Ziņu arhīvs. Maijs 2002.


 

 27.05.2002.
Forumā ievietoju priekšlikumu, kura būtība ir sekojoša: lai uzlabotu cīņu ar maluzvejniecību un sakārtotu makšķerēšanas saimniecību, Latvijā būtu jāatgriežas pie kādreiz pārbaudīta paņēmiena - pieņemt normas, kuras paredz priekšrocības, tai skaitā atļaut makšķerēt no laivas un spiningot, organizētajiem makšķerniekiem. Priekšvēlēšanu laiks ir īstais , lai šo jautājumu paceltu un atrisinātu par labu makšķernieku saimei. Ceru, ka par šo jautājumu izteiksies arī tie, kuri cer uz makšķernieku balsīm vēlēšanās.

Ir sākusies aktīvā makšķerēšanas sezona. No visām pusēm ienāk visdažādākās ziņas, taču par izciliem lomiem visi klusē. Kā jaunu pavērsienu varētu atzīmēt to, ka labi lomi sāk parādīties arī samu medniekiem Daugavā. Tikai jāatgādina, ka paturēt drīkst  tikai trīs samus.
Daudzi ieņēmuši zemo startu , lai 1. jūnijā, kad sākas īstā makšķerēšana no laivām, dotos izbraukumā ar personīgām laivām. Parasti tad sākas lielo lomu birums.

LMSF informē, ka 08. jūnijā atpūtas vietā "Zvārtas iezis"(Cēsu raj, pie Amatas upes) risināsies Latvijas čempionāts kastinga trīscīņā. Iepriekšēja pieteikšanās pa tel. 6-410318, faksu 40-07101 vai arī vienkārši no šīs lapas sūtot man emailu.

Vairāki makšķernieki interesējās par  piedāvāto apmācību kursu foreļu spiningošanā .
Apmācība parasti notiek 2 etapos: stadionā un pie upes.
Dalībnieks vispirms piedalās 1 - 2 stundu ievada nodarbībā laukumā Rīgā (inventāra sagatavošana un metienu tehnika), par nodarbību laiku iespējams vienoties. Otrs etaps: vismaz 4 stundu praktiskā spiningošana pie vienas no kopīgi izvēlētām upēm.
Iespējama arī individuāla (1-2 dalībniekiem) apmācība pēc līdzīgas shēmas vai pēc metodikas, kura veidota vienojoties ar apmācamo. Detalizētāku informāciju var uzzināt sūtot man  E-mail vai zvanot 9-517507.

Rīt, 28.maijā Latvijas izlase, kuras sastāvā ir divi rīdzinieki un trīs liepājnieki, dodas uz Itāliju, lai piedalītos CIPS pasaules čempionātā foreļu spiningošanā.

 

 

25.05.2002. Atkal par lašu tēmu. Jācer, ka bezsaimnieciskā lašu zveja Latvijas piekrastē agri vai vēlu izzudīs. Un laši tiks saglabāti visādi atbalstāmai to ieiešanai upēs un, kā to rāda Salacas šī gada pieredze, lietderīgākai izmantošanai makšķerēšanai upēs. Protams, pie noteikuma, ka upēm radīsies normāli apsaimniekotāji un tiks ierobežota plaši sazēlusī maluzvejniecība.
Cik "izdevīga" ir lašu rūpnieciskā zveja, katrs var saprast, analizējot lašu cenas pasaules tirgū. Tur dominē divas lašu piegādātājvalstis - Norvēģija un Čīle. Lašu  (iztīrītu, svarā 4-5 kG) ex-work vairumcena svārstās starp 2-3 USD par 1 kG. Kas grib iedziļināties, var aplūkot arī pilnīgāku cenu ainu.
 

 

23.05.2002. Firma SALMO un Rīgas Domes sporta pārvalde nākošnedēļ, 1. jūnijā Lucavsalā rīko tradicionālos Rīgas bērnu makšķerēšanas svētkus. Līdzīgi kā iepriekšējos gados paredzēta sacensība makšķerēšanā ar parasto makšķeri, dažādi konkursi par makšķerēšanas tēmām, tai skaitā zīmējumu konkurss, iespēja tikties ar mūsu sportistiem - pasaules čempionu un pasaules vicečempioniem. Neizpaliks arī  balvas labākajiem un LIDO zupa. Aicināti visi  bērni vecumā līdz 15 gadiem. Pieteikties varēs uz vietas vai arī iepriekš, atsūtot man emailu.

Ūdens līmenis Latvijas upēs stabilizējies un atrodas tuvu vasaras līmenim. Jaunus datus es saņemu katru dienu, taču, lai katru dienu neatkārtotos, ja svārstības nebūs lielākas par pāris centimetriem, ziņas lapā atsvaidzināšu reizi nedēļā. Centīšos to darīt nedēļas nogalē. Tātad, ja lapā redzat iepriekšējās nedēļas datus, tas nozīmē, ka būtisku izmaiņu  nav.

RMK atgādina saviem biedriem , ka rīt ir izbraukums uz copi Lielupē. Pieteikties pie Riharda.  

21.05.2002.
Sagatavoju un izvietoju nelielu apskatu  par apģērbu un tā īpašībām. Makšķernieki, kuri vēlas iedziļināties šajā tēmā, tajā atradīs atbildes uz dažiem 

jautājumiem, kuriem ir svarīga loma, izvēloties un iegādājoties vienu vai otru apģērba gabalu.

 


19.05.2002.Vakar Kaņiera ezera bāzē risinājās CRC organizētais makšķerēšanas pasākums firmas klientiem. Labākos panākumus divcīņā ( mērķī mešanā ar spiningu un praktiskā spiningošanā)guva un uzvaru kopvērtējumā ar labu sniegumu mērķī mešanā sev nodrošināja firmas Trodeks pāstāvji. Otro vietu ieguva Rimi Latvija duets, kurš sliktajos laika apstākļos iemanījās noķert 4 normālas līdakas. Trešie - Linstow Varner. Pielikumā dažas bildes.  Tie, kuri var nolādēt lielākus apjomus var apskatīt arī pilnu šī notikuma fotoreportāžu, kuru sagatavoja Āris Cēders.


Ka Kaņiera ezerā zivis ir un tās var noķert arī tad, kad vairums paliek tukšā, pārliecinājos, kad, jau braucot prom no ezera, ieraudzīju vienas vietējo spiningotāju laivas lomu - pāris skaistas 2-2.5 kG līdakas un kādus 10-12  gabalus 400 - 600 gramu smagus asarus. Arī sīkākas zivis esot bijušas daudz. Tikai viens noteikums - ir jāmāk. Bez pievienotās bildītes retais tam noticētu. 

Aivars Bricis 10.30 kG 17.05.2002. Kā pierādījumu, ka arī Latvijā var tikt pie skaistām līdakām, tukumnieks Aivars Bricis atsūtīja bildi, kurā viņš redzams kopā ar Usmas ezerā noķerto 10.30 kG smago līdaku.

 

16.05.2002. Upēs ūdens līmenis ir pietuvojies vasaras normai un stabilizējies, tikai Abavā tas ir nedaudz augstāks. Sausais un karstais laiks iepriekšējās divās nedēļās negatīvi iespaidoja copi, ievērības cienīgu ziņu, izņemot aktivitātes zivju dīķos, no ūdeņiem man nav. Daudziem sāk pat likties, ka Latvijā zivis ir izķertas. Taču meteo ziņas nedēļas nogalē sola laika pasliktināšanos, kas savukārt, var pozitīvi iespaidot copi. Cerēsim uz to labāko! 

15.05.2002. Ja ir noskaņojums doties makšķerēt uz tuvajām ārzemēm, proti, uz Zviedriju,  varat apskatīt dažas labas bildes


14.05.2002.
No diviem foruma potenciāliem dalībniekiem vakar saņēmu ziņu, ka viņi nav saņēmuši atbildi ar paroli. Iemesli var būt dažādi. Piemēram, ugunsmūri un filtri saņēmēja pusē. Ja parole nav saņemta dienas laikā, tas nav normāli, un ir lietderīgi emailu ar pieprasījumu atkārtot. Norādot, ka tas ir atkārtojums. Vai zvaniet 9-517507.

Ievietoju ar makšķerēšanu nesaistītu lapu ar fotoattēliem. Tā ir domāta visiem, kuri kaut kādā veidā ir saistīti ar Jelgavas 2.ģimnāziju.  12.maijā tur notika skolas absolventu kārtējais salidojums, kurā arī man bija gods piedalīties. 
Lapā ir kaut gan nelieli, tomēr 12 fotoattēli, tādēļ jāapbruņojas ar pacietību to lejuplādējot.

Saņēmu pirmo nopietno atsauksmi par forumu.

     Sveicināti, prieks redzēt ka jūsu lapa kļuvusi interaktīva(forums), sākusies divvirzienu komunikācija ar makšķernieku, forums izveidots pietiekami labs, bet gribētos piebilst, ka piedāvātajām tēmām( tēmas diezgan plašas un nopietnas), trūkst manuprāt galvenās sadaļas(daudz esmu apmeklējis saitus saistītus ar makšķerēšanu un varu apgalvot ,ka viennozīmīgi, vispopulārākā ir sadaļa „Ziņas no Makšķerēšanas vietām(par lomiem), kur cilvēki apmainās ar informāciju par stāvokli ūdenskrātuvēs- lomi, labākās ēsmas, licenžu cenas utt. 
Ar cieņu, Raimonds Blumbergs
p.s.interesants raksts par Salacu, saturam daļēji piekrītu
http://www.delfi.lv/news/comment/comment/article.php?id=3173947 

Mans komentārs. Minēto tēmu viegli iekļaut forumā. Ja būs materiāls. Problēma: lielākā  lasītāju daļa, manuprāt, labprāt tikai lasa, bet ne dalās ar citiem rakstiski. Nedaudz ceru, ka  kļūdos, un varbūt rakstītāju netrūks.

 

13.05.2002. Pēdējās vēstules par foruma vai e-kluba tēmu mani pārliecināja. Tādēļ izveidoju vienkāršotu FORUMA lapu un sāku tās noskaņošanu. Forums būs vieta, kur varēs risināt diskusijas par lasītāju rosinātiem jautājumiem. Gaidīšu atsauksmes un ceru, ka apmeklētāji ar sapratni izturēsies pret pašreizējiem ierobežojumiem.

Forums sācis darboties.  Pirmā ziņa ienāca 15 min. pēc tā atklāšanas. Tās autors, kurš piedāvā iespēju aizbraukt uz Ālandu salām, saņēma iespēju savu reklāmu šoreiz izvietot forumā bez maksas.

19.-25.augustā Slovēnijā risināsies 9-tās Pasaules meistarsacīkstes makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri starp sievietēm. LMSF saņēma ielūgumu un meklēs interesentus.09.05.2002.
Ievietoju, manuprāt, makšķerniekiem vienmēr aktuālu rakstu par atklātajām bezinerces spolēm.

08.05.2002.
Esmu saņēmis daudzus jautājumus attiecībā uz www.fishing.lv saturu, tajā skaitā priekšlikumus šajā lapā izveidot arī makšķernieku forumu. Tāda doma man kādreiz bija, pēc tam es to atmetu. Blakus tīri konceptuālām neskaidrībām par foruma jēgu un izpildījumu ir arī otra problēma, kuru aptvert sāku tikai pēdējās dienās. Lai gan sākotnēji lapa tika veidota, ja tā var teikt, sportiskas intereses pēc, gada laikā šī lapa ir pāraugusi manas ieceres un iespējas. Pie tam bez jebkādas reklāmas un reģistrācijas reitingu lapās. Lai rastu risinājumu, šajā situācijā redzu divas alternatīvas - meklēt ieinteresētus sadarbības partnerus vai optimizēt lapu, tai skaitā pat sašaurinot tematiku un saturu. Citādi makšķerēšana būs jāmet pie malas...
  Šajā sakarā priecātos, ja kāds no daudzajiem lapas apmeklētājiem ( kā liecina statistika, lapas apmeklējumu skaits nepārtraukti aug, - piemēram, 7. maijā tika apskatītas aptuveni 2000 lapas.), kuri parasti sūta tikai jautājumus, atsūtītu E-mailu ar kādu konstruktīvu ideju. 

 

 

07.05.2002. VZP priekšnieks Normunds Riekstiņš  papildināja savu rakstu, kurā izskaidroti īpašuma tiesību jautājumi Latvijas ūdeņos. Raksts "Latvijas ūdeņu īpašumi un to saimnieki" var būt noderīgs makšķerniekiem, lai viņi dažādās situācijās labāk izprastu savas tiesības un pienākumus. Protams, tas noderēs arī ūdeņu un piegulošo zemju īpašniekiem un apsaimniekotājiem.

Lai iesācējiem vismaz nedaudz atvieglotu makšķerkāta izvēli, ievietoju rakstu par makšķerkātiem.

Tiem, kuriem patīk Salaca, ievietoju vienu pavasarīgu Nedēļas bildi "Ar mušiņmakšķeri uz lašiem Salacā" (kreisā augšējā stūrī).06.05.2002.
LMSF saņēma pieteikumu jaunam lašu rekordam. Tā autors ir E. Simsons, kurš šī gada 4.aprīlī Salacā ar spiningu, izmantojot Lucky John šūpiņu, noķēra 10.400 kG smagu un 103 cm garu lasi. Pieteikums bija aizkavējies, jo sākotnēji bijušas domas, ka noķertā zivs ir taimiņš.

Beidzot ievietoju lapas, kurās var redzēt mušiņinventāru, kuru piedāvāju kursu dalībniekiem.
Papildus ievietoju jaunumu lapu ar skaistām zivīm tiem, kurus interesē, kā ķeras Zviedrijā tajās vietās, kuras es reklamēju.  

Ūdens Salacā ir strauji sasilis, tas liek domāt , ka lašu un taimiņu cope ies mazumā. Vimbas 
arī gatavojas nārstam, taču joprojām vēl ķeras. Spiningotāji samērā sekmīgi no krasta apseko mazos ezerus un upes, un tie, kas pārzin šo lietu, par lomiem nesūdzās. 


 

  

Dalībnieki kaujas gatavībā.04.05.2002. Divas dienas Rīgā notika mācības mušiņmakšķerniekiem, kurās somu instruktors Tomas Rytkonens dalījās pieredzē par divrocīgo kātu pielietošanu lašu makšķerēšanā. Vienu dienu dalībnieki pavadīja trenējoties laukumā, otrā dienā - pie upes. Izrādījās, ka Tomasa pieredze var būt ļoti noderīga arī mūsu mušiņmakšķerniekiem tieši tādās upēs kā mūsu Salaca.  

02.05.2002.
Informāciju par Burtnieku ezera atklāšanas rezultātiem atsūtīja Valmieras MMB. 
Valmieriešu trīs laivu bāzēs Bauņos , Vecatē un Sedā spiningošanas sezonu atklāja 170 makšķernieki, kuri kopā noķēra aptuveni 250 līdakas. Ievērojot, ka Burtnieks iepriekšējā sezonā nebija visai devīgs, atklāšanas rezultātus var uzskatīt par labiem. Bez zivīm palika tikai kādi 10% no censoņiem. Pārsvarā ķērās 1.0 - 1.5 kG smagas līdakas. Lielākā, 7.0 kG smagā līdaka bija rūjienieša Herberta Liepiņa lomā.

Ziņa no Artura M.: Burtnieks 1. maijā. Nevarētu teikt, ka cope būtu ļoti aktīva, tomēr līdakas ir. Labāk veicies makšķerniekiem Vecates pusē, tur pusdiennakti intensīvi strādājot, vīri tikuši pie dienas normas (piecām līdakām). Laivu bāzē \"Ezerpriedes\" makšķernieki pēcpusdienā brauca krastā ar pāris līdakām, bet dažs vispār bija palicis bešā. Tiesa šajā ezera pusē līdakas bija prāvākas, vairāki makšķernieki tika pie trijniecēm. Veiksmīgāki bija tie, kuri makšķerēja atstatus no krasta apmēram divu metru dziļumā. Labākie rezultāti tika sasniegti uz baltu rotējošo vizuli vai baltu šūpiņu.Latvijā ik pa brīdim tiek noķerti pārsteidzoši eksemplāri. Nupat saņēmu oficiālu informāciju par jaunu Latvijas rekordzivs pieteikumu. Andis Višņakovs no Līgatnes šī gada 23. aprīlī Salacas augštecē naktī uz gruntsmakšķeri noķēris īstu monstru - 4.080 kG smagu un 81 cm garu vēdzeli.

 

Joprojām tīri labas ziņas ienāk no Salacas lašu makšķerniekiem. Šajā sezonā, ja skaita tikai oficiāli pieteiktos lomus, jau ir noķerti aptuveni 160 laši un taimiņi.

Saņēmu arī oficiālas ziņas no Zemgales Mežsaimniecības par copi tās apsaimniekotajos ezeros( makšķernieku skaits,noķertas līdakas, kopsvars kG, lielākā līdaka). Attiecīgi Kaņierī -73, 70, 60, 4.5kG; Zebrus ez.- 43, 48, 63, 6.0 kG; Lielauces ez. - 21, 5, 6, 1.5 kG 

 Zemgales MS 22.aprīlī  Zebrus ezerā ielaida - 300 000 gab., Lielauces ezerā 250 000 gab., Tērvetes(Gulbju ūdenskrātuvē) 50 000 gab. līdaku kāpurus, bet 26.aprīlī Zebrus ezerā - 20 000 stikla zušus.

 

01.05.2002. Pirmais maijs ir diena, kad atļauts uzsākt jauno līdaku medību sezonu. Tai skaitā arī spiningot. Vēl vakar Latvijā daudzviet lija, bet šodien saulīte staigā pazemes virsu un sinoptiķi sola "ap divdesmit". Interesanti, kas šodien vairāk iespaidos līdaku copi. Parasti silts laiks pavasarī sola labu līdaku aktivitāti, bet skaidrs laika darbojas pretēji.
Lai gan vimbas joprojām ķeras labi, taču tās pamazām  ietērpjas nārsta tērpā, kļūstot tumšas un zaudējot sākotnējo kondīciju. Arvien labākas ziņas sāk parādīties no karpu vietām. Arī tie, kuri specializējas uz līņiem , ziņo par skaistiem lomiem.

Interese par Internetu aug arī makšķernieku aprindās. Aprīlī šajā mājas lapā apmeklētāji aplūkojuši vēl neredzētu lapu skaitu - vairāk kā 29 tūkstošus.
 

Pirmās ziņas no Kaņiera - līdakas ķērās viduvēji ( lielākā 4.5 kG), saule un A vējš tomēr nospēlēja savu negatīvo lomu. 

 


 

Aprīļa pēdējās dienās.


Saņēmu ielūgumu formas līdzdalībai ikgadējā mušiņmakšķernieku festivālā FLY FAIR 2002. šī gada septembrī Holandē. Interesenti papildus informāciju var apskatīt arī šeit.

Lai dotu ieskatu dažos ūdeņu īpašnieku tiesību jautājumos, ievietoju ZM VZP priekšnieka Normunda Riekstiņa rakstu " Būšanas un nebūšanas ar Latvijas ūdeņu īpašumiem".

 


Ievietoju jaunus rakstus - par lašu maķšķerēšanu ar mākslīgo mušu un vispārīgu  rakstu par mušiņām.
  

Lai padarītu ērtāku vēstuļu sūtīšanu tieši no šīs lapas, beidzot ievietoju emaila formu. To var atrast  šeit


 


 

 

 

Pārējās šīgada ziņas var meklēt arhīvā.


Šeit ir saites ar iepriekš publiskotām un ievietotām arhīvā ziņām:

1. Janvāris  2002.
2. Februāris 2002.
3. Marts 2002.
4. Aprīlis 2002.

 


Back
 

Šī ir Jāņa Stikuta privātā mājas lapa.
Autora tiesības pieder Jānim Stikutam. Citām personām ,- ja tas ir atsevišķi norādīts.
Adrese:jst@fishing.lv