Ziņu arhīvs. Oktobris - decembris 2004.


::  Ziemassvētku noskaņā.

Baltie Ziemassvētki. Ienāca ziņas, ka tie, kurus nebaida aukstums, Lielupē ir tikuši pie kapitālām līdakām. No ziņām ahīvā redzams, ka arī 2003.gadā tieši pirms Ziemssvētkiem viss notika līdzīgi.

Vakar biju pie Braslas un Amatas. Iepriekšējā dienā Cēsu pusē bija sasnidzis kārtīgs sniegs, attiecīgi, ainava bija kā labākajās bildēs. Upēs tikai ūdenskrātuves aizsalušas, ūdens līmenis vidēji augsts, diemžēl, par zemu, lai lašu dūrējiem tas būtu būtisks šķērslis.Baltie Ziemassvētki pie Amatas.Pārsteigums man bija sliktie sakari Cēsu rajonā. Nez kāpēc biju iedomājies, ka DSL ir pieejams katram Lattelekom klientam arī šajā it kā visnotaļ civilizētajā rajonā. Divās vietās, kur centos izmantot internetu, pārliecinājos, ka esmu tālu no īstenības.

Starp saņemtajiem Ziemassvētku apsveikumiem ar saviem 1.5 megabaitiem izceļas Barry Luopa no Kanādas atsūtītais. Uzliku uz sava servera, jāatcerās, ka tas ir .pps formātā.

22.12.2004 07:34

::  Sīkumi

Ievietoju LR 2005.gada zemledus makšķerēšanas čempionāta nolikumu
Pārsteigumu sagādāja mans nelielais un pilnībā izsalstošais dīķītis - kaut gan nekad nebiju tajā laidis karpas, vakar tajā "noķēru" 3 kG smagu karpu, kura nebija pārdzīvojusi pirmo salu un ledu.
Beidzot MK nākošai sezonai parādās savlaicīgi. Nupat saņēmu jaunos makšķerēšanas karšu paraugus. Protams, cenas ir jaunas.MK2005

19.12.2004 18:39

::  Uz jaunās sezonas sliekšņa

Laika apstākļu svārstības iet savu pēdējos gados ierasto ritmu. Oktobra beigās vai novembra vidū sasnieg liels sniegs un ūdeņi uz īsu brīdi aizsalst, savukārt decembra pirmajā pusē sniegs pazūd un gandrīz visā Latvijā parādās labvēlīgi apstākļi copei atklātos ūdeņos. Attiecīgi, parādās ziņas gan par normāliem spiningotāju un līdaku makšķernieku lomiem, gan par mušotāju veikumu. Laiks visumā ir stipri vējains, iespējams, tādēļ ziņas no jūras puses par bušu lomiem ir ļoti svārstīgas, pārsvarā visai atturīgas, jo grūti ir trāpīt pareizos laika apstākļus.

Ir precizēts 2005.gada LMSF sacensību kalendārs, saite ar to ir tepat šajā lapā. Latvijas čempionāts zemledus makšķerēšanā risināsies trijās kārtās pēc noteikumiem, kuri līdzīgi kā 2004.gadā (nolikums būs tuvākajā laikā). Pirmā kārta ieplānota 8.-9. janvārī, atbildīgs par tās organizāciju ir makšķernieku klubs "Pasaule".

15.12.2004 08:19

::  V.Kargins par copi

No citu personu stāstiem zināju, ka viens no Pareks Bankas īpašniekiem Valērijs Kargins ir kaislīgs makšķernieks. Nupat nejauši uzdūros viņa mājas lapai un tajā izvietotajai intervijai, kurā viņš izklāsta savu saistību ar makšķerēšanu. Interesanti bija lasīt arī viņa pārdomas par Latvijas ūdeņiem.Lai arī tie, kuri regulāri neseko Latvijas Vēstnesim, nepalaistu garām kārtējo jaunumu, kuru valdība sarūpējusi, ievietoju saiti ar lapu, kurā var izlasīt jaunākos MK noteikumus. Lapā var redzēt jaunās cenas - 5 Ls gada MK un 2 Ls trīsmēnešu MK.
Nelielas izmaiņas ir arī makšķerēšanas noteikumos

28.11.2004 11:21

::  Pēdējā sezonas līdaka

Arī aktīvās spiningošanas entuziasts Jānis Ķ. sezonas beigās nav noturējies pret kardinājumu noķert lielo zivi ar relatīvi garlaicīgāku paņēmienu, proti, velcējot. Par lielo līdaku, kuru viņš necik sen izmānījis Valgumā, uzināju no nostāstiem un bildes, kuru nupat saņēmu. Visas pazīmes - sals līdz pat -15 grādiem un sniega daudzums ( dārzā vakardienas laikā bija jau sasnigusi 40 cm bieza sniega kārta) liecina, ka tā būs pēdējā šīs sezonas līdakas bilde šajā lapā.
Jāņa Ķīša līdaka. It kā sešiniece, it kā desmitniece.

No draugiem Montenegro nupat saņēmu ielūgumu piedalīties vienā Vidusjūras pasākumā.

Please be informed that in the next year 2005, already traditional “Mediterranean Cup” will be held for the sixth time at the Riviera of Herceg-Novi during the “Mimosa Festival”. This Cup will approximately befall at the beginning of February 2005 on which you will be beforehand advised.
The organizer of the Cup is the Montenegrin Alliance of Sports Fishing at Sea and the host is the Club of Sports Fishermen from Bijela, a place in Boka Kotorska, one of the most beautiful bays at the Mediterranean

Varbūt kādam ir interese?

No jauna parādās interese par copi Igaunijā, tādēļ atkārtoju.(izvilkums 2004.gada janvāra arhīva)

"Lai iegūtu makšķerēšanas tiesības Igaunijā, izņemot dažas lašu un foreļu upes, nav jāiegādājas makšķerēšanas karti, bet janomaksā valsts nodevu 120 EEK par pusgadu vai 180 EEK par gadu. Iemaksa jāizdara sekojošā kontā.
Saņēmējs: The Ministry of the Enviroment, Banka: Eesti Uhispank, Konts Nr 10002019877005. Mērķis: The fee of Jānis Ivanovs for recreational fishery rights in Estonia. (pēdejais teikums ir manā redakcijā veidots piemērs. J.S.)"

 

24.11.2004 07:41

::  Ziema sākas.

Nedēļas sākumā biju pie Miķeļtorņa uz butēm. Redzējām gan ziemeļblāzmu, gan izbaudījām normālu ķeršanos. Butes ņēma gan uz garnelēm, gan uz reņģu gabaliņiem. Lielu nebija, visas tādas 200-500 gramīgās.
Nedēļas nogalē temperatūra pazeminājās, bet vakar visā Latvijā sniga. Šodien gaisa temperatūra vietām nokritās pat līdz -12 grādiem. Situāciju izbaudīju pats, jo vakar biju pie Aiviekstes. Vietām bija tik dziļš sniegs, ka bija nopietni jāpiedomā, lai nepaliktu kupenās. Acīmredzot, pašreiz aktuālākā ir jūras cope, varbūt arī vēdzeles, domas par spiningošanu uz kādu laiku jāatliek. Jāgaida atkusnis.

Turpinu eksperimentus ar mājas lapu, šobrīd apgūstu albūmu, Pirmajā albūma lapā ir bildes, kuras šogad fotografētas pie Aiviekstes. Eksperimentēju arī ar trīs dažādiem ziņu agregatoru variantiem, kuri balstās uz RSS barotnēm - kompleksu lapu, veblogu jaunumu lapu un makšķerēšanas jaunumu lapu.
Lai vieglāk varētu darboties ar PHP programmām, šodien pamēģināju installēt PHP, APACHE un MYSQL. Viss atsevišķi it kā darbojas, taču pirmajā piegājienā sasiet PHP un MYSQLi neizdevās.

19.11.2004 15:40

::  Noteikumu panti

Lasīju ziņas par tēraudgalvas lašu copi ASV Trinitas upē. Ievērības cienīgs man likās noteikumu panta stila paraugs.

Special rules: Barbless hooks required. No treble hooks with gap greater than three-quarter inch. No hook with a shank longer than two inches. No weight exceeding a half ounce can be located within 18 inches of the hook.

It kā sīkumainas prasības, taču to izpilde ir viegli un viennozīmīgi kontrolējama un fiksējama kā pierādījums. Tas izslēdz liekas diskusijas par pašu pārkāpuma faktu.

Vēl viens piemērs par šo pašu tēmu. Izvilkums no spiningošanas noteikumiem Morrumā.

Only spin-fishing in the traditional sense, using a spinning-rod and a multiplier, or a spinning-reel is permitted. The use of spoons, swivel lures or wobblers is allowed, provided that they make a clearly visible wobbling or rotating motion in the water. So-called “spin-flies” are allowed, as well as jigs, providing that there is at least 75 cm between the weight and the fly (jig). The use of ledger tackle is not allowed. The largest hook-size permitted is 12 mm, the distance between hook-point and shank. The line should have a minimum tensile strength of 8 kg. When the water flow is less than 25 m3/s: the maximum allowed lure weight is 20g. Casting upstream is prohibited.

08.11.2004 21:48

::  Lielās, lielās...

Tā sākas ziņa par veiksmīgu RR un EGI līdaku copi Engures ezerā, kuru mušiņmakšķerēšanas lapā ievietoja Egils C. Ar mušiņu nomedīti tiešām sen neredzēti eksemplāri.
Egils C.ar savu 4.6 kG līdakuReinis R. un Engures sešiniece

08.11.2004 18:30

::  Garlaicīgais novembris

Laiks paliek arvien vēsāks, dienas īsākas. Kā jau katru gadu šajā laikā. Pēdējās divas nedēļas pavadu mājas remonta gaisotnē - viss ir "sakārtots" tā, ka nekad neko nevar atrast, tādēļ nopietnas lietas netiek darītas.

Pēc pēdējās LMSF konferences mūsu pulkam piebiedrojies Liepājas makšķernieku klubs, to pašu solās darīt Salacgrīvas pulciņš, par sava klubiņa veidošanu filozofē Saldus aktīvisti. Nevar īsti saprast, vai sabiedriskā dzīve noris arī Rēzeknes un Daugavpils pusē. Brīžiem it kā kāds parādās, pēc tam pazūd uz pāris gadiem kā nebijuši.

Joprojām nav skaidrības no zviedru zemes, arī bagātā Zviedrija saskārusies ar "neatrisināmu" problēmu. No arēnas aizgājis viens ziemas makšķerēšanas aktīvists un tā sekas ir vienkāršas - pasaules 2005.gada čempionāts zemledus makšķerēšanā, kuru Zviedrija oficiāli apņēmās organizēt, var arī nenotikt.

Copes jomā viss rit palēninātā tempā. Ir cilvēki, kuri gūst labus lomus, bet vēl vairāk ir to, kas paliek tukšā.
Joprojām ienāk ziņas par lielām līdakām. 7-10 kG lieli eksemplāri iepriekšējā nedēļā noķerti Babītē, Burtniekā, Baltezerā, Engurē, Lielupē, Liepājas pusē jūrā. Tas ir saprotams, jo šajās lielajās ūdenstilpēs līdz pat aizsalšanai parasti apgrozās lielākais makšķernieku skaits. Līdz aizsalšanai nav tālu. Engurē vakar no rīta, kad gaisa temperatūra bija -5 grādi, spiningošanas sacensību dalībnieki nelielajos līcīšos nevarēja spiningot,- tie bija jau pārvilkti ar ledu.
Uz kopējā fona labas ziņas ienāca no Babītes ( RMMB laivu novietne vēl kādu nedēļu darbosies). Tur iepriekšējās nedēļas beigās vairumam spiningotāju bija labi lomi. Viss mainījās svētdien, kad daudzi palika tukšā. Uz ezera bija totāla migla, tās dēļ vairāk bija jārūpējas, kā lielajā ezerā ar gaismu tikt krastā, pie tam pareizajā vietā. Netrūka pat tādu, kuriem bija jāsniedz palīdzība.

Tīri labi joprojām veicas tiem, kas devušies ķert butes. Panākumus te vibiežāk nosaka nevis pareizā ēsma, makšķeres konstrukcija vai metiena tālums, bet gan no mums neatkarīgi apstākļi - pareizā laikā jātrāpa pareizā vietā.
Apstākļu maiņas iespaidam laba ilustrācija bija cope manā dīķī. Vakar, kad strauji kļuva stipri vēsāks, stundas laikā nebija ne copes, kaut gan piektdien un sestdien līdzīgā situācijā izvilku kādas desmit skaistas karūsas.

08.11.2004 08:33

::  Eksperimenti ar RSS

Izmantojot uz sveša servera izvietotu RSS agregātoru, uztaisīju pirmo eksperimentālo lapu www.hunting.lv/rss.htm, kura tiek veidota izmantojot citu lapu RSS. Protams, tā ir ļoti elementāra, taču sākumam un pārdomām pietiek. Izskatās ļoti lēna, taču tas atkarīgs no RSS barotnes, kura atrodas otrā pasaules malā.

Pašvaldību vēlēšanas tuvojas, un deputāti dodas tuvāk pie tautas. Pareizāk būtu teikt pie ūdeņiem. Par to liecina pēdējās dienās saņemtās ziņas par ievērības cienīgiem deputātu lomiem. Šoreiz ievietoju rīdzinieka Aivara Leimaņa bildi, kurš bez komentāriem atsūtīja bildi ar pamatīgu sīgu. Izrādās, tā noķerta Zviedrijā un uz Latvijas rekordzivs nosaukumu nevar pretendēt. Nekas, toties liela.Aivara Leimaņa lielais loms Zviedrijā.

31.10.2004 19:27

::  Nabadzīga lašu rudens sezona Īrijā

Kāda šobrīd ir situācija ar lašiem Īrijā, raksturo citāts no žurnāla Flyfishing and Flytying ar virsrakstu "Republic issues salmon restrictions."
 

The Irish government has introduced new restrictions on taking salmon on the Republic's rivers from September 1. Due to this year's poor run of fish, a new bye law restricts anglers to killing a maximum of one fish per day during the final month of the season with the recommendation from the Fisheries minister, John Browne, that anglers employ a voluntary catch-and-release programme.

After hectic negotiations, which were sparked off by one of the poorest runs of grilse for many years (which ironically followed some of the best spring runs for years) and a lack scientific evidence that good late runs were on their way, yet again it is anglers who are left carrying the conservation flag whilst the salmon fishing's commercial arm, which includes the Irish drift-net fishery, continues to operate.

Commercial salmon fishing in Ireland accounts for 80% of the total catch, and in monetary terms it will bring in Û5 million this year. However, the 20% caught by rods brings in 40,000 angling tourists a year, equating to Û55m in revenue.

 

27.10.2004 18:36

::  Weblogs. Ekonomika

Atradu divus interesantus rakstus, kurus varētu attiecināt uz virsrakstā minētām sadaļām.

1.Weblogs and the Mass Amateurization of Publishing. Neliels citāts.
 

Traditional publishing creates value in two ways. The first is intrinsic: it takes real work to publish anything in print, and more work to store, ship, and sell it. Because the up-front costs are large, and because each additional copy generates some additional cost, the number of potential publishers is limited to organizations prepared to support these costs. (These are barriers to entry.) And since it's most efficient to distribute those costs over the widest possible audience, big publishers will outperform little ones. (These are economies of scale.) The cost of print insures that there will be a small number of publishers, and of those, the big ones will have a disproportionately large market share.

Weblogs destroy this intrinsic value, because they are a platform for the unlimited reproduction and distribution of the written word, for a low and fixed cost. No barriers to entry, no economies of scale, no limits on supply.


2.Otra raksta nosaukums ir
The Mental Accounting Barrier to Micropayments
. Autors analizē sakarības starp preču cenām un pircēja domāšanu.

 

27.10.2004 16:31

::  Sezonas noslēgums

Aktīvā 2004.gada sacensību sezona ir beigusies. Sestdien LMSF prezidijs un gandrīz visu Latvijas makšķernieku klubu pārstāvji pie Baltezera pulcējās sezonas noslēguma saietā. Kārtējo reizi pārrunājām gan nopietnas gan nenopietnas lietas par mūsu sporta tēmu. Paskatījāmies viens uz otru un secinājām, ka gads paskrējis ātrvilciena tempā. Pie reizes apspriedām jauno LMSF statūtu redakciju, apbalvojām dažus pagājušās sezonas čempionus un izteicām pateicības vārdus mūsu galvenajiem sponsoriem 2005. gadā - firmai Salmo un Rīgas Domei un pārējiem atbalstītājiem.
Pārrunājām arī citas idejas - par to, ka mūsu sacensības vajadzētu pārvērst par starptautiskiem pasākumiem, vajadzētu palielināt sacensību skaitu spiningotājiem, izmēģināt lašu copi arī Ventā un Gaujā. Izskanēja doma, ka pēdējā laikā parādījusies liela interese par jūras copi un būtu jādomā arī par attiecīgu pasākumu organizēšanu. Tas ļautu aizpildīt arī tukšos sezonas noslēguma mēnešus - novembri un decembri.
Baltezers rudenīIzskatās, ka oktobra pēdējās dienās būs copei ļoti labs laiks, gaisa temperatūra atrodas rajonā ap + 10 grādiem, pelēks un lietains. Manā dīķī vēl pirms nedēļas, kad bija vēsais laiks, likās, ka zivju tur nav. Taču pēdējās dienās atkal parādījās zivju kustība, un tīri labi sāka ķerties skaistas karūsas.
Nedēļas nogalē arī no dažiem ezeriem ienāca labas ziņas. Piemēram, Babītes ezerā sestdien, 22.oktobrī noķerta 10.6 kG līdaka. Engures ezera monstra svars izrādījies mazāks nekā sākumā paziņotie 15.60 kG un svēris tikai 11.6 kG. Svērāji uz sajūsmas viļņa esot aizmirsuši atņemt taras svaru.
Labi lomi bijuši tiem, kas uz jūras piekrasti devās ķert butes un trāpija pareizajā rajonā.

25.10.2004 08:47

::  Jautājums

Šovakar viens jauneklīgs zvans - tā un tā, es esmu iesācējs un lasīju internetā jūsu domas par R.Ā. grāmatu. Bet, - ko jūs varat ieteikt iesācējam izlasīt latviešu valodā?
Izrādījās, ka uz tik vienkāršu jautājumu man nav pilnvērtīgas atbildes. Laikam slikti pārzinu latviešu valodā publicēto. Varbūt kāds var man palīdzēt atbildēt uz jautājumu, ko var ieteikt izlasīt makšķerniekam - iesācējam?

22.10.2004 22:17

::  Grāmata makšķerniekiem

R.ĀĶĪTIS Plēsīgo zivju makšķerēšanaAr piebildi, ka es drīkstu rakstīt par šo grāmatu visu, ko domāju, izdevniecība "Apgāds Rasa" man šodien atsūtīja, kā saka, reklāmas nolūkā izdevniecības jaunāko devumu makšķerēšanas jomā.
Pielikumā bija sekojoša anotācija.
 

Raivo ĀĶĪTIS (Skrastiņš) "Plēsīgo zivju makšķerēšana"
Šī grāmata ir turpinājums autora pirmajai grāmatai Makšķernieka rokasgrāmata, kurā apskatīti makšķerēšanas pamatjautājumi un kura adresēta iesācējiem un nepieredzējušiem praktiķiem.
Otrajā grāmatā aprakstīti Latvijas ūdeņos sastopamo plēsīgo zivju paradumi, to notveršanas specifika, nepieciešamais inventārs un aptīkojums, tā iegādes iespējas. Izdevums ilistrēts, brošēts, paredzēts
plašai interesentu auditorijai, 152 lpp. APGĀDS RASA, Rīga, K.Barona iela – 88, tālr.: 7293819.


Pirms pāris gadiem R.Ā. rakstudarbos tālāk par pirmajām piecām rindkopām nevarēju tikt. Ja jau ielaidos šajā avantūrā, būs vien jāizlasa. Nav izslēgts, ka lietas virzījušās uz labo pusi un tikšu līdz beigām.

P.S. Nu nē, liekas, rakstības manierē nekas nav mainījies! Citāts no autora ievadvārdiem "Tās (plēsoņas J.S.)ir brangas, spēcīgas, viltīgas un, protams, agresīvas. Un vēl jāpiebilst, ka arī garšīgas."
Uzšķīru nākošo, kas pagadījās, tā bija 42.lappuse. Otrais teikums - "...Šoreiz tikai par peldošajiem mānekļiem, kuriem ir dziļa iegrime." Utt. Manuprāt, savus komentārus varu pietaupīt citai reizei.

 

21.10.2004 16:57

::  Tikai viena ainava

Divas dienas biju Vidzemes pusē. Lai gan dienas bija pelēkas, tomēr nespēju atturēties un pa ceļam uztaisīju dažas bildītes. Pirmajā redzama viena no nedaudzajām vietām Aiviekstē, kur gadās foreles.
Aiviekste 20.10.2004.

Kā parasti, mani saista sakārtotas vietas. Manu uzmanību jau sen nodarbināja arī viena jauka būve pašā Daugavas malā, tās labajā krastā.. Beidzot uztaisīju tās bildi (kādreiz būs jāatkārto labākā apgaismojumā). Nezinu, kam tā pieder, ceru, ka neesmu nofotografējis stratēģisku objektu. Izskatās jau skaisti...

20.10.2004 17:55

::  Līdaku sezonas kulminācija.

Līdz ar auksto laiku spiningotāju lomos arvien biežāk parādās lielas līdakas. Tās sāk pārvietoties ziemošanas vietu virzienā un dažubrīd kļūst pieejamas arī spiningotājiem. Tikai tāda maza nianse - jāiemanās īstajā laikā būt īstajā vietā un īstajā veidā pasniegt īsto mānekli.
Acīmredzot, uz sezonas lielāko līdaku var pretendēt Agnis Vinklers, kurš Engures ezerā šodien izvilka 15.6 kG smagu līdaku.
Ar 5.60 un 6.10 kG smagām līdakām copi Babītē šodien nobeidza Juris Bērziņš.
Bet šodien notikušajā RMMB sezonas noslēguma copē kārtējo reizi izcēlās Jānis Strazdiņš, kurš parādīja labāko lomu - trīs mēra ( min. izmērs šajā pasākumā bija 70 cm) līdakas 4.10, 3.30 un 2.10 kG svarā. Kā parasti, netrūka arī to, kuri nebija izvilkuši nevienu zivi.
Ziņas par skaistām līdakām ienāk arī no Liepājas puses.
Kopumā viss liecina, ka šobrīd Latvijā ir īstais lielo līdaku laiks.

16.10.2004 17:47

::  Pēdējais sezonas pasākums

Laiks paliek vēsāks, Vidzemē jau pirmais sniegs, laika pareģi sola aukstumu arī Rīgas tuvumā. Ja atceramies, pagājušo gadu 16.oktobrī pie manas mājas Rīgā bija ap -5 grādiem. Tātad jāgatavojas lielo līdaku copei. RMMB šo sestdien Babītes ezerā organizē šīs sezonas pēdējo kolektīvo spiningošanu. Vēl var pieteikties uz esošajām brīvajām 5-6 laivām.

Iepriekšējā trešdienā kārtējā sēdē LMSF prezidijs izskatīja un apstiprināja trīs jaunus rekordzivju pieteikumus. Turpmāk jauni rekordlielumi būs līnim, zutim un raudai.

Paziņojums. Prezidijs nolēma 23.oktobrī sasaukt LMSF ārkārtas konferenci. Tā notiks Baltezerā, Viesu mājā "Baltezers", kura atrodas pie Lielā Baltezera. Visi LMSF biedri ir aicināti tajā piedalīties ar vienu pilnvarotu delegātu un diviem novērotājiem, citi klubi var sūtīt savu pārstāvi, kuram būs novērotāja statuss. Tūlīt pēc konferences, plkst 16:00 sāksies LMSF gada noslēguma pasākums, kurā papildus ir lūgti piedalīties arī visi LMSF 2004.gada čempionātu individuālie medaļnieki. Detalizētu informāciju var saņemt pa tel 9517507

Nupat saņēmu ielūgumu Latvijas komandai decembra pirmajā nedēļā piedalīties CIPS pasaules kausa sacensībās melno asaru spiningošanā Portugālē. Tā kā šīs zivs ķeršanā mums pieredzes nav, līdzdalībai tiks veidota brīvprātīgo komanda. Ja kādu ieinteresēs šis pasākums, var zvanīt man personīgi.

Līdzīgi kā 2003.gada nogalē, kad paklīda runas par 10 kG zandartu, arī šogad ienāca runas, ka Burtniekā nupat noķerts rekordam atbilstošs 11 kG smags zandarts. Lai gan ziņa ienāca no ticama avota, oficiāla apstiprinājuma vēl nav.
16.oktobrī parādījās arī bilde un precīzākas ziņas. 11.130 kG smago un 97 cm garo zandartu ar velci izmānīja Raivo Stukāns.
Lielais zandarts no Valmieras puses. 11.130 kG, Raivo Stukāns.

14.10.2004 08:11

::  Lucky John 2004

Ja rūdīti copmaņi filozofē, kur un kā būtu jāķer, netrūkst vīru, kuri katrā laikā ir gatavi pamācīt citus. Sievas parasti klusē. Citādi tas izskatās, kad tos pašus gudriniekus palaiž kopā ar sievām ezerā. Jau otro nedēļu pēc kārtas lielākā līdaka Babītes ezerā visrūdītāko vīru konkurencē uzķeras uz sievišķīgas būtnes vadīta mānekļa. LJ festivālā, kurš diezgan vējainos un lietainos apstākļos notika sestdien Babītē, lielākā zivs - 5.170 kG smaga līdaka bija cēsnieces Kristīnes Makleres kontā. Un kārtējo reizi uz Salmo "mūdža". Vienā laivā ar viņu sēdošais Edgars B. varēja priecāties par savas kluba pārstāves veikumu, kura kopējā vērtējumā parādīja otro labāko rezultātu, bet pašam atlika tikai plātīt rokas.Valdis H. ar savu LJ Special Handmade kārtējo reizi noķer 3 kG līdakuKristīne M. ar savu piecinieci. 09.10.2004. Babītē.
Vīri galīgi kaunā tomēr nepalika. Viņu prestižu jau kuro reizi sezonā glāba Jānis Strazdiņš, kurš uzrādīja lielāko kopīgo lomu. Neskatoties uz to, ka šoreiz bija jālieto tikai Salmo mānekļi, viņš iemanījās noķert 5 līdakas 6.410 kG kopsvarā. Lai kā viņš esot pūlējies nomedīt ko lielāku, rajonā, kurā viņš spiningoja, īsti lielu zivju neesot bijis. Trešais ar 3 normālām līdakām un 4.150 kG bija Salvis Vētra.

Pasākuma laikā tā dalībnieki varēja iepazīties arī ar Salmo nākamās sazonas apģērbu un somu kolekciju un saviesīgā atmosfērā apspriesties par Salmo vizuļu labajām īpašībām un trūkumiem. Daudz jautājumu, tai skaitā "mūdža" faniem, bija par tēmu, - ar ko "mūdzis" principiāli atšķiras no līdzīgiem paštaisītajiem vobleriem, kurus Rīgā tirgo vairāki "pašnodarbinātie". Ja neskaita dažādus nenozīmīgus sīkumus, secinājums bija viens - ar pieejamo cenu. Rezultātos atšķirību neesot,- labās rokās jebkurš vizulis var būt efektīvs.
Salmo 16cm  un 11cm garie mūdži

10.10.2004 15:02

::  Laša dzīves stāsts

"Lasis ir viens no Latvijas nacionālajiem simboliem, kura leģendām un “makšķernieku stāstiem” apvītais, taču tiešām aizraujošais dzīves stāsts ieinteresē arvien jaunu auditoriju. Analizējot parastos jautājumus, kurus par lasi uzdod makšķernieki, zvejnieki, dabas draugi un citi interesenti, nolēmu tos apkopot un dot īsas atbildes. Atklāti arī daži tādi laša dzīves noslēpumi, par kuriem daudzi cilvēki pat nenojauš."

Tā sākas raksts "Laša dzīves stāsts jautājumos un atbildēs", kuru, ievērojot palielināto sabiedrības šī brīža interesi par lašiem, atsūtīja Dr.biol. Andis Mitāns.

09.10.2004 06:00

::  Rudenīgas ainavas

Īpašuma lietas kārtodams vakar apmeklēju Aiviekstes māju un pa ceļam iegriezos arī dažās man pazīstamajās vietās Madonas pusē. Jāatzīst, ka copes jomā tur valdīja nosacīts klusums.
Mārcienas pils dīķī saimnieks jau gatavojās nākošajai sezonai un laida līņu mazuļus, Klauģlejās Oskars neko nezināja teikt par copi, jo jau divas nedēļas nodarbojas tikai ar savām saimniecības lietām. Viens no sargiem gan sūkstījās, ka iepriekšējā vakarā viena karpa esot aprāvusi visu viņa uzparikti.
Pie Aiviekstes man izdevās tikai noskatīties kā vietējie ķer mazās zivtiņas, cope tika atlikta uz citu reizi. No brauciena paliks tikai labi iespaidi par satiktajiem cilvēkiem un bildes ar rudenīgām Latvijas ainavām pie ūdeņiem.


Klauģlejas rudenīPie Mārcienas pils dīķa.Aiviekste oktobrī pie Zušulīčiem.

06.10.2004 19:21

::  Spiningošanas maratons beidzies

Sestdien Babītē bija pulcējušies CRC Canon saaicinātie klienti, kuri sava pasākuma ietvaros mēģināja noķert kādu līdaku. Uzreiz jāsaka - ne visai veiksmīgi, jo lielākā daļa ezerā bija pirmo reizi.

Jānis Strazdiņš un Igors Arahovskis- trešās kārtas uzvarētāji.Svētdien te jau pulcējās, varu apgalvot, Latvijas labākie spiningotāji, lai trešajā LR čempionāta kārtā noskaidrotu šī gada Latvijas čempionāta uzvarētājus. Laiks copei nebija ideāls - viegls DA vējš, saulains, taču labākajiem tas netraucēja iegūt skaistus lomus. Labākā šodien bija komandas Foks laivas ekipāža, kurā kopā ar Igoru Arahovski startēja vairākkārtīgais Latvijas čempions Jānis Strazdiņš. Viņi šodien tiesnešiem uzrādīja 10.540 kG smagu lomu. Otrs rezultāts 8.470 kG bija MK Marlins pārstāvjiem Ivetai Milliņai un Armandam Teterim. Ivetas lomā arī šo sacensību lielākā 7.410 kG smagā un 103 cm garā līdaka ( pievilināta ar 2-daļīgo zilo "mūdzi"). 7.410 kG, Iveta Milliņa, Babīte 03.10.2004.Trešais rezultāts 7.250 kG bija Salmo ekipāžai - Visvaldim Krūmiņam kopā ar Elmāru Andersonu. Šis rezultāts un iegūtie 11 punkti Salmo ekipāžai ļāva triju sacensību kopvērtējumā iegūt valsts čempiona zelta medaļas. Sudrabu ar 13 punktiem ieguva Marlins II ekipāža Andis Miezis un Ainārs Makrijs, bronzu - ar 13 punktiem, taču ar nedaudz mazāku loma kopsvaru - mērsradznieki Pāvels un Viktors Sibiļevi.
Komandu vērtējumā uzvaru un ceļojošo kausu ieguva MK Marlins otrā komanda, otrā palika Salmo, trešā - Daugavas radzes (pēc precizējuma izrādījās, ka Mērsraga komanda ir ceturtā vietā).

Protokolu var apskatīt http://www.fishing.lv/organ/klubi/lmsf/spin2004.xls.

Visas agrāk rakstītās ziņas var atrast arhīvā!

03.10.2004 19:22


Back