Ziņu arhīvs. Janvāris 2002.


 

30. 01.2002. R.Simsons no MSK Pasaule informēja, ka trīs  organizācijas - MSK Pasaule , SIA Salmo un SIA R-Soft Ražotājs ir parakstījušas līgumu par jaunas sabiedriskās organizācijas izveidi. Tā sauksies " Latvijas sporta maķšķerēšanas klubu līga"( LMSKL). LMSKL iecerējusi nodarboties ar sacensību organizēšanu zemledus makšķerēšanā un makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri meistarklasē starp līgas komandām.

Stiprie vēji un lietus sarežģījuši ledus apstākļus un līdz ar to arī makšķernieku dzīvi. Ziņas par bīstamām situācijām ienāk no visām ūdenstilpēm, par labiem lomiem krietni retāk. Jācer, ka tuvākās dienās tomēr sagaidīsim kaut nelielu temperatūras pazemināšanos.

Fotoizstādē savas bildes apskatei ir izvietojuši jau 2 dalībnieki, trešais būs tuvākās dienās.
 
Isziņas. Kaspars vaicā , "e-pasta adresi  maksķerēšanas entuziastiem no Jēkabpils rajona vai tuvākās apkaimes? Labprāt nodibinātu kontaktus."  Ja kādu tas interesē, lūdzu, atsaukties.
 28.01.2002. Makšķerēšanas sporta klubs B&B Cope informē, ka 02.februārī Ungura ezerā notiks kluba ceļojošā kausa izcīņa zemledus makšķerēšanā. Uzziņas - 9233277 - Ģirts, 6410138 - Kristīne( tā pati , kura  19.01. bildē).

25.01.2002.
Visā Baltijā jau otro nedēļu lietains laiks. Kurzemē ledus gandrīz visūr ir bīstams, dažuviet pat tā nav. Arī Rīgas apkārtnē apstākļi kļūst šaubīgi. Nedaudz labāk ir Vidzemē un Latgalē, taču, ja laiks nekļūs aukstāks, arī tur būs problēmas. Līdzīgi ir arī Pērnavas līcī un Peipusā - ledus apstākļi kuru katru brīdi var kļūt bīstami. Vienīgā labā ziņa -  zivīm nedaudz uzlabojas  ziemošanas apstākļi. Citu labu ziņu šonedēļ nebija. 
Zvanīja V. un teica, ka Engurē  esot ķēries labi.
Tiem, kas grib uzsākt nodarboties ar piemājas zivju dīķiem, ieteicu izlasīt jauno Anda Mitāna  rakstu" Zivju dīķu ierīkošana un apsaimniekošana".


Vēl viena tēma. Savdabīga interese par goda  nosaukumiem parādījusies arī makšķernieku vidē. Dažu organizāciju vēlēšanās eksponēties sāk iziet ārpus man saprotamām robežām. Atmosfēru uzkurina arī daži mēdiji, kuri, laikam, sāk maldīties šajā biedrību, klubu, associāciju, apvienību un to priekšnieku jūklī. Atkal tā ir Lauku Avīze, kurā kārtējo reizi Juris Robežnieks iemanījies nodrukāt virkni nepatiesas ziņas, šoreiz LMSF rīkoto republikas čempionātu zemledus makšķerēšanā pasniedzot kā Latv. Makšķernieku Asociācijas rīkotu pasākumu. Dažam, šķiet, nedod mieru arī iespēja kādu savējo "uztaisīt" par Latvijas čempionu, laikam tāpēc par Latvijas čempionāta rīkošanu paziņojusi svaigi dibinātā LMS. Pat žurnāls Copes Lietas nav varējis atturēties no  kārdinājuma organizēt Latvijas čempionātu , - samaksā pāris tūkstošus zaļo un vari kļūt par LR čempionu merilinu copē...
To es rakstu, tiem, kuri pēdējās dienās interesējās par šo jautājumu.

22.01.2002. Turpinot papildināt savu mājas lapu, izveidoju linku lapu. Tajā būs saites ar lapām, kurās ir saite ar manu lapu, un arī ar dažām citām.  Jauna ir arī notikumu lapu , kurā  centīšos regulāri ievietot arhivētu informāciju par 2002. gada starptautiska mēroga notikumiem makšķerēšanas sfērā. 

 

 

20.01.2002. Šodien Dūņezerā noskaidrojās čempioni. Loti sliktas copes apstākļos individuālā vērtējumā zeltu samērā negaidīti ieguva Inciema kluba " Pansija" dalībnieks Uldis Lasmanis, kurš pirmajā dienā sektorā bija labākais, otrajā dienā otrais. Sudrabu ar līdzīgu punktu skaitu, bet mazāku loma svaru saņēma Rita Verza-Grabovska no Salmo, bronzu - Ainārs Eglītis no kluba "B&B Cope". Jauniešu grupā abās dienās un kopvērtējumā labākais bija Ingars Ūdris no Jaunkalsnavas komandas Rīga-Bestsprait. Mūsu viesi no ārzemēm nespēja piemēroties vājajai copei un godalgotās vietās netika.
Komandu cīņā labākā bija kluba B&B Cope komanda, kuru veido cēsnieki Laila Grīnberga, Kristīne Māklere, Ainārs Eglītis, Ainārs Bauģis un Valdis Bērziņš. Otrā bija Salmo komanda, trešā - Pasaule-2. 
Gan skatītāji gan dalībnieki augsti novērtēja sacensību organizāciju, kas bija iespējama, pateicoties bāzes īpašnieka Ārija Ūdra un kluba Pasaule
lielajam ieguldījumam.
Te var redzēt arī dažas čempionāta bildes un protokolus (individ., komandu).

LMSF prezidijs savā sēdē tūlīt pēc sacensībām nosauca Latvijas izlasi, kurā tika iekļauti Normunds Grabovskis, Laila Grīnberga, Pēteris Līderis, Agris Ziediņš, Guntis Kārkliņš un Uldis Lasmanis. Ar LMSF  lēmumu nacionālā tiesneša katagorijas tika piešķirtas Ārijam Ūdrim, Imantam Kalumam, Dzintaram Kurganam, Leonhardam Ragam, Ilgvaram Osvaldam un Jānim Stikutam.
Tika pieņemts Nolikums nākošajam LR čempionātam zemledus makšķerēšanā tautas klasē, kurš Dūņezerā notiks 02. martā. 


   

Laila - Latvijas izlasē, Kristīne -svētdien pirmā savā sektorā. Sudraba medaļniece Rita no Salmo19.01.2002. Dūņezerā sākās LR divu dienu čempionāts zemledus makšķerēšanā meistarklasē. Tajā piedalās 13 Latvijas komandas kā arī 3 komandas no Lietuvas un Maskavas. Komandu sastāvos ir gan pasaules 2001. gada čempioni, gan vicečempioni. Taču vājā cope, kas Dūnī ilgst jau vairākas dienas, arī šodien nemainījās. Tā rezultātā pirmās dienas lomi ir negaidīti vāji, liekas, ka zivis zin, kas tām draud, un pametušas iezīmēto rajonu. Pēc pirmās dienas par līderi kļuvusi kluba "B un B Cope" komanda. Individuāli līderos ir tie, kuri savos sektoros izcīnīja pirmās vietas: Guntis Kārkliņš, Vasīlijs Miņaiļenko, Ainārs Eglītis, Uldis Lasmanis un Rita Verza-Grabovska.
Jauniešu grupā līderis ir Ingars Ūdris no Jaunkalsnavas, viņam seko Krišjānis Krasovskis un Mārtiņš Nuķis.
Taču  galvenā cīņa vēl priekšā, un rītvakar gala rezultāti var būt pilnīgi atšķirīgi.
Bildēs var redzēt mūsu dāmu līderes - Ritu, Lailu un Kristīni pilnā ekipējumā.


16.01.2002. Joprojām regulāri labas ziņas ir tikai no tuvajām ārzemēm -  Pērnavas, Peipusa, Kuršu jomas. Latvijā- kā pa viļņiem. Lielupē vimbas laikam ir krietni izretinātas un labi lomi pēdējā laikā ir retums, ik pa brīdim parādās ziņa par labiem asaru lomiem tikai Lielupes lejtecē. Rīgai tuvajos ezeros ir līdzīgi, - tie , kas regulāri dodas makšķerēt , brīžiem gūst skaistus lomus. Izbraucot tikai reizi nedēļā, viss ir kā loterijā, un visbiežāk izdodas izbaudīt tikai svaigu gaisu un nesaprotamu copi.

Līdzdalībai LR čempionātā, kurš šo sestdien sāksies Dūņezerā, pieteikušās negaidīti daudz - 18 komandas. Dalībnieku skaitā ir arī komandas no Krievijas un Lietuvas, kuras gatavojas startam pasaules čempionātā.  
11.01.2002. 
Pasliktinoties zivju ziemošanas apstākļiem ūdenstilpēs, visās vietās vērojama zivju koncentrācija atsevišķās vietās. Tādēļ  ziņas par lomiem brīžiem ir fantastiskas. Taču es atturos no vietu nosaukšanas,- tikko tiek nosaukta kāda vieta, tai neizbēgt no ažiotāžas un makšķernieku masveida apciemojuma.  Diemžēl, regulāri ienāk arī ziņas, ka atrodas makšķernieki, kuri domā tikai par šodienu un maksimāli izmanto zivju bezpalīdzīgo stāvokli, savācot visu, kas tik uzķeras. Piemēram, Lielupē tādā veidā tiekot izķertas bezmēra līdaciņas.
Labas ziņas ir no tuvajām ārzemēm - no Pērnavas , kur latvieši atkal sāk apciemot  Liu , Lao un Tīstamea, no Kuršu jomas, daļēji arī no Peipusa. Taču kā vienmēr, tāls ceļojums nav garantija labam lomam, vienmēr kāds iemanās palikt bez zivīm. 

10.01.2002. LMSF prezidija kārtējā sēdē par LMSF biedru tika uzņemts makšķernieku klubs "Mērsrags". Par LMSF jauno ģenerālsekretāru ievēlēja Rīgas Mušiņmakšķernieku kluba pārstāvi Valdi Holbergu. Sēde izskatīja arī jautājumus par Latvijas izlases gatavošanos pasaules čempionātam, kā arī  Pasaules Čempionāta orgkomitejas informāciju. Nākošā izbraukuma sēde notiks 20.janvārī LR čempionāta zemledus makšķerēšanā norises laikā Dūņezerā.

09.01.2002.
Pēc piecu dienu cīņām Dūņezerā šodien noslēdzās izlases kandidātu pārbaudes sacensības zemledus makšķerēšanā pēc starptautiskajiem noteikumiem. Pēdējā dienā labākie bija Normunds Grabovskis, Laila Grīnberga un Egons Simsons.Laila Grīnberga
Piecu dienu kopvērtējumā Latvijas izlases kandidātu astoņnieks izskatās sekojoši. N. Grabovskis (23p.), L. Grīnberga (27p.), P. Lideris (28p), A.Ziediņš (32p.), G. Kārkliņš (32p.), V. Bērziņš (40p.), J. Vizors (41p.), E. Simsons (43p.). Līdzīgi, kā 2001. gadā, kad Latvijas komandā startēja Rita Verza, arī šoreiz vietu izlasē praktiski ir nodrošinājusi mūsu sieviešu pārstāve - Laila Grīnberga.

Prognožu konkursā pārsteidzoši tālredzīgs bija lasītājs "Salacgrīvas KDzSU", kurš pilnīgi pareizi nosauca gan visu pirmo piecinieku, gan šo maču uzvarētāju Normundu Grabovski. Viņu, kā arī  Mārtiņu Šīrantu un Māri Siliņu , lūdzu nākošnedēļ pazvanīt pa tel 9517507, lai vienotos par balvu saņemšanu.


 

 

08.01.2002. Spriegums Latvijas izlases pretendentu vidū Dūņezerā aug un rezultāti mainās katru dienu. Šodien pirmais trijnieks izskatījās šādi: Guntis Kārkliņš, Jānis Vizors un Laila Grīnberga. Pēc četrām dienām astotniekā ir A. Ziedinš un N. Grabovskis (abiem 22p.), P. Līderis (23p.), G. Kārkliņš (25p.), L. Grīnberga (25p.), A. Eglītis (29p.), J. Vizors (32p.), A. Bauģis (33,5p.). Rīt pēdējā parbaudes diena.

07.01.2001. Trešajā kārtā Dūņezerā labākais bija Pēteris Lideris. Otrais - Agris Ziediņš, trešais Egons Simsons. Pēc trīs dienu cīņām devītnieks izskatās sekojoši: A. Ziediņš (13p), A. Eglītis (15p.), N.Grabovskis (17p.), P. Lideris (19p.), V. Bērziņš (20p.), L. Grīnberga (22p.), I. Kalnmalis, E. Simsons un G. Kārkliņš - visiem24p.
Pēteris Lideris
 Lai atvieglotu navigāciju, kamēr lapa tiek pārkārtota, ievietoju atsevišķas aktuālas saites. Šoreiz ar lapu, kur ir LR čempionāta NOLIKUMS zemledus makšķerēšanā. 06.01.2002. Šodien Dūņezerā rezultāti ir pilnīgi atšķirīgi no  vakardienas, un cīņa par iekļūšanu izlasē sākas no jauna. Tikai cēsnieks Ainārs Eglītis, šodien iegūstot  1. vietu spēja noturēties galvgalī. Otrais šodien bija limbažnieks Uldis Nuķis, trešais kuldīdznieks Ivo Kalnmalis. Pēc divām dienām astoņniekā  ir A. Eglītis(6p.), U.Nuķis (10p.), A. Ziediņš (11p.), N. Grabovskis (11p.), V. Bērziņš (12p.), G. Kārkliņš (14p.), A. Bauģis (16p.) un L. Grīnberga(17p.). 

05.01.2001.19 pretendenti uz vietām Latvijas izlasē, gatavojoties pasaules čempionātam,šodien Dūņezerā uzsāka 5 dienu atlases sacensības. Šodien labāko trijniekā bija Agris Ziediņš( Pasaule), Normunds Grabovskis un Pēteris Lideris( abi Salmo). Atsevišķā lapā ir daži fotoattēli.( kopā aptuveni 250 kB)


03.janvāra rīts Rīgā. 03.01.2002.
Sasnidzis sen neredzēts sniega daudzums. Ūdenstilpēs šoziem var veidoties zivīm draudīga situācija un zivīm daudzās vietās bez cilvēku palīdzības var draudēt slāpšana. Jau pašreiz milzīgās sniega masas spiediena iespaidā ledus iegrimst un virs tā parādās ūdens. Tas sarežģīs arī copi.
No Peipusa pēdējās ziņas ir vidēji labas, taču sniega dēļ, pārvietoties esot grūti.
Ievietoju paziņojumu tiem, kas interesējas par makšķerēšanas sportu. 


02.01.2002. Ievērojot arvien augošo interesi par mušiņmakšķerēšanu, šodien savai lapai pievienoju Rīgas Mušiņmakšķernieku Kluba ( RMK ) lapu. Ceru, ka turpmāk šajā lapā varēs uzzināt par visu, kas notiek šajā klubā.

 
Vimba,vimba  0,5 kG. 30.12.2001. Liekas , šogad pēdējā personīgā ziņa no copes. 28.decembrī trijatā mēģinājām ķert vimbas Lielupē, nedaudz augšpus Iecavas upes ietekai. Copmaņu nebija visai daudz, laiks no rīta tīri patīkams. Varat iedomāties mūsu izjūtas, kad, iebraucot it kā klusā vietā un uzejot uz ledus, jau pirmajā vietā izrādījās, ka esam nonākuši maluzvejnieku aplenkumā,- no pieciem tuvākajiem  trīs darbojās ar "televizoriem". Visi ar auto un profesionāli sagatavotiem televizoriem. Arī tālāk sēdošie darbojās ne tikai ar mazmakšķerīti. Pārliecinājos, ka ir reāls pamats citu makšķernieku sūdzībām, ka Lielupes vimbu ceļus okupējuši zemūdens televīzijas "speciālisti".  Laikam tas un uznākušais putenis slikti iespaidoja mūsu copi. Ap pusdienlaiku, kad man laimējās noķert šajā vietā laikam vienīgo vimbu, lai vismaz būtu, ko nofotografēt, mēs padevāmies. Arī visi pārējie izklīda, acīmredzot cope šeit nebija. Arī Lielupē tieši pie Jelgavas bija vērojama ļaužu staigāšana, kas parasti liecina, ka copes nav.
Pēc tam apstājāmies vienā nelielā dīķītī, kur īsā laikā mums negaidīti uzķērās kādi 15 gabali 150-200gramīgi asarīši un radās viela jaunām pārdomām. 
Arī citas ziņas no ūdeņiem ir ļoti raibas.
Pērnavas līcī lomi esot labi. Pie Liu un Lao šodien lomi no 3 līdz 20 kG. Kā jau iepriekš minēju, labāk veicas ar igauņu sistēmu.

 


27.12.2001.
Ziņas no ūdenstilpēm ir visai dažādas, taču puteņi un neizbraucamie ceļi ir sarežģījuši dzīvi arī makšķerniekiem. Bet neatlaidīgāki darbojas,- par to, ka būtu pilnīgs klusums, neviens nesūdzās. Vieni lielās, ka ļoti labi ķēruši asarus tepat Rīgas tuvumā - Lielupē, Babītē, Baltezerā. Taču vienlaicīgi atrodas arī tādi, kuri turpat ir palikuši gandrīz pilnīgi tukšā. Joprojām ažiotāža ap vimbu copi Lielupē. Pērnavas līcī lomi visdažādākie - no 1 līdz 15 kG. Kā parasti sezonas sākumā labāk veicas vietējiem ar žibuļa un mormiškas kombināciju. Arī no Peipusa apmeklētājiem atsauksmes ir ļoti raibas.

Pamazām pāreju uz izmaiņām šī resurspunkta noformējumā. Pamatā tam jānotiek 01.janvārī. Notiek pēdējie saskaņošanas pasākumi, taču skaidrs, ka šeit būs arī fotokonkurss-izstāde par makšķerēšanas un digitālā foto tēmu. Nolikums ir sagatavots un būs redzams jau 01.01.02.

26.12.2001. LMSF tieši pirms Ziemassvētkiem saņēma ielūgumus uz pasaules čempionātiem divos mums  jaunos veidos, kurus kultivē  FIPS ed. Tas ir 4. pasaules čempionāts karpu makšķerēšanā (nolikums EN), kurš oktobrī risināsies Francijā, un pasaules čempionāts foreļu spiningošanā, kurš  30.05.-03.06.2002. notiks Itālijā. Tā kā šīs sacensības nav LMSF kalendārā, tajās piedalīties būs iespējams, ja interesi izrādīs sponsori. Tātad, meklējam sponsorus!Riharda supernimfas

Izrādās, mušiņmakšķernieki ziemā tomēr kaut ko dara. Tuvākās dienās te varēs redzēt arī RMK mājas lapu. Bet  Rihards Grosfogelis piedāvā arī citiem ziemas copmaņiem pamēģināt smagās nimfas, kuras jau iemantojušas labu slavu Pērnavas līcī. Te tās redzamas aptuveni 1,5 reizes palielinātas. Uzklikšķinot, tās var redzēt tuvplānā.

Paldies visiem, kuri atsūtīja novēlējumus Ziemassvētkos!

Te ir saite uz 2001. gada jaunumu lapu, 
no kuras varbūt ir vieglāk atrast 2001.gadā publicēto informāciju.

 


Back
 

Šī ir Jāņa Stikuta privātā mājas lapa.
Autora tiesības pieder Jānim Stikutam. Citām personām ,- ja tas ir atsevišķi norādīts.
Adrese:jst@fishing.lv