2003. gada sezona Latvijas makšķerēšanas sportā.


Vispirms konspektīvs atskats uz tām sacensībām, kuras aizvadītajā sezonā organizēja Latvijas makšķerēšanas sporta federācija, un, kurās piedalījās Latvijas izlases sportisti.

LR čempionāts zemledus makšķerēšanā sākās 21.01. 2003 Dūņezerā. Jāpiezīmē, ka pēc šo sacensību rezultātiem bija paredzēts izveidota Latvijas izlasi, kura piedalīsies 2004. gada pasaules čempionātā. Čempionātu uzsāka 13 komandas ar 65 sportistiem. Pēc pirmās dienas pārliecinošā vadībā ar 6 punktiem izvirzijās B&B Cope komanda, kuras pārstāvji Ainārs Eglītis, Laila Grīnberga, Ainārs Bauģis un Edgars Bresis savos sektoros bija pirmā vietā, bet Reinis Reinsons - 2. vietā. Otrajā vietā ar 10 punktiem bija Salmo, trešā ar 28 punktiem - Pansija no Siguldas.
Pēc pirmās kārtas divām dienām komandu cīņā priekšgalā izvirzījās B&B Cope ar 23 punktiem, sekoja Salmo ar 29 punktiem un PMK Piranja ar 48 punktiem.
Individuālā vērtējumā ar 3 punktiem līderos izvirzījās pasaules čempions Pēteris Lideris (Salmo), līdzīgs punktu skaits bija Aināram Eglītim (B&B Cope), tikai par punktu atpalika Ivo Kalnmalis (Salmo), Normunds Kleinbergs (Sigma)un Laila Grīnberga (B&B Cope).
Otrā kārta risinājās pēc divām nedēļām uz Ungura ezera ledus, tajā piedalījās arī divas komandas no Lietuvas.
Sarežģītajos apstākļos, kad zivis absolūti ignorēja makšķernieku augstos titulus, kārtējo reizi augstu klasi nodemonstrēja pasaules čempions Pēteris Lideris no Salmo komandas, abās dienās izcīnot savos sektoros pirmās vietas un nostiprinoties čempionāta līdera pozicijās. Otro un trešo rezultātu uzrādīja Izidorius Urnikas no Kauņas komandas "Šlakis" un Ainārs Bauģis no B&B Cope. 15 komandu konkurencē komandu vērtējumā labākā šajā kārtā bija B&B Cope komanda, kura izmantoja mājas ezera priekšrocības, abās dienās parādīja vienmērīgu sniegumu un izcīnīja pašu dāvāto ceļojošo kausu. Otrajā vietā palika Salmo, trešajā Pasaule. 
Svarīgākās šīs sezonas valsts sacensības zemledus makšķerniekiem finišēja 15. un 16.februārī Dūņezerā. Pēc pirmajām divām kārtām līderpozicijās atradās pašreizējais pasaules čempions Pēteris Lideris (Salmo), kuram bija 5 punkti. Viņam nelielā attālumā ar 9 punktiem sekoja Ainārs Eglītis (B&B Cope) un Ivo Kalnmalis (Salmo), ar 10 punktiem Ainārs Bauģis (B&B Cope), 11 punktiem - Reinis Reinsons (B&B Cope). Vēl 4-6 punktu attālumā turējās vesela mūsu pieredzes bagātāko sportistu rinda - Jānis Vizors, Egons Simsons un Māris Nuķis no Pasaules, Leonīds Pankovs un Jevģēnijs Grigorjevs no MK Piranja, Edgars Bresis un Laila Grīnberga no B&B Cope, Normunds Kleinbergs no Kuldīgas.
Nedēļā pirms sacensībām Dūnis bija ļoti devīgs un treniņos sportistu lomi trijās stundās svārstījās 3-6 kG robežās. Pilnīgi cita aina bija sacensības uzsākot. Naktī spēji mainījās laiks, no iepriekšējā relatīvi siltā laika ne vēsts. Arā visu dienu bija -12° sals , pūta auksts ZA vējš. Kā tas bija novērots jau 2002. gada čempionātā, Dūnis tādās laika maiņas reizēs ir ļoti skops.
Tas parādījās arī rezultātos. No pieaugušo klasē 65 startējošiem sportistiem tikai 25 bija ar zivīm, pie tam lomi svārstījās 14 - 320 gramu robežās. Labākus lomus parādīja Salmo komandas sportisti, kuri līdz ar to izvirzījās par līderiem arī kopvērtējumā. Labi grūtajos apstākļos startēja arī Mērsraga komanda un "Pansija" no Siguldas, kuras sasniedza otro un trešo rezultātu. Pavisam neveicās līderiem B&B Cope komandai, - četri šīs komandas dalībnieki palika bez zivīm un komanda noslīdēja uz otro vietu. Jauniešu grupā klasi pārāks par citiem bija Mērsraga pārstāvis Pāvels Sibiļevs, kura loma svars bija 1187 grami - tikpat liels kā visiem pieaugušajiem kopā.
Diemžēl, otrā dienā laika apstākļi bija gājuši uz slikto pusi, jo sacensību sākumā sals sasniedza -23°. Attiecīgi cope dienas pirmajā pusē bija vēl sliktāka kā dienu iepriekš. Bet vienā sektorā visi 13 dalībnieki palika pilnīgi bez zivīm. Tā sagadījās, ka pēc izlozes šajā sektorā bija jādarbojas arī sacensību līderim Pēterim Liderim(Salmo). Visas viņa pūles izrādījās veltīgas. Nedaudz labāk paveicās viņa tuvākajam konkurentam Aināram Eglītim (B&B Cope), kurš gandrīz tukšā sektorā iemanījās izvilkt vienu asarīti, kas deva otro vietu sektorā, ļāva apsteigt Pēteri Lideri un iegūt čempiona titulu kopvērtējumā. Sudraba medaļu ieguva P. Lideris (Salmo), bronzu - Leonīds Pankovs no MK Piranja. Komandu vērtējumā Salmo izdevās noturēt vakar iegūto pārsvaru un izcīnīt lielo ceļojošo kausu. Tikai četri punkti mazāk un otrā vieta B&B Cope. Trešajā vietā MK Piranja.
Jauniešiem par čempionu kļuva Pāvels Sibiļevs no Mērsraga komandas.
Latvijas čempionātu noslēdzot, pirmais desmitnieks, kurš tiks ņemts vērā veidojot valsts 2004.gada izlases komandu, izskatās sekojoši:
1.Ainārs Eglītis - B&B Cope
2.Pēteris Lideris - Salmo
3.Leonīds Pankovs - MK Piranja
4.Ainārs Bauģis - B&B Cope
5.Genādijs Grigorjevs - MK Piranja
6.Guntis Kārkliņš - Salmo
7.Ivo Kalnmalis - Salmo
8.Māris Nuķis - Pasaule
9.Jānis Vizors - Pasaule
10.Reinis Reinsons - B&B Cope

Pie ziemas sezonas svarīgām sacensībām ar Latvijas sportistu līdzdalību var pieskaitīt 22.-23.februārī Dūņezerā notikušās Draudzības kausa sacensības zemledus makšķerēšanā. Laila Grīnberga tajās izcīnīja pirmo vietu starp sievietēm, viņai bija labākais loms arī absolūtajā vērtējumā. Vīriešu grupā labākais bija RORS pārstāvis Aleksejs Djačenko. Komandu vērtējumā labākie bija RORS (Krievija) pārstāvji, otrajā vietā palika MK Piranja (Latvija) komanda, trešajā - Somija.

LMSF gadskārtējā konferencē, kura sestdien 22. februārī notika viesnīcā Radisson SAS, līdztekus ierindas jautājumiem pārrunāja arī jaunas tēmas.
Viena no tām ir saistīta ar karpu makšķerēšanas kultūras paaugstināšanu un sacensību kultivēšanu Latvijā. LMSF tikko papildinājās ar karpu makšķerēšanas entuziastu grupu Iļjas Aizikoviča vadībā, kurai ir ambiciozi plāni gan par Latvijas līdzdalību pasaules līmeņa sacensībās, gan attiecībā uz pirmklasīgu iespēju radīšanu karpu makšķerniekiem tepat Rīgas apkaimē. 

06.04. 2003. Imantas latviešu vidusskolā notika LR 2003. gada čempionāta finālsacensības kastingā telpās. Sacensības notika divās mērķī mešanas (ar spiningu) disciplīnās - Ārenberga mēŗķī un Skiša mērķī. Labāko sniegumu uzrādīja Ērika Lašina trenētie jelgavnieki, kuri savā īpašumā ieguva visas galvenās balvas. Par uzvarētājiem jauniešu grupā kļuva Ivars Morozs un Dainis Lašins, vīriešu grupā abās mērķa mešanas disciplīnās labākais bija Ēriks Lašins, kurš Skiša mērķī uzrādīja absolūto rezultātu - divdesmit reizes ar 7.5 G smagu svariņu metot mērķī, kura diametrs ir 75 cm, trāpīja visas 20 reizes un ieguva 100 punktus no 100 iespējamiem. 

Pirmais Latvijas lašu makšķerēšanas čempionāts patīkamos laika apstākļos risinājās 19.04. 2003. Salacā. Organizātors bija klubs "Pasaule". Tā kā informācija par lašiem upē nebija optimistiska, dalībnieki vienojās, ka sacensības notiks tikai vienu dienu (plānotas bija divu dienu sacensības). Atšķirībā no iepriekšējās sestdienas Salacā notikušajām sacensībām, kad 100 copmaņi palika bez nevienas zivs, republikas čempionāta dalībniekiem veicās labāk. Sacensību noslēgumā 55 sportistu konkurencē četri bija ar zivīm.Lielākais 6.390 kG smagais lasis bija Lido komandas pārstāvja Aivara Štana lomā. Šī zivs viņam ļāva kļūt par pirmo Latvijas lašu čempionu, bet Lido komandai iegūt savā īpašumā kausu par uzvaru komandu vērtējumā. Sudraba godalgu ar 5.720 kG smagu lasi izcīnīja Zintis Pētersons no Pasaules II komandas , bronzu ar 4.260 kG smagu eksemplāru - Raivo Rode no Marlins komandas. 

24.05.2003. Ventā starp Kuldīgu un Skrundu sākās 2003. gada LR čempionāta makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri pirmā kārta.
Lai gan treniņos dienu iepriekš zivis bija ķērušās ļoti labi, sacensību dienā laiks strauji kļuva silts un dienas vidū, kad sākās sacensība, zivis ņēma ļoti vāji. Labākie lomi bija tiem, kuri ātri pārorientējās uz mailīšu copi. Ar kaut cik ciešamu lomu - 3,4 kG zivju varēja lepoties tikai savas zonas uzvarētājs Ainārs Bauģis no Cēsu un Valmieras sastādītās komandas "Vidzeme". Vēl savās zonās šodien labākie bija Laila Grīnberga, Elmārs Mežulis - abi no "Vidzemes", Krišjānis Krasovskis un Kazimirs Anspaks no "Profi". Komandām par līderi izvirzījusies "Vidzeme" ar 9 punktiem, otrā vietā "Profi" ar 13 punktiem, trešā - Salmo ar 14 punktiem.
Otrā dienā labākie savās zonās bija Guntis Kārkliņš, Ivo Kalnmalis no "Salmo", Ivars Polis un Ainārs Bauģis no " Vidzeme" un Jevgēnijs Grigorjevs no PMK "Piranja". Lai gan lomā pārsvarā bija sīkās zivis, uzķērušās bija arī dažas pamatīgas zivis. Tā Ainārs Eglītis neilgi pirms sacensības beigām nespēja novaldīt un pazaudēja vismaz pāris kG smagu karpu. Lielākā noķertā zivs - Agra Ziediņa breksis svēra 729 gramus. Labākais loms 3,171 kG otrā dienā bija J.Grigorjevam (PMK Piranja). Par līderi pēc pirmās kārtas izvirzījās Ainārs Bauģis. Otrā vietā - Elmārs Mežulis, trešā - Laila Grīnberga. Visi līderi no komandas "Vidzeme", kura ar 19 punktiem kļuva par līderi arī komandu vērtējumā. Otrajā vietā ar 27 punktiem "Salmo", trešajā vietā ar 30 punktiem - "Profi". 
Turpat Ventā, vietā, kur notika pirmās kārtas sacensības, 21.-22.06.2003 notika otrās kārtas sacensības. Tās atnesa veselu rindu pārsteigumu. Pilnīgi neveicās spēcīgajām Salmo un MK Pasaule komandām, kuras veido Latvijas izlases pamatsastāvu līdzdalībai Eiropas čempionātā Holandē, tās neiekļuva pirmajā trijniekā. Labākos panākumus kārtā guva MK Piranja, Profi un Vidzeme. Individuāli labākie bija Pāvels Ržanovs no PMK Piranjas, otrā vietā palika Laila Grīnberga no Vidzemes, trešajā - Jānis Volkovs no Profi. Visiem viņiem bija vienāds punktu skaits - 3, vietu sadalījumu šajā kārtā noteica pēc noķerto zivju svara. Trīs punkti bija arī Jevgēnijam Grigorjevam no PMK Piranja, taču mazāks svars viņam deva tikai ceturto vietu. Interesanti, ka PMK Piranja dalībnieki, ieskaitot arī lielāko lomu īpašniekus, visi makšķerēja ar 14 m štekeru makšķerēm. Lielākais loms pirmās dienas trijās stundās bija Pāvelam Ržanovam - 5.200 kG dažādu zivju, otrā dienā - pirmās dienas neveiksminiekam Leonīdam Pankovam, kurš otrā dienā mainīja iebarošanas taktiku un savāca 5.224 kG. Lielāko zivi 2.650 kG breksi noķēra kuldīdznieks Normunds Kleinbergs.
Čempionāta pēdējā izšķirošā kārta notika Rīgā Daugavā no AB dambja, tās organizātors bija klubs "PROFI". Cīņa bija saspringta, jo zivis ķērās relatīvi vāji. Noslēgumā Lailai Grīnbergai un Aināram Bauģim no sastādītās komandas "Vidzeme" bija pilnīgi vienāds punktu skaits - 11. Nedaudz lielāks loma svars čempiona titulu ļāva iegūt Lailai Grīnbergai, Ainārs Bauģis ieguva sudraba medaļu. Trešo vietu izcīnīja Jānis Volkovs no kluba "Profi".
Komandu vērtējumā pēdējā kārtā "PROFI" apsteidza iepriekšējos līderus - B&B Copi un izcīnīja 1. vietu, trešā vietā palika "Salmo"komanda.
Atbilstoši rezultātiem tika sastādīta arī pludiņmakšķernieku ranga saraksts, kurš būs par pamatu veidojot izlases komandas 2004.gadā.

Starplaikā 11.- 13. 07.2003. Holandē notika Eiropas čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri, kurā, gatavojoties pasaules čempionātam, piedalījas arī Latvijas izlase. Starts bija atbilstošs mūsu komandas gatavībai, varētu teikt ierasti neveiksmīgs. Latvijas komanda ieņēma 22. vietu. Individuāli 120 dalībnieku konkurencē mūsējie ieņēma sekojošas vietas: 85.A. Eglītis 35 p. un 1,570 kG, 89. G. Kārkliņš 36,5 p. un 120 G, 92. A.Ziediņš 37,5 p.un 240 G, 95. N. Grabovskis 38,5 p.un 330 G, 97. P. Lideris 39 p.un 370 G.

Šī gada 5. jūlijā pēc vairāk kā 10 gadu pārtraukuma LMSF organizēja starptautiskās sacensības kastingā,

Kuras vienlaicīgi bija arī Latvijas čempionāts kastingā. Tajās līdztekus Latvijas sportistiem startēja arī dalībnieki no 6 citām valstīm, tai skaitā vairāki Eiropas un pasaules čempioni. Atsevišķās disciplīnās tika uzrādīti ļoti augsti rezultāti. Mešanā ar mušiņmakšķeri Skiša mērķī Helmuts Hohvartners no Austrijas uzrādīja absolūto rezultātu, sasniedzot 100 punktus no iespējamiem 100. Metienos Ārenberga mērķī ar spiningu pieci dalībnieki- Ulfs Jansons ( Zviedrija), Markus Klauslers( Šveice) un Marionas Svirbutavičus (Lietuva), tāpat arī sievietes - vairākkārtīgā pasaules čempione Alena Zinnere(Austrija) un Laila Grīnberga (Latvija) sasniedza 98 punktus no 100. Mērķī mešanā ar spiningu Skiša mērķī absolūto rezultātu 100 punktus sasniedza Ulfs Jansons , Markus Klauslers un Alena Zinnere. Tālmešanā ar mušiņmakšķeri par patīkamu pārsteigumu parūpējās Ēriks Lašins (Latvija), kurš sasniedza gan lielāko attālumu - 53,30 metrus, gan ieguva lielāko divu labāko metienu punktu summu - 102.15 punktus. Tālmešanā ar 7,5 G svariņu ar 62.69 m tālu metienu labākais bija Marionas Svirbutavičus. Pirmo vietu pieccīņā un galveno balvu ieguva H. Hohvartners , viņam sekoja U. Jansons un M. Klauslers. Labākais no Latvijas komandas Ēriks Lašins palika 5. vietā.
LR čempionu nosaukumus kastinga trīscīņā ar spiningu izcīnīja Ēriks Lašins, sievietēm - Laila Grīnberga, jauniešiem - Dainis Lašins. 
Saensības tika organizētas ar kluba "Pasaule"atbalstu. Tās parādīja, ka mēs spējam labi organizēt starptautiskās sacensības arī kastingā.

LR čempionāta spiningošanas divcīņā, kurš notika 26.07.2003 organizētāja lomu arī šogad pildīja Rīgas Mednieku un makšķernieku biedrība, sacensības notika Babītes ezera Spuņņupes laivu novietnē. Piedalījās 18 komandas. Lai gan ieilgušais karstais laiks un sliktā laika prognoze nesolīja neko labu, lielākajai daļai no 72 dalībniekiem izdevās tikt pie loma, galvenokārt tie bija asari. Bet Kokneses spiningotāji, kuri startē ar firmas "Kūdras enerģija" nosaukumu, atrada asaru baru un dažu stundu laikā iemanījās tikt pat pie pārsteidzošiem lomiem. Viestura Saulīša loms svēra 11.680 kG, Igora Dubovska - 14.790 kG. Rezultātā Igors Dubovskis kļuva par šī gada čempionu spiningošanas divcīņā, Viesturs Saulītis ieguva sudrabu individuālā vērtējuma, bet Kūdras enerģija izcīnīja čempiona nosaukumu un ceļojošo kausu komandu vērtējumā. Trešajā vietā individuālā vērtējumā palika Jānis Strazdiņš no "Baltas" komandas. Attiecīgi otrajā un trešajā vietā komandu vērtējumā ierindojās Pasaules 1. un B&B Copes 1. komandas. Sievietēm tik labi ar copi neveicās, tas ļāva čempiona nosaukumu izcīnīt Lailai Grīnbergai, kura ar 94 punktiem no 100 iespējamiem bija absolūti labākā mērķī mešanā. Otrajā un trešajā vietā palika Maija Vorslava un Ieva Lašina. 

Pirmajā Latvijas jauniešu individuālajā čempionātā, kuru Lucavsalā organizēja klubs PROFI, par šī gada čempionu makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri kļuva rīdzinieks Krišjānis Krasovskis. Krišjānis jau vairākkārt veiksmīgi pierādījis savu prasmi arī pieaugušo sacensībās, tādēļ izcīnītais nosaukums nebija pārsteigums. Čempionāta divās dienās viņš noķēra 3,954 kG zivju un ar 3 punktiem bija labākais. Otrajā un trešajā vietā ierindojās un, attiecīgi, sudraba un bronzas medaļas ieguva Toms Kļaviņš un Pēteris Lideris juniors. Pie tam Pēteris Lideris ieguva vienādu punktu skaitu ar Iļju Černogorodu - 8 punktus, taču, pateicoties lielākam noķerto zivju kopsvaram , pie medaļas tika Pēteris. 

5.-7. septembrī Berlīnē notika CIPS un ICF Eiropas čempionāts kastingā, kurā piedalījas 15 valstu sportisti. Latviju tajā pārstāvēja divi dalībnieki - tēvs un dēls Ēriks un Dainis Lašini, kuri piedalījās pieccīņas disciplīnās. Rezultātus varētu vērtēt kā pieticīgus. Par patīkamu pārsteigumu parūpējās vienīgi Dainis, kurš pārsteidzoši labi startēja mērķī mešanā Ārenberga mērķī. Divi labākie censoņi sasniedza 100 punktus, bet Dainis kopā ar vēl 8 sportistiem, kuri pirmajā piegājienā sasniedza 98 punktus, piedalījās papildus cīņā par 3. vietu. Diemžēl otrajā piegājienā tik labi neveicās. Taču rezultātā šajā vingrinājumā tika iegūta 7. vieta, kas ir negaidīti labs sniegums.

Pateicoties ievērojamam sponsorfirmu SIA Salmo, SIA Pasaule, SIA Bauers un Co. un A/S Interbaltija atbalstam, Latvijas izlase 07.09. - 15.09.2003. uzturējās Slovākijā, kur 13.- 14. septembrī piedalījās kārtējā CIPS pasaules čempionātā makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. PČ piedalījās komandas no 39 valstīm. Sacensību dalībnieki makšķerēja Vahas upē, kura skaitās viena no bagātākajām ar zivīm šī reģiona upēm. Lomos galvenokārt bija 1-2 kG smagas zivis - barbes, brekši, apakšmutes, karpas un citas sīkākas zivis. Latvijas komanda šajā čempionātā beidzot parādīja savām spējām atbilstošu sniegumu un komandu vērtējumā ieguva 22. vietu. Salīdzinot ar iepriekšējos gados izcīnītām vietām ceturtajā desmitā, tas ir liels panākums. Individuāli labāko sniegumu parādīja Ainārs Eglītis, kurš veiksmīgi apguva lielo zivju makšķerēšanas taktiku un abās sacensību dienās savā sektorā ierindojās 6. vietā. Tas ļāva individuālajā kopvērtējumā viņam ieņemt augsto 17. vietu. Agris Ziediņš bija 155., Grabovskis Normunds - 133., Pēteris Lideris - 103., Guntis Kārkliņš - 74. vietā. Komandu vērtējumā pirmās trīs vietās bija ungāri, poļi un franči. Individuālajā vērtējumā par pasaules čempionu kļuva Alans Skothorns no Anglijas komandas.

Ādažos, Inču dīķī 19. - 21. septembrī divas diennaktis pēc kārtas risinājās pirmais Latvijas čempionāts karpu makšķerēšanā pēc starptautiskiem noteikumiem. Tā organizātors bija Latvijas karpu makšķerēšanas klubs.
Svarīgi bija pārliecināties, ka Latvijā ir vietas, kur var noorganizēt šādas sacensības, noskaidrot potenciālo dalībnieku loku un nodemonstrēt, kā sacensības notiek starptautiskos oficiālos mačos.
Sacensību laikā visas noķertās zivis tiek nosvērtas un atlaistas atpakaļ ūdenstilpē. Makšķerējot atļauts izmantot divas makšķeres, kuras pielāgotas makšķerēšanai ar boilām (ēsmas lodītēm). Šajā maratonā līdzdarbojās 8 komandas. Pirmo LR čempiona nosaukumu ar noķertām 8 karpām kopsvarā 33.300 kG ieguva limbažnieki Māris un Uģis Nuķi, kuri pārstāvēja komandu Pasaule I. Viņi tikai 5 min. pirms finiša izvilka 6.800 kG smagu eksemplāru, kas ļāva apsteigt sudraba medaļu ieguvējus rēzekniešus. Rēzeknes komandā Kondors startēja Igors Beniņš un Igora Smarigo, viņu lomā bija 14 zivis ar kopsvaru 32,050 kG. Trešajā vietā ar 11.200 kG smagu lomu palika Valdo un Krišs. Uzvarētāji kopā ar zelta medaļām no sacensību galvenā sponsora SIA "RIKO" saņēma arī vērtīgu balvu - laivu BRIG.

27.09.2003 Siguldā notika kārtējais 11. Latvijas čempionāts mušiņmakšķerēšanā. Tajā dalībnieki pārbaudīja savu veiksmi alatu makšķerēšanā. Čempionāta organizātors bija Rīgas mušiņmakšķernieku klubs, copes stadions bija Gaujas baseina upes. Šī gada čempionatā, salīdzinot ar 2002. gadu, bija neliela ārzemju sportistu līdzdalība. No 84 dalībniekiem ar rezultātu sacensības beidza 9 dalībnieki. Lielāko atļauto 3 eksemplāru (34,34,36 cm) lomu uzrādīja un jau trešo gadu pēc kārtas par šo sacensību uzvarētāju un Latvija čempionu mušiņmakšķerēšanā kļuva cēsnieks Andris Dolženko. Otrā vieta tika rīdziniekam Vladimiram Ponomarjovam (32,33,35 cm). Lielākā 38 cm alate bija trešās vietas ieguvēja alūksnieša Igora Dzilnas kontā.
Čempionāta dalībniekus iepriecināja SIA Salmo sarūpētais ēdināšanas serviss, bet uzvarētājus - čempionu medaļas un SIA Zilgalvis un Co dāvātās vērtīgās balvas. 

 
 
Jānis Stikuts  20. oktobrī 2003.


Back

Copyright: Jānis Stikuts.  Email: jst@fishing.lv