Izmēģinājumu rezultāti


Modelis LEGEND ULTRA UFT 905 5WT  4-daļīgs, 2.70 m , 5. kl.


Izmēģinājumu metodika

Izmēģinājumi tika veikti pēc firmas Zilgalvis un Co lūguma, ar nolūku iegūt iespējami objektīvu ASV populārās bet pie mums mazpazīstamās amerikāņu firmas St.Croix  mušiņkātu vērtējumu.
Vērtējums ietver divas daļas.
Pirmkārt, tiek dots kāta vizuālais vērtējums.
Otrkārt, kāts tika novērtēts, veicot uz sauszemes standarta metienus un metienus ūdenī. Metieni uz sauszemes ietvēra metienu sēriju dažādos attālumos ( 8, 12, 15 un 18 m attālumā) novietotos mērķos, kuru diametrs bija 30 cm.Vērtēju, cik viegli ar kātu varēja izpildīt metienu un trāpīt mērķī. Papildus tika vērtētas kāta katapultējošās īpašības (metiena attālums) bezvēja apstākļos, paceļot gaisā un izšaujot gan 10 m garu "galvu", gan cita garuma galvas. Testos tika pielietota RIO Long Cast WF6F ,  mušiņaukla, kurai bija pievienota 1.80 m gara koniska pavadiņa ar mākslīgo sacensību mušu. Papildus veicu līdzīgu metienu sēriju ar Scientific Angler Ultra DT4F auklu. Abas auklas pieder pie labas klases auklām. Kāta īpašību subjektīvais vērtējums varēja būt sekojošs: slikts, vidējs, labs, teicams, lielisks.
Jāatzīmē, ka šajā gadījumā netika veikti salīdzinošie izmēģinājumi, proti,  testēts tika tikai vienas firmas viens kāts, ar nolūku izdarīt secinājumus par attiecīgā kāta īpašībām un iespējamo pielietošanas diapazonu. Makšķerrīku pasaules tirgū eksistē tūkstošiem visdažādāko mušiņkātu modeļu, to izplatītāju vidū valda asa konkurences cīņa, kuras iespaidā katrs pārdevējs liela savu preci kā mācēdams. Es neesmu šo kātu izplatītājs un tādēļ varu pretendēt uz neitrālitāti. Taču arī mans vērtējums ir pilnīgi subjektīvs un tā ticamība balstās uz to, ka es sevi uzskatu par ekspertu.

Vērtējums.

Konstruktīvais noformējums. Kāts ir ar mūsdienīgu, kvalitatīvu un dārgu kātu klasei atbilstošu noformējumu. Tas pilnā mērā atbilst arī šodienas modei, kas nosaka, ka modē ir kātu vairākposmu konstrukcijas, kuras gan sadārdzina kātu, taču padara ērtāku tā transportēšanu. Kāts tiek realizēts komplektā ar  modernu raupjā tumši zaļā neilonā iesegtu alumīnija futrāli, kura vaļējais gals tiek ērti noslēgts, izmantojot rāvējslēdzi.   Rokturim izmantots kvalitatīvs korķis, arī spoles turētājam izmantota laba konstrukcija, lai gan detaļas ir no alumīnija, tām ir kvalitatīvs anodējums, kurš padara tās līdzīgas jaunsudrabam. Pats kāts ir skaistā tumšzaļā krāsā ar matētu virsmu. Divi apakšējie ir SIC riņķi, pārējie ir melni niķelēti viegli tērauda riņķi. Posmu savienojumu vietas ir nevainojamas.
 Lietošanas īpašības. Lai gan kāts tiek dēvēts par ātru kātu, veicot metienus pirmais iespaids ir, ka kāts vairāk atbilst apzīmējumam "vidēji ātrs" ar noslieci vairāk uz parabolisku izlieci. Jāpiebilst, ka St.Croix savus mušiņkātus ražo ASV pie tam galvenokārt ASV tirgum, kur ātrie kāti nav modē, jo vecākā  makšķernieku paaudze vairāk rūpējas par savu komfortu, nekā par tāliem metieniem. Kātu mīkstāku zināmā mērā padara četru savienojuma vietu radītais papildu svars. Taču attālumā līdz 15 m, kas atbilst vairumam praksē sastopamo situāciju, metienus ar šo kātu izdarīt ir ļoti viegli, kāts labi katapultē arī salīdzinoši īsu 5 - 6 m garu auklu. Ar to rotaļīgi var veidot skaistu auklas cilpu, īsi sakot, darboties ir  komfortabli. Arī  20 - 22 m attālumu bezvēja apstākļos ar šo kātu izdevās sasniegt bez dubultievilciena un lielas piepūles. Nebija arī  problēmu "izšaujot"  5 - 6 m auklas. Varu secināt, ka kāts sevi pilnā mērā attaisnos pielietošanai nelielās upēs, tādās kā Gauja vai Venta to vidustecēs, un mazākās, lietojot 4 - 5 klases auklas. Kāta nedaudz mīkstāka izliece bez lielāka riska pieļauj arī tievāku pavadiņu izmantošanu, kas var būt svarīga, makšķerējot tādas zivis kā alatas. Arī makšķerēšanā mazās upēs bieži praktizētos riņķa metienus ar šo kātu ir viegli izpildīt. Sarežģītāk būs ar to darboties  vējainos apstākļos, kad izpildot metienus jāveido šaurākas cilpas un jāizdara spēcīgāki uzrāvieni.

Kāta mazumtirdzniecības pamatcena: 220.00 lati. Kātu var apskatīt un iegādāties veikalā "Pludiņš" Rīgā , Slokas ielā 2a.
Kātam ir firmas beztermiņa ( mūža)  garantija.
 

Kopsavilkums. Kātu vērtēju ar atzīmi "teicams", tā  kvalitāte pilnā mērā atbilst tā cenai.   

 


Back


Copyright: Jānis Stikuts.  Email: jst@fishing.lv