Ziņu arhīvs. Septembris 2002.


 

30.09.2002. 50 ārzemju un 85 Latvijas makšķernieki tāds bija sastāvs sestdien Siguldā notikušajā mušiņmakšķerēšanas pasākumā. Varētu teikt, ka te bija sapulcējušies visi vadošie Latvijas mušiņmakšķernieki. Viņu klātbūtne aizsākās dažas diskusijas, kuras, manuprāt, būtu lietderīgi turpināt. Un šobrīd tieši internets varētu būt tā vieta, kur katrs varētu pietiekoši atbildīgi un pārdomāti izteikt savu viedokli par visu, kas saistās ar šo notikumu. Lai gan lielākā daļa dalībnieku izteica tikai cildinošus vārdus par organizāciju, laiku un vietu, tomēr ir tikai viens gads līdz nākošajām sacensībām un jādomā, ko darīt turpmāk. Tādēļ šeit paceļu dažus jautājumus, par kuriem ir nepieciešams padomāt.

1. Jāpanāk, ka tiek noņemts mušiņmakšķerēšanas (MM) aizliegums rudenī.

2. Atsevišķi makšķernieki iestājas par to, ka jāpalielina min. atļautās alatas izmērs līdz 35 cm. 
3. Daži uzskata, ka sacensību dalībnieku skaits ir pārāk liels un tas aug. Būtu jāsāk veikt pasākumus, lai to ierobežotu.
4. Pasākumu vajadzētu organizēt vismaz 2 dienu garumā, paredzot laiku arī sarunām, tai skaitā organizējot semināru.

Piedāvāju par šiem un varbūt arī citiem jautājumiem izteikties visiem interesentiem. Priecāšos arī, ja tie, kuri ar mani emocionāli diskutēja sacensību laikā, uzdrīkstēsies izlikt savas domas arī rakstiskā formā. 

 

30.09.2002. Varbūt tāpēc, ka man ir atšķirīgs viedoklis par zivju aizsardzības pasākumu formām un to lietderību, akcijas "Lašiem būt" organizatori ir "aizmirsuši", ka eksistē LMSF un nav to pagodinājuši ar jelkādu informāciju. Lielāku uzmanību izrāda pat maliķi. Vakar viens inkognito pazvanīja un pastāstīja, ka maliķiem tas nav noslēpums - Gaujā jau labu laiku ir sastopami laši. Un palielījās, ka pēc tam, kad "mušiņnieki pārtraukuši māžoties, netālu no akcijas mītiņa godīgi ar spiningu esot dabūjis 12 kG  lašu mammu". Pat apsolīja atsūtīt bildi.

Nejauši nodzēsu īsziņu, kurā bija informācija par 34 kG samu, kuru vakar noķēris , kā sapratu Juris Leimanis. Gaidīšu precizējumus. No citām vietām ziņas vienveidīgas - skaists laiks un vāja cope.

 

 


 

 

29.09.2002. Neredzēti kuplu skaitu 135 dalībniekus no 7 valstīm bija pulcinājis  vakar Gaujā notikušais kārtējais lielākais gada Latvijas mušiņmakšķernieku saiets. Neskatoties uz skaisto un saulaino laiku alatas bija ļoti neaktīvas un īstā cope sākās pašā pēcpusdienā, kad dalībniekiem bija jau jāatgriežas finiša vietā. Daudziem tā arī neizdevās nomedīt kādu sacensību nolikumam atbilstoša izmēra zivi. Sevišķi slikts iespaids palika par Gaujas augšteci, gandrīz visi, kuri izlēma makšķerēt šajā rajonā, atgriezās tukšā. Taču zivju, lai noskaidrotu labākos, pietika. 

Jau otro gadu pēc kārtas labākais izrādījās cēsnieks Andris Dolženko. Viņa kontā 5 skaistas alatas ar kopējo garumu 164 cm. Viņš arī ieguva Latvijas čempiona nosaukumu un VISION un RMK kluba dāvātās galvenās balvas. Otro vietu izcīnīja Batkrievijas pārstāvis Vasils Bikovs, kurš vienlaicīgi saņēma balvu par lielāko alatu, kuras garums bija 40 cm. Trešais bija rīdzinieks Edgars Veikins. 
Vērot sacensības un apsveikt sacensību dalībniekus bija ieradušies arī LC saeimas deputātu kandidāti Imants Rākins un Rauls Renemanis. Ministru prezidenta Andra Bērziņa dāvāto speciālbalvu - gleznu savā īpašumā ieguva viens no somu mušiņmakšķerniekiem  - Juha Koivu, kurš pārstāvēja VISION. 

Lai dotu ieskatu pasākuma norisē, ievietoju nelielu foto lapu.

 

 

27.09.2002. Galvenais notikums makšķerniekiem šonedēļ ir Latvijas atklātais mušiņmakšķerēšanas čempionāts, kurš rītdien risināsies Gaujā pie Siguldas. Sacensībām pieteikušies vairāk kā 100 dalībnieki. Šodien ierodas pirmie 40 mušiņmakšķernieki no Somijas, Igaunijas, Lietuvas un Vācijas. Balvu fonds arī ir solīds, to nupat papildināja arī ministru prezidenta un  Latvijas Tautas Sporta Asociācijas prezidenta Andra Bērziņa dāvātā speciālbalva. Arī makšķerēšanas apstākļi pēdējās dienās nedaudz uzlabojas, jo pēc lietus ūdens līmenis Gaujā ir nedaudz cēlies.
Pasākuma programma ir sekojoša. Pulcēšanās un pasākuma centrs - pie viesnīcas Senleja.  Starts 9.00 , finišs 17.00. Starplaikā no 11.00 līdz 16.00 apmācība un demonstrējumi līdzjutējiem un interesentiem. 

 

 

25.09.2002. Visi, kas interesējas par līdzdalību Latvijas 2002. gada čempionātā spiningošanā, kurš notiks 12. oktobrī Babītes ezerā, var iepazīties ar Nolikumu. Savlaicīga pieteikšanās ir pirmais priekšnoteikums, lai varētu piedalīties.

 

 

24.09.2002. Lai atvieglotu dzīvi pasākuma organizatoriem un šefpavāriem, LMSF aicina visus, kuri gatavojas piedalīties mušiņmakšķernieku pasākumā sestdien Siguldā, pieteikties iepriekš pie Antras mob. tel. 9155111 (kā tas ir norādīts Nolikumā) un neatlikt to uz pēdējo dienu.

 

 

23.09.2002. Kā jau tas pienākas pirmajai rudens dienai, šorīt Rīgā un arī manā dārzā ir pirmā spēcīgā salna un daudzas puķes ir stipri cietušas. Taču rīts, lai gan ir auksts, ir skaists, un no copes viedokļa diena varētu būt optimistiska. Vēstis no  ūdenstilpēm par iepriekšējo nedēļu Latvijā ir dažādas. Daudzās vietās ir noķertas, rudenim atbilstošas, pieklājīgas līdakas un zandarti, labi ķērās arī asari un citas zivis.  Par nedēļas nogali vēl izcilu ziņu nav. Tās, acīmredzot, nebūs tik labas kā bija gaidīts, pēkšņā aukstuma un lietus frontes dēļ. Parasti laba cope ir sagaidāma tieši pēc šādām frontēm, kad laiks nedaudz stabilizējas.

Tos divdesmit spiningotājus no 113, kuri pieteikušies Lucky John festivālam, bet nav nokārtojuši jautājumu par dalības maksu, lūdzu, to nokārtot šīs nedēļas laikā. Zvaniet, sūtiet e-vēstules. 

Ar SIA SALMO ir vienošanās, ka LJ festivāla dalīnieki, kuri līdz 27.09. pasūtīs pa adresētu man e-pastu  konkrētus vizuļu modeļus, tos arī saņems (ja tie būs noliktavā).

 

 


 

 

 

19.09.2002. Šodien izdevās internetā atrast rezultātu protokolus no Portugālē, Coimbrā nupat notikušā CIPS 2002.g. pasaules čempionāta makšķerēšanā. Diemžēl, tikai itāļu valodā. Te ir saite ar lapām, kurās var redzēt komandu un individuālos rezultātus, ieskaitot arī Latvijas pārstāvju sniegumu. Komanda  no Portugāles atgriežas tikai rīt, tad, varbūt, būs detalizētāka informācija.

 

19.09.2002. Atgādinu, ka Latvijas atklātais 2002.gada čempionāts un Rīgas Mušiņmakšķernieku kluba balvu izcīņa mušiņmakšķerēšanā notiks sestdienā, 28.septembrī. Interesenti  var iepazīties ar Nolikumu. Pulcēšanās Siguldā, Gaujas krastā pie viesnīcas "Senleja" . Līdzjutējiem būs iespēja vērot vietējo un ārzemju mušiņmakšķernieku demonstrējumus un apgūt pirmos soļus mušiņmakšķerēšanā. Iespējams, varēsim satikt arī politiķus, ne tikai makšķerniekus , bet arī tos, kuri interesējas par makšķernieku balsīm. Sponsori un atbalstītāji: SIA Salmo, VISION, SIA Druvas Unguri, SIA Zilgalvis un Co, AS Interbaltija, SIA Berlat, SIA Druknīca u. c. 

 
Latvijas čempionāts makšķerēšanā notiks 6. oktobrī Varkaļu kanālā. Nolikums.
    
Latvijas čempionāts spiningošanā notiks 12.oktobrī Babītes ezerā. Noteikumi 
ir līdzīgi kā katru gadu  - komandā 4 dalībnieki ( sievietes netiek prasītas). Nolikums būs pieejams tuvākā laikā. 

 Gunārs Brokāns, 10.350 kG, 17.08.2002.,Burtnieka ez. 17.09.2002.
No Alberta dīķiem ienāca informācija, ka dīķu zivju krājumi tikko ir saņēmuši jaunu papildinājumu. Dīķī ir ielaists aptuveni tūkstotis kilogramīgu karpu. Parasti pēc īsas jaunpienācēju  adaptācijas seko aktīva cope un var gūt skaistus karpu lomus. Dīķos jūtami aktīvākas ir arī līdakas, un makšķernieku lomos 2-3 kG eksemplāri ir gluži ikdienišķa lieta.  

Saņēmu precizētu informāciju par vakar pieminētajām spiningotāju sacensībām Kāla ezerā. No 191 dalībnieka 50 bija ar zivīm, to kopējais svars bija 50 kG. Uzvarētājs Guntars Zlaugotnis no Vestienas noķēra 3.458 kG zivju, otrs bija Aivars Mucenieks (B&B Cope) ar 2.969 kG, trešais ar 2.428 kG bija Pēteris Začs no Kusas. Nākošajās trijās vietās ierindojās Māris Kļaviņš (Litene), Jānis Počs (Ogre) un Raivo Ozoliņš (Litene).

Blakus attēlā Gunārs Brokāns ar Burtnieka ezerā noķerto desmitnieci.

 

17.09.2002. Laikam kļūstot vēsākam, zivis tai skaitā arī  līdakas sāk sajust ziemas tuvošanos un aktivizējas to barošanās. Arvien biežāk ienāk ziņas par lieliem eksemplāriem. Edgars B. vakar dižojās ar savu personīgo rekordu - Liepājas piekrastē svētdien noķerto 5.5 kG smago zandartu. Bet šodien Aija V., kura pārzin RMMB laivu novietni Babītē, pastāstīja, ka vakar Babītes ezerā noķerta 9.1 kG smaga līdaka, liekas, šogad lielākā zivs. Cīniņš esot ildzis aptuveni pusstundu.

Informēju, ka Lucky John festivālām divu dienu laikā bija pieteikušies 90 dalībnieki, šodien to skaits ir pārsniedzis 100. Organizātoru rīcībā būs aptuveni 40 laivas un visiem, kas pieteiksies, organizātori laivu nevar garantēt. Tātad, turpmāk var pieteikties tikai , ja ir sava laiva, vai arī reģistrējoties gaidīšanas sarakstā (ja kāds no tiem, kas ir pamatsarakstā, līdz 27. septembrim  nenokārtos dalības maksu, viņš tiks nomainīts ar "konkurentu" no gaidīšanas saraksta).

Diemžēl, dažām vēstulēm adreses bijušas neprecīzas, un pieteikumi manā rīcība nonāca ar kavējumu. Ja kāds, kas rakstīja neatrod sevi sarakstā, informējiet mani, jo dalībnieku "sijāšana" nav bijusi.

 

16.09.2002. Var teikt, ka iepriekšējās nedēļas nogalē vismaz Latvijas piejūras ezeros spiningotājiem bija laba cope. Līdakas svarā no 3  līdz 5kG nebija retums. Kaut gan, kā vienmēr, netrūka arī tādu, kas palika bez zivīm.
Neredzēti lielu skaitu - 191 dalībnieku bija pulcinājušas SIA Unisports organizētās spiningotāju sacensības Kāla ezerā. Lai gan organizātori solīja informāciju, taču neesmu to saņēmis. Zinu tikai to, ka labākais loms bija ap 3.5 kG.

 

 

15.09.2002. Šodien Portugālē Coimbrā beidzās divu dienu cīņas pasaules 2002.gada čempionātā makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Latvijas komanda, kura bija sastādīta no R Soft Ražotājs sportistiem, startēja ne visai veiksmīgi un palika vietā, ar kuru parasti nelielās.
Individuāli par pasaules čempionu kļuva spānis Juan Blasco, kurš pirmā dienā izcīnīja pirmo vietu savā sektorā, bet otrā dienā bija otrais. Arī komandu cīņā pasaules elites komandas Anglija, Francija un Itālija nespēja pielāgoties specifiskajiem apstākļiem (svarīga vieta lomos bija no jūras ieceļojušām zivīm, kuras daudzās valstīs nav sastopamas), un pārsvaru guva spāņi un mājinieki portugāļi. 
Rezultātus var redzēt zemāk.

1. Juan Blasco, SP, 3 p., 12.060 kG

2. Juan Duran, SP, 4 p., 12.000 kG

3. Stu Conroy, EN, 5 p., 9.222 kG

4. Radovic Goran, YU, 6 p., 10.480 kG

5. Frans Schoubben, BE, 6 p., 10.160 kG

6. Gianluigo Sorti, IT, 6 p., 8.380 kG

7. Fernando Pimental, PO, 6 p., 6.660 kG

8. Luc Vercammen, BE, 7 p., 10.280 kG

9. Roberto Morante, SP, 7 p., 10.280 kG

10.Steve Gardener, EN, 7 p., 9.900 kG

1.Spānija, 52.5 (vietu summa)

2.Portugāle, 55.5 

3.Beļģija, 74 

4.Anglija, 84  

5.Ungārija, 93 

6.Itālija, 97  

7.Francija, 117   

8.Velsa, 123   

9.Čehija, 128  

10.Vācija, 138.5 13.09.2002. Cik tālu ir var aizmest mākslīgo mušiņu? Atbildi var atrast manā īsziņā. 

Lucky John festivālam jārisina jauna problēma - liekas, ka  negaidīti daudz interesentu vēlas piedalīties šajā pasākumā. ( Informācija)  

 

12.09.2002. Arvien biežāk parādās ziņas par labiem līdaku, zandartu un asaru lomiem. Viens no Liepājas lielījās, ka Liepājas piekrastē pēdējās dienās 8-12 kG līdakas neesot retums, un apsolīja nākošnedēļ arī bildes. Labākos lomus izdodas gūt ar sistēmām, uz kurām uzmontētas 20 - 25 cm garas mīkstgumijas zivtiņas. Tie, kas  pirms dažiem gadiem sekoja G. Ķirsona lielo līdaku medībām Lubānā , atceras, ka arī viņam lielākās līdakas izdevās piemānīt ar ļoti līdzīgiem mānekļiem.

Tiem, kuri vēlās pieteikties līdzdalībai LJ festivālā, atgādinu, ka īsziņas uz mobīlo telefonu netiek reģistrētas. Reģistrēto dalībnieku sarakstu varēs redzēt LJ lapā.

  

 

11.09.2002. Mans somu paziņa Esa H. 6. septembra vakarā Kymijoki, Ahvenkoski (Somijā ), izmantojot tube fly, nomedīja skaistu taimiņu un atsūtīja tā bildi. Ievietoju to, jo taimiņš šajā attēlā ( lielā bilde) ir redzams ļoti izteiktā un raksturīgā krāsojumā. Esa informēja mani, ka gatavojas apciemot 27.- 28.09. Latviju un priecātos, ja kāds pieteiktos palīgos un parādītu Gauju.


Ievietoju arī īsu informāciju par Lucky John festivāla norisi un noteikumiem. Kā jau minēju, tas risināsies pie Usmas ezera, no kura , starp citu, pēdējās dienās ienāk ziņas par skaistiem lomiem.

 

 

 

10.09.2002. Rīti uz Babītes ezera šajā rudenīgajā laikā tiešām ir fantastiski skaisti. No Ventas nupat atveda ziņu par 8.900 kG smagu savvaļas karpu. Kopā ar karpu.

Babīte 10.09.2002.
Babīte. 10.09.2002.


 

 

 

 

05.09.2002. Multiplikātora spole ir lielām zivīm. Tāds ir secinājums manā atbildē tiem dažiem spiningotājiem, kuri interesējās par multiplikātora spoļu priekšrocībām.

 

 

 

04.09.2002. Makšķernieku kalendāram.

28. septembrī Gaujā notiks LR atklātais čempionāts mušiņmakšķerēšanā.

5.oktobrī. Firma Salmo informēja, ka šajā dienā  Usmas ezerā no Usmas ciema puses  notiks kārtējais Lucky John festivāls. Tuvākajās dienās būs pilnīgāka informācija par šo pasākumu.

5.oktobrī notiek Latvijas čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri tautas klasē. Nolikums būs 15.septembrī.
 
11. oktobra vakarā ieplānots saiets visiem, kuri interesējas par ceļojumiem un lašveidīgo makšķerēšanu. Pie mums viesosies pasaulē populārā Lapzemes Makšķerēšanas Festivāla pārstāvis Gregers Jonssons, kurš stāstīs par copi Zviedrijas Lapzemē. Dažas viņa bildes var redzēt šajā lapā. Interesēties 9517507 vai ar e-pastu: E-mail.

12. oktobrī Babītes ezerā risināsies Latvijas čempionāts spiningošanā.

Jaunajiem lapas apmeklētājiem, kuri neuzmanīgi lasījuši foruma lapas, paskaidroju, ka es ļoti reti apskatu man adresēto e-pasta formu, kura ir paredzēta tikai paroles saņemšanai. Tā tiek apstrādāta automātiski. Tādēļ teksti , kuri ierakstīti šajā formā, ilgstoši var glabāties nelasīti un var tikt nelasīti arī izdzēsti.

Latvijas delegācija, ieskaitot arī 6 sportistus, kura sastādīta galvenokārt no pasākuma sponsoru kluba R-Soft Ražotājs  pārstāvjiem, šodien uzsāka garu ceļu uz Portugāli, lai piedalītos 2002. gada CIPS pasaules čempionātā makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Sacensības notiks 14. un 15. septembrī Coimbrā. Komandai priekšā gan 4 dienu brauciens autobusā, gan nedēļu ilgi treniņi un makšķerēšana jaunā un nepazīstamā vietā.

02.09.2002. Kaut gan lietu joprojām var atrast tikai meteorologu prognozēs, laiks nedaudz mainās. Vējš pēdējās dienās iegriezies no ZR, debesīs parādās arī mākonīši. Kā parasti, šis vējš izsauc ūdens līmeņa celšanos gan Rīgas jūras līcī, gan saistītajos ezeros. Kombinācijā ar temperatūras pazemināšanos naktīs tas var būtiski aktivizēt copi. Cik tad ilgi zivis var badoties? Kaut gan, kā mani nupat informēja  Lucky John fani, ar nelieliem rotiņiem un arī maziem voblerīšiem Babītē pat visai zemajā ūdenī pēdējā nedēļā "kā senos laikos" esot bijusi gan efektīga cope, gan pieklājīgi līdaku lomi. Veiksmīgu spiningotāju lomos 2 - 3 līdakas katra 1.5 - 2.0 kG svarā nebija retums. Tas pats esot bijis vērojams Kaņierī un Engurē. Noteicošo lomu spēlēja tas, vai izdevās atrast rajonu, kur zivis uzturas.

 

  

Parastā vai Eiropas alata. Thymallus thymallus. Latvijas rekords 1,02 kG. 01.09.2002. Laiks Latvijā nemainīgi karsts un sauss. Ūdens līmenis visās ūdenstilpēs ir ļoti, ļoti zems. Līdaku un asaru copē nekas izcils nenotiek. Taču informācija , kas ienāk, liecina, ka arī šajos apstākļos līdakas izdodas izmānīt. Jo sevišķi, ja laimējas pareizā vietā būt tajos īsajos brīžos, kad saule ir paslēpusies mākoņos. Vesela rinda mušiņmakšķernieku no upēm ir pārgājuši uz ezeriem, kur zemais ūdens līmenis radījis labu iespēju šo veidu pārbaudīt jaunos apstākļos.  Šodien jau daudzi ir apguvuši , ka ar mākslīgo mušu var nomedīt ne tikai ruduļus, bet arī asarus un līdakas.
Gandrīz vienīgā  ziņa par ievērojamiem lomiem ir no jūras līča gan Kurzemes pusē, gan Vidzemes piekrastē, kur ik pa brīdim tīri labi ķeras asari. 

Joprojām ienāk jautājumi par zemūdens medībām. Tādēļ atgādinu, ka zemūdens medības līdzīgi kā vēžošana Latvijā ir aizliegtas. Ar tām var nodarboties tikai vietās , kur ir ieviesta licencētā makšķerēšana un tas ir paredzēts šīs vietas licencētās makšķerēšanas noteikumos. Labi būtu, ja  to atcerētos un savus klientus  informētu arī tie, kuri reklamē zemūdens medību un vēžošanas jaukumus, inventāru un paņēmienus. Nereti ir jāsastopas ar situāciju, kad azartiskie mednieki par aizliegumu uzzin labākā gadījumā pēc tam, kad, sarūpējuši modernāko ekipējumu, sāk interesēties par noteikumiem. Sliktākā, -  kad tiek sastādīts pārkāpuma protokols.

Firma "Salmo" informēja, ka šogad arī ir ieplānots pasākums , kurš pagājušā gadā risinājās kā Lucky John spiningotāju festivāls. Šogad ir iecerēts to organizēt dziļākos ūdeņos - Usmas ezerā. Orientējoši tas varētu būt 5. vai 17. oktobrī. Skaidrībā būs tuvākās dienās.

Atklātais LR mušiņmakšķerēšanas čempionāts (Nolikums), kurš notiks 28. septembrī, ieguvis ievērības cienīgus sponsorus. Firmu grupa, kura Eiropā pārstāv preču zīmi VISION, apsolījusi nodrošināt  solīdu balvu klāstu. Līdzdalību  jau pieteikuši aptuveni 50 ārzemju mušiņmakšķernieki, galvenokārt no Somijas.

Otrdien, plkst. 18.00 Vārves ielas kompleksā notiks kārtējā nodarbība tiem, kas grib pilnveidot savu mušiņmakšķerēšanas metienu tehniku. Tel. 9517507.


Internets. Statistikas lapa liecina, ka www.fishing.lv apmeklējumu skaits nemitīgi aug. Augusta mēnesī salīdzinājumā ar jūliju tas ir palielinājies par 30% un sasniedzis jau 44 000. 

Lai gan, izmantojot FP, šo lielumu var redzēt, pārbaudīju, cik sek. vajag, lai UK atvērtu šo lapu. Izrādās viss ir normas robežās. Lūk, rezultāts. 
DOWNLOAD SPEED FOR: www.fishing.lv/zinas.htm  There are 86,400 seconds in a day. How many of those does it take for your customers to access your web pages? Do you know if your web site is available round the clock? We test your page at a speed of 40 kilobits per second (k) which is the average speed achieved using a 56k modem. The total download time of the page with all its elements was 10.441 seconds. The UK average is 15 seconds. All elements of the pages downloaded without a problem. If your web site took longer than 15 secs to download you may be losing customers.
 


P.S. Šajā lapā ir atspoguļotas tās aktivitātes Latvijā, par kurām pirmavoti (organizētāji, dalībnieki, aculiecinieki) mani informē. Netiek ievietota pastarpināta informācija, par kuras saturu neviens neuzņemas atbildību. 

 


 

 

Pārējās šīgada ziņas var meklēt arhīvā.


Šeit ir saites ar iepriekš publiskotām un ievietotām arhīvā ziņām:

1. Janvāris  2002.
2. Februāris 2002.
3. Marts 2002.
4. Aprīlis 2002.
5. Maijs 2002.
6. Jūnijs 2002.
7. Jūlijs 2002.
8. Augusts 2002.

 


Back
 

Šī ir Jāņa Stikuta privātā mājas lapa.
Autora tiesības pieder Jānim Stikutam. Citām personām ,- ja tas ir atsevišķi norādīts.
Adrese:jst@fishing.lv