Ziņu arhīvs. Februāris 2002.


 

 

28.02.2002. Nupat notikušajā LMSF prezidija sēdē par biedru tika uzņemta liepājnieku SIA Dizaina Studija VUDU.

Tiem, kas vēlās savu makšķerēšanas māku pārbaudīt, klātienē sacenšoties ar ar pasaules čemionāta sudraba medaļu ieguvējiem Latvijas izlases dalībniekiem un pasaules čempionu Pēteri Līderi, tāda iespēja tiek dota sestdien uz Ungura ezera.
Te pēc ļoti demokrātiskiem noteikumiem  risināsies Latvijas čempionāts tautas klasē. Dalību jau pieteikušas 17 komandas un 19 individuālie dalībnieki ( jaunieši un sievietes).
 


Ar Normunda palīdzību atradu saiti ar Latvijas dabai veltītu mājaslapu, kurā ir labi mūsu ūdeņos sastopamo zivju apraksti. Lapā ir informācija no Latvijā labākās  zivju aprakstu grāmatas (autori Māris Plikšs un Ēriks Aļeksejevs), tai ir ērta meklēšanas sistēma.

Beidzot sadaļā  Organizācijas - valsts ievietoju arī lapu, kurā var atrast visu zivju inspekciju koordinātes. Par neprecizitātēm, lūdzu, informēt. 


27.02.2002.
Ievietoju Anda Mitāna rakstu, kurā, izmantojot aptaujas rezultātus, ir izveidots Rīgas makšķernieka portrets un izdarīti secinājumi par makšķerēšanas lomu Rīgas apkārtnes attīstībā.


 

24.02.2002. Ievietoju PČ oficiālos rezultātus. Šajās lapās ir redzamas bildes un kopsavilkuma protokoli 1. un 2. Individuālā vērtējumā par pasaules čempionu kļuva Latvijas komandas pārstāvis Pēteris Lideris. Komandām pirmā bija Somija , sudraba medaļas- Latvijai, bronza - Lietuvai. 

Latvijas 2002.gada čempionāts zemledus makšķerēšanā tautas klasē, kurš notiks 02. martā, ir pārcelts uz  Ungura ezeru . Nolikums.  Atbildīgais rīkotājs - SIA Salmo. Var pieteikties pa tel. 9-517507.  Lai vieglāk varētu atrast vietu, kur Ungura ezerā notiks LR čempionāta sacensības , ievietoju shēmu. 
Ceru, ka tā ir pietiekoši saprotama. Vieta saucas Ķēči. Pulcēšanās līdz 08.30  Sacensību sākums 09.00, beigas 14.00.

 

 

23.02.2002. Latvijas makšķernieku izlase jau pirms Soltleiksitijas spēlēm kā mierinājumu Latvijas publikai bija solījusi pasaules čempionāta medaļas vienā no tautas sporta veidiem - zemledus makšķerēšanā. Čempionāta pirmajā  dienā uz Ungura ezera mūsu sportisti ir spēruši platu soli, lai savu solījumu turētu. Vēl vairāk - Latvija ar iegūtajiem 13 punktiem ir līdere, otrā vietā ar 16 punktiem ir Somija, trešā ar 17,5 punktiem Lietuva. Pārsteigums ir Krievijas komandas neveiksmīgais starts. Tā ar 28 punktiem ir tikai sestā un tikai absolūta citu komandu neveiksme var ļaut tai izcīnīt kādu medaļu. Arī individuālā vērtējumā trīs mūsējie ir līderu pieciniekā.
Pārsteidzoši liela ir arī skatītāju un masu mēdiju interese, bet izšķirošo posmu rīt solījušas apmeklēt daudzas prominentas personas.  

Bildē - Ilgvars Osvalds - treneris, Pēteris Lideris, Jevgenijs Grigorjevs -delegācijas vadītājs, Normunds Grabovskis, Agris Ziediņš, pirmā rindā - Guntis Kārkliņš, Laila Grīnberga, Valdis Bērziņš.

Pirmās dienas protokoli un dažas bildes ir šeit.

  

22.02.2002. Man neizdevās iegūt labus fotokadrus PČ atklāšanas ceremonijā šovakar viesnīcā Maritim, jo... biju spiests tajā aizvietot Rīgas mēru, kurš nezināmu iemeslu dēļ ignorēja doto solījumu atklāt pasaules čempionātu. Žēl, ka tikai uz īsu brīdi... Precīzāki komentāri būs vēlāk. 
Nav slikta bez laba,- beidzot ar pilnām tiesībām varu reklamēt arī sevi kopā ar CIPS prezidenta pārstāvi I. Činjakova kungu.

Oficiālais PČ treniņš beidzās ar labiem lomiem, un par vietas izvēli ir tikai labas atsauksmes. Nez, kā būs rīt, jo ārā plosās īsta vētra un Ungura ezerā aizvēju atrast nav viegli.

 

 

22.02.2002. Beidzot ir pilna skaidrība, kuru valstu komandas piedalīsies PČ. Tās ir Baltkrievija, Igaunija, Somija, Krievija, Ukraina, Zviedrija, Lietuva un Latvija. Šodien notiek oficiālais treniņš, rīt - sacensību pirmā kārta. Ungura apkaimē -16 grādi. Ledus un sniega apstākļi ideāli, arī zivis iepriekšējās dienās ķērās labi. Vakarā 19.00 viesnīcā MARITIM notiks oficiālā 2002. gada pasaules čempionāta zemledus makšķerēšanā atklāšanas ceremonija.20.02.2002.
Šodien pasaules čempionāta dalībnieku skaits papildinājās , pēcpusdienā ieradās arī Somijas un Baltkrievijas komandas.

 


19.02.2002. Šī replika domāta žurnālistiem, kuri raksta par Latvijā notiekošo pasaules čempionātu zemledus makšķerēšanā ar mormišku.   To rosināja nepārtrauktie daudzo žurnālistu zvani un arī Ingūnas Igaunes raksts  DIENAS BIZNESĀ.

Būtu labi, ja visi saprastu sekojošo. 
Makšķerēšanas sportā tiek piekoptas daudzas disciplīnas. Makšķerēšana ar mormišku   (M.ar M.) ir tikai viena no tām. Bļitkošana ir tikpat tālu no  M.ar M.  kā autosports no velosporta. Dēvēt visus par bļitkotājiem ir pilnīgi nepareizi. 
PČ organizātori ir Latvijas Makšķerēšanas Sporta Federācija un Latvijas Tautas Sporta Asociācija.  Rakstītāji mēdz sajaukt makšķerniekus un makšķerēšanu, kā arī pazaudēt vārdus organizāciju nosaukumos.

Šodien sākas PČ dalībnieku ierašanās. Kā viena no pirmajām ierodas pasaules čempions - Krievijas komanda un Ukraina .  Visi dalībnieki dzīvos viesnīcā Maritim. Rīt - pirmā treniņu diena. 


18.02.2002. Makšķernieki informē, ka Vidzemes pusē ledus uz ezeriem vēl ir labs. Arī dienas kļūst garākas un ziņas par lomiem kļūst arvien interesantākas.
Peipusā vietām, sevišķi upju ieteku rajonos jau parādās bīstami izskalojumi un plaisas. Bet cope - kā jau cope. Ar tās pavasarīgo daudzveidību nedēļas nogalē Peipusā mēģināja iepazīties arī neoficiāla Rīgas domnieku delegācija. Iespaidi bijuši visdažādākie - dažs it kā  pievārēja 20 kG, citiem  lomi esot bijuši nedaudz pieticīgāki, bet kāds esot mēģinājis pat peldēties. Kā redzams bildē, RD priekš. vietn. Sergeja Dolgopolova kungs par lomu nevar žēloties. 

 

 

 

17.02.2002. RMK informē , ka svētdien 24. februārī notiek kārtējā nodarbība mušiņmakšķerēšanas metienu apguvē. Par līdzdalību zvanīt Antrai 9-151111.

Tiem, kuri interesējas par fotogrāfiju un grib redzēt augstākās klases dabas fotogrāfijas, varu ieteikt apskatīt latviešu foto lielmeistaru darbus. Saiti var redzēt manā linku lapā , bet vienu no bildēm var apskatīt šeit.

 

 

13.02.2002. Diemžēl, sen solītais aukstums Rīgai pietuvojās dažas dienas par vēlu, papildus sliktu iespaidu atstāja arī  pēdējās vētrainās dienas.  Tāpēc  Dūņezerā ūdens līmenis ir neredzēti augsts un ledus ir kļuvis pārāk nedrošs.  Tas spieda pasaules čempionāta zemledus makšķerēšanā organizātorus šodien pieņemt lēmumu par sacensību pārcelšanu uz Cēsu raj. Ungura ezeru. Detalizēta informācija sekos tuvākā laikā.

 


11.02.2002. Makšķernieku aktivitātes joprojām ir populāras arī masu mēdiju vidū. To vēlreiz apliecināja kupli apmeklētā pasaules čempionāta orgkomitejas šodien notikusī preses konference viesnīcā Rīgā un daudzo žurnālistu interese par šo pasākumu. Neskatoties uz silto laiku, kurš nedod mieru organizatoriem un , liekas, ienesīs izmaiņas viņu plānos, pasaules čempionāts tomēr notiks ieplānotajā laikā  22.- 24. februārī.

Ledus situācija Latvijā ir pavasarīga un līdzīga tai, kura  parasti ir aprīlī. Arī ziņas par copi ir dažādas - daži iemanās uz nedrošā ledus iegūt skaistus lomus , citi paliek tukšā. Vieni Daugavā zem Ķeguma spiningo , daži pārbauda Ventā vimbu copi, vēl citi meklē ledu Latvijas austrumu daļā. Tālās copes cienītāji joprojām brauc uz Peipusu un Pērnavu, no kurienes dažubrīd ienāk vilinošas ziņas. Lai gan ledus Peipusā un Pērnavā nav patīkams, un ir rajoni, kur tas ir ļoti nedrošs.

08.02.2002.
Pasaules čempionāta orgkomiteja informē, ka pirmdien, 11. februārī 13.00 viesnīcā "Rīga" notiks CIPS 2002. gada pasaules čempionātam zemledus makšķerēšanā veltītā preses konference. Papildus inf. tel 9-517507.

RMK
informē , ka svētdien notiek kārtējā nodarbība mušiņmakšķerēšanas metienu apguvē. Par līdzdalību zvanīt Antrai 9-151111.

Latvijā visās upēs palu situācija. Pēc LVHP ziņām Gaujā , Lielupē, Daugavā ūdens līmenis aptuveni 2 metrus virs normas, vietām pat vairāk. Ventā - 3 metrus un  un vairāk. Uz ezeriem ledus vēl ir Austrumlatvijā. Pat Peipusā makšķerēt kļūst bīstami siltā laika radīto miglu dēļ.


07.02.2002.
LMSF prezidijs vakar savā sēdē apstiprināja Latvijas izlases sastāvu līdzdalībai pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā, kurš notiks Dūņezerā. Izlasē tika iekļauti Normunds Grabovskis, Guntis Kārkliņš un Pēteris Lideris no Salmo, Laila Grīnberga un Valdis Bērziņš no B&B Cope, un Agris Ziediņš no Pasaule. 
Lai gan laika apstākļi ir aizdomīgi silti, visi paļaujas, ka solītais aukstums nedēļas laikā sasniegs Rīgu un apturēs ledus kušanu.

Ārzemnieku grupa ( 5-6 makšķernieki) vēlas atrast 2 skaistas vietas Latvijas laukos, kur ar pilnu servisu varētu 3-4 dienas jūlija sākumā pavadīt, makšķerējot līdakas, karpas vai ko citu. Gaidu piedāvājumus kopā ar cenu. (saņemts 1 piedāvājums)
03.02.2002.
Rīgā  +8 grādi un pavasaris, bet uz Rustega joprojām vēl labs ledus. Vakar tur risinājās B&B Copes kausa izcīņas sacensības zemledus makšķerēšanā meistarklasē.
 9 komandu konkurencē otro gadu pēc kārtās uzvarēja SALMO komanda, kuras pamatu veidoja izlases vīri - Guntis Kārkliņš, Normunds Grabovskis un Pēteris Lideris. Taču tas netraucēja HOBIJS komandas pārstāvim Mārim Nuķim uzvarēt individuālā vērtējumā. Otro un trešo vietu ieguva attiecīgi P. Lideris un G. Kārkliņš. Zivis netrūka un labākie lomi bija 4.0 - 4,5 kG robežās.

Turpmāk piedāvāšu apskatīt, manuprāt, tipiskākās zivju bildes no citām mājas lapām. Šoreiz Lasis.
FAQ - kā lasi atšķirt no taimiņa? Salīdzinot abas bildes, var redzēt - lasim zem viduslīnijas melno punktu ir maz, dažādas ir mutes kaktiņa vietas attiecībā pret aci,- lasim mute ir "īsāka", un lasim ir krietni tievāks ķermenis astes daļā.  Varētu vēl vērtēt asti, - taimiņam tā parasti ir taisnāka, bez šķēluma.


01.02.2002.
Ievietoju pilnīgi pārveidotu noteikumu lapu. Tajā ir atspoguļotas saites ar mājas lapām, kurās var atrast ar makšķerēšanu saistītos  likumus un noteikumus, un dažādi citi ar likumdošanu saistīti materiāli.

 

Šodien LMSF saņēma ielūgumu uz Pasaules kausa izcīņas sacensībām karpu makšķerēšanā šī gada 14.-21.septembrī Rumānijā. Balvu fonds iespaidīgs - 3 Mercedes A klases auto ( komandai par lielāko kopējo svaru un specbalva par lielāko zivi) un 8 naudas prēmijas  3500 - 15 000 EURO apjomā. Līdzdalības cena 2 cilvēku komandai 2600 EURO. Latvijai ir rezervētas 3 vietas (6 dalībniekiem). Pieteikuma termiņš - 31.03.2002. Interesēties jst@fishing.lv vai 9-517507. 

Itālijas Makšķerēšanas Sporta Federācija atradusi sponsorus un tādēļ  atsūtījusi precizētus un ļoti kārdinošus  noteikumus līdzdalībai pasaules čempionātā foreļu spiningošanā ( maija beigās Itālijā ). Komandas ( 7 cilvēku ) līdzdalības maksa, ieskaitot naktsmītni un ..., ir simboliska - USD 100.00. Pieteikuma termiņš - 15.02.2002.

Lai atvieglotu informācijas meklēšanu šajā serverī, ievietoju meklētāju.Ierakstot atslēgas vārdu, varēs sameklēt visas lapas, kurās šis vārds ir sastopams. Piemēram, ja jūs interesē, kas šeit ir atrodams par terminu "mezgli" vai "Grīnbergu" Lailu.  Piedāvāju pārbaudīt un gaidu jūsu vērtējumu


Back
 

Šī ir Jāņa Stikuta privātā mājas lapa.
Autora tiesības pieder Jānim Stikutam. Citām personām ,- ja tas ir atsevišķi norādīts.
Adrese:jst@fishing.lv