Ziņu arhīvs. Augusts 2004.


::  Septembra aktivitātes

Rīt dodos uz pasaules 2004.gada meistarsacīkstēm makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri Beļģijā, kur kopā ar Latvijas izlases komandu, kura piedalīsies šajās sacensībās, būšu visu nedēļu. Atgriežos 7.septembrī.

SIA Salmo mani informēja, ka Lacky John 2004. gada festivāls, kā plānots, notiks 9.oktobrī Babītē. Dalībnieku reģistrācija sāksies 7. septembrī, kad interesenti varēs iepazīties ar šī pasākuma aprakstu.

Kā informē Rīgas Mušiņmakšķernieku klubs (RMMK), kurš ir LR 2004. gada čempionāta mušiņmakšķerēšanā organizātors, sacensības notiks 25.septembrī Gaujā pie Siguldas. Tās iecerētas pēc jaunas formulas. Ja dalībnieku skaits būs pietiekošs, tiks izveidota jauna grupa, kura sacentīsies tiesnešu uzraudzībā ierobežotā rajonā pēc ķer un atlaid principiem. Nosacīti to varētu saukt par meistarklasi, ieinteresētajiem jāpiesakās pie Antras, tel. 9155111 līdz 15. septembrim. Pārējie interesenti varēs gan vērot sacensības, gan piedalīties citās aktivitātēs, kuras plānotas šajā tradicionālajā Latvijas mušiņmakšķernieku saietā. Ceru, ka pēc nedēļas varēšu internetā ievietot arī nolikuma pilnu tekstu.

28.08.2004 12:02

::  Foreles

Ar Gundaru K. apciemojām vienu foreļu makšķerēšanas vietu. Uz pāris stundām, ar mušiņu. Ķērās ļoti labi, šobrīd ievietoju tikai vienu 1.8 kG smagas skaistules bildi. 1.80 kG 26.08.2004.

 

 

 

 

26.08.2004 21:26

::  Jaunas atziņas lašu jomā

Zinātnieki iesaka ievērot atturību lietojot uzturā audzētavās audzētos lašus - mēnesī tos nevajadzētu lietot biežāk kā divās maltītēs. Nupat Amerikas ķīmiķu asociācija publiskojusi jaunu pētījumu šajā jomā. Ar to var iepazīties rakstā"Global Assessment of Polybrominated Diphenyl Ethers in Farmed and Wild Salmon".
Tā kopsavilkumā var lasīt sekojošo:
"We have shown recently that levels of persistent, bioaccumulative contaminants (polychlorinated biphenyls, dioxins, and several chlorinated pesticides) are significantly higher in farmed than in wild salmon and that European farm-raised salmon have significantly greater toxic contaminant loads than those raised in North and South America.
In this paper, we extend these results to polybrominated diphenyl ethers (PBDEs) and show that farm-raised salmon have higher levels of these compounds than wild salmon.
We also show that farm-raised salmon from Europe have higher PBDE levels than those raised in North America and that both European and North American farm-raised salmon have higher PBDE levels than those farm-raised in Chile. Among the species of wild salmon, chinook had significantly elevated PBDE levels relative to the other wild species. These elevated PBDE levels may be related to chinook's feeding behavior and trophic level. Among all of the wild species we studied, chinook tend to feed higher in the food web throughout their adult life and grow to be larger individuals."

22.08.2004 13:11

::  Sacensības spiningotājiem

SIA Unisports atsūtīja nolikumu atklātajām sacensībām spiningošanā, kuras notiks 11. septembrī Kāla ezerā un kurās tiks izcīnītas SIA UNIsports dāvātās balvas.

18.septembrī Mērsragā un Engures ezerā ieplānotas LR čempionāta sacensības spiningošanas divcīņā. Detalizētu informāciju par tām var atrast nolikumā.

22.08.2004 08:30

::  Cope Zviedrijas Lapzemē

Vakar kopā ar pārējiem 11 grupas dalībniekiem atgriezos no 7 dienu copes ceļojuma uz Zviedrijas Lapzemi. Pirmās divas dienas pavadījām Katisvanas kempingā, kur piedalījāmies Baltik Pike Trophy sacensībās līdaku makšķerēšanā. Uzreiz ir jāpasaka, ka mūsu grupas dalībnieki izcīnīja pirmās trīs vietas. Galveno 500 eiro lielo naudas balvu ieguva Armands Teters. Mūsējie sacensību 6 stundās izvilka lielākās zivis - Armands un Harijs katrs izvilka 91 cm garas līdakas, bet Andis - 48 cm garu un 1.49 kG smagu asari. Protams viņu bildes pēc tam nokļuva Lapzemes laikrakstu pirmajās lapās ar zīmīgiem tekstiem - latvieši parāda mājiniekiem, kā jāķer zivis...
Pēc tam 3 dienas viesojāmies Avasund kempingā, kur apkārtējās ūdenstilpēs mēģinājām darboties, kā saka, brīvā režīmā. Lai gan laika apstākļi, sakarā ar straujo laika maiņu un uznākušo vēso laiku nelabvēlīgi ietekmēja foreļu un alatu aktivitāti, par rezultātiem nevarējām sūdzēties. Gunārs izvilka savu 101 cm garo rekordlīdaku, citi savukārt tika pie savā mūžā pirmajām alatām un forelēm.
Brauciena laikā redzējām un iepazinām daudz jauku makšķerēšanas vietu, kurās saimnieko viesmīlīgi saimnieki.
Pilna atskaite sekos pēc kāda laika, taču īsu ieskatu mūsu ceļojumā var gūt fotoalbūmā, kurā ievietoju daļu no ceļojuma bildēm.

Vakarīga ainava zviedru Lapzemē
Armands un 91 cm garā līdakaAvasundas kempings
Par mūsējo reidu Zviedrijā bildes var redzēt arī zviedru lapās. Viena no tām ir http://www.rubbaderobert.se/fiske.htm. Ir arī ziņas citās interneta lapās lapās - Anglijā un Zviedrijā.

21.08.2004 14:51

::  Pārtraukums

Kopā ar makšķernieku grupu šodien dodos uz Zviedrijas Lapzemi, tādēļ šajā lapā līdz 21.augustam būs neliels pārtraukums.

Karpu speciālistiem atgādinu, ka septembra pirmās nedēļas otrajā pusē notiks LR čempionāts karpu makšķerēšanā. Detalizētu informāciju var atrast Nolikumā. Saiti ar Nolikuma lapu var atrast, ieejot LMSF sacensību kalendāra lapā.

11.08.2004 14:16

::  Kā kļūt par profesionāli copes jomā

Līdz manīm atnāca ziņa, ka SIA Salmo meklē darbinieku iepirkumu nodaļā. Tas ir darbs modernākā un kvalitatīvākā inventāra meklējumos pa visu pasauli un tā sagādē. Ienāca prātā, ka ziņa varētu interesēt arī kādu šīs lapas lasītāju.
Prasības esot sekojošas:
- augstākā izglītība,
- izpratne par makšķerēšanas un tūrisma inventāru,
- angļu valodas zināšanas,
- iemaņas darbā ar datoru, Excel, Word, bilžu apstrādes programmām.
- prasme darboties komandā un vienlaicīgi arī patstāvīgi un radoši.

Pretendentam tiek piedāvāts konkurētspējīgs atalgojums un labas izaugsmes iespējas.
Interesenti var sūtīt savu CV uz adresi salmo@salmo.com.lv ar norādi "Konkursam"

10.08.2004 15:42

::  Viešura ezerā

Atsaucoties uz Gunāra Ķirsona laipnu ielūgumu piektdienas pēcpusdienā uz vienu brīdi biju iegriezies SIA Lido bāzē Kalnu Dzīšļos pie Viešura ezera. Tur nedeļas nogalē notika tradicionālās Kaķīša karpu maratona sacensības.
Ceļš uz Viešuru sākās ne sevišķi veiksmīgi, taču pats esmu vainīgs. Iemeslas tam bija Lido veterāna Ilmāra L. amerikāņu limuzīns, kurš uz Pleskavas šosejas pēc pagrieziena uz Valmieru ar 130 km/stundā (laikam pirmais pamanīja ministra ekskortu ceļa malā...) apdzina manu auto. Rezultātā Ilmārs turpat netālu tika pie neplānotas intervijas ar pašu iekšlietu ministru. Dabīgi, manu gandrīz tikpat ātri braucošo japāņu auto inspektori ignorēja. Ilmārs vēlāk visu vakaru varēja lepoties, ka ministrs tikai par 10 Ls viņam esot veselu pusstundu kavējis laiku. Protams, izdevība esot izmantota pilnā apjomā, ministrs esot saņēmis kvēlus "sveicienus" no visiem copmaņiem un pensionāriem. Tikai, nez, vai šie tekstiņi varētu izturēt Ponorāmas cenzūru.

Laika apstākļi sestdien bija lieliski. Izdevās ne tikai izbaudīt saimnieka viesmīlību, bet arī nofotografēt skaistas Viešura (Kaķīša) ezera ainavas, un pat pabūt klāt, kad sacensību nākamais uzvarētājs Ilmārs Krieviņa kungs uzrādīja un atlaida brīvībā savu lielo lomu. Tā bija 7.420 kG smaga karpa, šī ezera sezonas rekords. Sacensību finālu nesagaidīju, taču, kā izrādījās, neviens no citiem 70 dalībniekiem šim rezultātam pat nebija tuvojies, viņu lomos pārsvarā bija karpas svarā tuvu 2 kG.
Protams, netrūka tādu, kuriem lielās bija aizgājušas. Žēl, ka organizātori nebija ieplānojuši balvu par lielāko karpu, kura norāvusies. Šajā kategorijā konkurence bija daudz nopietnāka. Kā nekā mačos darbojās rinda pazīstamu pretendentu. Pietiek pieminēt Rīgas deputātus Sergeju D.un Valdi H., pavārmākslas speciālisti Ināru K., makšķernieku apvārdotājus Māris O. un galveno soģi Juri R.

Lido bāze ir viena no skaistākajām Madonas rajona, tādēļ bildes un cita informācija ir apkopota atsevišķi un ir redzama Lido bāzei pie Viešura veltītā lapā (pašreiz redzamais ir pirmais lapas variants).

Agrs rīts pie Viešura ezera
Kaķīša karpu maratona lielākā 7.420 kG smagā karpaČempiona pirmais pienākums - personīgi pārbaudīt, cik dziļš ir sacensību vietā

Sestdien un svētdien Daugavā no Lucavsalas puses risinājās LR čempionāta makšķerēšanā ar pludiņmakšķeri izšķirošais divu dienu posms. Šajā posmā labākie izrādījās MK sportisti Krišjānis Krasovskis (5.072 kG)un Mārtiņš Markovs (4.947 kG), kā arī Salmo pārstāvis Normunds Grabovskis (4.388 kG), kuri visi ieguva vienādu punktu skaitu - 3 punktus. Vietas šajā posmā, ievērojot katra sportista loma svaru, sadalījās pieminētajā secībā. Tas ļāva LR čempiona nosaukumu iegūt Normundam Grabovskim, sudrabu ieguva Krišjānis Krasovskis, bronzu -Kazimirs Anspoks no PBLMS.
Komandu vērtējumā čempiona godā tika Salmo komanda, otrā - MK Pasaule, trešā - PBLMS.

08.08.2004 18:04

::  Jauna vieta

Šodien izvietoju lapu, kura veltīta, manuprāt, skaistai un makšķerniekiem interesantai saimniecībai, kura atrodas netālu no Drustiem. Saimniecību sauc Pļavnas.

06.08.2004 09:18

::  Pasākumi

7.-8. augustā Daugavā no Lucavsalas puses risināsies LR čempionāta makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri 3. posma sacensības. Organizātors - MK Pasaule. Pieteikties var pa telefonu 7316943 līdz 05.augustam.

 

::  Nedēļas nogales bildes

Sestdien pa ceļam uz Aiviekstes māju izmetu nelielu loku pa Vidzemi un pabiju vairākās vietās, kurās sen nebiju bijis. Vispirms pie Lizdoles ezera Silmaču kempingā, kur risinājās Rīgas Siltuma spartakiāde, tai skaitā arī makšķerēšanas un kastinga sacensības. Kempings liels un ar jau sen izveidotu izkoptu infrastruktūru, piemērots pasākumiem ar lielu dalībnieku skaitu. Taču par makšķerniekiem šajā vietā netiek domāts. Lai gan pats ezers ir skaists un kempings atrodas skaistā vietā. Pirmais iespaids tāds, ka attīstība šeit ir apstājusies.

Pabiju arī Drustu pagastā kādreiz www.fishing.lv jau pieminētajās Pļavnās, kur Leonīds Palms izveidojis gan makšķerniekiem, gan jebkuram klusuma cienītājam interesantu, skaistu saimniecību. Makšķernieki tur var pacīkstēties ar dažādākās zivīm - karpām, līdakām, forelēm un citām. Patīkama atšķirība no daudzām citām copes vietām ir milzīgajās platībās rūpīgi koptie zālāji. Šai vietai būs veltīta atsevišķa lapa sadaļā "Vietas".

Nobeigumā pabiju arī pie Aiviekstes kluba mājas. Aiviekstē paliels, brūngans ūdens. Acīmredzot, ūdens līmenis Lubānā šogad ir liels, un daudz no tā nonāk Aiviekstē.
Šobrīd ievietoju tikai dažas bildītes.

Pie Lizdoles ezera
Plavnas, viens no dīķiemMušiņmakšķernieki Aiviekstē iepretī kluba mājai

 

 

02.08.2004 10:51
Back