viens vien spiningotājs pāris stundās tiek pie 5 līdakām svarā no 3 līdz 6 kG katra. Katru dienu vairāku makšķernieku lomos ir 6-7 kG smagi eksemplāri, bet vēl lielāki monstri līdz šim ir demonstrējuši, ka Babītē ar viņiem tikt galā nav nemaz vienkārši.

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Latvijas 2002. gada čempions Jānis Strazdiņš , Babīte 12.10.2002.Valdis Holbergs, 12.10.2002. Babīte12.10.2002. Nupat Babītē beidzās makšķerēšanas sezonas pēdējās sacensības - LR čampionāts spiningošanā. Komandu vērtējumā pirmo vietu ieguva  BALTA ar četru dalībnieku kopējo lomu 24.460 kG. BALTAs dalībnieks Jānis Strazdiņš ar 5 līdakām kopsvarā 11.320 kG izcīnīja arī čempiona nosaukumu individuālā vērtējumā. Sudraba medaļu ar 10.220 kG smagu lomu ieguva Gunārs Ķirsons no Lido. Lido komanda ar 14.240 kG bija otrā. Trešo vietu individuāli izcīnīja B&B Cope 3 pārstāvis  Ludvigs Matisons ar 8.700 kG. Savukārt komandām trešā bija Staburadze ar 7.410 kG.
Sacensību 105 dalībnieki kopā noķēra 108 kG zivju, gandrīz visas bija līdakas, daudzas svarā 4-5 kG. Lielāko 5.7 kG smago līdaku izvilka Valdis Holbergs, kurš nokavēja startu un tādēļ sacensībās nepiedalījās. 

Man daži vaicā , ar ko izskaidrojams, ka vieniem veicas, bet 3x vairāk paliek tukšā. Tikai dažas jau sen zināmas patiesības, kuras kārtējo reizi apstiprinājās arī šajās sacensībās.
Neapstrīdami ir fakts, ka labākie rezultāti bija tiem, kuri sacensību vietu apsekoja pēdējā nedēļā un tādā veidā konstatēja rajonus, kuros koncentrējas lielākās zivis. Svarīgi bija atrasties īstajā rajonā tajos brīžos, kad uzpūta vējiņš, kura laikā zivis aktivizējās. Mēģinājumi bez iepriekšējas vietu izpētes atrast zivis  6 sacensību stundās, rudenī reti ir sekmīgi. Vizuļa veidam nebija izšķiroša nozīme, svarīgi bija, lai vizulis labi spēlē. Par to liecināja, kaut vai tas, ka skaistas līdakas bija gan uz vobleriem, gan uz rotiņiem. Vairāk, protams, uz "mūdzi" vai tam līdzīgiem vobleriem, jo visi līderi darbojās ar tiem. 

 

 

 

 

 

 

11.10.2002. Viesnīcā Radisson SAS ar tās atbalstu šodien notika LMSF organizēta pieredzes apmaiņai veltīta tikšanās ar Zviedrijas Lapzemes makšķerēšanas ekspertu Gregeru Jonssonu. Gregers pastāstīja par dažādiem starptautiskiem pasākumiem, kuri katru gadu notiek mūsu kaimiņzemē un demonstrēja iespaidīgās makšķerēšanas iespējas zviedru Lapzemē. Vienlaicīgi kā vairāku ES projektu vadītājs viņš dalījās arī savā pieredzē, kā iesaistīt  ES finanses, lai attīstītu makšķerēšanas biznesu lauku rajonos. Rīt G. Jonssons, lai iepazītos ar mūsu pieredzi sacensību organizācijā, apmeklēs Latvijas čempionātu spiningošanā Babītē. 

 

 

 

09.10.2002. Ar lieliem lomiem neviens pēdējās dienās nelielās. Pieminēšanas vērtas ir Jura Bērziņa 5.0 kG  un 4.2 kG līdakas, kuras viņš vakar noķēra vētrainajā Babītē.

Makšķernieki ne tikai ķer zivis, bet dara arī labus darbus. Par makšķernieku saimes papildinājumu parūpējušies Valdis Holbergs un Māris Olte - 8.oktobris abiem dāvājis dēlus. Par vectēvu dienu iepriekš kļuvis arī Gunārs Lūsis. Apsveicu!

 

 

Normunds Grabovskis ( Salmo). LR 2002.g. čempions makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri tautas klasē.07.10.2002. Latvijas čempionātā makšķerēšanā tautas klasē, kurš vakar risinājās Varkaļu kanālā, čempiona titulu izcīnīja Normunds Grabovskis (Salmo) ar 5.610 kG smagu lomu. Otro un trešo vietu ieguva cēsinieki Laila Grīnberga( B&B Cope 1)ar 5.115 kG  un viņas brālis Dzintars Grīnbergs (B&B Cope 2)ar 4.380 kG. Jauniešu grupā labākais bija Krišjānis Krasovskis no Profi. Komandu vērtējumā labākie bija Salmo, nākošajās divās vietās B&B Copes pirmā un otrā komanda.

Izrādās , ka nedēļas nogalē līdaku aktivitāte bija strauji samazinājusies ne tikai Usmā. Līdzīgas ziņas ienāca arī no Engures un Babītes. Tur ķērušās galvenokārt sīkas līdakas un arī reti. Pirms nedēļas tajās pašās vietās lomi bija nesalīdzināmi labāki. Liekas, ka plēsīgo zivju sliktā cope izskaidrojama ar aukstās gaisa frontes tuvošanos. Tieši sestdien Latvijā kļuva jūtami vēsāks, bet šodien arī Rīgā vietām jau sniga. 

 06.10.2002.  Atgādinu, ka 11. oktobrī 18.00 viesnīcā Radisson SAS notiks neliels saiets tiem, kuri interesējas par ceļojumiem un lašveidīgo makšķerēšanu. Pie mums viesosies pasaulē populārā Lapzemes Makšķerēšanas Festivāla pārstāvis Gregers Jonssons, kurš stāstīs un demonstrēs attēlus par copi Zviedrijas Lapzemē. Dažas viņa bildes var redzēt šajā lapā. Līdzdalība tikai ar ielūgumiem. Interesēties 9517507 vai ar e-pastu: E-mail.

 

 

 

 

05.10.2002. Gandrīz pilnīgā bezvējā šodien 95 spiningotāji pārbaudīja Usmas ezeru Salmo Lucky John festivāla ietvaros.  Usma pārliecinoši parādīja, ka to nevar apgūt vienā piegājienā. Tikai 11 dalībnieki iemanījās noķert kaut ko noteikumiem atbilstošu. Jāsaka gan, ka organizatori līdaku min. izmēru bija noteikuši 50 cm. Visiem par izbrīnu lomos nebija nekas lielāks kā tikai 0.8 - 1.0 kG smagas līdaciņas. Pat vairums vietējo spiningotāju visiem par brīnumu palika pa nullēm. Kā parasti vieni vainoja pārlieku mierīgo laiku, citi to, ka ezers ir iztukšots. Usmas pagasta dāvāto speciālbalvu kā arī Salmo galveno balvu par lielāko lomu - 4 līdakām kopsvarā 3.55 kG ieguva Jānis Mežgailis. Pārējās Salmo dāvātās balvas nonāca  Jāņa Ozolpupas un Mārča Žukova īpašumā par trim un, attiecīgi, divām līdakām.
 

 

 

 

04.10.2002. Par lašiem Kurzemes pusē atnāca sekojoša ziņa.

 Izlasīju Jūsu mājas lapā, ka Gaujā jau labu laiku parādījušies laši. Es gribētu piebilst to, ka arī Ventā (Ventas rumbā un lejpus Kuldīgas) laši arī ir manāmi, par ko liecina fakts, ka vietējie maliķi tos sāk pārdot. Ķer lašus ar tīkliem, liekot tos pāri visai upei, lai aizšķērsotu ceļu uz augšu. Bet vispār es rakstu tikai tāpēc, ka šogad plaši tika izreklamēta akcija ""Lašiem būt"", bet Ventā makšķerēdams nevienu neesmu manījis.
 Ar cieņu, Kurzemnieks

 

Tiem, kuri varbūt piemirsuši, atgādinu, ka rīt notiek pasākums spiningotājiem - SALMO Lucky John sezonas noslēguma spiningošanas festivāls.
Usmas ezerā no Usmas ciema puses. Pulcēšanās pie Usmas Kristīgās tautas skolas, sākums plkst. 7.00. Spiningošanas beigas -15.00 Tel. 9517507

 

Svētdien risināsies LR čempionāts makšķerēšanā tautas klasē. Sacensības notiks  Rīgas raj. Salas pagasta, Varkaļu kanālā. Ierašanās  sacensību vietā pie Rīgas – Ventspils šosejas tilta 6. oktobrī līdz plkst.07.00.

 

Un te ir viena no šodien saņemtām atbildēm uz Kurzemnieka vēstuli.

Labdien Jāni! Rakstu Jums sakarā ar rakstu par lašiem, zem kura redzams paraksts - Kurzemnieks. Gribētu iebilst šim rakstam, jo reidi Ventā notiek pilnā sparā, un, drošības apsvērumu dēļ viņi netiek, un arī netiks iepriekš skaļi izreklamēti, jo tad šiem reidiem zūd jēga. Satrauktajam Kurzemniekam varu teikt, ka Ventā ir izņemti jau 9 tīkli, 4 televizori un 3 lašu "grozi". Ja Kurzemnieks pats vēlas ņemt līdzdalību kādā no reidiem - laipni lūdzu iepriekš vajadzētu piezvanīt man pa telefonu 6371163.

 

Tātad, jau šovakar varam tikties Usmā! Var zvanīt man - 9517507 vai Šķesteram- 9287631.

 

 

 

Ināra Koha, sams 28 kG, 09.2002.Aleksejs G. Gauja 29.09.2002. Lasis 9 kG. 02.10.2002. Malu zvejnieks, kurš noķēra lielo lasi, bildi tomēr neatsūtīja. Taču bez laša bildes nepaliku. Gandrīz pēdējā dienā, kad ar mušiņu varēja makšķerēt Gaujā pie Siguldas, proti, 29. septembrī  Aleksejs G. tur noķēra  (un atlaida) aptuveni 9 kG lasi.  Protams, pirms tam arī nofotografējās (uzklikšķinot bildi var aplūkot lielāku).
Vēl vienu bildi, lai palepotos ar savu pagājušā nedēļā ķerto 34 kG samu, man iedeva Ināra Koha.

 

 


 

 

Pārējās šīgada ziņas var meklēt arhīvā.


Šeit ir saites ar iepriekš publiskotām un ievietotām arhīvā ziņām:

1. Janvāris  2002.
2. Februāris 2002.
3. Marts 2002.
4. Aprīlis 2002.
5. Maijs 2002.
6. Jūnijs 2002.
7. Jūlijs 2002.
8. Augusts 2002.

9. Septembris 2002.

 


Back
 

Šī ir Jāņa Stikuta privātā mājas lapa.
Autora tiesības pieder Jānim Stikutam. Citām personām ,- ja tas ir atsevišķi norādīts.
Adrese:jst@fishing.lv