Ziņu arhīvs. Augusts -septembris 2003.


 

:: Mūzika     29    28.09.2003 11:13

Tikai saite ar vienu simpātisku mūzikas gabaliņu. http://www.activefreemedia.com/gallery/music/colin/my_life_changed.mp3
Skaņdarbu, izmantojot tieši interneta iespējas, radījuši divi formāli nesaistīti mūziķi.

:: Veiksmīgākie mušiņmakšķernieki     28    28.09.2003 09:23

LR 2003.gada čempions mušiņmakšķerēšanā Andris DolženkoVakar Latvijas mušiņmakšķernieki bija pulcējušies Siguldā, lai kārtējo, nu jau 11. reizi LR čempionāta un RMK balvu izcīņas ietvaros pārbaudītu savu veiksmi alatu makšķerēšanā. Copes stadions bija Gaujas baseina upes. Šīs sacensības raksturīgas arī ar to, ka tās katru gadu sniedz samērā pilnīgu informāciju arī par zivju resursu stāvokli Gaujas baseinā. Tā, piemēram, visi makšķernieki ir vienoti secinājumā, ka mazo HESu būve uz Gaujas ir pilnīgi sabojājusi ne tikai Gaujas augšteces ainavu, bet uz slikto pusi izmainījusi arī alatu populācijas stāvokli Gaujā un tās baseinā. Lai gan laika apstākļi, ja neskaita vēju, kas rāva no kokiem lapas, un nedaudz duļķaino ūdeni Gaujā, bija tīri labi, ievērības cienīgas alatas šoreiz izdevās atrast tikai 9 dalībniekiem. Lielāko atļauto 3 eksemplāru(34,34,36 cm) lomu uzrādīja un jau trešo gadu pēc kārtas par šo sacensību uzvarētāju kļuva cēsnieks Andris Dolženko.Viņš vienlaicīgi kļuva par RMK balvas "Sudraba spura" ieguvēju. Otrā vieta tika rīdziniekam Vladimiram Ponomarjovam (32,33,35 cm). Lielākā 38 cm alate bija trešās vietas ieguvēja alūksnieša Igora Dzilnas kontā.
Braslas alatasInteresanti bija arī daudzajiem pasākuma skatītājiem. Kamēr citi medīja zivis, FFF instruktori Reinis Rutkis un Egīls Collenkopfs apmeklētājiem demonstrēja efektīgus mušiņmakšķerēšaanas metienus, bija iespēja arī pašiem pamēģināt pirmos soļus mušiņmakšķerēšanā. Pasākuma dalībniekus iepriecināja SIA Salmo sarūpētais ēdināšanas serviss, bet uzvarētājus arī LMSF čempionu medaļas un SIA Zilgalvis un Co dāvātās vērtīgās balvas.

:: Babītē     27    25.09.2003 12:44

Babītes līdaciņaVakar pēc pusdienas apciemoju Babītes ezeru, lai pirms LJ pasākuma paskatītos, kas tur notiek. Iebraucu uz īsu brīdi arī ezerā. Kā stāstīja daži satiktie Babītes fani, iepriekšējās dienās, neskatototies uz stipro vēju, esot bijusi laba cope. 3-5 līdakas bijušas gandrīz katrā laivā, pie tam netrūka eksemplāru 3-4 kG svarā. Savukārt, šodien laiks nomierinājās un kļuva izteikti vasarīgs, bet vakarpusē spīdēja saule un vēja vairs vispār nebija. Laikam, tādēļ ar izciliem rezultātiem neviens nelielījās, līdakas esot ņēmušas ļoti vārgi, vairumam bija tikai 2-3 kilogramīgas līdakas. Arī man no 4 ar rotiņu noķertajām līdakām tikai viena bija ņemama(1,2 kG), pārējās bija sīkaļas. Taču kopumā situācija ezerā atstāja optimistisku iespaidu.

:: Par LJ festivālu     26    24.09.2003 09:48

Divās dienās pēc paziņojuma internetā dalībai LJ festivālā uz šo brīdi ir pieteikušies jau 90 dalībnieki, to skaits nemitīgi aug. Gribu tikai atgādināt - tā kā laivu skaits Babītē ir ierobežots, priekšroka būs tiem, kuri nokārtos jautājumu par dalības maksu. Pie tam tieši tādā secībā, kā tas tiks sakārtots. Katrs savu statusu varēs redzēt LJ festivāla lapā internetā. Tas, protams, var mainīties uz labo pusi, ja organizātoriem izdosies palielināt pieejamo laivu skaitu.

:: Karpu makšķerēšanas čempionāts     25    21.09.2003 16:45

Ādažos, Inču dīķī no piektdienas līdz svētdienai divas diennaktis pēc kārtas pēc starptautiskajiem noteikumiem darbojās komandas, kuras piedalījās pirmajā Latvijas čempionātā. Tā organizātors bija Latvijas karpu makšķerēšanas klubs.
Svarīgi bija pārliecināties, ka Latvijā ir vietas, kur var noorganizēt šādas sacensības, noskaidrot potenciālo dalībnieku loku un nodemonstrēt, kā sacensības notiek starptautiskos oficiālos mačos.
Viena no karpām, kura tika noķerta kā uz pasūtījumu, lai būtu, ar ko pozēt.Sacensību laikā visas noķertās zivis tiek nosvērtas un atlaistas atpakaļ ūdenstilpē. Makšķerējot atļauts izmantot divas makšķeres, kuras pielāgotas makšķerēšanai ar boilām (ēsmas lodītēm). Šajā maratonā līdzdarbojās 8 komandas. Pirmo LR čempiona nosaukumu ar noķertām 8 karpām kopsvarā 33.300 kG ieguva limbažnieki Māris un Uģis Nuķi, kuri pārstāvēja komandu Pasaule I. Viņi tikai 5 min. pirms finiša izvilka 6.800 kG smagu eksemplāru, kas ļāva apsteigt sudraba medaļu ieguvējus rēzekniešus. Rēzeknes komandā Kondors startēja Igors Beniņš un Igora Smarigo, viņu lomā bija 14 zivis ar kopsvaru 32,050 kG. Trešajā vietā ar 11.200 kG smagu lomu palika Valdo un Krišs. Uzvarētāji kopā ar zelta medaļām no sacensību galvenā sponsora SIA "RIKO" saņēma arī vērtīgu balvu - laivu BRIG.

P.S. Uzklikšķinot, var ieraudzīt lielāku bildi.

:: Par Lucky John festivālu     24    20.09.2003 22:31

Ievērojot to, ka ir liela interese par 11.oktobrī ieplānoto spiningošanas pasākumu, izvietoju internetā pasākuma aprakstu, lai potenciālie dalībnieki savlaicīgi varētu veikt sagatavošanos.
Lai pieteiktos, pietiks arī ar ziņu manā viesgrāmatas lapā.

:: Eiropas 2003. gada čempionātā kastingā     23    19.09.2003 19:56

5.-7. septembrī Berlīnē notika CIPS un ICF Eiropas čempionāts kastingā, kurā piedalījas 15 valstu sportisti. Latviju tajā pārstāvēja divi dalībnieki - tēvs un dēls Ēriks un Dainis Lašini, kuri piedalījās pieccīņas disciplīnās, šo rindu autoram bija tas gods darboties čempionāta žūrijā. Latvijas čempions Ēriks Lašins jau vairākkārt ir piedalījies līdzīgos pasākumos, Dainim tas bija pirmais starts Eiropas līmeņa sacensībās. Rezultātus varētu vērtēt kā pieticīgus. Par patīkamu pārsteigumu parūpējās vienīgi Dainis, kurš pārsteidzoši labi startēja mērķī mešanā Ārenberga mērķī. Divi labākie censoņi sasniedza 100 punktus, bet Dainis kopā ar vēl 8 sportistiem, kuri pirmajā piegājienā sasniedza 98 punktus, piedalījās papildus cīņā par 3. vietu. Diemžēl otrajā piegājienā tik labi neveicās. Taču rezultātā šajā vingrinājumā tika iegūta 7. vieta, kas ir negaidīti labs sniegums.
Lai būtu priekšstats par vadošo sportistu augsto meistarības līmeni, nedaudz par rezultātiem.
Daini Lašinu apbalvo CIPS Kastinga federācijas prezidents Kurts KlametsMušiņas mērķī mešanā Skiša mērķī 17 sportisti no 63 sasniedza maksimālo rezultātu 100 punktus. Pārmešanā uzvarētājs norvēģis Semb Frode to atkārtoja fantastiskā ātrumā - izdarot 20 precīzus metienus 54,18 sekundēs ( normāls laiks ir 2- 3 minūtes). Mušiņas tālmešanā Jan Meszaros no Slovākijas uzvarēja ar 61,65 m tālu metienu. Metienos ar spiningu Skiša mērķī 5 sportisti sasniedza maksimāli iespējamos 100 punktus, labākais bija Janus Paprzycki no Polijas. 7,5 G svariņa tālmešanā ar spiningu uzvarēja Visser Wieboldt no Vācijas ar 78,54 m tālu metienu. Ilustrācijas pēc var pieminēt, ka Ēriks Lašins ar mūsu apstākļiem pieņemamu 65,91 m bija 44. vietā. Pieccīņā Ē.Lašins palika 45. vietā, Dainis 60. vietā.
Sacensības notika arī lašu mušiņas tālmešanā, tālmešanā ar 18 G svariņu un disciplīnās, kurās tiek pielietotas multispoles. Diemžēl, mūsējie tajās nepiedalījās.

Nelielu ieskatu sacensību atmosfērā var gūt atsevišķā fotolapā.

:: Makšķerrīku tirgū Latvijā     22    19.09.2003 16:08

Šodien uz īsu brīdi pabiju jaunajā makšķerrīku veikalā Rīgā, Uzvaras bulvārī 5 ar nosaukumu "LMA makšķernieku veikals CITA COPE", kurš darbojas tikai vienu mēnesi. Te var sastapt Latvijas izlases makšķerniekus Agri Ziediņu un Aināru Eglīti, tā īpašnieks ir SIA SAVUS.
Larsen šupiņš.Kā pastāstīja A. Ziediņš, viņi Latvijā pārstāv itāļu firmu MILO. To uzreiz var just veikalā - te koncentrēti nedaudz atšķirīgi no citiem Rīgas veikaliem izstrādājumi, galvenokārt ar MILO preču zīmi. Taču netrūkst arī citu preču, tai skaitā arī Salmo izstrādājumu. Sezonai atbilstošs ir piedāvājums spiningotājiem. Simpātiska likās Kamagotchi mīkstplastika. Vēl gribētu pieminēt ar brendu Larsen piedāvātos metāla šūpiņus, kuru spēle atgādina vobleru spēli. Plaši ir pārstāvēts inventārs, kurš nepieciešams modernai sporta makšķerēšanai - dažādas supergarās makšķeres, kumodveida sēdekļi, uztveramie tīkliņi un daudzi citi sīkumi.Tas tā īsumā.

Turpmāk Latvijas makšķerniekiem plašāk būs pieejams arī pasaulslavenās firmas SIMMS apģērbs. Kā pastāstīja
firmas Zilgalvis un Co. prezidents Andrējs Ivanovs, viņa firma nupat ieguvusi ekskluzīvas tiesības pārstāvēt šo preču zīmi Latvijas un Igaunijas tirgū un plāno paplašināt piegādāto preču klāstu. SIMMS apģērbs, kaut gan tas ir relatīvi dārgs, izceļas ar savu augsto kvalitāti. Varu piebilst, ka firma Zilgalvis un Co ir aktīva mušiņmakšķerēšanas atbalstītāja un viena no LMSF sponsoriem, bet kārtējā LR mušiņmakšķerēšanas čempionātā uzvarētājus sagaida balvas marķētas arī ar SIMMS brendu.

:: Pasaules čempionāts makšķerēšanā     21    18.09.2003 16:20

Pateicoties ievērojamam sponsorfirmu SIA Salmo, SIA Pasaule, SIA Bauers un Co. un A/S Interbaltija atbalstam, Latvijas izlase 07.09. - 15.09.2003. uzturējās Slovākijā, kur 13.- 14. septembrī piedalījās kārtējā CIPS pasaules čempionātā makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. PČ piedalījās komandas no 39 valstīm. Sacensību dalībnieki makšķerēja Vahas upē, kura, kaut gan uz tās atrodas vairākas HES, skaitās viena no bagātākajām ar zivīm šī reģiona upēm. Lomos galvenokārt bija 1-2 kG smagas zivis - barbes, brekši, apakšmutes(daži gan sauca tās par vimbām), karpas un citas sīkākas zivis. Treniņu laikā gadījās arī pa kādam milzu eksemplāram, kurus ne vienmēr izdevās izvadīt. Piemēram, kāds itāļu komandas dalībnieks pēc stundu ilgas cīņas ar 0.16 mm aukliņu izvadīja 10 kilogramīgu platpieri (tolstolobik). Latvijas komanda šajā čempionātā beidzot parādīja savām spējām atbilstošu sniegumu un komandu vērtējumā ieguva 22. vietu. Salīdzinot ar iepriekšējos gados izcīnītām vietām ceturtajā desmitā, tas ir liels panākums.Ainārs Eglītis ar savu lomu Eiropas čempionātā. Individuāli labāko sniegumu parādīja Ainārs Eglītis, kurš veiksmīgi apguva lielo zivju makšķerēšanas taktiku un abās sacensību dienās savā sektorā ierindojās 6. vietā. Tas ļāva individuālajā kopvērtējumā viņam ieņemt augsto 17. vietu. Agris Ziediņš bija 155., Grabovskis Normunds - 133., Pēteris Lideris - 103., Guntis Kārkliņš - 74. vietā. Komandu vērtējumā pirmās trīs vietās bija ungāri, poļi un franči. Individuālajā vērtējumā par pasaules čempionu kļuva Alans Skothorns no Anglijas komandas.
Var atzīmēt, ka visi vadošie sportisti makšķerēšanā relatīvi stiprajā straumē orientējās uz lielo zivju copi un pārsvarā izmantoja 14,5 m garas štekeru makšķeres aprīkotas ar 10 - 20 Gr smagu pludiņu un attiecīgu aprīkojumu. Taču bija arī tādi, kam izlozē "paveicās" ielozēt vietas zonās, kurās lielo zivju gandrīz nemaz nebija, tad viņi izlīdzējās ar mailīšu ķeršanu.

Čempionāta norisei ir veltīta atsevišķa lapa ar bildēm.

:: Pasākumi tuvākajā laikā     20    31.08.2003 18:39

1.Latvijas čempionāts karpu makšķerēšanā. Nolikums. Piedalīšanās brīva.
2.Latvijas 2003. gada atklātais čempionāts un RMK balvu izcīņa mušiņmakšķerēšanā. Nolikums.

Pasākumi oktobrī:
11.10.2003. Tradicionālais Lucky John spiningošanas festivāls. Rīko SIA SALMO
18.10.2003. RMMB Babītes sezonas noslēguma sac. spiningošanā laivu ekipāžām. Rīko RMMB.

:: Septembris sākas ar starpbrīdi     19    31.08.2003 17:59

Firma Man-Roland saviem klientiem sestdien bija sarīkojusi makšķernieku pasākumu, un man radās iespēja pabūt pie Cieceres ezera vietā, kuras apzīmējums ir "Radi". Tikai atzīmēšu, ka tā ir gleznainā vietā izvietota komfortabla viesu māja, kura var uzņemt pat korporatīvus pasākumus ar 50 - 150 dalībniekiem.
Te var apskatīt arī vienu lielāku bildi. Ar makšķerēšanas rezultātiem Cieceres ezera dziļumos nebija ko lielīties. Visu dienu stipri lija, un makšķerniekiem bija grūti nodemonstrēt savu meistarību. Kaut gan, kā to rādot maluzvejnieku lomi, zivis tur esot.

Laiks kļuvis rudenīgs. Iepriekšējā nedēļa bija lietaina un vējaina. Acīmredzot, tas nedaudz atsvaidzināja situāciju ūdeņos un sāka parādīties ziņas pr normālu līdaku copi Engurē, Kaņierī un Babītē. Brīžos, kad bija pierimis vējš, labi asaru lomi bijuši Vidzemes akmeņainajā jūrmalā, tāpat parādījušās lielās līdakas un zandarti Liepājas ostas rajonā.

Rīt, 1.septembrī dodos uz Eiropas meistarsacīkstēm kastingā, kuras notiks nedēļas nogalē Berlīnē. Kā dalībnieki tur būs jelgavnieks Ēriks Lašins un viņa dēls Dainis, mana vieta būs čempionāta žūrijā. Tūlīt pēc tam kopā ar Latvijas izlasi būšu CIPS 2003. gada pasaules meistarsacīkstēs makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri Pieštanī pilsētiņā Slovākijā. Rīgā atgriezīšos 16.septembrī. Tas radīs nelielu pārtraukumu lapas papildināšanā. Taču nav izslēgts, ka izdosies kādu ziņu izvietot tieši no sacensību vietām.

:: Noskaidrots čempions jauniešu grupā     18    26.08.2003 16:28

Nupat notikušajā pirmajā Latvijas jauniešu čempionātā Lucavsalā par šī gada čempionu makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri kļuva rīdzinieks Krišjānis Krasovskis. Krišjānis jau vairākkārt veiksmīgi pierādījis savu prasmi arī pieaugušo sacensībās, tādēļ izcīnītais nosaukums nebija pārsteigums. Čempionāta divās dienās viņš noķēra 3,954 kG zivju un ar 3 punktiem bija labākais. Otrajā un trešajā vietā ierindojās un, attiecīgi, sudraba un bronzas medaļas ieguva Toms Kļaviņš un Pēteris Lideris juniors. Pie tam Pēteris Lideris ieguva vienādu punktu skaitu ar Iļju Černogorodu - 8 punktus, taču, pateicoties lielākam noķerto zivju kopsvaram , pie medaļas tika Pēteris.

:: No makšķernieka ābeces     17    26.08.2003 12:25

Pirmais, kam parasti iesaku pievērst uzmanību apgūstot modernu makšķerēšanas tehniku, ir pareizs kāta satvēriens. Šoreiz ievietoju instruktīvu attēlu ar paskaidrojumiem, kurā var redzēt, kā pareizi satvert spininga kātu.

PS.Labprāt gaidīšu komentārus un piezīmes par šādām ābeces gudrībām.

:: Cope augustā.     16    26.08.2003 09:06

Ziņas par izciliem lomiem parādās diezgan reti. Par iepriekšējā svētdienā 12.80 kG smagu Ventā noķertu spoguļkarpu mani informēja Latvijas izlases dalībnieks kuldīdznieks Guntis Kārkliņš. Savukārt Babītē šīs sezonas lielāko pāri par 8,0 kG līdaku ( par kuru man ir ziņas) izvilcis Babītes lielo līdaku speciālists, vairākkārtējais mūsu čempionātu godalgoto vietu ieguvējs rīdzinieks Jānis Strazdiņš.
Pēc ilgstoša sausuma šonedēļ iestājies Latvijai tipisks silts un lietains laiks. Ir cerības, ka makšķernieku lomi uzlabosies. Vakar biju aizbraucis nelielā ekskursijā uz Vidzemes pusi. Gar ezeriņiem šur tur bija redzami makšķernieki, taču, laikam, daudzi šobrīd pievērsušies sēnēm. Katrā ziņā sēņotājus ar baraviku pilniem groziem varēja redzēt krietni vairāk. Pie reizes iemūžināju tilta celtniecību pār Amatas upi. Izskatās, ka Latvijas skaistākās upes ainava šajā vietā ir nelabojami sabojāta. Tās vietā visi var "priecēt" acis ar vairāk Rīgai raksturīgu būvbedri.
Lielāku bildi var apskatīt šeit.
Otrā attēlā var redzēt būvbedres iespaidu uz upes gultni. Smiltis un māla daļiņas lēni tekošajā straumītē nosēžas lejpus tilta un visas potenciālās nārsta vietas tiek sabojātas. Liekas, uz ilgu laiku.

:: Vīrusi darbojas     15    22.08.2003 11:46

Virusa darbības rezultātā 20. un 21. augustā saņēmu 3600 e-mailus 50 - 100 kB apjomā katru. Rezultātā pastkastīte tika pārpildīta. Daudz vēstules bija inficētas. Tā kā nereāli bija tās pat sašķirot, šie divu dienu sūtījumi visi kopā tika izdzēsti. Varbūt to starpā arī kāda lietderīga vēstule, diemžēl.

:: Varbūt blefošana tiks izbeigta     14    17.08.2003 10:00

Makšķernieki zin, ka mūsu tirgū pārdodamo makšķerauklu faktiskā stiprība bieži būtiski atšķiras no tās, kuru var izlasīt uz iepakojuma. Bet ir valstis, piemēram, Francija, kurās patērētāju aizsardzības likumi un standarti nepieļauj lielas novirzes. Lai ievestu zināmu kārtību auklu tirgū, Eiropas makšķerrīku tirdzniecības asociācija EFTTA uzsākusi projektu, lai ar neatkarīgu izmēģinājumu palīdzību noskaidrotu un noregulētu situāciju šajā jautājumā. EFTTA uzskata, ka uz auklas iepakojuma deklarētā stiprība nedrīkstētu vairāk kā par 10% atšķirties no faktiskās auklas stiprības.

Stāvokli šodienas tirgū raksturo projekta ietvaros veiktās auklas stiprības pārbaudes, kuras tika izdarītas 58 auklu markām. 90% no tām auklas stiprība bija zemāka, kā marķējumā uzrādītā. 5% (3 auklām) stiprība bija vairāk kā 2x zemāka par deklarēto, 36% auklu (21 auklai no 58) stiprība bija 30-50% zemāka, 26% (15 auklām), tā bija 20-30% zemāka, 22% (13 auklām) tā bija līdz 20% zemāka. Tikai 11%, t. i. 6 auklām stiprība bija lielāka par uzrādīto.

Avots: www.total-fishing.com

:: Babīte     13    16.08.2003 14:50

Babītē 16. augustāAp 11:00 biju iebraucis apskatīties Babītes ezera Spuņņupes bāzē. Laiks šorīt bija ļoti mainīgs. Visu rītu šeit stipri lija, pūta stiprs D vējš, ap 9:00 vējš iegriezās no R. Ūdens līmenis vidēji liels. Makšķernieki, kuri izbrauca no ezera ap pusdienlaiku, bija ar dažādiem lomiem. Dažam bija skaisti karūsu lomi, citi turpat blakus bija ar dažām sīkām zivtiņām. Visu esot noteikusi vietas izvēle un iebarošana. Ēsma - grūbas, baltie, tārpu gabaliņi. Visi apgalvoja, ka līdz ar vēja virziena maiņu cope pilnībā pārtrūkusi. Arī līdakas ir nedaudz aktivizējušās, satiku spiningotāju, kurš lielījās ar rīta copē ar rotiņu noķertām četrām 1 - 1,5 kG smagām līdakām.

:: Milzu asaris     12    15.08.2003 10:35

 Kaspars ar savu rekordlomuLai gan runas par Latvijā noķertiem 2- kilogramīgiem asariem ir dzirdētas, šoreiz tas izskatās krietni nopietnāk. Nupat LMSF saņēma informāciju par konkursam " Copes Lietās" pieteikto milzu asari. Superloma autors ir makšķernieks no Cēsīm Kristaps Cekuls, kurš 11.jūlijā ar spiningu Valkas rajonā Cepša ezerā noķēra 2,150 kG smagu asari. Tā rādītāji atbilst jaunam Latvijas rekordam, un, ja autors nokārtos dažas formalitātes, nav izslēgts, ka tas tiks atzīts par rekordu.
Potenciālo rekordlomu autoriem ir jāzin, ka piesakot rekordu, svarīgi, lai tas būtu nosvērts ar pārbaudītiem svariem, vislabāk kādā oficiālā organizācijā un apstiprināts ar šīs organizācijas zīmogu, bet sniegtās ziņas apliecinātu divi liecinieki. Pie tam pieteikums jāiesūta mēneša laikā pēc noķeršanas.

:: Mušiņmakšķernieki var gatavoties.     11    14.08.2003 08:11

Vakar organizācijas komiteja sprieda par 2003.gada LR atklāto čempionātu mušiņmakšķerēšanā. Tradicionāli tas notiks Siguldā vienlaicīgi ar Rīgas Mušiņmakšķernieku Kluba balvu izcīņu. Datums nemainās - 27. septembris. Sacensību forma tiek saglabāta kā iepriekšējos gados. Lai makšķerniekiem dotu iespēju vairāk izbaudīt rudenīgo pēcpusdienas copi, sacensības sāksies divas stundas vēlāk. Pēc saskaņošanas ar visām institūcijām, nolikums tiks publiskots. Ar nolikuma projektu var iepazīties jau pašlaik.
Sponsori vēl var pieteikties!

:: Tā ķer makšķerniekus un citus naivos     10    14.08.2003 07:54

Šodien e-pastā kārtējā ēsma. (parasti šos top secret paziņojumus par manām "uzvarām" dažādās loterijās pat nelasu).

...We are pleased to inform you of the announcement today, 13th August,
2003 of winners of the SCIENTIFIC GAME PROMO LOTTERY; THE NETHERLANDS / INTERNATIONAL, PROGRAMS held on 9th August, 2003. Your email address attached to ticket number 023-56678230954, with serial number 5073-11 drew the lucky numbers 7-14-21-42-49-59, and consequently won the
lottery in the 1st category. You have therefore been approved of a lump sum pay out of US$500,000.00 (FIVE HUNDRED THOUSAND UNITED STATE...
Please be informed that NON RESIDENCE of THE NETHERLANDS will be
required to make a NON DEDUCTABLE advance payment of processment and
legal documentation charges of 550.00 Euros
to enable our legal
department acquire Naturalization papers from the Court prior to award
payment policy as required by the paying Financial Securiry Company...


Interesanti, cik tādus "uzvarētājus" varētu sameklēt Latvijā? Un, cik ir uzķērušies?

:: Dažas interesantas lapas     9    11.08.2003 23:01

Atradu dažas interesantas un jaunas priekš manis adreses (tur nav nekā par copi), kuras ir jāapskatās detalizētāk:
http://www.roell.net/weblog/
http://www.schockwellenreiter.de/
http://www.webwriting-magazin.de/index.html
http://www.faganfinder.com/translate/
http://www.resourceshelf.com/

:: Joprojām labi ķerās zandarti un sami     8    11.08.2003 17:47

 Ojāra Jansona 15 kG sams Pēc makšķernieku nostāstiem Daugavā joprojām aktīvi ir zandarti un sami. Nupat saņēmu vēsti par veiksmīgu samu copi un bildi no Ojāra Jansona.
"Вот такого сома поймал в субботу под Кокнесе в 12 часов дня. Весит 15 кг., а в длину 1,4 м.! Ловил на курицу и использовал такие снасти: на донку, шнур 0,4, на большой тройник. Вытаскивал 15 минут, правда с берега вытащить его не удалось, поэтому сел в лодку с другом Денисом и с середины реки полняли его. Сом оказался царским во всех отношениях!

Оярс Янсонс."

:: Lielais Vipēdes ezers     7    10.08.2003 20:44

LīdaciņaKārtējais mana brauciena mērķis bija Lielais Vipēdes ezers Dobeles rajona Zebrenes pagastā. Šajā vietā, biju pirmo reizi, taču kopumā vieta man patika. Brauciena rezultātā ir vēl viena lapa, veltīta vēl vienai licencētās makšķerēšanas vietai. Tajā var atrast nelielu aprakstu un dažas bildes.
Diemžēl, neizdevās ievietot normālu kartes fragmentu, tas vēl jāmeklē. Pašreiz ir pieejama laba karte, bet tikai bez tiesībām to publiskot.

:: Mezgli dažādām gaumēm     6    09.08.2003 15:30

Grinner

Makšķernieki zin, - ir ļoti labi mezgli, kurus ir sarežģīti uzsiet, bet ir gandrīz tikpat labi mezgli, kurus var uzsiet, kā saka, ar aizvērtām acīm. Konkrētā mezgla izvēli lielā mērā iespaido ne tikai izmantoto auklu parametri un piesienamais objekts, bet arī katra iemaņas un tādi faktori kā redze, pirkstu veiklība un citi. Tieši situāciju daudzveidība liek katram pārzināt vismaz 5- 6 dažādu mezglu siešanu.
Te ir redzams viens piemērs no simpātiskām mezglu bildēm, kuras var atrast lapā www.marinews.com.

Te uzklikšķinot, var redzēt 18 dažādus mezglus atsevišķā logā.

:: Jauna saite     5    08.08.2003 07:43

Izrādās, arī briti atraduši manu lapu. Šodien atnāca šāda vēstule.

I recently visited and reviewed your great website and thought it a close enough theme match to ours for us to become Link Partners.
I would appreciate you visiting our site and trading reciprocal links with us so I've added your website's listing to our link directory at: http://www.ukholidayz.com/relatedlinks/.
With kindest regards and look forward to linking to you.
Roland Moore

:: Ruckas ezers     4    07.08.2003 09:03

Laivu piestātne Ruckas ezerāVakar biju aizbraucis apskatīties, kāds izskatās Ruckas ezers. Manuprāt, tīri simpātisks, no tiem ezeriem, kuri man patīk. Dziļums 1,5- 2,0 metri, vidēji aizaudzis, liela zivju dažādība. Par bagātību gan varu spriest tikai pēc stāstiem - spēcīga lietus gāze, kurā esot nolijusi mēneša nokrišņu norma, iztraucēja manu nodomu noķert kādu zivi. Standarts te esot karpas ap 2.o kG, daudz esot līņu, lielākā šogad noķertā līdaka šogad esot 4,5 kG. Lielas raudas un skaisti asari. Līdzīgi kā visos ezeros - zivis labāk ķeras tiem, kas ezeru ir apguvuši. Ezers nav liels, 40 - 50 minūtēs ar laivu var apbraukt apkārt. Jebkuros vējos var atrast aizvēju. Pārnakšņošanai gan jāņem sava telts. Apkārt ezeram izveidotas ērtas nojumes ar galdiem, ugunskura vietām, malku un telšu vietām. Cenas visnotaļ pieņemamas. Tuvākās dienās ezera apkārtnes bildes varēs atrast šai vietai veltītajā interneta lapā.

:: LR čempionāta maratons beidzies     3    04.08.2003 14:07

Ainārs, Laila, JānisŠodien Rīgā noslēdzās LR 2003.gada čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Sacensības risinājās trīs kārtās, pirmās divas bija Ventā.
Jau no pirmās kārtas individuālā vērtējumā līderos izvirzījās B&B Cope un Valmieras MMB sastādītās komandas "Vidzeme" dalībnieki - Laila Grīnberga un Ainārs Bauģis. Noslēgumā abiem bija pilnīgi vienāds punktu skaits - 11. Nedaudz lielāks loma svars čempiona titulu ļāva iegūt Lailai Grīnbergai, Ainārs Bauģis ieguva sudraba medaļu. Trešo vietu izcīnīja Jānis Volkovs no kluba "Profi" Komandu vērtējumā pēdējā kārtā "PROFI" apsteidza iepriekšējos līderus - B&B Copi un izcīnīja 1. vietu, trešā vietā palika "Salmo"komanda.

Protokoli. Ievērībai - liels .xls fails.

:: Karstais laiks un cope     2   

Gaisa temperatūra šajā nedēļā Latvijā svārstījās ap +30° C, valdīja D, DA un A vēji. Kopumā tas slikti iespaidoja copi. Taču nevarēja teikt, ka cope būtu apstājusies. Ik pa brīdim pozitīvas ziņas ienāca no jūras līča, kur veiksmes gadījumos tika novēroti labi asaru un līdaku lomi. Tāpat tīri labi joprojām sokas Daugavā virs Kokneses. Tur labi ķeras zandarti, retāk, bet pietiekoši bieži arī sami. Lielajos ezeros tādos kā Engure un Babīte lomi ir svārstīgi, taču arī te novērojamas atšķirības. Ļoti karstais laiks un austrumu vējš Babīti iespaido vairāk kā Enguri, protams, negatīvā nozīmē. Nesaprotamu iemeslu dēļ, tikai sliktas ziņas ienāk no kādreiz populārā Burtnieka. Tie, kuri specializējas miermīlīgo zivju copē un apguvuši iebarošanas noslēpumus, joprojām labi ķer karūsas un līņus, dažuviet arī brekšus. No dažādiem dīķiem ienāk dažādas ziņas par karpām, taču ir vietas, kur valda klusums, bet ir vietas, kur karpas ķeras tīri labi. Mušiņnieki pašreiz metušies ruduļu un sapalu virzienā, jo zemais un siltais ūdens Latvijas upēs būtiski samazinājis alatu un foreļu aktivitātes.

Latvijas internetā nupat ieraudzīju pirmo nopietno mēģinājumu izveidot interneta veikalu, kurā ir pieejams arī makšķerēšanas inventārs. To var atrast lapā www.econet.lv. Liekas, ka pašreiz tur notiek eksperimenti.

Šodien notiek treniņi, bet rīt un parīt Rīgā Daugavā no AB dambja (pretī "Radisson" viesnīcai)risināsies Latvijas 2003. gada čempionāta makšķerēšānā ar pludiņa makšķeri izšķirošā trešā kārta . Pēc vairāk kā 10 gadu pārtraukuma labākie Latvijas makšķernieki pārbaudīs kādas ir copes iespējas šajā Daugavas posmā. Ja zivju krājumi būs kaut cik pieņemami, ir cerības šajā makšķerēšanai sarežģītajā vietā sarīkot lielākus starptautiskus pasākumus. Ierindas makšķerniekiem interesi varētu izraisīt modernās 14 m garās štekeru makšķeres un to pielietošanas tehnoloģija (ja kāds izlems tās pielietot). Pēc divām kārtām līderi ir B&B Cope un tās dalībnieki cēsnieki Laila Grīnberga, Ainārs Bauģis, Elmārs Mežulis.

 


Back