Dubultievilciens DI.

01.01.2003.

Ir laiks mums iepazīties ar dubulto ievilcienu, turpmāk saīsinājumā: DI.

Kāpēc tik vēlu? Vēlu tāpēc, ka pats būtiskākais ir labi apgūt metiena pamatelementus pirms ķerties klāt DI. Citādi vienas problēmas tiks papildinātas vēl ar citām un rezultāts varētu būt diezgan dramatisks. Tās būtu iemaņas pacelt auklu gaisā, turēt to gaisā veicot vēzienus, mācēt veidot korektas formas šauras cilpas. Ja varam sevi nemānot pateikt, ka tas labi izdodas, tad ir pienācis laiks pamēģināt DI.

 Ko mums dod DI? Viena lieta, ka ar DI palīdzību mēs vairāk uzlādējam kātu vēziena laikā. Otra: tieši palielinam auklas lidojuma ātrumu. Bez DI kāta un auklas ātrums ir ierobežots ar rokas kustības ātrumu. DI gadījumā ātrums summējas: ātrums ar kādu pārvietojam kātu plus kreisās rokas ievilciena ātrums. Šis ātrums dos mums iespēju palielināt arī metiena distanci. Tā izskatās tālos metienos pielietota DI imitācija Paula Ārdena izpildījumā pantomīmu un reāla metiena videoklipu.

Ja jums DI izskatās tā pat, tad var teikt, ka esat to apguvuši. Ja ne, tad būs jāpavingrinās. Kā mācīties izdarīt DI?

Viens paņēmiens ir iemācīt sev kustināt rokas attiecīgi mešanas ritmā bez kāta palīdzības. Kustību var redzēt dubultievilciena videoklipā.

Otrs veids ir nodarbības laukumā vai telpās veicot metienu ar DI horizontālā plaknē un sadalot iemetienu divās atsevišķās fāzēs. Metiens uz aizmuguri, ļaujam auklai iztaisnoties un nokrist zemē, tad to pašu atkārtojam uz priekšu. Ko tas mums dod? Tas dod iespēju laiku pirms metiena izdomāt galvā plānu un pareizi izvietot rokas, lai izdarītu šo ievilcienu. Plānam būtu jāizskatās apmēram šādi: Sākuma stāvoklis aukla istiepta uz zemes, kāts mums atrodas pozīcijā no kuras sāksim iemetienu uz aizmuguri. Auklu turam ar kreiso roku un abas rokas ir kopā pie kāta roktura. Sākam vēzienu uz aizmuguri un abām rokām vismaz pirmo trešdaļu vēziena jākustās kopā. Ideja ir veikt šo ievilcienu nevis visas kustības laikā, bet vairāk pabīdīt to uz brīdi pirms stopa, jeb vēziena beigu daļu. Tātad pirmā tešdaļa kopā, pēc tam ievilciens ar kreiso roku līdz stopam . Ievilcienam jeb kreisās rokas kustībai būtu jābeidzas vienlaikus ar kāta apturēšanu. Nākamais solis aukla sāk iztaisnoties un velk līdzi mūsu ievilkto auklu . Mūsu uzdevums ir padot šo auklu ar kreiso roku līdz atkal abas rokas satiekas. Tieši tas pats metienam uz priekšu. Sākumā rokas kopā, ievilciens, stops, padodam auklu un rokas satiekas. Kā jau teicu šis paņēmiens ļauj mums izdarīt to pietiekoši lēni, mums ir laiks padomāt, kā izdevusies metiena fāze un, ja kas nav sanācis, tad varam mierīgi izkoriģēt auklu, lai pareizi izdarītu nākošo metienu. Kad tas iznāk, varam mēģināt to darīt bez auklas nokrišanas. Nākamai solis būtu mēģināt to darīt jau normāli gaisā turot auklu. Ja ar to rodas grūtības, var atkal atgriezties pie auklas turēšanas horizontālā plaknē un te var atļauties drusku sevi pamānīt. Veicot vēzienus pamēģiniet paši pieliekties uz metiena pusi. Sanāk? Ar visu kātu sākam atliekties līdz taisnam stāvoklim nepārtraucot vēzienus un ievilcienus.

Kas ir būtiski pie DI.

 Svarīgi, lai abas rokas kustētos sinhroni. Tas nozīmē - ātrums, ar kādu vēzējat kātu, vajadzētu būt līdzīgam kā kreisās rokas ātrumam. Lai nebūtu tā, ka ar kreiso roku raujat auklu divreiz ātrāk nekā kustiniet labo. Spēkam ievilciena laikā ar kreiso roku vajadzētu būt līdzīgam kā tas ir labajai rokai. Sākam lēni, tad spēks pieaug un sasniedz maksimumu pirms kāta apstādināšanas, jeb stopa. Tieši tas pats būtu jādara ar kreiso roku, atceroties, ka pirmajā metiena fāzē rokas mums kustas kopā. Auklas ievilciena amplitūdai jāatbilst gaisā turamās auklas garumam. Maz auklas – īss ievilciens, garāka aukla - attiecīgi pieaug ievilciena garums.

Prolēmas ar DI.

 Biežāka problēma ir panākt, lai abas rokas pēc stopa satiktos. Ja vienā iemetiena fāzē tas nenotiek, respektīvi kreisā roka paliek kaut kur pusceļā, tas nozīmē, ka nākošajā metienā jums vairs nebūs vietas, kur pavilkt auklu no vienas puses.
Otra nelaime šajā gadījumā veicot nākamo vēzienu veidosies brīva aukla starp roku un kāta pirmo riņķi. Tas nozīmē, ka šo metiena kustības daļu, kamēr aukla tiks nostiepta, jūs pazaudēsiet. Rezultāts parasti ir sabeigts metiens, jo nebija pietiekoši gara kustība, lai uzlādētu kātu. Loti svarīgi sekot, lai visu metiena fāžu laikā neveidotos brīva aukla starp kreiso roku un kāta pirmo riņķi. Auklu mums jāpadod ar kreiso roku ar tādu ātrumu, kā tā pati lido laukā. Ja mēs padosim to pārāk ātri, aukla vairs nebūs nostiepta un rezultātā katrā vēzienā mēs tērēsim daļu savas kustības, lai nostieptu šo brīvo auklu. Bieži dzirdu, ka aukla nevelk, vai nenostiepjas pēc stopa. Pārsvarā tas saistīts ar to, ka iesācēji, sākot šo DI, aizmirst pār pārējiem metiena elementiem. Ja aukla nelido, parasti vainīgs ir tas pats stops, vai precīzāk tas, ka nav vairs šī stopa. Ja kaut kas iet greizi, labs variants ir pārtraukt DI uz brīdi, bet vēzienus izdarīt tā, ka abas rokas ir kopā un kustās sinhroni. Paskatamies: viss atkal labi? Cilpas labas, aukla iztaisnojas? Varam mēģināt atsākt ievilcienus.

 Vēl bieži parādās problēma, ka aukla pēc DI aizķeras aiz kāta apakšējās daļas. Tas notiek ja ievilcienus ar kreiso roku izdarat virzienā no kāta roktura uz leju. Pēc stopa vairāk vai mazāk atveras rokas locītava un tā ir brīnišķīga vieta kur aukla mēdz iesprukt. Lai tā nenotiktu, ievilcienus vajadzētu izdarīt nevis uz leju, bet virzienā prom no kāta uz kreisās rokas pusi, tad tas nenotiks. Lai labi lidojas! Aukla protams!

Šajā lapā ar P. Ardena laipnu atļauju ir izmantoti www.sexyloops.com videoklipi.