Ziņu arhīvs. Jūnijs 2002.


 

 


30.06.2002.
Mana mājas lapa lēnām kļūst arvien lielāka, tādēļ nepārtraukti meklēju risinājumus, kā vienkāršot gan savu darbu, gan šī resursa izmantošanu. Vebmeistariem par javaskriptiem ir visdažādākās domas. Taču gadījumos, ja tos godprātīgi pielieto, lielākos resurspunktos tie var atvieglot apmeklētāju dzīvi. Piemēram, lapas pastāvīgajiem apmeklētājiem dažreiz ir jāmaldās un jātērē laiks, meklējot visus jaunumus, kas parādās lapā. Mēģinot risināt šo problēmu, ar JavaSkripta palīdzību izveidoju nelielu lapu, kura pilda ziņojuma dēļa funkciju. Tajā būs pieminētas tikai tās www.fishing.lv lapas, kurās nedēļas laikā ir notikušas kādas izmaiņas. Šis "ziņojumu dēlis" parādīsies un pazudīs automātiski. Paskatīsimies, kā tas darbosies un kādas būs atsauksmes.

27.06.2002. Vispirms gribu pateikties visiem, kuri mani apsveica Jāņos. Diemžēl, manas iespējas atbildēt katram ir ierobežotas. 

Tiem, kurus tas interesē, atgādinu, ka sezona makšķerēšanai no laivām  Babītes ezerā sākas pirmdien, 01.jūlijā plkst. 00.00

RMMB informē ka tā 06.jūlijā Babītes ezerā rīko sezonas atklāšanas mačus spiningošanā. Piedalīties aicināti visi interesenti. Pieteikties var pa e-pastu vai zvanot Bebrim Voldemāram pa tel.9-265270. Dalībnieku skaits ierobežots.

RMMB ir organizātors arī 2002. gada Latvijas čempionātam  spiningošanas divcīņā (agrāk to sauca par tautas klasi), kurš notiks 20. jūlijā, visticamāk, ka arī Babītes ezerā. Nolikums atrodas saskaņošanas stadijā. 

6.un 7.jūlijā Ventā risināsies kuldīdznieku rīkotās Valda Kalnmaļa piemiņas kausa izcīņas sacensības sporta makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Dalībnieku pieteikšanās pa tel.9243421 vai 6867707. 

Jūnija sākumā licencētās makšķerēšanas vietu saraksts Latvijā papildinājās ar trim jaunām ūdenstilpēm. Tās ir Lādzēnu purva izmantoto karjeru ūdenskrātuve Bauskas raj. Vecumnieku pagastā, Ruckas ezers Cēsu raj. Stalbes pagastā un Dūķa ezers Cēsu raj. Drustu pagastā.

Konkrētos noteikumus varēs atrast  lapā, kur ir ziņas par visām licencētās makšķerēšanas vietām.

 


 

 

21.06.2002. RMMB informē, ka Babītes ezera laivu novietnē pie Spuņņupes var nomāt laivas makšķerēšanai Spuņņupē. Labi ķeras karūsas un  līņi,  dažubrīd arī asari un līdakas. RMMB biedriem ir atlaides. Zvanīt Andrim 9-767250 vai Aijai  6-842268.

2002.gada notikumu lapu papildināju ar jaunu informāciju par vienu no lielākajiem lauku festivāliem Eiropā, kurš jūlijā notiek Anglijā un ir veltīts makšķerēšanai, medībām un suņiem. 

 

19.06.2002. Ievietoju divus nelielus aprakstus - par foreļu copi Kurzemē un par Latvijas komandas startu pasaules čempionātā foreļu spiningošanā Itālijā.

 

17.06.2002. Iepriekšējās nedēļas nogales stiprie lieti sestdien bija strauji mainījuši ūdens situāciju gandrīz visās ūdenstilpēs. Tas gan nebija par traucēkli daudzajiem makšķerēšanas pasākumiem, kuri šajās brīvdienās risinājās visā Latvijā, taču labi lomi izpalika. 
Ventā, kur bija paredzēts RMK pasākums, ūdens bija duļķains, un cerības uz sekmīgu copi bija jāatliek uz citu reizi.
Vitkopa ūdenskrātuvē risinājās SIA Venden organizētais tradicionālais karpu makšķerēšanas pasāķums, taču 36 dalībniekiem izdevās apmānīt tikai 5- 6 karpiņas.
Baltezerā notika Dāmu klubiņa organizētais pasākums makšķerniekiem. Spiningotāju lomi bija tādi, ar kuriem nelielās. Nedaudz vairāk veiksmes smaidīja tiem, kuri makšķerēja ar makšķeri.

Lielupē spēkiem mērojās Jelgavas atklāto spiningošanas sacensību dalībnieki.  Arī Lielupe nebija devīga, tikai katrs otrais dalībnieks noķēra pa līdaciņai, lielākā bija 2,2 kG smaga. 
Tomēr ar copi nav tik bēdīgi, kā liekās no iepriekšminētajām ziņām. No pieredzējušiem makšķerniekiem ienāca apliecinājumi, ka daudzās vietās labi ķerās karūsas, līņi un, jo sevišķi, brekši un, pareizi iebarojot, var gūt fantastiskus lomus. Par to, kādai jābūt pareizai iebarošanai, ir dažādi viedokļi. Tomēr ir skaidrs, ka bez iebarošanas labam lomam pārsvarā ir gadījuma raksturs. 
 
 


 

 

14.06.2002. Cīņa ar  tīkliem nemaz tik vienkārša nebūs. Oļegs atsūtīja ziņu, kā maluzvejnieki saimnieko tepat Gaujas lejtecē.


12.06.2002.
Šīs nedēļas lieti un vēji ir ienesuši jaunu dzīvību makšķerēšanas frontē. Parādās informācija, ka pēdējā nedēļā uzlabojusies līdaku cope. Strauji uzlabojušās ziņas arī par zandartu lomiem. Juris no Jelgavas atsūtīja ziņu, ka Lielupē pie Jelgavas noķerts 10 kG zandarts. Taču precīzu datu nav, lai gan šāds loms ir tuvu Latvijas rekordam (10.30 kG).
Tiem, kuri tiek pie rekordlomiem un grib pretendēt uz līdzdalību kādā konkursā vai arī uz jaunu Latvijas rekordu, vajadzētu atcerēties, ka noķertā zivs ir jānosver uz precīziem svariem un jābūt lieciniekiem, kuri apliecina lomu. Trofeju zivs reģistrācija nav iedomājama bez laba fotoattēla. Pēc tam var sūtīt pieteikumus uz visām zināmām adresēm. 


 

11.06.2002. Eksperimentu ar dienu iepriekš atvērto eksperimentālo lapu beigšu nākošā nedēļā, ja tikai lasītājiem nebūs kādi loģiski apsvērumi, kuri liks man to paturēt. Tātad gaidu lasītāju viedokli.
Lapa tiks nodzēsta kā pašreiz nelietderīga. Gaidītie rezultāti ir iegūti un secinājumi ir izdarīti.

No copes frontes izcilu ziņu nav un vajadzētu, taču negribās atkāŗtot to, kas rakstīts nedēļu iepriekš. Arī interneta apmeklētāju skaits parasti šai periodā samazinās. Sākas atvaļinājumu laiks, kad var likt lietā sakrātās gudrības, un sēdēt pie datora, laikam, nav prātīgākais, ko var darīt.

Vakar darba grupa pulcējās, lai apspriestu paredzētās izmaiņas makšķerēšanas noteikumos.
Tika piedāvātas dažas sīkas izmaiņas. Savdabīga bija Latvijas Maksķerēšanas Asociācijas pozīcija - tās pārstāvis A. Birkovs, it kā aizstāvot makšķernieku intereses, bija par to, ka jāsaglabā aizliegums "mušiņmakšķerēt" Gaujā no 1.oktobra. Jo mušiņmakšķernieki izķerot lašus... Vēl viens sīkums. Cien. Birkova kungs iemanījās gandrīz visiem iestāstīt, ka tas priekšmets, ko spiningotāji sauc par vizuli, ir nevis māneklis (tas ir mans uzskats), bet gan mākslīgā ēsma. Tā, lūk, veidojas jaunie noteikumi. Bet pārējie makšķernieki gaida leiputriju.

09.06.2002. Tiem lapas lasītājiem, kurus interesē arī jaunākais informācijas tehnoloģijās, izveidoju eksperimentālu lapu, kurā vienmēr varēs atrast pēdējo 24 stundās ienākušās ziņas no visas pasaules par jaunumiem IT jomā. Taču tikai angļu valodā. Ja kāds vēlas regulāri sekot šai lapai, ierakstiet šo adresi favorītos, jo pastāvīgi redzamā saite ar šo lapu( tur pašreiz nav nekā par makšķerēšanu) būs tikai linku lapā. 

 


 

 

Laila (B&B Cope), Antra (Salmo) un Kristīne(B&B Cope)08.06.2002. Makšķernieku kluba B&B Cope vadībā Gaujas Nacionālajā parkā pie Zvārtas ieža šodien risinājās Latvijas čempionāta kastingā finālsacensības. Jāatzīmē mūsu jauniešu sniegums. Absolūti labāko rezultātu 100 punktus no 100 iespējamiem vienā no disciplīnām - Skiša mērķī sasniedza jauniešu grupā startējošais jelgavnieks Dainis Lašins. Viņš bija labākais starp jauniešiem arī trīscīņā ar spiningu. Otrā un trešā vietā attiecīgi Ivars Morozs jun. un Ieva Lašina( abi no Jelgavas). Vīru grupā kārtējo čempiona nosaukumu trīscīņā ieguva Ēriks Lašins(Jelgava), sudrabs tika Valdim Holbergam( Rīga) , bet bronza - Aināram Eglītim(Cēsis). Sieviešu grupā zelts Antrai Vaišļai (Rīga), sudrabs Lailai Grīnbergai, bronza - Kristīnei Maklerei ( abas no Cēsīm). 

Nākošais Latvijas čempionāts - 20.jūlijā spiningošanā tautas klasē. Sacensības ir atklātas tajās var pieteikties un startēt katrs ( priekšroka ir LMSF biedriem). Visticamāk, ka tas notiks Babītes eerā. Sekojiet informācijai!

 

 

07.06.2002. Tiem, kuri gatavojas apciemot Ventu, iesaku aplūkot ziņas par ūdens līmeni. Tās liecina, ka līmenis diennakts laikā Ventā cēlies gandrīz par metru! 
Latvijas komanda vakar atgriezās no Itālijas. Divas bildītes ir šeit, bet, tā kā brauciens uz pasaules čempionātu bija bagāts ar piedzīvojumiem, vienojāmies, ka komanda  nedēļas laikā tos aprakstīs atsevišķā rakstā.

 

 

 


06.06.2002. Visiem, kuri vēlās salīdzināt ar citiem savu māku makšķerēšanas metienu precizitātē un tālmešanā, tāda iespēja būs sestdien , 8.jūnijā pie Zvārtas ieža Amatas upes krastā, kur notiks kārtējais Latvijas čempionāts kastingā.  


05.06.2002.
Tie, kuri interesējas ne tikai par copi, bet arī par Internetu un mājas lapām, var aplūkot www.fishing.lv pusgada bilances fragmentu. Tajā  skaitliski ir redzams, cik liela ir bijusi 
interese par šo lapu pusgada laikā , kopš lapā ir ievietots skaitītājs.
 
Diemžēl, ievērības cienīgu ziņu no ūdeņiem nav. Ik pa brīdim kāds kaut ko labu noķer, bet visumā lomi ir vāji. Laikam tas ir pēdējās nedēļās valdošā karstā laika iespaids, tādēļ zivju aktivitāte ir īslaicīga, un ne katram īstajā brīdī izdodas būt īstajā vietā.  Arvien interesantākas un optimistiskākas ziņas sāk ienākt tikai no makšķerniekiem, kur apseko Rīgas jūras līča piekrasti.
 
Alberta dīķi informē, ka siltā laika ietekmē aktivizējušās arī lielās karpas, kuras, diemžēl, reti izdodas izvilkt (lielākā šopavasar bijusi  4,2 kG). Lai saintriģētu makšķerniekus, īpašnieki ir izsludinājuši naudas balvas tiem, kuri pārspēs kādu no tām. Par karpu virs 5 kG paredzēta balva - 20 Ls, virs 10 kG - 50 Ls, par karpu, kura atbilst jaunam Latvijas rekordam, - 100 Ls. Tātad copē un laimē!

Tiem, kuri raksta forumam. Lūdzu, izmantojiet e-pasta formu, kurai būtu jābūt katrā foruma konkrētās tēmas lapā (vai savu e-pasta programmu), bet ne to, kura paredzēta tikai paroles saņemšanai. Paroles pieprasījumi nonāk citā adresē, es lasu tos ļoti reti, tādēļ paroles pieprasījuma formā ierakstītā vēstule forumā var parādīties ar lielu kavējumu. 

 

04.06.2002. Daudzi makšķernieki vaicā par izmaksām un iespējām piebiedroties kādai grupai braucieniem uz Zviedrijas Lapzemi. Te ir īsa atbilde.

Izmaksas atkarīgas no konkrētā plāna un pasūtītā servisa līmeņa. Tās var svārstīties 200 - 600 latu robežās. Vairumā gadījumu tās ir 250 -350 Ls.

Pašreiz pastāv iespēja piebiedroties divām grupām, jūlija pirmajā nedēļā un augusta pirmajā nedēļā( šī informācija var mainīties jebkurā brīdī, jo daudzi ved sarunas). Vienmēr pastāv iespēja, izveidot pilnīgi jaunas grupas. Pārsvarā tie būs aptuveni 8 dienu braucieni, orientēti uz 5 - 6 dienām, veltītām lašveidīgo zivju makšķerēšanai Zviedrijas Lapzemē.

Maršruti tiek gatavoti individuāli. Komplektētas tiek  tikai nelielas 7-8 cilvēku grupas, pie tam ievērojot grupas dalībnieku intereses un citus aspektus.

Lai varētu sniegt konkrētāku atbildi un varbūt arī ieteikumus , būtu labi, ja interesenti informētu, par savām personībām( ģimene, jaunieši, sievietes, bērni, pensionāri) un aptuveni vai konkrēti par savām makšķerēšanas interesēm ( kaut vai izejot no inf. kura ir mājas lapā www.fishing.lv/kursi/trips.htm  ), optimālo laiku. Varat zvanīt 9-517507, 7-428422.

 

 

 

Veiksmīgākie Rīgas bērnu svētkos - brālis un māsa Verzas kopā ar pasaules vicečempionu Normundu Grabovski03.06.2002. Itālijā šodien noslēdzās divu dienu cīņas par pasaules čempiona nosaukumu foreļu spiningošanā. Par pasaules čempioniem kļuva mājinieki itāļi, otrā vietā - Polija , trešā - Čehija. Latvijas izlase, kura šādā pasākumā piedalījās pirmoreiz, ieņēma devīto vietu divpadsmit komandu konkurencē. 
Latvijas Makšķerēšanas sporta  federācijas veidoto izlases komandu Itālijā pārstāvēja Raimonds Kalnenieks, Dainis Dulpiņš, Uldis Bērziņš, Māris Klauze un Mikus Porietis. Komandas sponsori bija SIA "NETLOGS", atbalstīja arī SIA "SALMO". Pēc komandas atgriešanās Latvijā publicēšu sīkāku atskaiti.

Sestdien Lucavsalā valdīja bērni - tur notika Rīgas bērnu svētki, kuros piedalījās ap 70 jaunie makšķernieki vecumā līdz 15 gadiem. 
Bildes un svētku konkursu rezultāti būs tuvākās dienās.

 

01.06.2002. Šodien Latvijā sākas pilnvērtīga makšķerēšanas sezona. No 01. jūnija drīkst makšķerēt arī no laivām. Beidzas zandartu un alatu makšķerēšanas liegums. Vēl mēnesis būs jāgaida tikai tiem, kuri iecienījuši makšķerēšanu ezeros, kuri atrodas aizsargājamās teritorijās, saistītās ar ūdensputnu ligzdošanu.

Rīgā, Lucavsalā šodien notiek Rīgas bērnu makšķerēšanas svētki. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka arī pieaugušiem tur var būt interesanti.

Latvijas izlase, kura piedalās pasaules čempionātā foreļu spiningošanā, ar nelieliem starpgadījumiem vakar ieradās Itālijā un pirmajā treniņā pārbaudīja savas iemaņas upē, kur risināsies čempionāts. Upe ir ļoti strauja, foreles mazas. Šodien sākas pirmā kārta un, ceru, ka vakarā varēsim redzēt rezultātus.


Skaitītājs, kurš seko lapas apmeklējumiem, rāda , ka maija mēnesī www.fishing.lv apmeklēto lapu skaits pirmo reizi, kopš lapa ir izveidota, pārsniedza 30 tūkstošus.

Ir pieteikušies interesenti makšķernieku grupu braucieniem uz Zviedrijas Lapzemi, taču vēl ir iespēja pieslēgties kādai no tām. Gan apmācības nolūkos, gan atpūtai, tai skaitā kopā ar ģimeni. Iespējamos maršrutus var redzēt šeit. Zvaniet, vai izmantojiet e-pastu.

 


 

 

 

Pārējās šīgada ziņas var meklēt arhīvā.


Šeit ir saites ar iepriekš publiskotām un ievietotām arhīvā ziņām:

1. Janvāris  2002.
2. Februāris 2002.
3. Marts 2002.
4. Aprīlis 2002.
5. Maijs 2002.

 


Back
 

Šī ir Jāņa Stikuta privātā mājas lapa.
Autora tiesības pieder Jānim Stikutam. Citām personām ,- ja tas ir atsevišķi norādīts.
Adrese:jst@fishing.lv