Ziņu arhīvs. Novembris-decembris 2003.


 

:: Apsveikumi    39    24.12.2003 10:04

Apsveikums no Lapsa un partneri
(Power Point pps fails, 525 kB)

:: jst    38    23.12.2003 09:52

2003

:: zs vecis    37    22.12.2003 22:16

2003.

:: Nedēļas jaunumi    36    22.12.2003 13:48

Iepriekšējā nedēļa pagāja bez copes un ar to saistītiem jaunumiem.
Visvairāk laika aizņēma lapas jauno maketu veidošana. Kā jaunumus lapā var pieminēt, ka RR atsūtīja vairākus rakstus, no kuriem daži jau ievietoti teorijas sadaļā.

Patīkami tas, ka makšķerēšanas sporta virzienā parādās jauni sponsori. Šonedēļ ieplānots nobeigt sarunas un parakstīt līgumu ar SIA Saint-Gobain Isover un Knauf Marketing Rīga SIA, kuras izrāda gatavību iesaistīties LMSF darbības sponsorēšanā.

Par pasaules čempionātu Rīga 2004. Ledus stāvoklis Latvijā ir ļoti savdabīgs, pie tam joprojām neskaidrs ir finansiālais atbalsts pasaules čempionātam zemledus makšķerēšanā no Rīgas un Latvijas valsts puses. Savukārt, piedāvājumu sniegt maksimālu palīdzību šim pasākumam LMSF ir saņēmusi no Rēzeknes pilsētas pašvaldības un biznesa struktūrām. Tādēļ piektdien, 19.decembrī apciemojām Rēzekni. Pārliecinājāmies, ka infrastruktūra ir pietiekoši laba, lai tur organizētu jebkura līmeņa sacensības. Vakar Adamovas ezeru apciemoja un copi tajā, pie tam ar apmierinošiem rezultātiem pārbaudīja sportistu grupa. Tas ļauj cerēt, ka šis variants ir pietiekoši reāls. Papildus, rēzeknieši apņēmās janvāra sākumā tur noorganizēt plašākas sacensības zemledus makšķerēšanā.

:: Nopietnas līdakas Lielupē    35    17.12.2003 15:08

Lielupe. 09.decembrī, 12.80 kG, Sergejs DedenkoVakar Latnet serveris, kā saka, nobruka. Kad šorīt tā darbība tika atjaunota, izrādījās, ka pēdējo dienu teksti ir pazuduši. Vienu cenšos restaurēt.

Vidzemē un Latgalē vīri jau iemēģina copi no ledus. Pretējā Latvijas pusē - gan Engurē un Liepājas pusē, gan Lielupē visi darbojas atklātos ūdeņos. Un joprojām spiningotāju un velcētāju lomos gadās nopietni eksemplāri. Lūk, kādu ziņu saņēmu svētdien 14.12.2003.no Sergeja Dedenko.

Etot monstr bil vilovlen na Lielupe v Kalnciemse na dorozku. Leska-0.35 i vobler Rapala 'Magnum'.
Segodnja ezdili snova. Ulov - 2 po 4.0 kG, 1 - 3.6 kG, 2 - 2.0 kG, 1 - 1.8kG. Leska i vobler totze. Na dorozku. Brala po seredine ot Kalnciemsa do reki Svete.
S uvazeniem ribalov-lubitel Sergei Dedenko.

:: Ziema atkāpjas vēlreiz    34    09.12.2003 09:31

Februāra mēnesī Latvijā notiks 2004.gada pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā. Taču parādās domas, ka nez vai sagaidīsim normālu ledu. Arī šobrīd pēc dažām aukstām un vētrainām dienām meteorologi prognozē kārtējo relatīvi silto periodu, kas tuvākajā laikā nedod lielas cerības zemledus copes cienītājiem.
Ziņas no makšķerēšanas frontes iepriekšējā nedēļā bija rudenīgas. Lielupē atkal tika noķertas dažas superlīdakas svarā 10-11 kG. Tīri pieklājīgi 6-7 kG smagi eksemplāri nomedīti Alberta dīķos. Labi bušu lomi vilkti Baltijas jūras piekrastē. Jānoķer tikai īstais vējš, kurš liek butēm tuvoties krastam. Par citām zivīm nopietnu ziņu nav.
Līdaka no Alberta dīķa. 30.11.2003. 6,6 kG
Neskatoties uz solījumu sniegt oficiālu atbildi, LNSP to "piemirsa" un aprobežojās ar viena ierēdņa sniegto telefonisko skaidrojumu, ka Latvijas makšķerniekiem par 2002.gadā izcīnīto pasaules čempiona titulu prēmijas nav piešķirtas. Kā sapratu, nauda bija nepieciešama futbolistu premēšanai, utt.
Jaunās ekspertu online lapas attīstās normāli. Nopietnas piezīmes par nepilnībām jaunajās lapās nav saņemtas. Priecē, ka lapu testēšanā iesaistās jauni copes fani.

:: Zinātnieki par lašiem    33    03.12.2003 10:03

Dr. Jörg Schneider ( BFS Büro für fischökologsiche Studien Schneider+Korte, Frankfurt am Main) http://www.lms-online.de/salgen03.htm sniedz interesantu kopsavilkumu par jaunākajām zinātnes atziņām Atlantijas laša ģenētikas un saglabāšanas jautājumos. Kopsavilkums veidots pēc materiāliem, par kuriem risinājās diskusijas starptautiskajā simpozijā "Salgen Symposium - Genetics and the Conservation of Atlantic Salmon, WESTPORT, Co. Mayo, NW-IRLAND, 11. bis 15. Januar 2003".

Interesants ir arī pieminētā autora cits raksts par lašu nārstu un to krājumu atjaunošanu vienā no Vācijas upēm. To var izlasīt http://www.lachsverein.de/70_lachspresse/images/pdfs/laichzeit_sieglachs.pdf

:: Liegumi tiek pagarināti    32    02.12.2003 15:06

Lai nodrošinātu netraucētu lašu un taimiņu nārstu upēs 2003. gada rudens – ziemas sezonā, pamatojoties uz Zvejniecības likuma 16. panta pirmo daļu un Ministru kabineta 2001. gada 13. februāra Nr. 67 „Makšķerēšanas noteikumi” 10. punktu, ņemot vērā Vides ministrijas Vides valsts inspekcijas ierosinājumu un Latvijas Zivsaimniecības pētniecības institūta rekomendācijas par pasākumiem lašveidīgo zivju dabiskās atražošanas nodrošināšanai sakarā ar lašu un taimiņu ieilgušu un novēlotu nārstu, pēc saskaņošanas ar Vides ministriju,
1. Noteikt šādus papildu aizliegumus rūpnieciskajā zvejā un makšķerēšanā laikā no 2003. gada 1.decembra līdz 2003. gada 31. decembrim:
1.1. rūpnieciskai zvejai ar tīkliem Ventā:
1.2. jebkura veida makšķerēšanai, tai skaitā spiningošanai (velcēšanai) un mušiņmakšķerēšanai, Ventā posmā no rumbas Kuldīgā 1500 m lejup pa straumi;
1.3. spiningošanai (velcēšanai) un mušiņmakšķerēšanai „Makšķerēšanas noteikumu” 31. punktā noteiktajās upēs (upju posmos), tai skaitā:
1.3.1. Gaujas baseinā:
1) Amatā no grīvas līdz lielceļa tiltam pie Skujenes;
2) Braslā no grīvas līdz zivjaudzētavas aizsprostam;
3) Gaujā no grīvas līdz šosejas tiltam Strenčos;
4) Raunā no grīvas līdz dzirnavu aizsprostam;


Izvilkums no VZP priekšnieka parakstīta rīkojuma.

:: Rudenīgais novembra laiks    31    26.11.2003 08:51

Pēc īslaicīgā aukstuma vilņa atkal iestājies silts laiks un temperatūra stabili turas +3 - 7 ° robežās. Taču, ja neskaita ziņas par butēm Baltijas jūras piekrastē un rudenīgo līdaku copi ezeros, iepriekšējā nedēļa pagāja bez nozīmīgām aktivitātēm makšķerēšanas frontē. Nedaudzie notikumi vairāk attiecas uz organizātoriskiem jautājumiem.

Notiek gatavošanās gadskārtējam LMSF aktīvam ar LMSF klubu, Latvijas čempionātu medaļnieku, sponsoru un mediju pārstāvju piedalīšanos, kurš notiks sestdien, 29. novembrī.

Pavirzījusies uz priekšu tēma, kura skar "Pirmo bērnu makšķerēšanas skolu". Skola ir kļuvusi par juridisku personu un saņēmusi finansiālu atbalstu Rīgas domē un Zivju Fondā. Tāpat tā izteikusi vēlmi iestāties LMSF, acīmredzot, pēc tam varēšu sniegt sīkāku informāciju.

Starptautiskā kastinga sporta federācija ICSF savā pēdējā prezidija sēdē nolēma atbalstīt LMSF priekšlikumu un ieslēdza Baltijas kausa sacensības kastingā savā Eiropas kausa turnīru sarakstā. Tas uzliek saistītus ar dalībnieku skaita palielināšanos papildus pienākumus šo sacensību tiešajiem organizātoriem klubam Pasaule.

Pagājušā nedēļā piedalījos Latvijas Nacionālā Sporta Padomes sēdē, kad tā ministra Kārļa Šadurska vadībā izskatīja arī divas ar LMSF saistītas lietas. Tā pieņēma zināšanai informāciju, ka LMSF ir 2004.gada pasaules meistarsacīkšu organizātors zemledus makšķerēšanā, un izteica savu atbalstu. No šī lēmuma formāli bija atkarīga valsts iesaistīšanās šo sacensību organizācijā. Bez tam LNSP (jau bez manas klātbūtnes, es neesmu LNSP sastāvā) lēma par līdzekļu piešķiršanu Latvijas sportistu apbalvošanu par augstiem sasniegumiem, kas sasniegti 2002.gadā. Pēteris Lideris 2002.gadā kļuva par pasaules čempionu zemledus makšķerēšanā individuālā vērtējumā, bet Latvijas izlases komanda izcīnīja sudraba medaļas komandu vērtējumā. Lai gan saņēmu mutisku IM Sporta pārvaldes vadītāja E. Fogeļa solījumu, ka precīzu informāciju par lēmumu saņemšu divu, trīs dienu laikā, nekādu oficiālu ziņu joprojām nav.

Pamazām pilnveidojas www.fishing.lv jaunatvērtās interaktīvās lapas, kurās eksperti mušiņmakšķerēšanā un sporta makšķerēšanā dalās ar savām zināšanām savos lauciņos.

:: Jaunas lapas par makšķerēšanas tēmu    30    18.11.2003 23:00

Nododu apmeklētāju rīcībā solītās makšķerēšanas ekspertu lapas un gaidu atsauksmes un priekšlikumus. Zemāk ir izvilkums no www.fishing.lv lapas kartes ar visām saitēm.

Mušiņmakšķerēšana
RR un EGI par mušiņmakšķerēšanu (online)
RR un EGI viesgrāmata (online)
Pludiņmakšķerēšana.
NG par ziemas un pludiņmakšķerēšanu (online)
NG viesgrāmata (online)

:: Svētki visiem, laikam, arī zivīm    29    17.11.2003 07:37

Iepriekšējā nedēļā, iznāca daudz nodarboties ar jauna PC sarūpēšanu un palaidu garām faktu, ka šodien un rīt Latvijā ir brīvdienas un lielākā normālu cilvēku daļa šeit nestrādā. Līdz ar to jauno lapu projekta sākumu nākas atlikt uz trešdienu, 19.novembri.

Pēdējās trīs dienas Latvijā piesala, vietām parādījās arī tīri nopietns ledus un pirmie izglābtie makšķernieki. Spiningotājiem nebija vienkārši - aizsalstošie riņķi traucē pat, ja vēl var atrast kādu vietu bez ledus. Attiecīgi, ziņas, ka kāds būtu kaut ko ievērības cienīgu noķēris, šonedēļ izpalika. Tikai no Baltijas jūras piekrastes regulāri ienāk dažādas vēstis par bušu lomiem, tai skaitā arī par labiem. Spriežot pēc gaisotnes, kura virmo ap lašu tēmu, laši un taimiņi upēs ir ienākuši normālā daudzumā, jāgaida tikai, kā tas atspoguļosies pavasara lomos.

Naktī Rīgā lija lietus, bet šodien gandrīz visā Latvijā gaisa temperatūra atkal būšot virs 0°. Ir aizdomas, ka tuvojas kārtējais siltuma vilnis.

:: Makšķerēšanas tēma internetā    28    14.11.2003 07:57

2003.gada www.fishing.lv lapas statistika un lasītāju vēstules parādīja, ka šī lapa, kura 2000.gadā startēja ar nosaukumu "Makšķerēšana Latvijā", attīstās normāli un pareizā virzienā. Pareizāk sakot, vienā no pareiziem virzieniem, jo makšķerēšanas tēma attīstās un tai veltītās lapas Latvijas internetā parādās arvien vairāk. Tuvojas jaunais 2004.gads, un, manuprāt, ir pienācis īstais brīdis spert nākošo soli.
Normunds GrabovskisTurpmāk mēs būsim jau domu biedru grupa, kura darbosies šīs adreses ietvaros. Piekrišanu sadarbībai pašreiz ir izteikuši trīs fanātiski makšķernieki un savas lietas speciālisti. Nav izslēgts, ka šis autoru loks papildināsies arī ar citiem speciālistiem, jo neaptverti ir vēl vairāki interesanti virzieni. Pludiņmakšķerēšanā un zemledus makšķerēšanā nopietnai lomai pieteicies ir Normunds Grabovskis - Latvijas izlases komandas dalībnieks, kuru pareizāk būtu saukt arī par firmas Salmo ekspertu šajos virzienos.Reinis Rutkis un Egils CollenkopfsSavukārt mušiņmakšķerēšanas jomā vēlmi dalīties ar zināšanām ir izteikuši divi eksperti, kuri 2003.gadā kā pirmie no Latvijas ir spējuši nokārtot Eiropas mušiņmakšķerēšanas federācijas FFF instruktora eksāmenus, Reinis Rutkis un Egils Collenkopfs. Jau pirmdien, 17.novembrī mēs esam iecerējuši uzsākt jaunu lapu izmēģinājumus. Katrā virzienā publiskai apskatei būs izliktas divas jaunas pamatlapas. Viena būs ekspertu dienasgrāmata, vai, kā to pieņemts saukt, veblogs, otra - interaktīva lapa, kurā varēs notikt ekspertu dialogs ar visiem, kuri interesēsies par šo tēmu. Protams, būs arī jaunas atvasinātās lapas pārējās šī resurspunkta sadaļās.

:: Dear fishing webmaster    27    12.11.2003 14:33

Tā sākas tikko saņemtā vēstule, no kuras var redzēt, cik cilvēku katru dienu meklē ar makšķerēšanu saistītās lapas. Nezinu, cik objektīvi šie skaitļi, tomēr tie ir iespaidīgi.

Did you know that 305,857 people daily search for fishing right now in Google and Yahoo? (SEE BELOW)
Did you know that when you type ‘fishing’ into a Google search you get 22,500,000. Try it!

IMAGINE what would happen to your WEBSITE TRAFFIC if your fishing website would APPEAR on the FIRST TWO PAGES OF YAHOO AND GOOGLE on following most popular typed in keywords or search terms that users are ACTIVELY looking for fishing related products and services:
305857 fishing
235998 fishing trip
183994 fly fishing
159489 fly fishing trip

:: Novembra sākums pie ūdeņiem    26    12.11.2003 10:38

Laika apstākļi pēdējās dienās, kad gaisa temperatūra vēl joprojām ir + 2° līdz +7° robežās, ir labvēlīgi līdaku copei. To apliecina ziņas no visām Latvijas malām un visām ūdenstilpēm. Kaut gan lielākās zivis biežāk ir velcētāju lomos, spiningotāji arī nesūdzās. Pamatformula - jālieto mānekļi, kuras pieļauj ļoti lēnu tā pārvietošanu - plēsoņas rudenī priekšroku dod mazkustīgām ēsmām.

Par lašiem ziņas ir runu līmenī. Gaujā esot pietiekoši liels skaits lašu un taimiņu. Varētu teikt, krājumu sargāšanā savu ieguldījumu dod GNP inspektori. Salacā lašu un taimiņu esot maz, vietējie sūdzas, ka pietrūkst iztikai.... Attiecīgi, maliķu aktivitāte neesot liela. Savukārt liela ažiotāža esot Ventā, kur ienākuši samērā daudz lašu. Kuldīgas reģionā maliķu esot krietni vairāk kā sargātāju, attiecīgi, pilsētiņā un apkārtnē esot lašu pārprodukcija. Atsevišķi "profesionāli" maliķi lielās par šoruden noķertiem 30 - 40 eksemplāriem. Tas izteiksmīgi disonansē ar paziņojumiem mēdijos, ka Latvijas upēs laši ir apdraudēti, jo dabīgajā lašu barā ietilpst tikai aptuveni 200 īpatņi. Tadi apšaubāmi paziņojumi rada ilūziju, ka savvaļas lašus varētu nosargāt ar relatīvi maziem spēkiem. Taču lielais un neaizsargātais lašu un taimiņu bars, acīmredzot, pievilina arī milzīgu maliķu armiju, ar kuru cīnīties nav tik vienkārši.

Tā kā tuvojas ziemas sezona, firma Bresis un Bresis iedeva izmēģināšanai dažas jaunas lietiņas - mazmakšķerītes un planējošos žibuļus, kuri veikalos būšot pārdošanā ar cenu 1 lata robežās.
MazmakšķerītesPlanējošie

:: Rudens cope turpinās    25    02.11.2003 16:23

Karpa 3.8 kG, muša, 2003.Ja nedēļas sākumā vīri Ziemeļvidzemē jau copēja no ledus, tad nedēļas otrā pusē gaisa temperatūra pacēlās līdz +7 ° un makšķernieki no jauna devās pārbaudīt atklātos ūdeņus. Velcētāji, cerībā pēc rekordlīdakām nevarēja atrauties no Lielupes, taču par izciliem lomiem neviens pagaidām nelielās. Vakar "misters X" atsūtīja nelielu stāstiņu, kā karpas pasniedz ķīniešu restorānā. Attiecīgi, šajā lapā, laikam, iederas bilde ar karpu, tai, protams, nav sakara ar restorānu.

 


Back