Ziņu arhīvs. Augusts 2002.


 

 


27.08.2002. Vēl viena ziņa ar vērojumu par Gauju:

Arī Gaujas līmenis -30 zem nulles ir apšaubāms. Tik seklu šo upi nekad neesmu redzējis. Pie Cēsīm Jāņrāmī, kur agrāk mutuļoja krāces, tagad tāda knapa straumīte vien ir, un arā akmeņi, kuri parasti arī citās vasarās nebija redzami, un to augstums vismaz 50-70cm,  tāpat ir ar Ķūķu krācēm. Redzēju daudz laivotājus, un visiem bija problēmas ar pārvietošanos. Manā acu priekšā pie Siguldas laivotāji pārsita smailītes dibenu uz akmeņiem, un šīm laivām nav liela iegrime.   Mārtiņš.

No vērojumiem var secināt , ka oficiāli reģistrētās ziņas tomēr ļauj spriest par kopējo ainu upē. Tikai jāiemācās līmeņa rādījumus pareizi interpretēt. Piemēram, secinājums varētu būt, ka pie līmeņa -30 Gaujā( Siguldā), "krācēs straume ir minimāla, un ūdens līmenis upē ir ļoti, ļoti zems" . Tāda ziņa varētu būt noderīga gan laivotājiem, gan makšķerniekiem. Līdzīgi ir ar ziņām no citām upēm. 

 

26.08.2002. Viena makšķernieku kompānija nupat atgriezās no laivu brauciena pa Salacu. Secinājumi par zivīm nav iepriecinoši. Taču vismaz viena lieta ir skaidra. Ja VHMP sniedz informāciju, ka Salacā oficiāli reģistrētais līmenis ir zem 0, ūdens līmenis upē ir ļoti zems. Attiecīgi, ar laivām Salacu izbraukt nav viegli - braucot ar gumijas laivām, jo bieži iznākt šļūkt pa akmeņiem. Interesanti varētu būt vērojumi pie citām upēm. Piemēram, tie, kas bijuši pie Lielupes, domā, ka ūdens līmenis pašreiz ir neredzēti zems, lai gan oficiālie mērījumi rāda, ka Lielupē līmenis ir +55 cm virs 0 atzīmes. Es priecāšos, ja  makšķernieki atsūtīs informāciju par ūdens līmeņa vērojumiem arī citās upēs. 

 


 

 

Kaķīša ezers24.08.2002. Kā jau aizvakar ieminējos, Kaķīša ezers un SIA Lido bāze uz 24 stundām bija nodoti SIA Lido draugiem un ielūgtiem viesiem, lai viņi pārbaudītu, kā ezerā ķeras karpas. Neoficiālas ziņas liecina, ka zivis nebija daudz un aktīvas. Visai raibajā dalībnieku konkurencē uzvarētāja godā ar 3 karpām kopsvarā nedaudz pāri par 5 kG ir ticis limbažnieks Māris Nuķis. Viņš apsteidza arī labāko no mājiniekiem SIA Lido speciālistu Ilmāru Lāci , kurš ar 2 karpām kopsvarā nedaudz zem 5.0 kG izcīnīja  otro vietu. Kopvērtējumā trešajā vietā ar vienu lielu karpu palika  Valdis Holbergs. Iespējams, ka TP cerēja uz kāda sava līdzjutēja panākumu, taču ceļinieks V. Holbergs ar savu 3.7 kG karpu ieguva arī šīs partijas dāvāto balvu par lielāko noķerto zivi. Kā parasti visas superlielās karpas esot norāvušās, un, jo lielāks skaitījās speciālists, jo lielāka karpa viņam aizgāja... Tas savukārt dod cerības uz veiksmi  tiem, kuri vēl kādreiz apmeklēs šo skaisto vietu. Kā parasti atsauksmes par SIA Lido pasākumu saviesīgo daļu ir labas, taču ne tik cildinošas kā agrāk, jo dziesmotā sadaļa esot izpalikusi. 

 

22.08.2002. Tā kā starptautiskā federācija CIPS sāk organizēt pasaules čempionātus arī karpu makšķerēšanā, arī LMSF gatavojas līdzdalībai tajos. Pašreiz LMSF meklē kādu organizāciju, kura 2003. gadā uzņemtos pirmā Latvijas karpu makšķerēšanas čempionāta sarīkošanu. Lai iepazītos ar prasībām, zvanīt 9-517507.

Nākošā nodarbība mušiņmakšķerēšanas metienu apguvē notiks otrdien, 27.augustā 18.00. Brīvas ir divas vietas. Tel. 9517507

Beidzot ievietoju LR mušiņmakšķerēšanas čempionāta nolikumu arī latviešu valodā. 

Vēl viens sludinājums. "Pērk nelielu māju vai mājas daļu skaistā vietā pie ūdeņiem ne tālāk kā 150 km no Rīgas. Var piedāvāt arī kopā ar ezeru vai dīķi līdz 50 ha".
Piedāvājumus adresēt uz e-pasta adresi , vai zvanīt 9-517507.

Atsevišķi mani draugi mednieki, kuri iemācījušies lasīt internetā,  "apsūdz" mani makšķernieku lobēšanā un "pieprasa" kaut ko līdzīgu internetā izveidot arī medniekiem. Arī telefoniski uzdotie daudzie jautājumi liecina, ka pēc LMMB aiziešanas nebūtībā jo daudzi mednieki ir palikuši bez pienācīgas informācijas. Tādēļ esmu iesācis darbu, lai aizpildītu šo nišu un priecāšos, ja kāds medību fans izrādīs vēlēšanos kaut vai ar padomiem palīdzēt veidot medniecības tēmai veltītu lapu www.hunting.lv   Ne algu , ne honorārus tuvākā laikā nesolu. Līdzīgi kā šajā lapā viss tiks veikts sabiedriskā kārtā. Pēc principa, ka labi darbi vienmēr atmaksājas.

Šīs nedēļas nogalē SIA " Lido" saviem draugiem un ielūgtiem viesiem Kaķīša ezerā  rīko "Karpu makšķerēšanas maratona" sacensības. Ceru, ka sestdienas vakarā mēs zināsim, kā uz to reaģējušas Kaķīša ezera lielās karpas.

 

 

20.08.2002. Šodienas tēma ir internets. Vakardienas manas mājas lapas apmeklējumu statistiku liecina, ka interesentu skaits, kurus internetā interesē makšķerēšana, joprojām aug. Piemēram, vakar šajā resurspunktā ir apskatītas jau 1800 lapas. Pirms mēneša šis lielums svārstījās starp 1200 - 1500.

Vairākas vēstules ar jautājumiem liecina, ka atsevišķi apmeklētāji nemāk rīkoties ar LATNET meklētāju, kurš ir ievietots lapas augšējā labā malā. Atgādinu, ka tas krietni atvieglo jebkuras informācijas meklēšanu manās lapās. Vienkārši jāieraksta kāds atslēgas vārds un uz priekšu. Meklētājs parādīs visu to lapu adreses, kurās ir atrodams šis vārds. Izmēģināt var ierakstot vārdu , piemēram, auklas. Meklētājs parādīs vismaz 20 lapas, kurās ir kaut kas par auklām. 

Pēc tam , kad apzināti atstāju forumu apmeklētāju ziņā, tas ir kļuvis neaktīvs. Tas tikai vēlreiz apliecina manus minējumus, ka vairākums interneta apmeklētāju  dod priekšroku rakņāties pa cita rakstīto, bet nevēlas papūlēties izlikt savas domas rakstiskā un visiem saprotamā forma. Lai gan šajā virzienā neesmu liels optimists, taču uz gada beigām būs jāpamēģina, kāda būs tautas atsaucība, ja būs radīta iespēja diskutēt on-line režīmā.

 

20.08.2002. Ar A/S "Rīgas Jūras Līnija" esmu vienojies par sadarbību nākotnē. Tāpēc varu piedāvāt biļešu rezervēšanu un labākās cenas visiem, kuri ar prāmi gatavojas apciemot Zviedriju. Varētu teikt arī tā " Katra  biļete, kura tiks iegādāta ar manu palīdzību, ir pircēja ieguldījums arī šīs lapas veidošanā". 

 

 

19.08.2002. Latvijas upēs ūdens līmenis turpina kristies un tuvākās dienās izmaiņas, acīmredzot, nav sagaidāmas.
Parasti šādos apstākļos aktivizējas visa veida tīklu licēji, kuri izmanto zivju bezpalīdzīgo stāvokli un ar tīkliem izķemmē visas iespējamās zivju koncentrācijas vietas. No šādas rīcības visvairāk cieš tieši mūsu skaistākās upes Gauja , Venta, Salaca un nelielās foreļupes. Nelegālo tīklu pazīmes parasti ir divas: tie nav apzīmēti ar redzamām bojām un tiem nav pievienotas tīklu īpašnieku birkas. Ja kādam iznāk satikt šādus " ražas novācējus", nekavējoties par to būtu vismaz jāinformē tuvākā inspekcija. Atgādinu, ka visu Latvijas zivju inspekciju ( pareizi  tās jāsauc par vides reģionālām pārvaldēm) adreses un telefoni ir šajā lapā. 

Laikā, kad  upēs visi samierinās ar ierindas lomiem, joprojām nemazinās aktivitātes jūras līča virzienā. Ziņas gan no Gaujas ietekas un Vitrupes, gan no Kauguru jūrmalas ir dažādas, kādu dienu ķeras ļoti labi, citu - viduvēji. Pārsvarā lomos ir asari.

LMSF kā jaunu Latvijas rekordzivi apstiprināja Jura Bērziņa š. g. 18.jūlijā Babītes ezerā noķerto zelta karūsu ar svaru 2.08 kG. LMSF pieņēma arī precizējumus rekordzivju reģistrācijas noteikumos. Vienkārši, lai izslēgtu mēģinājumus kā Latvijas rekordus reģistrēt visas iespējamās sīkzivis, ar sīkzivju reģistrācija LMSF turpmāk vairs nenodarbosies.

Tuvojas kārtējais Latvijas mušiņmakšķernieku saiets, kurš ir ieplānots 28.septembrī pie Gaujas. Nolikums. Pašreiz gan tikai EN. Interese ir liela, un tuvākajās dienās tiks prezentēta šim pasākumam veltīta informatīva lapa, bet nedēļas otrā pusē esmu ieplānojis nelielai grupai organizēt pāris nodarbības mušiņmakšķerēšanas metienu apguvē. Interesentus, lūdzu, zvanīt 9517507, vēl dažas vietas ir brīvas.
Pirmā nodarbība trešdien 18.00 , Vārves ielā 8.

 

 16.08.2002. Joprojām ir karsts un sauss laiks, un man nav nekā jauna , ko piebilst 08.08.2002. publicētajai ziņai. Visi ir nodevušies makšķerēšanai.

LMSF savā 14.augusta sēdē balstoties uz R Soft Ražotājs izteikto gatavību ,  nolēma, ka Latvija pieteiks savu komandu līdzdalībai pasaules čempionātā makšķerēšanā Portugālē. 12. - 16. septembrī. To pārstāvēs komanda, kura izveidota uz R Soft Ražotājs bāzes.

LMSF atgādina , ka 25. augustā Babītes ezerā ieplānots čempionāts spiningošanā jauniešiem. Iepriekšēja pieteikšanās obligāta. Nolikums.

Tā kā aktivizējušies vēžotāji, viena neliela man atsūtīta ziņa.

Sveiki Jāni! 
Pieturoties pie temata par vēžošanu es varu informēt par "priecīgu" vēsti, ka pagājušā naktī tajā pašā Kuldīgas rajonā, Zvirgzdu ezerā tika noķerta 3 maluzvejnieku brigāde, kuru rēķinā tiek pieskaitīti: 2 tīkli ( katrs 90 m), 20 vēžu murdi, gumijas laiva, ar kuru izdarīti pārkāpumi, 490 vēži (vidējais lielums - 4cm). Ņemot vērā faktu, ka sods par vēžiem ir aptuveni 1 - 1.5 LVL, tad mēs varam izrēķināt, cik šiem vēžu gribētājiem būs izmaksājis vienas nakts brauciens vēžot.
P.S. Piebilst varu tikai to, ka no vēžotājiem viena persona bija arī no Rīgas.

 

 

 

11.08.2002. Jānis L. atsūtīja aktuālu ziņu - 9.augustā "Latvijas Vēstnesī" esot izsludināts , ka licencētā vēžošana ir pieejama arī Kuldīgas rajona Alsungas pagasta Kukšu ezerā ( organizētājs: Andrējs Grīnbergs - 9203775, licences: Dainis Jēkabsons - 9426930). Tātad tā ir trešā ūdenstilpe Latvijā, kurā ir iespējama vēžošana. Detalizētu informāciju licencētās makšķerēšanas sadaļā ceru ievietot tuvākā laikā.

Galerijas vienīgā aktīvā dalībnieka Karpikā lapā ievietoju Kārļa Strēļa atskaiti par  veterānu basketbolistu šī gada sasniegumiem. 

 

 
Anatolijs, 08.08.2002. Babītē.08.08.2002. Latvijā iestājies tā sauktais bula laiks - karsts un  sauss laiks ar austrumu ievirzes vējiem. Upēs un ezeros ūdens ir krietni sasilis, bet tā līmenis nepārtraukti krītas. Gaujas baseina upēs ūdens līmenis ir nokrities sevišķi jūtami (tieši šis ir tas laiks, kad makšķerniekiem  būtu jāapseko un kritiski jāizvērtē mazo HES darbība, kura šobrīd var nāvējoši iedarboties uz zivju krājumiem attiecīgā vietā).Babītes kilogramnieces - karūsas, līņi, brekši Makšķerniekiem šis periods nav

 sevišķi devīgs. Taču, kaut gan neregulāri, parādās arī pozitīva informācija. Piemēram, visu šo laiku ļoti labi lomi ir tiem, kuri apguvuši karūsu, līņu un brekšu makšķerēšanas noslēpumus. Sīkākas zivis es nepieminu.
Tā kā seklajos ezeros ūdens ir krietni sasilis un līdaku un asaru aktivitāte ir pierimusi, daudzi ir pārgājuši uz makšķerēšanu jūras līcī un jūrā, kur ik pa brīdim gadās sastapt lielus un aktīvus asaru barus, tāpat zandartus un līdakas. Dažubrīd labas ziņas ienāk arī no tiem, kas nodarbojas ar samu medībām. 
Ievietoju šodien vakarā iegūtus attēlus, fotografētus  Rīgas mednieku un makšķernieku biedrības Babītes ezera bāzē. Anatolija loms bija aptuveni 10 kG.

Mārtiņš no Ogres man jautā, kas tas par jaunu Latvijas čempionātu ( "Čas" ir publicējis informāciju par kaut kādu neoficiālo Latvijas čempionātu karpu makšķerēšanā). Manu atbildi var redzēt šeit. Īsumā - kārtējais LMA joks.

 

 

05.08.2002. Neliela pamācoša atskaņa 2. augustā publicētajai informācijai par vēžošanu Latvijā. Lūk, tā raksta viena atbildīga persona.
 

Labdien Jāni!

Man prieks, ka Jūsu mājas lapā ir skaidri salasāma informācija, ka vēžus iegūt Latvijā ir atļauts tikai divās vietās. Interesants fakts Jums un pārējiem lapas apmeklētājiem varētu būt tas, ka aizvadītās nedēļas 2 naktīs (piektdienas un sestdienas) reida laikā, Kuldīgas rajona Zvirgzdu ezerā, tika izņemtas aptuveni 150 vēžu ķeršanas ierīces (murdi un krītiņi), kā arī izdzenāti paši šo ierīču saimnieki un personas, kuras vēžus lasa, peldot nakts laikā ar akvalangu. Reida laikā mēs saskārāmies ar to, ka sabiedrība nav informēta par to, ka vēžus iegūt ir aizliegts.

Paraksts


 

 

2002.gada čempioni makšķerēšanā - Salmo komanda. Ivo Kalnmalis, Pēteris Lideris, Agris Ziediņš, Guntis Kārkliņš, Normunds Grabovskis.04.08.2002. LR čempionātā, kurš sākās vakar, pēc otrās kārtas vietu kārtība nemainījās. Individuālā vērtējumā čempiona titulu izcīnīja Pēteris Lideris (Salmo), kurš abās dienās savā sektorā bija labākais. Otro vietu ieguva viņa komandas biedrs Ivo Kalnmalis, kurš arī abās dienās ieguva savā sektorā 1. vietu, taču noķerto zivju svars viņam bija nedaudz mazāks. Bronzas medaļu ieguva Ainārs Bauģis (B&B Cope). Jauniešu grupā čempiona nosaukumu izcīnīja Krišjānis Krasovskis. Komandu vērtējumā zelts - SALMO, sudrabs - B&B Cope, bronza - PROFI. 

 

 

 

03.08.2002. Trīs stundas no 14.00 līdz 17.00 šodien Daugavā pie Lucavsalas makšķerēja Latvijas čempionāta makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri dalībnieki. Te tā dēvētajā meistarklasē  (pēc starptautiskajiem noteikumiem un  ierobežotās zonās) risinājās pirmās dienas sacensības, kuras pulcējušas gandrīz visus Latvijas pašreiz labākos sporta makšķerniekus. Par līderi pēc pirmās kārtas ar 8 punktiem izvirzījusies SALMO komanda , otrā vietā ar 12 punktiem ir B&B COPE, trešā ar 14,5 punktiem ir kluba PROFI komanda. Individuālā vērtējumā nedaudz priekšā citiem ( pirmajiem pieciem ir vienāds punktu skaits) ir šī gada pasaules čempions zemledus makšķerēšanā Pēteris Lideris no SALMO komandas, kurš trijās sacensību stundās iemanījās noķert visvairāk - 2.485 kG zivis. Otrā kārta , kurā izšķirsies, kas būs čempioni, risināsies tajā pašā vietā rīt. Sagatavošanās sākums 08.00, makšķerēšana no 10.00 līdz 13.00.

Tiem, kas nav informēti par šo sporta veidu, varu pateikt, ka makšķernieki, vērojot šādas sacensības, var uzzināt daudz sev noderīga. Pie tam atziņas, kuras ir moderna makšķernieka arsenālā. Piemēram, kā sagatavoties makšķerēšanai - sportistiem šim nolūkam tiek dotas precīzi divas stundas, kuras tie izmanto ļoti racionāli, un tur ir, ko pamācīties. Tāpat lielai daļai interesanti būtu vērot gan inventāru, gan iebarošanas tehnoloģiju un arī zivju ķeršanu. Tāda izdevība nerodas bieži. 

 

 

02.08.2002. Pēdējā laikā arvien palielinās interese par vēžošanu, par to liecina vēstules un man adresētie telefona zvani. Lai būtu vispārīgs priekšstats informēju, ka vēžošana Latvijā tiek regulēta Makšķerēšanas noteikumos, un tā skaitās pie aizliegtām nodarbēm. Izņēmums ir vietas, kur vēžošana ir atļauta attiecīgajā vietā organizētās licencētās makšķerēšanas ietvaros. Šādu vietu saraksts ir atrodams www.fishing.lv/vietas/licmak.htm  Pašreiz ( ziņas uz 01.07.2002.) vēžošana Latvija ir atļauta tikai divās ūdenstilpēs - Vaidavas un Ušura ezeros. 
Lai gan vēži Latvijā ir savairojušies un to krājumus  it kā varētu sākt saprātīgi ekspluatēt, ūdenstilpju apsaimniekotāji ( šis termins gan nav sevišķi veiksmīgs) nesteidzas ar licencētās makšķerēšanas organizēšanu. Rezultātā vēžotājiem trūkst legāla piedāvājuma un izplatās neveselīga situācija. Vēžus ķerot daudzās vietās, taču neoficiāli, bet naudu iekasējot par auto stāvvietu, piebraucamo ceļu vai ko tamlīdzīgu.

Neliela, bet patīkama atkāpe. Statistika liecina, ka jūlijā šīs mājas lapas apmeklēto lapu skaits sasniedza jaunu robežu - 33180 , bet pirmajā augusta dienā tas bija aptuveni 1700. 

 

 


 

 

 


Šeit ir saites ar iepriekš publiskotām un ievietotām arhīvā ziņām:

1. Janvāris  2002.
2. Februāris 2002.
3. Marts 2002.
4. Aprīlis 2002.
5. Maijs 2002.
6. Jūnijs 2002.
7. Jūlijs 2002.

 


Back
 

Šī ir Jāņa Stikuta privātā mājas lapa.
Autora tiesības pieder Jānim Stikutam. Citām personām ,- ja tas ir atsevišķi norādīts.
Adrese:jst@fishing.lv