Ziņu arhīvs. Jūlijs 2002.


 

  

 

30.07.2002. Daži makšķernieki interesējās par Zebrus ezeru. Manā rīcībā esošā informācija liecina, ka VAS "Latvijas valsts meži" Zemgales mežsaimniecības apsaimniekotajā Zebrus ezerā 2002. gadā labi ķerās prāvi zandarti.  Lielākais eksemplārs esot svēris 8 kG. Blakus var redzēt bildi ar  27. jūlijā noķertu 4 kG smagu zandartu. Tajā dienā diviem makškerniekiem vienā laivā kopā bija seši zandarti. Acīmredzot, regulāra Zebrus ezera apsardzība un zivju mazuļu papildināšana sāk dot rezultātus. Papildus informācija arī forumā.

 

 

28.07.2002.  Pasaules 2002.gada čempionāts mušiņmakšķerēšanā notika jūlija pirmajā nedēļā Francijā. Gan komandu , gan individuālā vērtējumā čempionu titulus izcīnīja mājinieki. Ievietoju  rezultātus komandu un individuālā vērtējumā. Ja ir interese, var aplūkot arī attēlus, tie atrodami  http://www.mondialmouche2002.com/imagesindex.html .

 

 

25.07.2002. Kā atbildi uz kāda lasītāja jautājumu, ievietoju nelielu rakstiņu  par fluorkarbona auklām.

Medniekiem.  Varu informēt, ka ūdensputnu medību sezonas atklāšana šogad ir noteikta 17.augustā plkst 16.00.  Atļaujas ir saņemamas visās mežniecībās, rīdzinieki tās var iegādāties arī Rīgā, 13.janvāra ielā 15, Valsts mežu dienesta Medību daļā.
Makšķerniekiem. Ievērojot to, ka sezonas atklāšanas pirmā diena saistās ar pastiprinātu šaudīšanos ūdeņu tuvumā, pie tam visos virzienos, lūdzu to ņemt vērā, lai nejauši nenokļūtu zem apšaudes.LR 2002.gada čempione I. Milliņa.22.07.2002.
Sestdien, 20. jūlijā Babītē notika LR čempionāts spiningošanas divcīņā. Karstais laiks negatīvi iespaidoja copi un lomi bija viduvēji. Pēc spiningošanas līderis bija klubs "Nedzirdīgo sports", tā 4 dalībnieki kopā uzrādīja 12.190 kG smagu lomu. Taču mērķī mešanā labākie un līdz ar to kopvērtējumā uzvaru guva jelgavnieki Lašins Ē., Lašins D., Morozs I. jun., Lašina I., kuri startēja kā kluba " Pasaule" Jelgavas filiāle. Otrā vietā "B&B Cope", trešā -"Jelgavas vaļi".  Individuāli par čempioniem kļuva un zelta medaļas ieguva  A. Romanovs no "Nedzirdīgo sports" un I. Milliņa no kluba "Marlins". Otrās un trešās vietas vīriešu grupā ieguva I. Morozs jun. un  A.Mucenieks, sievietēm attiecīgi M.Vorslava un I. Koha. 

Savukārt Latvijas klubu makšķernieki šajās dienās cīnījās par Lietuvas makšķerēšanas līgas dāvātajiem Baltijas kausiem. Labāko sniegumu izcīnot trešo vietu uzrādīja SIA Salmo un B&B Cope apvienotā komanda. R Soft ražotājs bija 5. vietā, "Profi" - 7. vietā.

 

 Kaņiera ezerā notika Rīgas mušiņmakšķernieku kluba pasākums.  Mušiņmakšķernieki laikā, kad līdakas ņav sevišķi aktīvas, demonstrēja, ka tās var sekmīgi pievilināt ar mākslīgām mušiņām. Lielākā 1.270 kG smagā līdaka bija I. Kurjata lomā. Bet par ruduļu un asaru ķeršanu ar mušiņmakšķeri šodien brīnās retais. A. Freivalds pa rīta cēlienu iemanījās savā lomā savākt 4.91 kG šo zivju.

 

 J.Bērziņš, Karūsa 2.084 kG, Babīte, 118.07.2002. 19.07.2002. Informācija par Babītes ezerā noķertām 1.50 līdz 1.70 kG smagām karūsām šogad nav retums. Taču nupat ienāca informācija par kaut ko nebijušu.

  RMMB Domes loceklis Juris Bērziņš vakar, 18.jūlija vakarā Babītes ezerā izvilka 2.084 kG smagu karūsu.  Loms esot noformēts, ievērojot visus priekšrakstus ar lieciniekiem un oficiālu svēršanu, un tiks pieteikts kā atbilstošs jaunam Latvijas rekordam. Detalizēts apraksts būs tuvākās dienās.

 

 

 

 

15.jūlia vakars pie Kaņiera17.07.2002. LMSF informē, ka 03.-04. augustā Daugavā, Rīgā no Lucavsalas puses risināsies Latvijas 2002.gada atklātais čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri pēc starptautiskajiem noteikumiem komandām un atsevišķi jauniešiem. Nolikums. Pieteikšanās termiņš 22. jūlijs.

Ievietoju vienu bildīti. Uzklikšķinot, var aplūkot to lielāku.

Laika apstākļi Latvijā nav sevišķi labvēlīgi makšķerēšanai, jo veselu nedēļu valda sauss un karsts laiks, arī ZA un A vējš nav tas labākais. Makšķernieki pēdējās dienās orientējas galvenokārt uz miermīlīgo zivju copi. Joprojām tīri labi esot karūsu, līņu, ruduļu un brekšu lomi.

 

  

15.07.2002. LMSF visas komandas, kuras gatavojas piedalīties Latvijas čempionātā spiningošanā 20. jūlijā Babītes ezerā (Nolikums), informē, ka iepriekšējo pieteikumu pieņemšanas pēdējā diena ir 17. jūlijs. Tiem, kuri nokavēs pieteikumu , sacensību  organizētāji laivas negarantē.

 


 

Oskars Lastiņš, Bērze, 13.jūlijā.13.07.2002. Jau četros no rīta Dobeles makšķernieki pulcējās Bērzes krastā , lai pilsētas svētku ietvaros pārbaudītu savas spējas makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Dalībnieki pārsvarā bija jaunatne. Kamēr jaunie nekautrējoties rādīja, ko māk un nemāk, vectēvi un tēvi deva priekšroku stāstiem par superzivīm, kuras kādreiz ir ķēruši. Laikam traucēja iepriekšējā vakarā uzsāktā svētku svinēšana vai arī bažas, ka jaunatni var neizdoties pārspēt. To, ka Bērzē vēl var noķert zivis, var redzēt bildē, kurā šo sacensību uzvarētājs Oskars Lastiņš rāda lielāko zivi , kuru izdevās ieraudzīt vietējo makšķernieku lomos - pamatīgu Bērzes karpu.

 

 

LMSF informē visus jauniešus, kurus interesē spiningošana, ka Latvijas meistarsacīkstes spiningošanā jauniešiem notiks Babīte ezerā 25. augustā. Nolikums.

 

 

 

 

Salmo. Deep DiverAivars Bricis, 7. jūlijā Usmā 6.0 kG zandarts 08.07.2002. Kā rāda līmeņu tabula, Kurzemes upēs līmenis strauji kāpis un šobrīd ir aptuveni 1,5 m virs vasaras normas. Taču no ezeriem nāk labas ziņas. Foto ar ievērības cienīgāko lomu pašreiz esmu saņēmis no talsinieka Aivara Briča, kurš vakar Usmas ezerā no 12 metru dziļuma izmānīja 6.0 k G smagu zandartu. Aukla 0.28 mm, vizulis - Salmo rotiņš ar svina galviņu. Jāatzīmē, ka šis modelis( Deep Diver) ir viens no klasiskiem zandartu vizuļiem dziļām vietām.

 

 


 
06.07.2002. Šodien Babītes ezerā RMMB vecmeistara V. Bebra organizētā spiningotāju festivāla ietvaros dalībniekiem dienas pirmajā pusē bija iespēja pārliecināties, kā šajā sezonā zivis ķeras Babītē. Lai gan pēc vētras daudzi bija noskaņoti diezgan skeptiski, tādi lomi Babītē sen nebija manīti. 64 spiningotāji pēc 6 stundu darbošanās kopā izveda malā ap 120 kG līdakas un asarus. Veiksmīgākais - A. Romanovs no kluba "Nedzirdīgo sports" varēja lielīties ar 10.400 kG smagu kopējo lomu. Arī šī  šī pasākuma " vaininiekam" Voldemāram  Bebrim veiksme negāja garām - lielākā 4.5 kG smagā līdaka uzķērās tieši viņa vizulim.   

 

04.07.2002. Nupat Beļģijā notikušajā Eiropas klubu čempionātā makšķerēšanā ar pludiņā makšķeri, kurā faktiski sacentās visas vadošās Eiropas valstu komandas (tās parasti tiek veidotas uz klubu bāzes), individuāli labākais bija beļgis Guido Nullens, otrā un trešā vietā itāļi Roberto Trabucco un Rodolfo Friggeri. Beļgi, kā tas mājiniekiem pieklājas, izcīnīja zelta medaļas arī komandu vērtējumā, otrā vietā  franči , trešajā  poļi.  2001.gada pasaules čempioni angļi bija tikai piektie, to noteica neveiksmīgais vairākkārtējā pasaules čempiona angļa Boba Nadda starts. B. Nadds pēc treniņiem tika ieskaitīts rezervē un pirmā dienā nestartēja, bet, kad otrā dienā nomainīja neveiksmīgu kolēģi, savā sektorā spēja ierindoties tikai 19. vietā. Latvijas klubi šoreiz nepiedalījās.

 
Babīte, agrs jūlija rīts.03.07.2002. Babītes ez. šīs sezonas sezonas lielākās zivs svars  mainās gandrīz katru dienu. Kaspars K. nupat informēja, ka vakar pēcpusdienā ar rotiņu noķēris 4.2 kG līdaku. 
Plkst 19.00. Iepriekšējā ziņa par Babītes rekordzivi jau ir novecojusi. Šodien pusdienlaikā  Volodja Š., kurš jau iepriekšējā rudenī izcēlās ar superlomiem, 3 stundu laikā ar vobleri noķēra divas labas zivis - 1.800 kG zandartu un 7,680 kG līdaku. Apsveicu! 

02.07.2002. Vakardienas labās ziņas no Babītes ezera mani saintriģēja un izrāvos uz rīta copi. Laiks bija īstais  Babītei - DR vējš 3-5 m/sek, pelēks, silts. Rezultāts bija pārsteidzošs. Īsi sakot,  aptuveni uz katru 5 metienu sekoja ķēriens. Tā nopietni spiningoju no 4.30 tikai  līdz 6.30. Pēc 8.00 devos krastā. Ar to pietika, lai lomā būtu pāris līdakas un skaisti asari kopsvarā ap seši kG. Bet izvilku un atlaidu vismaz vēl trīs reizes vairāk, - galvenokārt līdaciņas 500  - 1000 gramu svarā.   Ezeru tā arī nepaguvu izvērtēt, tikko iebraucu uzreiz sākās cope un nekur tālu nebija jāairējas. Arī ar vizuļiem nebija jāeksperimentē.  Sudrabainais  Lucky John MA-3 ( Salmo vizulis, līdzīgs kā Mepps Aglia N3) izrādījās pietiekoši labs.
Papildinu vakardienas ziņas - zivis esot bijušas visiem, lielākā esot bijusi 3.5 kG līdaka.

Kā stāstīja vietējie puiši, kuri palīdz uzturēt kārtību laivu novietnē, mēs daudz runājam par tīklu izskaušanu , taču joprojām iznāk saskarties arī ar dažu makšķernieku badīgumu. Jau pirmajā dienā ezerā esot redzēti vairāki makšķernieki, kuri bez ceremonijām savāca katru noķerto mazizmēra zivtinu. Acīmredzot, arī starp makšķerniekiem vēl  atrodas tādi, kuriem bez drakoniskiem paņēmieniem  vienkāršas lietas nepielec.  

 

01.07.2002. Ir pirmās ziņas no Babītes. Neskatoties uz vējaino un lietaino laiku, spiningotāju, kuri vēlējās pirmie pārbaudīt Babīti, netrūka. Pēcpusdienā  katrs spiningotājs, kurš laicīgi beidza copi, krastā iznesa 3 - 4 līdakas svarā 1 - 2 kG . Lielās esot tikai manītas. Dažos rajonos lielā skaitā ķērušās 40 - 45 cm līdaciņas, kuras normāli makšķernieki laiž atpakaļ. Dažiem lomā bija skaisti 300 - 500 gramīgi asari. 

 

 

Pārējās šīgada ziņas var meklēt arhīvā.


Šeit ir saites ar iepriekš publiskotām un ievietotām arhīvā ziņām:

1. Janvāris  2002.
2. Februāris 2002.
3. Marts 2002.
4. Aprīlis 2002.
5. Maijs 2002.
6. Jūnijs 2002.

 


Back
 

Šī ir Jāņa Stikuta privātā mājas lapa.
Autora tiesības pieder Jānim Stikutam. Citām personām ,- ja tas ir atsevišķi norādīts.
Adrese:jst@fishing.lv