LogoManas piezīmes 2005. Makšķerēšana.
 
  <---  citas lapas  --->

::  Lapai mainīta adrese

No 2006.gada lapas adrese ir www.fishing.lv/weblog/index.php

01.01.2006 09:44

::  Jauni biedri LMSF

Latvijas makšķerrīku arēnā parādās jauni un nopietni spēlētāji, kuri ir gatavi aktīvi iesaistīties arī sporta norisēs. Arī kādreiz aktīvās pilsētu un rajonu mednieku un makšķernieku biedrības sāk atdzīvoties. Iepriekšējā nedēļā LMSF biedru rindas papildinājās ar trim jauniem biedriem. Beidzot par iestāšanos izlēma Bauskas mednieku un makšķernieku biedrība (BMMB). BMMB apsaimnieko Lielupes licencētās makšķerēšanas posmu pie Bauskas un daudz uzmanības veltī lašveidīgo zivju atjaunošanai Lielupes baseinā. Firma MK Projekts, kura Latvijā pārstāv Daiwa - Cormoran preču klāstu, savas komandas rindās iesaistījusi vairākkārtējo Latvijas čempionu Jāni Strazdiņu un nolēmusi turpmāk aktīvi iesaistīties spiningošanas pasākumos. Arī nesen šajā lapā pieminētais jaundibinātais karpu makšķernieku klubs "Amber carp"ir kļuvis par LMSF biedru.

14.12.2005 21:13

::  Par TV raidījumiem 2006

Vakar Zivju fonds atbalstīja divus LMA projektus, kuros iestrādāta jauna makšķerēšanai veltīto TV raidījumu finansēšanas kārtība, kas būs spēkā 2006.gadā. Organizātoru lomu pildīs LMA, bet raidījumu veidotāju izvēli (plānoti 2 raidījumi - krievu un latviešu valodā, katrai no šīm programmām ZF iedalīja 33 000 ls) noteiks konkursa kārtībā. Tajā piedalīties varēs ikviens, kurš spēs apmierināt konkursa noteikumus. Uzvarēs tas, kurš to piedāvās izdarīt ar vismazākām izmaksām.

14.12.2005 13:43

::  Par šo lapu

Pēc mēneša www.fishing.lv/cope/cope.php vietā, lai ienāktu šajā lapā būs jāraksta www.fishing.lv/weblog/index.php. Pašreiz internetā jaunajā adresē testiem ir izvietota pirmā versija. Lapai esmu ieplānojis 6 variantus - index, index_ru, sports, trips, float, fly. Katrs no tiem būs veltīts atsevišķam darbības virzienam.
Tikai sporta un ceļojumu (trips) lapas plānotas katram rakstāmas, lietotāja vārds tajās ir "viesis", parole - "sports". Komentāri pašreiz pieejami visiem un brīvi. Pārējās četrās lapās administrātora tiesības plānotas tiem pašiem ekspertiem, kuri to dara šodien.

Tiem, kas interesējas par šāda veida lapām, var noderēt Edgara Kurpnieka raksts "Kas ir blogs (emuārs) un kā to veido". Neko labāku latviešu valodā neesmu pamanījis.

06.12.2005 23:06

::  Eksperimenti

Visas man iesūtītās bildes sāku ievietot eksperimentālā lapā, kura tiks palaista 2006.gadā, un, kurā plānoju arī komentēšanas iespējas.
Jauno lapu pašreizējās adreses ir sekojošas:
www.hunting.lv/weblog/index.php
www.hunting.lv/weblog/float.php
www.hunting.lv/weblog/fly.php

30.11.2005 15:26

::  Pasaules 2006.gada spēļu lapa

Viena no Portugāles makšķerēšanas sporta federācijām veido portālu, kurā varēs uzzināt visu, kas saistīts ar makšķerēšanas sporta pasaules spēlēm, kuras 2006.gadā notiks Portugālē.
Saite ar sākuma lapu angļu valodā.
Saite ar kalendāru un karti, kurā var atrast sacensību vietas, un attālumu shēmu.

20.11.2005 22:01

::  Ja ir patika rakstīt

Uzdūros nelielam Marka Viljamsa rakstam "Writing for Anglers"
Izvilkums no Marka CV : Mark spent seven years on 'Angling Times', was editor of 'Sea Angling Handbook', deputy editor of 'Salmon, Trout and Sea-Trout', deputy launch editor of the defunct 'Practical Coarse Fishing', and has done freelance for a number of fishing titles.
Pašreiz viņš esot biznesa žurnāla redaktors.

Rakstā īsi un kodolīgi atspoguļotas autora pieredze un domas rakstniecības sfērā. Interesantas un pamācošas.

15.11.2005 20:10

::  Jauns karpu klubs

Karpu makšķerēšana ir viena no makšķerēšanas sporta nišām, kurās Latvijā ir jūtams organizētu pasākumu trūkums. Nopietns iemesls ir tas, ka karpu makšķernieki parsvarā darbojas nelielās grupiņās vai individuāli. Vakar biju ciemos pie nupat nodibināta jauna karpu kluba aktīvistiem. Kluba nosaukums ir "Amber Club". Tā biedri, no kuriem daži ir ar nopietnu pieredzi šajā makšķerēšanas jomā, izrādīja interesi par iespējām piedalīties LMSF darbā, galvenokārt orientējoties uz līdzdalību dažādos organizētos pasākumos, tai skaitā arī starptautiskās sacensībās. Pirmais saiets viesa cerības, ka klubs ir nopietni noskaņots. Ceru, ka tuvākā laikā varēšu šeit izvietot arī tuvākas ziņas par jauno klubu.

Lai nedaudz izgreznotu šo lapu, ievietoju dažas bildes, kuras varētu piestāvēt šim rudenīgajam laikam.
Novembris KlauģosRudens lasis.

12.11.2005 18:03

::  Sacensību 2005. gada sezona beigusies

Sestdien 05.novembrī, izmantojot G. Ķirsona laipno atbalstu, Lido kompleksā LMSF saviesīgā atmosfērā apkopoja šī gada sacensību sezonas rezultātus. Neformālās diskusijās varējām izdarīt pirmos secinājumus par savām veiksmēm un neveiksmēm 2005.gadā.
Izkristalizējās dažas pozitīvas iezīmes. Paplašinājusies dalībnieku ģeogrāfija, - blakus rīdziniekiem, pie tam, bieži pat veiksmīgāk, šogad startējuši sportisti, kuri pārstāv Tukuma, Salacgrīvas, Siguldas, Mērsraga un Kokneses komandas. Atsevišķos veidos strauji audzis dalībnieku skaits, kas izvirza jaunas prasības organizātoriem. Parādījušies jauni makšķernieku klubi. Latvijas komandas šogad veiksmīgi startējušas pasaules līmeņa sacensībās.
Joprojām netrūkst arī problēmu. Ļoti jūtams sacensību tiesnešu trūkums. Trūkst vietu un laivu bāzu, kurās var rīkot lielāka mēroga pasākumus. Latvija nav izgājusi starptautiskā mērogā ar jauniešiem un sievietēm. Trūkst finansiālā atbalsta jauniešu sacensībām. Kopīgais secinājums, - kā mēdz teikt, viss notiek un makšķerēšanas sporta līmenis un makšķernieku interese par šo sportu nepārtraukti aug.

LMSF prezidijs, kurš bija sanācis pirms minētā pasākuma, vienojās par LMSF pasākumu kalendāru 2006. gadam. Centrālais notikums 2006.gada sezonā būs Pasaules makšķerēšanas sporta spēles, kuras visos makšķerēšanas sporta veidos septembrī notiks Portugālē.
Pasākumu kalendārā ir paredzēta vieta arī citu organizāciju pasākumiem, kuri var tikt iekļauti, ja laicīgi tiks iesūtīta attiecīgā informācija.

Daži jaunie klubi vēlējās redzēt LMSF statūtus - šo saiti var atrast arī LMSF mājas lapā.

06.11.2005 11:33

::  Sezonas noslēguma cope Babītē

Šodien bija pirmā diena, kad manā dārzā aizsala lielais dīķis un ledus noturējās visu dienu.

Valdis Kalnroze ar savu lielo līdaku.
Ar -2° un aizsalušu laivu kanālu šorīt sākās sezonas pēdējais pasākums Babītē, kuru bija organizējusi Rīgas Mednieku un makšķernieku biedrība. Dalībnieku vidū bija laivas ar gandrīz visiem šīs sezonas Latvijas labākajiem spiningotājiem. Gan Latvijas čempions spiningošanas divcīņā Jānis Strazdiņš ar savu pastāvīgo partneri Igoru Arahovski, gan čempioni spiningošanā tukumnieki brāļi Valdis un Harijs Rupeiki, gan 2004.gada čempioni Elmārs Andersons ar Visvaldi Krūmiņu. Uzreiz jāsaka - visi minētie arī šoreiz parādīja, ka viņu panākumiem šīs sezonas sacensībās nav gadījuma raksturs. Lai gan pasākuma dalībnieki vienojās par augstu mērauklu - ņemamas skaitījās tikai zivis virs 70 cm, katram no minētajiem bija vismaz divas līdakas virs šīs normas. J. Strazdiņa laivā - 81 un 76 cm, Brāļu Rupeiku laivā - 77 un 71cm, E. Andersona laivā - 75 un 74 cm. Viņiem pietuvoties spēja tikai Valdis Kalnroze ( redzams bildē) ar savu 80 cm garo un 3.4 kG smago līdaku. Secinājumi - līdakas joprojām ir ezerā, tās koncentrējas relatīvi nelielos rajonos. Ja izdevās atrast īsto vietu, cope bija uz visdažādākajiem vizuļiem - rotiņiem, gumijas zivtiņām, vobleriem. Diena bija saulaina, ūdens dzidrs un lielās bija uzmanīgas, tāpēc netrūka pastāstu par monstriem, kuri pavadījuši mānekļus līdz pašai laivai. Vārdu sakot, bija skaista rudens cope.

Lai gan spiningotāji joprojām izrāda interesi par copi Babītē, ja neuznāks siltuma vilnis, izskatās, ka nākamā nedēļa šajā sezonā būs pēdējā, pirms laivas tiks ieziemotas.

29.10.2005 18:38