2001. gada jaunumu arhīvs 2. daļa.01.01.2002. Atvēru jaunu lapu, kura 2002.gadā aizvietos šo.


Lūdzu, neizmantot dažas  saites lapas lejasdaļā-  tās ir mainītas un var nedarboties.

30.12.2001. Liekas , šogad pēdējā personīgā ziņa no copes. 28.decembrī trijatā mēģinājām ķert vimbas Lielupē, nedaudz augšpus Iecavas upes ietekai. Copmaņu nebija visai daudz, laiks no rīta tīri patīkams. Varat iedomāties mūsu izjūtas, kad, iebraucot it kā klusā vietā un uzejot uz ledus, jau pirmajā vietā izrādīijās, ka esam nonākuši maluzvejnieku aplenkumā,- no pieciem tuvākajiem  trīs darbojās ar "televizoriem". Visi ar auto un profesionāli sagatavotiem televizoriem. Arī tālāk sēdošie darbojās ne tikai ar mazmakšķerīti. Pārliecinājos, ka ir reāls pamats citu makšķernieku sūdzībām, ka Lielupes vimbu ceļus okupējuši zemūdens televīzijas "speciālisti".  Laikam tas un uznākušais putenis slikti iespaidoja mūsu copi. Ap pusdienlaiku, kad man laimējās noķert šajā vietā laikam vienīgo vimbu, lai vismaz būtu, ko nofotografēt, mēs padevāmies. Arī visi pārējie izklīda, acīmredzot cope šeit nebija. Arī Lielupē tieši pie Jelgavas bija vērojama ļaužu staigāšana, kas parasti liecina, ka copes nav.
Pēc tam apstājāmies vienā nelielā dīķītī, kur īsā laikā mums negaidīti uzķērās kādi 15 gabali 150-200gramīgi asarīši un radās viela jaunām pārdomām. 
Arī citas ziņas no ūdeņiem ir ļoti raibas.
Pērnavas līcī lomi esot labi. Pie Liu un Lao šodien lomi no 3 līdz 20 kG. Kā jau iepriekš minēju, labāk veicas ar igauņu sistēmu.

 
27.12.2001.
Ziņas no ūdenstilpēm ir visai dažādas, taču puteņi un neizbraucamie ceļi ir sarežģījuši dzīvi arī makšķerniekiem. Bet neatlaidīgāki darbojas,- par to, ka būtu pilnīgs klusums, neviens nesūdzās. Vieni lielās, ka ļoti labi ķēruši asarus tepat Rīgas tuvumā - Lielupē, Babītē, Baltezerā. Taču vienlaicīgi atrodas arī tādi, kuri turpat ir palikuši gandrīz pilnīgi tukšā. Joprojām ažiotāža ap vimbu copi Lielupē. Pērnavas līcī lomi visdažādākie - no 1 līdz 15 kG. Kā parasti sezonas sākumā labāk veicas vietējiem ar žibuļa un mormiškas kombināciju. Arī no Peipusa apmeklētājiem atsauksmes ir ļoti raibas.

Pamazām pāreju uz izmaiņām šī resurspunkta noformējumā. Pamatā tam jānotiek 01.janvārī. Notiek pēdējie saskaņošanas pasākumi, taču skaidrs, ka šeit būs arī fotokonkurss-izstāde par makšķerēšanas un digitālā foto tēmu. Nolikums ir sagatavots un būs redzams jau 01.01.02.

26.12.2001. LMSF tieši pirms Ziemassvētkiem saņēma ielūgumus uz pasaules čempionātiem divos mums  jaunos veidos, kurus kultivē  FIPS ed. Tas ir 4. pasaules čempionāts karpu makšķerēšanā (nolikums EN), kurš oktobrī risināsies Francijā, un pasaules čempionāts foreļu spiningošanā, kurš  30.05.-03.06.2002. notiks Itālijā. Tā kā šīs sacensības nav LMSF kalendārā, tajās piedalīties būs iespējams, ja interesi izrādīs sponsori. Tātad, meklējam sponsorus!

Izrādās, mušiņmakšķernieki ziemā tomēr kaut ko dara. Tuvākās dienās te varēs redzēt arī RMK mājas lapu. Bet  Rihards Grosfogelis piedāvā arī citiem ziemas copmaņiem pamēģināt smagās nimfas, kuras jau iemantojušas labu slavu Pērnavas līcī. Te tās redzamas aptuveni 1,5 reizes palielinātas. Uzklikšķinot, tās var redzēt tuvplānā.

Paldies visiem, kuri atsūtīja novēlējumus Ziemassvētkos!

19.12.2001.Šodien notika kārtējā Zivju Fonda padomes sēde, kas galvenokārt bija veltīta atskatei uz gadā paveikto. Par lielo ieguldījumu zivju krājumu aizsardzībā  Zivju Fonda atzinības rakstu un kā balvu arī  velosipēdu-visūrgājēju saņēma  Ilmārs Pētersons. Viņš ilgi un aktīvi darbojies dažādos amatos, saistītos ar zivju aizsardzību. Apsveicu!
Diemžēl nespēju ātri atbildēt uz visām vēstulēm. Vakar manā dārzā īsu brīdi bija tik skaists sniegs, ka nevarēju atturēties un uztaisīju dažas sentimentālas ziemas bildītes. Uzklikšķinot, var vienu no tām kā apsveikuma kartiņu ieraudzīt arī lielāku. Ar digitālo kameru tas ir tik vienkārši...

13.12.2002.
Jau sen ziemas nav sākušās ar tādu aukstumu. Mīnus 15-20 grādi gandrīz katru dienu. Taču laika apstākļi nedēļas nogalē, šķiet, uzlabosies, jo aukstums samazināsies. Zivis visapkārt Rīgai ķeroties tīri labi. Kārtējā ikgadējā ažiotāža visu nedēļu vērojama Lielupē pie Jelgavas, kur mācētāji, izmantojot lielas volfrāma mormiškas gūst, skaistus vimbu lomus. Šoreiz ievietoju arī nelielu rakstiņu par lašu sargāšanas tēmu, kurš tapa pēc "Copes Lietu" iniciatīvas un ir nodots publicēšanai šajā žurnāla.
 

O5.12.2000. Šodien "Staburagā" notika  kārtējā Latvijas Makšķerēšanas Sporta Federācijas prezidija sēde. Tajā tika pieņemts sacensību  kalendārs nākošajam gadam, nolikums kārtējam valsts čempionātam zemledus makšķerēšanā un noteikti komandas atlases principi priekšā stāvošajam pasaules čempionātam. Par pasaules čempionāta Rīga 2002 galveno tiesnesi tika iecelts Ā. Ūdris. Par LMSF kolektīvo biedru kļuva Rīgas Mušiņmakšķernieku Klubs. No ģenerālsekretāra amata tika atbrīvots Agris Ziediņš, no jauna prezidija sastāvā tika iekļauts RMK pārstāvis Valdis Holbergs. Kā jaunu Latvijas rekordzivi apstiprināja Kaspara Tula noķerto 20.50 kg smago karpu.

Jaunākā informācija no ūdenstilpēm. Peipusā jau brauc pa ledu ar motocikliem.- tā vieglāk var atrast labas copes vietas.Lomi dažādi. Pērnavā ledus vēl tikai 5-10 cm biezs. Latvijā visās vietās lomi viduvēji, taču manīgākie tepat Rīgas apkaimes ezeros iemanās tikt pat pie Peipusam atbilstošiem lomiem. Formula šobrīd ir tikai viena - jādarbojas vairāk ar galvu.  
 
04.12.2002.Starptautiskās makšķerēšanas sporta federācijas FIPSed izpildkomiteja ši gada 02.decembra sēdē Parīzē  izskatīja FIPS komisāra informāciju par LMSF veikto sagatavošanas darbu zemledus makšķerēšanas 2002.gada pasaules čempionāta sagatavošanā un akceptēja sagatavoto čempionāta programmu.  Līdz ar to  formālu šķēršlu pasaules čempionātam Rīga 2002 vairs nav. Visa informācija tajā skaitā par ūdenstilpi, zivīm un cita būs pieejama arī čempionāta mājas lapā. Interesi par līdzdalību ir izrādījušas jau 10 valstis. LMSF informē visus interesentus, ka 19-20. janvārī 2002. Dūņezerā risināsies Latvijas  cempionāts, ķas vienlaicīgi būs neoficiāls PČ ģenerālmēģinājums.

03.12.2001.Sals neatlaižas un makšķerēšanas dzīve uz mirkli ir pieklususi. Aizsaluši ir arī daudzi ezeri Kurzemē. Diemžēl, iepriekšējās nedēļas nogales ziņas no aizsalušajām ūdenstilpēm ir kļuvušas pieticīgākas. Visur cope ir mērena, lomi viduvēji, pat Peipusa cienītāji bija spiesti samierināties vidēji ar 2-3 kG smagiem lomiem. Visi gaida siltuma vilni, cerot, ka cope ,varbūt  atdzīvosies.


26.11.2001.Var uzskatīt, ka šonedēļ Latvijā sākās ziemas makšķerēšanas sezona. Ziemeļ- un Austrumlatvijā ezeros ledus kārtas biezums sasniedza 10-15 cm. Arī uz Babītes ezera šodien esot redzēti makšķernieki. Par Kurzemi precīzu ziņu vēl nav.
 Lomi -visdažādākie, taču kopumā var teikt ka pārsvarā ķerās tīri labi. Labi ķerās līdakas uz planējošajiem žibuļiem. Vairums apmierināti arī ar asaru lomiem. 

22.11.2001. Arī bez lielas reklāmas www.fishing.lv apmeklējumu statistika ( tās fragments ir šeit) rāda ievērības cienīgus skaitļus,- tie rāda Interneta izmantošanas augošo efektivitāti arī Latvijā. Tādēļ nolēmu ar lapas starpniecību atrast kontaktus ar makšķerēšanas entuziastiem Latvijā arī ārpus Rīgas , jo sevišķi citās Latvijas lielajās pilsētās -  Liepājā , Ventspilī un Daugavpilī. Situāciju makšķerēšanas organizācijā, arī makšķerēšanas sportā varētu uzlabot, ja uzlabotos Rīgas  sadarbība ar citām Latvijas pilsētām. Lūdzu atsaukties visus, kuri jebkādā veidā var palīdzēt šajā jautājumā. 

18.11.2001. Iepriekšējā nedēļā Latvijā atkal plosījās vētra, kļuva vēsāks, atsevišķas sīkas ūdenstilpes sāk aizsalt un makšķerēšana it kā ir pierimusi. Taču lielo līdaku mednieki vēl cer uz pēdējo copi tieši pirms ezeru aizsalšanas. Ventspilnieks Kaspars Tuls atsūtīja savas 24.oktobrī Ventā noķertās 20.50 kg smagās un 1.07 m garās karpas bildi. Šis loms atbilst jaunam Latvijas rekordam un neapšaubāmi pretendē arī uz gada lielākās zivs nosaukumu.
Ievietoju LMSF 2002. gada sacensību kalendāru.
Karpiķa  27.10.rakstu papildināju ar bildēm

Atbildu J.Muižniekam un dažiem citiem par "foruma" izvietošanu manā mājas lapā, - redzot, ka citās lapās ļoti bieži notiek primitīva "demokrātiska" vārdu apmaiņa, es šobrīd atturos un piedāvāju izteikties ar tradicionālās vēstules palīdzību. Diemžēl, rodas iespaids, ka daudziem ir grūtības ar rakstīšanu. Ja sameklēšu piemērotu sponsoru, (P.S. Tūlīt pēc lapas publicēšanas pieteicās potenciāls sponsors- fotogrāfijas pasaulē pazīstamās firmas CANON pārstāvis Latvijā - IB Serviss) 2002.gadā lapā iekārtošu konkursu jauniem autoriem, arī fotogrāfiem (par copes tēmu).

17.11.2001. Beidzot atklāju 2002.gada pasaules čempionātam zemledus makšķerēšanā, kurš 19.-.22.02 2002. notiks Latvijā veltīto mājas lapu. 

07.11.2001. Uz nedēļu biju daļēji izolēts no aktīvas darbības, tādēļ tikai šodien ievietoju  detalizētu, un es teiktu, kvalificētu Jura Beikmaņa analīzi par šeit ievietoto Makšķerēšanas Noteikumu projektu, kuru iesniegusi LMA. Manuprāt, to ir vērts izlasīt katram makšķerniekam.


01.11.2001. Valdis Holbergs, pierādot, ka septiņniecei Lucky John festivālā nav gadījuma raksturs, vēlreiz tajā pašā vietā noķēris tikai par  200 gramiem vieglāku līdaku. Diemžēl, vētras iespaids  Babītē pašreiz ir pārāk liels un liekas, ka cope tuvākās dienās būs liela loterija. 

 

31.10.2001.Šodien notikušajā VZP Makšķerēšanas lietu konsultatīvās padomes sēdē tika spriests par iespējamām izmaiņām makšķerēšanas noteikumos. Blakus priekšlikumiem, kuri jau pieminēti manās lapās, LMA šodien iesniedza savu jaunu makšķerēšanas noteikumu variantu. Darba grupa visus priekšlikumus gatavojas novembrī izvērtēt, tādēļ gaidu  komentārus

30.10. 2001. Rīgas Mušiņmakšķernieku Klubs atsūtīja priekšlikumu atcelt mušiņmakšķerēšanas aizliegumu Gaujā. Kopā ar citām vēstulēm to var redzēt šeit.

28.10.2001. Izmantojot www.saeima.lv publiskoto informāciju , ievietoju  atreferējumu Zvejniecības likumā paredzēto izmaiņu apspriešanas gaitai Saeimā. Ievērības cienīgākos tiešā un pārnestā nozīmē runu fragmentus atļāvos iekrāsot. Kaut gan lēmums visumā ir pieņemams, mani visvairāk pārsteidz dažu deputātu nevērība, kas nevieš optimismu par tālāko šī jautājuma virzību.

27.10.2001. Vairākus rakstus  par copi un basketbolu iedeva Karpiķis. Latvijas sporta veterānu savienības sagatavoto alternatīvo fiziskās audzināšanas un sporta likumprojektu š.g. 16.oktobrī izskatīja Saeimas izglītības komisijas sporta apakškomisija un atzina, ka tas ir virzāms tālākai izskatīšanai. Komisija nolēma Ministru Kabineta un LSVS iesniegtos  sporta likumprojektus nodot izvērtēšanai Saeimas juridiskajam birojam, un pēc tam nodot abu likumprojektu autoriem savstarpēju viedokļu saskaņošanai un iespējamai noformēšanai.
Secinājums - veterāni pat sabiedriskā kārtā var sagatavot tīri labu likuma projektu. Interesanti, cik izmaksāja MK gatavotais variants?

26. 10 2001. VZP Makšķerēšanas lietu konsultatīvā padome 31. oktobra sēdē izskatīs šajā gadā saņemtos priekšlikumus izmaiņām Makšķerēšanas Noteikumos. Lai gan visos mēdijos ir daudz kritisku emociju un dūru vicināšanas, taču konkrētu priekšlikumu joprojām ir ļoti maz. Kopā ar dažiem maniem komentāriem tos var redzēt  šeit un šeit.
Vēl ir dažas dienas laika, tādēļ VZP un arī es gaidām arī citas idejas un komentārus.(Bildē - Ināra ar kārtējo oktobra līdaku


20.10.2001.Šodien Babītes ezera RMMB laivu bāzē spiningotāji pulcējās Lacky John festivālā. Lielāko 7.2 kG smago un 103 cm garo līdaku nomedīja makšķernieku pārstāvis Rīgas Domē Valdis Holbergs. Arī citu spiningotāju lomi bija ievērojami. Dažas bildītes var redzēt šajā lapā


11.10.2001. Sākam gatavošanos 2002.gada pasaules čempionātam zemledus makšķerēšanā, kurš ieplānots 19. -24.februārī Rīgā. Čempionātam būs veltīta atsevišķa informatīva lapa. 

10.10.2001.Tikai interneta lietotājiem.  20. oktobrī  RMMB kopā ar firmu SALMO Babītes ezerā rīko Lucky John balvu izcīņas sezonas noslēguma sacensības spiningošanā. Pieteikties var tikai pa e-pastu jst@fishing.lv . Dalībnieku ( laivu )skaits ierobežots. Informācija , arī dalībnieku saraksts.
Vēl notiek aktīva dalībnieku reģistrācija. Diemžēl, trūkst laika visiem atbildēt. Ja pēc pieteikuma nesaņemat atteikumu , uzskatiet, ka vieta ir rezervēta, sarakstu var redzēt informācijas lapā. 

 

08.10.2001. Sākas jauna nedēļa un neskatoties uz to , ka laiks vēl ir ļoti silts, nāk ziņas par pārsteidzošiem lomiem tepat Rīgas tuvumā. Tie ir pat labāki par tiem, kuri pēdējā laikā gūti Ālandu salās. Sākot ar 1,775 kG rekordkarūsu, kuru Roberts Koļcovs noķēris Babītē, tai seko Olgas Ulakovas Ķīšezera 2,150 kG smagais un 1,03 m garais zutis, bet kronis visam ir Volodjas Šilova 5.oktobrī noķertās trīs  7,6; 7,4 un 7,1 kG smagas Babītes līdakas (trijās stundās esot bijušas 9 skaistas līdakas).

06.10.2001. Šaurākā lokā un bez valsts čempionāta medaļu dalīšanas Gaujā pie Velēnas šodien notika kārtējais Latvijas mušiņmakšķernieku saiets, kuru kuplināja arī 39 ārzemju dalībnieki. Lai gan augštecē, Gauja vietām ar "mazo" HES būvi tiek izķēmota līdz nepazīšanai, zivis vēl šur tur varēja atrast. Dažas bildītes, tajā skaitā  44 cm alatu, var redzēt šeit.

 

05.10.2001. Kaņiera ezera bāze ir kļuvusi par vietu,kur pasākumus saistībā ar makšķerēšanu izvēlas arī firma LIDO. Šoreiz tas bija seminārs veltīts zivju krājumu izmantošanai. Sacensības, kuras risinājās nākošā dienā parādīja, ka šis jautājums ir aktuāls pat Kaņierim,- lomi bija niecīgi.
 Kā šajā sezonā makšķerniekiem veicies Kaņierī var redzēt arī šeit. 

29.09.2001. Ar spiningošanu Babītes ezerā šodien noslēdzās LR  čempionāts spiningošanā tautas klasē ( spiningošanas divcīņā). Zivis šoreiz ķērās vāji un gandrīz visu izšķīra rezultāti mērķī mešanā. Labākie izrādījās kluba B&B Cope spiningotāji Ģirts Verners, Edgars Bresis, Kristīne Māklere un Ainārs Eglītis. Ģirts un Kristīne kļuva arī par valsts čempioniem individuālā vērtējumā. Starp komandām nākošās vietas izcīnīja Jelgavas un Niko - Balt komandas. 


20.09.2001. Pasaules čempionāts Parīzē bija pēdējās lielās sacensības Latvijas makšķernieku izlasei šogad. Mūsu startu varētu vērtēt kā apmierinošu, jo ir iegūta laba mācība. Šoreiz mēs bijām ceturtie no beigu gala. Sīkāka analīze būs vēlāk, taču tie, kurus nebaida lapas izmēri, var apskatīt komandu un individuālos rezultātus, un nedaudzas (13) bildītes no Parīzes.

Beidzot ievietoju arī savu "atskaiti" par braucienu uz pasaules meistarsacīkstēm mušiņmakšķerēšanā Zviedrijā( tā būs publicēta arī Copes Lietās), tāpat arī vienu lapu ar bildēm. Rezultātus var redzēt 
www.wffc2001.com/results%20Sunday.htm    

Sākti priekšdarbi, lai nākošā gada februārī Latvijā sarīkotu 2002.gada pasaules čempionātu zemledus makšķerēšanā. CIPS piekrišana ir saņemta.  

 

10.09.2001. Kopā ar Latvijas izlasi 11.09. dodos uz Parīzi. 

08. 09.2001. VARAM šodien parādīja savu principialitāti ( atšķirībā no man zināmajiem 89 gadījumiem !! tikai pēdējo divu gadu laikā, kad tā "nespēja" pretoties HES-u celtniecībai, tai skaitā uz upēm , kur nārsto tie paši  lašveidīgie, kurus VARAM "sargā" no mušiņmakšķerniekiem) un neuzdrīkstējās atļaut LR čempionāta dalībniekiem visā Gaujā makšķerēt ar mušiņu. Tāpēc LR mušiņmakšķerēšanas cempionāta nolikumā ir nelielas izmaiņas. Papildus čempionāta noslēgumā ieplānots simpozijs, veltīts mušiņmakšķerēšanai Latvijā.

Ezeros sāk aktivizēties līdakas. Emīls Šmits Burtniekā nomedījis 11,10 kG smagu un 118cm garu līdaku. Ināra - 6.7 kG Dūņezerā.
Atgādinu, ka vēl divus mēnešus gaidīšu makšķernieku ierosinājumus izmaiņām Makšķerēšanas Noteikumos LR ūdenstilpēs. Vai tiešām mēs vairāk neko nespējam, kā tikai sūkstīties, kad vilciens ir aizgājis?

 

02.09.2001. Šodien Lielupē pie Priedaines notikušajās LR meistarsacīkstēs makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri tautas klasē labākais bija kuldīdznieks Guntis Kārkliņš, kurš iemanījās noķert 10,653 kG zivju. Sieviešu vidū par čempioni kļuva Rita Verza-Grabovska ar 5,736 kG,  jauniešiem -Māris Iesalnieks. Starp komandām labākā bija Salmo, nākošajās vietās Pasaule un B&B Cope. 

25.08.2001. Ievietoju nelielu rakstiņu par kātu izlieci ( action ).

24.08.2001. Šodien beidzu St.Croix mušiņkāta LEGEND ULTRA UFT 905 5WTtestu. Ar manu vērtējumu var iepazīties izmēģinājumiem veltītajā lapā.

23.08.2001. Nupat ar Gundaru K. atgriezāmies no pasaules meistarsacīkstēm mušiņmakšķerēšanā Zviedrijā. Pasaules čempiona nosaukumu individuālā vērtējumā izcīnīja Čehijas pārstāvis Vladimirs Sedivijs , komandām par čempioniem kļuva Francijas mušiņmakšķernieki, atstājot aiz sevis somus un čehus. Detalizēta informācija par mūsu braucienu uz Liksili šajā lapā būs tuvākajās dienās.
 Latvijas izlase uzvarēja R Soft Ražotājs un Salmo rīkotajās pārbaudes treniņsacensībās makšķerēšanā pēc starptautiskajiem noteikumiem, pieveicot spēcīgo Krievijas komandu.Individuāli pirmo vietu izcīnīja Jevgēnijs Grigorjevs ( R Soft Ražotājs ).

LR čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri tautas klasē notiks 02.septembrī , nolikums ir redzams šeit.

Svētdien, 26. augustā Alberta dīķos notiek kārtējais karpu makšķernieku saiets.04.08.2001.Atbildot uz atsevišķiem makšķernieku jautājumiem, ievietoju nelielu informāciju par uzrakstiem uz kātiem un spolēm.

Interesi par mušiņmakšķerēšanas inventāra izmēģinājumiem   parādījušas divas firmas un tuvākajā laikā lapā būs redzamas manas atziņas, kuras esmu guvis, veicot St.Croix un Vision mušiņkātu testus.  

23.07.2001. Lai atvieglotu dzīvi iesācējiem mušiņmakšķerniekiem - jauna mezglu lapa, kurā redzams, kā mušiņkāts jasagatavo copei (jāpiesien viss, kas ir sienams). 

19.07.2001. Jānis Karpovs kā viens no autoriem šodien piedāvāja ievietošanai  internetā alternatīvu Sporta likuma projektu. Tā adrese ir www.fishing.lv/teorija/likumssp.htm . Tas varētu interesēt ne tikai skolotājus, pašvaldību un sporta darbiniekus. Atsauksmes un priekšlikumus var sūtīt arī man.

18.07.2001. Beidzot ir gatava neliela atskaite par Latvijas makšķernieku startu Eiropas meistarsacīkstēs.  Var apskatīt dažus attēlus no Eiropas meistarsacīkstēm.  
Vienlaicīgi atvainojos tiem, kuri nav saņēmuši manu atbildi uz savām vēstulēm. Taču atbildes būs.


18.06.2001. VAS "Latvijas valsts meži" atsūtīja makšķerniekiem noderīgu informāciju par Kaņieri un citiem ezeriem, kuros Zemgales mežsaimniecība organizē  licencēto makšķerēšanu.

17.06.2001.Vairāki jaunie makšķernieki lūdza paskaidrojumus, kā vislabāk sasiet divas auklas. Mezgliem internetā ir veltītas daudz lapas, tādēļ ievietoju nelielu mezglu lapu ar saitēm uz citām interneta lapām ar, manuprāt, labiem mezglu aprakstiem.

08.06.2001. Beidzot pie legālas iespējas nodarboties ar zemūdens medībām Latvijā ir tikuši arī zivju mednieki. Tāda iespēja radusies Rāznas ezerā. Sīkāku informāciju var atrast šeit. 

23.05.2001 Latvijas makšķerniekiem. Tiek gatavotas izmaiņas Makšķerēšanas noteikumos Latvijas ūdenstilpēs. Makšķerēšanas lietu konsultatīvā padome aicina visus iesaistīties sagatavošanas darbā. Kā to darīt, var izlasīt šajā lapā. Bet šeit atradīsiet  visus priekšlikumus un komentārus. (Varbūt kļūs arī nedaudz skaidrāks, par ko balsot nākošajās vēlēšanās...)

10.05.2001." Ievērojot "darbaļaužu prasību", ievietoju lapu, kurā var redzēt visus LMSF prezidija locekļus un uzzināt, kādi ir viņu pienākumi  un telefonu numuri. Ja ir jautājumi, zvaniet.

10.05.2001. Beidzot ir apskatāms plašāks saraksts ar vietām  Latvijas laukos, kurās tiek piedāvāta iespēja arī makšķerēt. Ceru, ka nākotnē tas tiks papildināts arī ar detalizētāku informāciju. Izrādās daudzi joprojām nezin, kainformācija , kura ir saistīta ar makšķerēšanu, šajās lapās šogad tiek ievietota par brīvu ( bez maksas).

09.05.2001. Šodien LMSF Prezidijs pieņēma jaunu sportistu reitinga Nolikumu.

6.04.2001. Latvijā parādījusies aktīva interese par piemājas dīķsaimniecību izmantošanu makšķerēšanas organizēšanai. Manuprāt, tā ir atbalstāma interese un tai ir labas perspektīvas. Tādēļ teorijas sadaļu papildinu ar aktuālu speciālista rakstu " Dīķsaimniecības pamati".

24.04.2001. Latvijā siltuma vilnis.  1.maijā sākas spiningošanas sezona. Tāpēc teorijas sadaļā ievietoju nelielu rakstu par līdakām pavasarī. Arī par zivjaudzētavu Tome.(izņemts)

14.04.2001.Teorijas lapas papildināju ar rakstu par makšķerauklām.

14.04.2001. Vakar notika kārtējā LMSF konference.  Sīkāku informāciju var atrast šeit.
LMSF kā jaunas Latvijas rekordzivis apstiprināja pieteikto vēdzeli( Malkevičs 3,42kG) un balto sapalu(Eglītis  0,345kG).

25.03.2001. Lapu papildinu ar rakstu par mušiņmakšķerēšanas metieniem, starptautiskajiem sacensību noteikumiem zemledus makšķerēšanā, 2001.g.starptautisko sacensību kalendāru makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri kā arī ar ziņām par Lielbritānijas , Zviedrijas un Kanādas rekordzivīm. Vārdnīcu papildinu ar zivju nosaukumiem franču un somu valodās.

26.03.2001Pievienoju rakstu par pludiņiem un Stroft balvas izcīņas sacensību rezultātus.

Arhīva 1. daļā  var aplūkot arī citas iepriekš publicētas ziņas.   

BackŠī ir Jāņa Stikuta privātā mājas lapa. Autora tiesības pieder Jānim Stikutam.  
Citām personām ,- ja tas ir atsevišķi norādīts. 
Adrese: jst@fishing.lv