Ziņu arhīvs. Oktobris 2003.


 

:: Grāmatas    24    31.10.2003 09:53

Medījumi. Apstrāde un receptes. 2003. Izdevniecība Jāņa sēta"Izdevniecība Jāņa sēta" mūsu sadarbības ietvaros šodien papildināja manu biblioteku ar jauniem grezniem albūmiem - ne tikai ar "Vīni", bet arī ar savu jaunāko izdevumu "Medījumi".
Grāmata saista vispirms jau ar savu noformējumu - kā jau dāvināšanai domātā albūmā, tajā daudz krāšņu medību tēmai veltītu fotoaattēlu. Tajā var atrast medniekiem noderīgu informāciju par medību vēsturi, medībām un medījamiem zvēriem, ir pat tabula ar medību termiņiem Latvijā. Un, protams, padomus visdažādāko medījumu sagatavošanā un interesantas receptes. Nav aizmirsti pat dzērieni - "...vispirms dzer vieglu un jaunu, kā arī sausu vīnu, pēc tam..." Varbūt arī man kādreiz izdosies nobaudīt ēdienu, izgatavotu pēc kādas no grāmatā ievietotajām, vilinošajām receptēm, piemēram, "mežacūkas sivēna cisku ar ābolu vīna mērci". Varbūt.

Atkārtošos. Grāmatu var iegādāties arī pie manis, protams, izdevīgāk kā citūr.

:: Lielo līdaku laiks    23    29.10.2003 18:15

Lielupes līdaka. Uldis Bers 12,90 kG 29.10.32003Daži atzīst lielo līdaku copi tikai Ālandu salās vai Krievijā, citi dod priekšroku mūsu pašu ūdeņiem. Pie tam mūsmāju lomi itin bieži var sacensties ar labākajās ārzemju reklāmās redzamajiem. Atkal varu parādīt kārtējo piemēru. Šodien 11:30 stipri vējainos apstākļos (DR vējš 7-10 m/sek) 12.900 kG smagu un 110 cm garu līdaku izmānīja rīdzinieks Uldis Bērs. Tas notika Lielupē, uz velci, ar 0,25 Stroft auklu (parasto!)un, izmantojot gumijas zivtiņu. Var atzīmēt, ka tā viņa lomā nebija vienīgā, taču pārējās divinieces izskatījās tik niecīgas...
Uzklikšķinot, var apskatīt lielu bildi ar laimīgā loma autoru, es tajā pildu tikai nesēja un liecinieka lomu.

:: Oktobra sniegs    22    27.10.2003 10:46

Sniegs 27.10.2003.Šorīt laukā -3°, pa nakti sasnidzis dziļš sniegs, snigt pārstāja ap 8:00, kad pie manas mājas sniega biezums bija jau 30 - 40 cm robežās. Apskatījos savas 2002. gada piezīmes. Izrādās situācija bija līdzīga,- 20.oktobrī uzkrita pamatīgs sniegs.
Taču pēc tam līdz novembra beigām visi vēl ilgi ķēra atklātā ūdenī. Atliek cerēt, ka šis gads būs līdzīgs.

P.S.29.oktobrī no rīta gandrīz viss sniegs ir nokusis, sinoptiķi sola, ka dienā gaisa temperatūra būšot līdz +9°.

:: Drošs ledus    21    25.10.2003 14:18

Makšķernieku sarunās arvien biežāk iezogas ziemas makšķerēšanas tēma. Lapā Ice safety atradu vienu bildi, kuru var saprast bez komentāra.

:: Sezonas līdaka Babītē    20    24.10.2003 12:19

Babītes 2003. gada sezonas rekordlīdaka 10.380 kG, autors DZintars B.Nupat ienāca ziņa, ka šorīt 10:00 Babītē Spuņņupes mutē ir noķerta šīs sezonas lielākā līdaka. Veiksme uzsmaidīja Dzintaram Bebrovskim. Līdaka bija 110 cm gara un 10.380 kG smaga. Tā noķerta, izmantojot 15cm garu gumijas zivtiņu, aukla - pītā 0.20 mm. Cīņa ilga aptuveni 10 minūtes. Laiks saulains, mierīgs, viegls sals. Babītes mierīgākie līči jau aizsaluši un ar laivu un spiningu šodien nebija pieejami.
Uzklikšķinot uz attēla, to var apskatīt lielā formātā.
Starp citu, gaisā virmo ziņas par noķertām 10-12 kG līdakām arī Lielupē. Izskatās, tur parādījušās Babītes līdakas.

:: Muša līdakām    19    24.10.2003 08:22

Necik sen viens somu paziņa man uzdāvināja interesantu mušu, kura esot ļoti efektīva, makšķerējot lielas zivis, tai skaitā arī līdakas. Nejauši internetā atradu tās aprakstu un papildus informāciju. Pēc raksta The Tinsel Fly autora Claus Bech-Petersena domām šī muša ir perfekta 20-gramīga Toby šūpiņu imitācija, to viegli izgatavot, bet aerodināmiskās īpašības nav šķērslis metienu izpildē. Ar rakstu var iepazīties šeit.
Traditional streamers are fine, but in many conditions they lack the brightness and flashes of schooling baitfish. Some tyers try to incorporate these features by adding space age materials to the wing. This is fine and works well in many situations. But often you need a very flashy fly to get the fish’s attention: This situation occurs in dark water, during low light conditions, with predatory species chasing bright baitfish and sometimes as a change of pace when more somber flies fail to produce the desired effect.

:: Mušiņaukla var kalpot ilgi    18    24.10.2003 07:23

Mušiņmakšķerniekiem ir vērts ieskatīties lapā, kurā var atrast rakstu ar padomiem, kā kopt mušiņauklu. Raksta nosaukums ir "Routinely Maintaning Flylines Can Add a Few Extra Years of Useful Life 3 Steps to Fresh Lines", autors Steve Schweitzer.
Īss citāts no šī raksta.

"It pays to clean your flyline after every 3-5 usages or when you've fished particularly muddy, dirty, weedy or mossy water. I just had to retire a flyline I purchased in 1997 and have used consistently for much of my flyfishing over the years. I estimate the line has seen over 150 outings. But I wouldn't have had such good luck with the line had I not taken care of it."

:: Dzīves stils    17    24.10.2003 06:58

Interesantas pārdomas par makšķerēšanu un dzīvi vispār var atrast dāņu rakstnieka, mušiņmakšķernieka un WWW lapas GFF globalflyfisher.com līdzīpašnieka Martina Joergensena rakstu darbos internetā. Neliels citāts no viņa dienasgrāmatas.

Putting work low on my list of time consumers has been the most important thing I have done in my life.
I work from home = no commuting.
I'm my own boss = overtime when I want it, off days when I want'em.
I take just enough projects to keep things running economically = few work hours a day or few work days a week.
I earn what I need and little more = no high taxes, not "rich man's punishments" as we have them here in Denmark.

The quality of my life is a lot better than it was when I was a boss (editor-in-chief) for a big multi national publisher clocking 60-70 hours a week.

:: Pirmais ledus    16    23.10.2003 12:41

Varu runāt par pirmo nopietno ledu manā dīķi. Šorīt tā biezums bija 1,5 cm. Runā, ka makšķernieki var mēģināt pārvietoties pa ledu, ja tas ir vismaz 2 pirkstu biezumā. Uztaisīju dažas rudenīgas bildītes.

Ledus biezums 1,5 cmRudenīgās krāsasMans niknais suns

:: Rudens cope Alberta dīķos    15    22.10.2003 07:19

Andis K. atsūtīja īsu informāciju par līdaku aktivitātēm Alberta dīķos.

Labākie lomi tiek vilkti no krasta karūsu dīķī, tās ir līdakas, pagājušo
trešdien tika pārsists mūsu rekords: 8,8kg līdaku izvilka pēcpusdienā uz sudrabota KASTMASTER vizuļa. Kā arī turpmākās dienas vilka līdakas lielākas par 5kg.
No laivām, pagaidām velk līdakas, ne lielākas par 3kg, lai gan tieši ūdenskrātuvē bija mūsu iepriekšējais rekords: 7,23kg un to izvilka šo pavasar uz rotera.

:: Sals ir klāt    14    22.10.2003 07:15

Vakar Rīgā pie manas mājas bija ap -5° un dīķus klāja ledutiņš, tas pazuda tikai vakarpusē. Sācies īstais lapkritis.
Baltijas jūra netālu no Irbes upesAgri no rīta kopā ar Āriju Ū. biju aizbraucis uz butēm uz rajonu pie Irbes upes. Diezgan pastiprs, likās, brīžiem līdz -10 m/sek Z vējš, viegli mākoņains, pie jūras +4°. Butes ķērās tīri labi. Labāk bija rīta pusē, pēc 13:00 cope pārtrūka un mēs metām mieru. Kaut gan eksperimentēju, savācu aptuveni 4 kG. Ārijs Ū. noķēra nedaudz vairāk - viņam bija labāk noskaņots inventārs un rīta pusē uzķērās vairāki skaisti eksemplāri. Ķērām uz reņģes gabaliņiem, taču man nebija vējainajam laikam pareizie svini, āķi, utt. Īsāk,- steigā biju piemirsis, ka arī uz butēm ir savlaicīgi jāsagatavojas.
Copes vietas ainavu var redzēt pievienotajā bildē.

:: Cenas Kolas pussalā    13    19.10.2003 12:24

Cope Kolas pussalā nav lēta. Šādas ceļojumu cenas Eiropas lašu makšķerniekiem tiek piedāvātas uz slavenajām Kolas pussalas upēm Varzinu, Sidorovku, Drozdovku, Penku (protams, eksistē arī daudz lētāki maršruti).
"Prices are in £ per person sharing a twin room, for 8 nights. Departures are on Fridays from London Heathrow Terminal 1.
18 to 26 June £4360
25 June to 3July - £5800
2 to 10 July - £5800
9 to 17 July - £5800
16 to 24 July - £4360
Trout fishing, camping, without a guide is available. Price is £2085 per person per week."

:: Spiningotājiem    12    19.10.2003 10:41

Kā pārvietot mānekli spiningojot, var secināt no pazīstamās vizuļu ražotājfirmas Luhr Jensen ekspertu ieteikuma.
EVERYTHING you can to prevent a lure from running at a constant speed and in a straight line. Twitch the rod tip every few seconds, speed up and then slow down the retrieve, stop the lure dead in the water and then start it up again, reel extremely fast for a few seconds, and so on. The more variety in speed and action you impart to the lure, the better your chances are of enticing a strike.

Citāts ir aizgūts no http://www.sportfishingbc.com/articles/tackle_techniques/spinners_spoo ns.htm

No savas puses varu piezīmēt, ka nevienmērīgai ievilkšanai lielāka nozīme ir spiningojot līdakas, zandartus, asarus. Tai pašā laikā spiningojot foreles, alatas, sapalus šis paņēmiens tiek lietots retāk.

:: Vislabākās mušiņmakšķeres    11    19.10.2003 10:28

Ziemeļamerikā pazīstamais makšķerēšanas žurnālists Bill Luscombe savā rakstā Spoiling The Rod By Bill Luscombe dalās savos iespaidos, kurus viņš guvis, izmēģinot metienus ar pazīstamu firmu Sage, Lamiglas, St. Croix, Thomas and Thomas mušiņmakšķerēm. Secinājums - pateikt, kura no firmām šodien piedāvā labākos kātus, nevar, tas jāizšķir katram pašam. Izvēloties kātu, svarīgas var būt nianses - tādas kā makšķernieka personīgais sagatavotības līmenis, ieradumi un, protams, arī makšķeres cena. Detalizēti par to visu var izlasīt rakstā.

:: Spiningotāji pulcējas Babītē    10    18.10.2003 18:04

Armands Teteris ar savām līdakāmBabītes ezerā vadošie Latvijas spiningotāji šodien bija pulcējušies sezonas noslēguma copei. Jau kuro reizi šajā sezonā ir jāatkārtojas - labs laiks ( +6° , viegls DR vējiņš, pēcpusdienā palika vēss, meteorologi prognozē, ka šovakar Latviju šķērsos auksta gaisa fronte) un samērā vāja cope. Ar stabiliem lomiem Babītē šogad dažādos pasākumos parasti izcēlušies SIA Balta komandas pārstāvji Jānis Strazdiņš un Igors Arahovskis. Arī šodien ar savu kopējo 6,10 kG smago līdaku lomu viņi bija veiksmīgākie pasākuma dalībnieki un no pasākuma organizētājiem - Rīgas Mednieku un makšķernieku biedrības saņēma labākajai laivai dāvātu balvu. Lielākā 3,00 kG smagā līdaka bija Salmo pārstāvja Elmāra Andersona lomā.

:: Lomi oktobrī    9    16.10.2003 10:01

Šorīt pie manas mājas Rīgā termometrs pirmo reizi šoruden rāda -5° un visas jūtīgākās puķes dārzā ir nosalušas ( dienā temperatūra pakāpās līdz +3°). Lai gan ar lieliem lomiem iepriekšējā laika posmā neviens nelielās, liekas, ka līdz ar šādu aukstuma vilni jāsākas lielo līdaku copei. Manā arhīvā var atrast ziņas, ka pagājušajā gadā tieši šajā laikā Babītē bija fantastiski lomi. Arī tagad sāk parādīties interesantākas ziņas.
Vitālijs Začs ar 8.05 kG smagu Sedas dīķu līdaku Vakar LMSF prezidija loceklis valmierietis Vitālijs Začs palielījās ar savu 8.05 kG smago un 118 cm (!!!) garo Sedas dīķu līdaku ( Burtniekam biju to pierakstījis kļūdas dēļ), kuru viņš ar rotiņu nomedīja 3. oktobra pēcpusdienā. Savukārt Burtniekā nesen esot noķerts 9,2 kG smags zandarts, par kuru, diemžēl, konkrētu ziņu vēl nav. Šorīt saņēmu noslēpumainu īsziņu par kaut kur nupat noķertu kaut kādu 8,8 kG smagu zivi. Gaidīšu precizējumu. Redzēsim, kā sestdienas copes pasākumā veiksies Babītē, ūdens līmenis ezerā pašreiz ir ļoti augsts, tam krītoties, cope parasti ir ļoti laba.

:: Ziņas no LMSF    8    16.10.2003 08:11

Vakar notika kārtējā LMSF prezidija sēde, kurā tika pieņemti daži lēmumi:
- makšķernieku 2003. gada aktīvs notiks 28.novembrī, atbildīgais - Valdis Holbergs,
- 2004. gadā sacensības zemledus makšķerēšanā, makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri (atb. Guntis Kārkliņš un Ilgvars Osvalds) un spiningošanā tautas klasē (atb. Edgars Bresis) notiks trijās kārtās,
- par Latvijas komandas treneri, gatavojoties 2004.g. pasaules čempionātam zemledus makšķerēšanā, iecelts Normunds Grabovskis, par delegācijas vadītāju - Egons Simsons,
- LMSF sacensību kalendāra projekts 2004. gadam(to var redzēt šajā lapā 2003.g. kalendāra vietā), koordinācijas nolūkā visi tiek aicināti izteikt savus priekšlikumus Latvijas mēroga pasākumiem 2004. gada I pusgadam līdz 12.novembrim,
- atgādinājums: sākot ar 2004.gadu maksimālais makšķerkāta garums pasaules čempionātos un zemāka ranga sacensībās ir 13.00 metri.

Lai vienkāršāk būtu pieejami Latvijas komandas rezultāti 2003.g. pasaules meistarsacīkstēs Slovēnijā, ievietoju saiti ar pasaules čempionāta rezultātu lapu.

:: Mušiņmakšķernieku pasākuma atskaņas    7    12.10.2003 14:35

Ievietoju nelielu lapu ar šīgada Latvijas mušiņmakšķernieku čempionāta bildēm. Tās adrese ir http://bise.hunting.lv/bildes/gauja2003/gauja2003.htm

:: Salmo vizuļu testētāju festivālā    6    11.10.2003 17:35

Sekmīgākie Lucky John testētāji Pirms pāris stundām RMMB bāzē pie Spuņņupes beidzās SIA Salmo organizētais spiningošanas pasākums Lucky John 2003. Spiningotāju vidū iecienītais pasākums notiek jau trešo gadu, tas veltīts Latvijā ražotās vizuļu sērijas Lucky John testiem. Neskatoties, ka pasākums tiek prezentēts tikai internetā, dalībnieku skaita limits 130 cilvēki tika sasniegts nepilnas nedēļas laikā. Firma Salmo pirms pasākuma katram tā dalībniekam bez maksas izdala 5 LJ vizuļus un visiem tiek dota iespēja 7 stundas tos testēt, šoreiz ar tiem varēja darboties Babītes ezerā. Sekmīgākie testētāji saņēma Salmo dāvātas vērtīgas balvas.
Vējainajā laikā labākos panākumus šoreiz guva B&B kluba pārstāvis Edgars Bresis, kurš, izmantojot SYSTEM FTT rotiņus, noķera 5 līdakas kopsvarā 6.710 kG. Edgars B. saņēma arī speciālbalvu par visātrāk noķerto zivi - to viņš noķēra 15 min. pēc izbraukšanas no bāzes, uz otro metienu. Jānis V. pozē ar Babītes līdakām. Otrs labākais sniegums bija I. Arahovskim, kurš savas 4 līdakas kopsvarā 4.820 kG izmānīja ar trīsdaļīgo Rolling Minnow. Trešais ar 3.910 kG bija I. Jubelis. Speciālbalvu par lielāko 2.610 kG smago līdaku saņēma A. Mucenieks.
Kopumā var atzīmēt, ka lielajā ūdeni, kura līmenis bija 60 - 70 cm virs parastā, relatīvi daudz ķērās sīkas, līdz 50 cm garas līdaciņas, kuras netika vērtētas. Lai gan atsevišķi speciālisti izmēģināja pa klajumiem laimi uz lielajām, tās šoreiz netika manītas. Acīmredzot, to aktivitāte vēl ir zema. Vinnētāji bija tie, kuri zivis meklēja zālēm aizaugušajās vietās.
Attēlu, kurā redzamas dažas līdakas, var apskatīt šeit.

:: Cope Engures ezerā    5    06.10.2003 10:06

Pēc trīs mēnešu pārtraukuma vakar kopā ar nelielu iesācēju grupiņu biju Engurē, lai nedaudz iepazīstinātu ar ezeru un parādītu kā spiningot seklajos ezeros. Laiks vasarīgi silts un skaists, viegls DR vējiņš, brīžiem bezvējš, saulains. Tādos apstākļos patīkami apbraukāt ezeru, kaut vai, lai pārliecinātos, ka zāles ir pilnas ar zivīm. Cerības uz labu lomu ir tikai ar pamatīgu darbošanos, galvenokārt, rīta agrumā un vakarā.Engures līdaciņa. Vizulis LUCKY JOHN alias Mepps Aglia Nr.3 Attiecīgi, arī mūsu kompānijas dalībniekiem ķērās tikai sīkas līdaciņas. Izskatījās, ka lielās aktīvi darbojas tikai dziļi zālēs, tīrā ūdenī nemanījām nevienu nopietnu zivi, ja neskaita ruduļus un līņus. Nevienam nebija neviena nopietna ķēriena, tikai sīkas līdaciņas. Pēcpusdienā man gadījās arī daži 200 līdz 300-gramīgi asari, bet, beidzot copi, ap 16:00 ar rotiņu laimējās izmānīt arī vienu ņemamu 60 cm garu un 1,5 kG smagu līdaciņu. Tā izrādījās vienīgā vērā ņemamā zivs.

Vājo copi ilustrē tas, ka Engurē vienlaicīgi risinājās Mērsraga spiningotāju čempionāts ( varbūt rajona mači? ), bet labākais loms esot bijis tikai trīs zivtiņas ar kopējo svaru 1.6 kG. Jāsecina - aktīva rudens cope vēl nav sākusies.

:: Klinkhammer    4    03.10.2003 11:01

Sergejs Fesko turpina mani apgādāt ar skaistiem fotoattēliem. Šoreiz tā ir populārās mušiņas Klinkhammer viena modeļa bilde (uzklikšķinot var redzēt lielu attēlu). Varu piezīmēt, ka Klinkhammer ir kļuvis par atsevišķu tīšanas stila nosaukumu. Analoģiskā veidā tiek veidotas visdažādākās mušiņas. Ievietoju arī nelielu ziņu par šo populāro mušiņu.

Klinkhammer. Autors Sergejs Fesko.The Dutch angler Hans Van Klinken originally tied this fly as an emerging caddis pattern to catch grayling feeding on them as they floated in the surface film. Hans also fished many of the rivers in Scandinavia as well as in his native Holland. His mentor was a Swedish fly fisher, Kenneth Bostrom who had created a fly called the Rackelhammer to imitate hatching sedge. It floated when cast upstream but Hans found if it was tweaked, to suggest life, it sank. Hans adapted the idea and made a fly that still floated after it had been tweaked and called it the 'Klinkhammer'. At first he bent the hook of a parachute fly so that the abdomen would sink below the surface and the thorax would float. Later he developed a special hook that did the same but imitated the curved body angle of the insect as it hangs below the surface just as it starts to emerge. This is what makes it different from a regular parachute dry fly. It is a fantastically popular pattern that has caught trout and grayling all over Europe and now is gaining popularity in North America. This floating fly is just like an iceberg: it gives it's best results when 90 per cent of it is under the water. The white top hackle makes it more visible to the fly fisher. I highly recommend this fly. It does what it is designed to do. It imitates the natural insect and catches fish.

Citāts no http://freespace.virgin.net/british.classic/Klinkhammer-claret.htm

:: Ziņa no Oskara    3    03.10.2003 10:28

 Oskars Š. ar savu Kukša ez. asari20.09.03. biju Kuldīgas pusē, Ēdoles pag. Kukša ezerā (starp citu, tas ir 1 no retajiem licenzētajiem vēžošanas ez., tel.9426930, Dainis, tur ir kādas 3 laivas, līdz 5 naktsvietām, atpūtas zona, skaista, klusa vieta). Ap plkst. 17.00 dziļumā, velcējot ar baltu Balzer rotiņu (28g) paņēma asaris - 850 g. (sk. bildi). Vispār pa dienu cope bija pašvaka, ķērās pārsvarā zemmēra līdaciņas. Cīņa bija īsa un "kuprainis"
pēc pāris min. bija tīkliņā. Kāts Shakespeare Ambidex 270cm, spole Shimano Stradic 3000, aukla 0.25 mmm pītā. Forši!!!!
Ar cieņu Oskars

:: Jauna funkcija šajā lapā    2   

Šajā lapā līdz šim bija izvietots Latnet meklētājs, kurš deva iespēju meklēt informāciju Latvijas internetā.
Tagad, te izvietots arī Googles meklētājs, kurš paredzēts tikai meklēšanai visos materiālos, kuri izvietoti www.fishing.lv
Googles meklētājs ir ļoti ātrs, pie tam atrastajā lapā, ja aplūko saglabāto kopiju, meklējamie vārdi tiek iezīmēti. Tas nozīmē, ka dažās sekundēs var atrast jebkuru šeit publicētu vārdu.

:: Par LJ festivālu    1   

Ievērojot to, ka ir liela interese par 11.oktobrī
ieplānoto spiningošanas pasākumu, izvietoju internetā pasākuma aprakstu, lai potenciālie dalībnieki savlaicīgi varētu veikt sagatavošanos.
Lai pieteiktos, pietiks arī ar ziņu manā viesgrāmatas lapā.
 

 


Back