Ziņu arhīvs. Marts 2002.


 

 


31.03.2002. Turpinu restaurēt 2001. gada lapu saturu un tagad atkal var atrast saiti ar "Galeriju", kura turpmāk atradīsies sadaļā "Interaktīvā cope/Draugu lapas".

 

 

29.03.2002. Šodien biju nelielā ekskursijā pa Salacu. Ūdens līmenis jau normalizējies un ir labs spiningošanai. Vimbu laiks vēl priekšā. Satiku daudz paziņu. Rezultāti bija ļoti dažādi. Lielāko lasi, kuru varēju arī nofotografēt, manā klātbūtnē izcēla Ināra. Pēc redzētā un nostāstiem gandrīz visi lielākie eksemplāri ir rudens laši, kuri vēl nav paspējuši tikt atpakaļ jūrā. Attiecīgi viņu kondīcija (spēks, svars, gaļas kvalitāte) ir ļoti tālu no labākās. Relatīvi daudz ir sīku ( 1 - 2 kG) lasēnu un taimiņu, un, liekas, vēl ilgi būs jācīnās ar dažu makšķernieku badīgumu, paturot un slēpjot šos mazuļus. Dažas bildes var redzēt portretu lapā. 

 

 

28.03.2002. Patīkams secinājums, - makšķernieku interese par internetu aug. Kā redzams no skaitītāja,  jau šodien šajā lapā ir fiksēts vēl neredzēts apmeklējumu skaits
 mēnesī -19 462.

 

27.03. 2002. Saņēmu vairākas vēstules. No tām divas sakarīgākās  izvietoju šajā lapā. Viena par Makšķerēšanas noteikumu tēmu, otra - par Salacu.
Atgādinu, ka vēstulēs izteiktais ir tikai vēstuļu autoru viedoklis un nav saistīts ar manu viedokli. 

 

25.03.2002. Pēc tā , ka vairums makšķernieku Lielupē paliek bez vimbām, jāsecina, ka aukstās naktis negatīvi iespaido vimbu aktivitāti. Arī uz copi Salacā tas varētu uz brīdi atstāt sliktu iespaidu.  Par aukstumu savukārt var priecāties ziemas copes cienītāji - rīta agrumā Alūksnes ezerā no ledus ir gūti labi brekšu lomi. Ledus vismaz nedēļu būšot stabils.

Diemžēl, man jāatkārtojas,- tās ir nepatiesas ziņas, ka  Salacā notikušās sacensības taimiņu makšķerēšanā bija Latvijas čempionāts, un jāaicina neuzticēties šo ziņu avotiem. Es nebrīnītos, ja daži tās sāktu dēvēt par Salacas pasaules čempionātu. Tad varētu teikt,- "deputāta Holberga loms neaizvilka līdz pasaules čempiona zeltam..."
Kāpēc to pieminu? Šāds autoru "skolnieciskums" makšķerēšanas sporta prestižam nodara tikai ļaunu. 

Atbilde Andrējam K., kurš lūdza izskaidrot jautājumu par lašu ķeršanu ar mušu. Anonīmajam vēstules autoram - es ievietoju informāciju tikai no zināmiem avotiem. Ja sacensībās ir pārkāpti noteikumi, ar protestu jāgriežas vispirms pie organizatora.

 

23.03.2002. Šodien Salacā notika LMA sacensības taimiņu makšķerēšanā. Neskatoties uz vēso laiku, makšķerniekiem par rezultātiem nebija jāsūdzas. Bija gan laši un  taimiņi, kas notrūka paši, gan tādi, kurus makšķernieki atlaida, cerot noķert  vēl lielākus, bet uzvarētājs Zintis Pētersons, kurš Salacā uz lašiem bija pirmo reizi, varēja lepoties ar jaunam  Latvijas rekordam atbilstošu lasi (9,230 kG ). No 49 dalībniekiem zivis uzrādīja 15, un tas ir ļoti labs rādītājs, kas liecina , ka Salacā zivju ir daudz. Uzklikšķinot uz minibildes, var sagaidīt arī lielo bildi.

 

 

  
21.03.2002.
Šodien sāku izvietot lapas, kurās turpmāk būs pieejama informācija par kursiem, ceļojumiem un inventāru, kuru piedāvāšu tikai savā mājas lapā. 

Visus, kuri gatavojas pieteikties uz  Latvijas čempionātu taimiņu makšķerēšanā, esmu spiests informēt - rīt nenotiks Latvijas čempionāts taimiņu makšķerēšanā , bet gan LMA rīkotas sacensības.

 

 

19.03.2002. LMSF šodien saņēma kārtējo ielūgumu piedalīties pasaules jauniešu un bērnu čempionātā makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri, kurš jūlija beigās risināsies Itālijā. Pieteikumu termiņš 30.04.2002.
 

 

Valdis Holbergs un taimiņš 2,2 kG. 18.03.2002. Tā kā no 15.marta spiningošana atļauta vienīgi Salacā, liekas, visi Latvijas spiningotāji ir tur. Arī ūdens līmenis pēdējās dienās ir tuvojies optimālajam, un ziņas par noķertām zivīm ienāk arvien biežāk. Šoreiz ievietoju bildīti ar tekstu "Rīgas domniekam V. Holbergam atkal veicas." Tikai viena iemesla pēc. Vispirms Valdis norāva četrus dārgus importa vizuļus, pēc tam uzlika  "Made in Latvija" Lucky John rotiņu un uzreiz noķēra 2,2 kG smagu taimiņu. Labāku pierādījumu vizuļa efektivitātei grūti iedomāties. Tas viss notika divu stundu laikā 16.martā. Starp citu, V. Holbergs savus makšķernieka piedzīvojumus regulāri apraksta arī " Vesti sevodņa."
No Pērnavas ienāk ziņas ne tikai par apbrīnojamiem lomiem, bet arī par bīstamu ledu un pirmajiem peldētājiem.
Ar lieliem vimbu lomiem vēl joprojām neviens nelielās.Gundars un Guntars Maurīcijā

No marilinu copes nedēļas Maurīcijā nupat mājās atgriezies 30 makšķernieku desants no Latvijas , tai skaitā arī Salmo divu vīru komanda. Marilinu  neviens gan neizvilka, taču Salmo divu vīru laiva bija veiksmīgākā citu zivju copes kopvērtējumā, bet Guntars Vaišļa iemanījās izvilkt lielāko zivi - 68 kG smagu tunci.


 

17.03.2002. Laiks kļūst īsti pavasarīgs, - pa dienu silts, naktīs joprojām salst. Pērnavas pusē joprojām dažādi iet zemledus makšķerniekiem. Ja gribas ne tikai sauļoties, bet noķert vairāk zivju, svarīgi ir nenokavēt rīta copi un pielietot komandas taktiku - turēties copmaņu bara tuvumā. Vienatnē atrast zivju baru vai bariņu ir ļoti grūti. Vienkāršāk ir "sliktā" laikā.

Armands Rušenieks, 8.250 kG Lielais ūdens upēs labvēlīgi iespaido zivju ienākšanu upēs no jūras un līča. Lielupē pie Bauskas pēcpusdienās , kad ūdens sasilst, sāk ķerties vimbas, arī raudu lomi esot labi. Veiksmīgāko lomos var atrast 3-5 vimbas. Arī no Salacas augšteces ik pa brīdim parādās ziņa par kādu noķertu taimiņu. Lielāko zivi man pieteicis Armands Rušenieks, kurš apgalvoja, ka ir noķēris 8.250 kG smagu rekordam atbilstošu taimiņu. Taču nav izslēgts, ka tas ir lasis. Te ir liela bilde. Tā kā  joprojām parādās jautājums, kā atšķirt lasi no taimiņa, atkārtoju nesen publicētu ziņu. 
  

Kā lasi atšķirt no taimiņa? Salīdzinot laša un taimiņa bildes (Lasis), var redzēt - lasim zem viduslīnijas melno punktu ir maz, dažādas ir mutes kaktiņa vietas attiecībā pret aci,- lasim mute ir "īsāka", un lasim ir krietni tievāks ķermenis astes daļā.  Varētu vēl vērtēt asti, - taimiņam tā parasti ir taisnāka, bez šķēluma.

15.03.2002.
Alūksnē esot labs ledus un varot gadīties labi brekšu lomi. Lielupē ķerot vimbas un citas zivis, tikai ne katrā vietā. Pēdējās dienās iestājies skaists "žāvējošs" laiks, taču lielajās upēs ūdens krītas ļoti lēni, mežos vēl daudz sniega. Tas ir labi, - lielajā ūdenī vairāk zivju ienāks no jūras.

12.03.2002.
Rīgas MMB biedri pie manis var iegādāties  licences vimbu makšķerēšanai Lielupē pie Bauskas. LM sezonas sākums ir 1.aprīlis. Interesēties 9-517507 vai 7-428422 vai jst@fishing.lv  Ievietoju lapā arī ziņas par licencēto makšķerēšanu Salacas upē. 
Pērnavas līcī dažuviet vēl pat šodien var atrast ledu un lomi ir solīdi. Taču jāatgādina, ka tur nepieciešamas speciālas atļaujas. 


11.03. 2002.
Spiningotājus varētu interesēt dažas atziņas par līdakām. Te viena īsziņa.

 


10.03.2002.
LMSF nupat saņēma ielūgumu piedalīties ASV 94.atklātajā čempionātā kastingā, kurš notiks 29.07. - 03.08.2002. Čikāgā. 
Normāli makšķernieki šobrīd liek mieru līdakām,- ja noķer, tad atlaiž atpakaļ. Taču atrodas arī "speciālisti", kuri cenšas izmantot apstākli, ka līdz 15. martam nav aizliegts spiningot un lejpus Rīgas HES un Ķeguma HES mēģina izķert lielās Daugavas lejteces līdakas un zandartus. Katru pavasari instinktu dzītās zivis dodas pa Daugavu augšup un , nespējot pārvarēt aizsprostus, koncentrējas pie tiem.  

 

 

09.03.2002. Visu nedēļu bija daudz jautājumu par ar taimiņu un lašu copi Salacā. Vakar no VZP saņēmu nolikumu un tuvākās dienās ceru to atspoguļot savā lapā. Ar licencētās makšķerēšanas organizāciju Salacā nodarbosies BO SIA "Salacas ieleja". LM kārtība būs spēkā no š. g.  5. marta līdz 2003. gada 4. martam.
Lielākie optimisti jau vakar Salacā esot  mēģinājuši atklāt sezonu, taču labu ziņu nav. Interesentiem varu ieteikt sekot līdzi ūdens līmeņa stāvoklim - Salacā cope kļūs optimistiskāka, kad līmenis nokritīsies līdz 60 -100 cm atzīmei. Zivis upē noteikti ir, taču tās ar mākslīgo ēsmu - mušu vai vizuli gandrīz nav pieejamas. Salīdzinājumam: slavenajā taimiņu upē Morrumā ( Zviedrijas dienvidos ) copes sezona tiek atklāta tikai aptuveni 1.aprīlī. 
  

08.03.2002.
Latvijas upēs turpina celties ūdens līmenis , jo sevišķi strauji tas notiek Ventas baseinā. Ievietoju dažas bildes ar LR čempionāta Ungura ezerā ainām.

 

07.03.2002. Sadarbība ar Valsts Hidrometeoroloģijas pārvaldi (VHMP) dod iespēju šajā lapā izvietot un turpmāk uzturēt informāciju par aktuālo ūdens līmeni Latvijas lielākajās upēs. Tāpat turpmāk te būs iespēja ieraudzīt arī Latvijā gatavoto laika prognozi. Ceru, ka visi saprot, cik svarīgas ir šādas ziņas, plānojot izbraukumus.

  

05.03.2002. Ievietoju Latvijas čempionāta zemledus makšķerēšanā tautas klasē rezultātus. Ir arī lapa ar bildēm. Tā ir domāta pacietīgam apmeklētājam, jo ir liela un lādēsies lēni ( lapa varētu būt trīs reizes mazāka, taču bilžu kvalitāte stipri ciestu).    

 

Brasla 02.martā04.03.2002. Labākās copes ziņas joprojām no Pērnavas puses. Asaru lomi svarā no 10 līdz 20 kG nav nekāds retums. No Latvijas copes stabilitātes ziņā līdzvērtīgu ziņu nav. Retāk, taču labu copi izdodas ik pa brīdim sagaidīt gandrīz katrā ūdentilpē. Kā nekā tieši uz pēdējā ledus ir vislielākā iespēja iegūt ne tikai dienvidniecisku iedegumu, bet arī ievērības cienīgu lomu.

Kurzemes pusē lielajās upēs ūdens līmenis vēl ir 2-3 metri virs normas. Azartiskākie forelisti izmanto brīdi, kamēr līdz 15. martam nav aizliegts spiningot, un mazajās upītēs  jau ir atklājuši sezonu. Arī Vidzemes mazajās upēs ūdens līmenis ir nedaudz krities un nav sevišķi liels.
Kārtējo reizi uzdūros savu publikāciju kopijām internetā. Šoreiz tas ir raksts "Spinings" un grāmata "Ar spiningu un mušiņmakšķeri" krievu valodā. Krievvalodīgajā Internetā ir arī atsauksmes par nupat notikušo pasaules čempionātu zemledus makšķerēšanā. 

 

 

 

Sveicam Lailu ar zelta medaļu vārda dienā.02.03.2002. Ungura ezerā šodien notika LMSF organizētais Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā tautas klasē. Sacensību atbildīgais organizators un sponsors bija pazīstamā makšķerēšanas inventāra vairumtirdzniecības firma SIA SALMO.
Tā kā sacensībās piedalījās arī visi Latvijas izlases dalībnieki, kuri šogad izcīnīja pasaules čempionāta sudraba medaļas, daudzi vēlējās salīdzināt savu māku ar izlases līmeni. Konkurentu netrūka. 26 komandas , kopskaitā 97 dalībnieki 5 stundas makšķerēja tieši tajās pašās vietās, kur pirms nedēļas risinājās pasaules čempionāts. Izlase tomēr pārliecinoši parādīja savu līmeni. Vīru klasē pirmajā trijniekā tikai izlases vīri. Par Latvijas čempionu kļuva Normunds Grabovskis no Salmo ( Rīga) komandas ar 3900 g lielu lomu, sudrabs viņa komandas biedram Guntim Kārkliņam ar 3248 g, bronza - Valdim Bērziņam no B&B Cope ar 3244 g.  Sieviešu grupāSalmo - Prezidents R. Vaišļa, G. Kārkliņš, P. Līderis, N. Grabovskis atkārtoti čempiones godā tika Laila Grīnberga no B&B Cope ar 3190 g lomu. Sudrabs Ritai Verzai - Grabovskai no Salmo ar 2720 g.  Bronza Tatjanai Skrastiņai no B&B Cope ar 1437 g. Jauniešu grupā zelta medaļu ieguva Mārtiņš Nuķis ( Pasaule 2) , sudrabu - Ingars Ūdris ( Rīga - Bestspirt ) , bronzu Jānis Nuķis ( Pasaule 2 ).
Komandu vērtējumā zelta medaļas ieguva Salmo( Rīga) komanda, otrā bija B&B Cope( Cēsis ) trešā Pelikāns(Kuldīga).
Te ir dažas uzvarētāju minibildes. Sacensību protokoli un citas bildes būs tuvākās dienās.

 

 


 

 

 

01.03.2002. Šodien LMSF saņēma ielūgumu piedalīties FIPS ed 2002. gada pasaules klubu čempionātā makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Tas notiks 09. - 16. jūnijā Horvātijā. Pieteikumu termiņš 30.04.2002.

 

 

  


Zemāk var atrast saites ar iepriekš publiskotām un ievietotām arhīvā ziņām:
             1. Janvāris  2002.
             2. Februāris 2002.Back
 

Šī ir Jāņa Stikuta privātā mājas lapa.
Autora tiesības pieder Jānim Stikutam. Citām personām ,- ja tas ir atsevišķi norādīts.
Adrese:jst@fishing.lv