Ziņu arhīvs. Jūlijs 2004.


::  Ruckas ezerā

Vakar pēcpusdienā uz pāris stundām, kā saka, ieskrēju Ruckas ezerā. Laiks copei bija "ideāls". Jau otro reizi, neskatoties uz to, ka Rīgā ir tīri pieņemami laika apstākļi, aizbraucot uz Rucku, pēcpusdienā sākas lietus un nepārtraukti līst. Lai gan bija, ko fotografēt, bildes iznāca nebaudāmas. Arī cope nebija tāda, ka ar lomu varētu lielīties. Izdevās atrast un piemānīt tikai kādus 12-15 līdacēnus un vienu kilogramnieci. Tuvojotie vakaram, lietus kļuva vēl stiprāks. Tā kā nebiju tam pienācīgi sagatavots, ar to viss beidzās.

29.07.2004 12:37

::  Tukuma rajonā

Tā kā biju ieplānojis apmeklēt Vipēdes ezeru, kur zive.lv fani bija sarīkojuši nelielus makšķerēšanas mačus, izmetu nelielu loku pa man nepazīstamām vietām Struteles muižas (Tukuma raj.) apkaimē.
Centos vietas atrast kā vienkāršs tūrists, izmantojot tikai to informāciju, kuru atradu reklāmās. Izrādījās, atrast ieplānoto vietu, vadoties no reklāmas, nemaz nav tik vienkārši. Izskatās, ka reklāmu veidotāji nepiestrādā pietiekoši rūpīgi. Tiem, kuri mēģina orientēties pēc kartes, jārēķinās ar to, ka kartēs lietotie nosaukumi var nesakrist ar aprakstos minētajiem.
Reklamētā Struteles muiža, piemēram, manā kartē saucas par K.Barona skolu. Dīķis, kurš tiek reklamēts ar jaunā Struteles muižas īpašnieka J.Evana vārdu kā Evana ezers, kartē saucas par Pirts dīķi, bet Struteles ezers - par Mežzini.
Lai gan izmantoju sīku JS karti, pirmajā piegājienā tā arī nepiebraucu pie Viesatas dīķiem, jo kartē iezīmēto ceļu dabā nevarēju atrast.
Tomēr savu mērķi "Avotiņus", kuri atrodas pie kartē iezīmētā Skolas dīķa, atradu relatīvi vienkārši. Z/S "Avotiņi" ir šī dīķa īpašnieki un piedāvā makšķerēšanas iespējas tajā. Ar Ivetu Nordenu (tel.6356947), kura pārzin šo saimniekošanas pusi, vienojāmies, ka www.fishing.lv izveidošu nelielu informatīvu lapu, kurā būs aprakstīts viņu piedāvātais serviss.
Uzreiz jāsaka, ka dīķis atrodas patīkamā apkārtē, tajā regulāri jau 7 gadus tiek laistas zivis. Makšķernieki, kurus izdevās satikt pie dīķa, lielījās, ka pirms dažām dienām viņi katrs esot noķēris pa 15 kG dažādu zivju. Lielus eksemplārus pagaidām neizdodas sastapt, taču zivju svarā līdz 1 kG esot daudz. Galvenokārt karūsas, pa starpām arī karpas un līņi. Pie tam par simbolisku maksu - 1 Ls, un tikai no vīriešiem...
Īsi sakot, Z/S Avotiņi varētu būt laba atpūtas vieta nelielai kompānijai.
Zemāk daži krāsaini skati no mana ceļojuma šajā karstajā bet pelēkajā sestdienā. Uzklikšķinot, var redzēt lielākas bildes.

Viesatas pļavas
Skolas dīķisSagaidīšana country home garā pie Struteles muižas

Par zives.lv čempionāta rezultatiem Vipēdī, acīmredzot, informācija būs zives.lv lapā. Pa pēcpusdienu, kuru es tur pavadīju, neskatoties uz burvīgiem atpūtas apstākļiem, sacensību dalībniekiem neviena lielā karpa nepieķēras, tādēļ nevarēju piespiest sevi sagaidīt šo maču beigas.

25.07.2004 10:57

::  Par pasaules čempionātu Beļģijā

Pasaules čempionāts makšķerēšānā ar pludiņa makšķeri šogad no 30. augusta līdz 5. septembrim risināsies Willebroekā, Beļģijā. Nelielā pilsētiņā, kura izvietojusies netālu no Briseles. To var atrast čempionāta mājas lapā.
Ievietoju tikai vienu kustīgu bildi no pasaules čempionāta norises vietas.

23.07.2004 09:53

::  Uz Rumāniju pēc milzu karpām

Nupat LMSF saņēma ielūgumu piedalīties populārajās starptautiskajās karpu makšķerēšanas sacensībās Radutas ezerā Rumānijā. No Latvijas tajās piedalīties gatavojas Latvijas karpu makšķerēšanas klubs, taču nav izslēgts, ka atrodas arī citi interesenti. Nelielam ieskatam tikai daži nolikuma punkti.

The competition will be run for 117hrs and will start at 1200hrs on Sunday 19th September and will finish at 0900 hrs on the 24th September. The opening ceremony and draw will take place in bucharest on Saturday 18th September at 1800hrs.
Entry to the competition costs 1800 euro’s per pair.
The prize fund will be as follows:

Winning Team 24,000 euro’s cash
Second Prize 16,000 euro’s cash
Third Prize 10,000 euro’s cash
Biggest fish 5,000 euro’s cash


Šī gada 28.-29. augustā ieplānots LR čempionāts makšķerēšanā jauniešiem. Nolikums pieejams arī no LMSF sacensību kalendāra lapas.

Tā nav Zelta Āķa reklāma...Šodien vakarpusē ap Rīgu staigāja negaisa mākoņi, laiks bija neredzēti silts un tveicīgs, varētu teikt ideāls copes laiks, jo sevišķi tiem, kas aizraujas ar forelēm.
Pat manā seklajā Rīgas dīķītī zivis uzvedās ļoti aktīvi,-visās malās bija redzami plunkšķi, zivju muguras, lēcieni, tās darbojās kā negudras. Nedaudz padarbojos ar makšķeri un īsā laikā noķēru pāris 800-900 gramīgas karūsas ( tik lielas šogad nebiju šeit ķēris) un vairākus puskilogramīgus līnīšus. Vairākas lielās aizgāja. Cope bija neredzēti aktīva, šoreiz efektīvi izrādījās makaroni.

 

22.07.2004 22:52

::  Līņa rekorda pieteikums

Pāvels Sibiļevs un viņa 3.190 kG līnis.Makšķernieku vidē regulāri parādās runas, ka kaut kur kāds ir noķēris kādu superzivi, kuras izmēri pārsniedz reģistrētos rekordzivju izmērus. Diemžēl, oficiālas ziņas LMSF netiek iesūtītas, un viss paliek tikai baumu un neapstiprinātu ziņu līmenī. Tādēļ pēdējos gados izmaiņas Latvijas rekordzivju sarakstā ir ļoti retas. Taču beidzot līdz LMSF ir atceļojusi arī oficiāla informācija par jaunu rekordzivi.
Tie, kas seko ziņām par rekordzivīm (tās var atrast Latvijas rekordzivju sarakstā), zin, ka līņa rekords 3.00 kG turās jau no 1997.gada. Atbilstoši saņemtajai informācijai, šī gada 25. jūnijā lielāku, proti, 3.190 kG smagu un 55 cm garu eksemplāru ir nomedījis mērsradznieks Pāvels Sibiļevs. Līnis noķerts Pļavu ezerā 6:30 no rīta, laiks - apmācies, tikko pēc negaisa, DR vējš, +18°. Makšķerējis ar pludiņmakšķeri, pamataukla - pītā 0.16 mm, pavadiņa - pītā 0.12 mm. Ēsma - naktstārps kopā ar baltajiem gaļas tārpiem.

 

21.07.2004 14:34

::  Spiningotāji Babītē

Andis Miezis liek uz svariem savas laivas guvumu - kopā 11.620 kG zivju.Ar MK Marlins II komandas pārsvaru beidzās LR spiningošanas čempionāta otrās kārtas sacensības, kuras šorīt notika Babītes ezerā. Labāko rezultātu uzrādīja Andis Miezis un Ainārs Makrijs, kuri kopā nomedīja 11.620 kG līdaku un asaru. Kopā ar Sergeja un Inesas Krasiļņikovas pāra 5.280 kG smago lomu un attiecīgi 5.vietu tas komandai deva 6 punktus un ar 14 punktiem ļāva saglabāt līdera pozīcijas arī pēc šīs kārtas.
Otro labāko rezultātu 10.530 kG šodien uzrādīja Salmo laiva, kurā darbojās Visvaldis Krūmiņš un Elmārs Andersons. Salmo komanda arī kopvērtējumā atrodas otrā vietā.
Trešais rezultāts - 6.680 kG šodien bija laivai, kurā startēja Jānis Strazdiņš un Igors Arahovskis no komandas Foks.
Laika apstākļi spiningošanai bija patīkami - viegli mākoņi un viegls DR vējš. Netrūka spiningotāju, kas sūkstījās, ka lielās līdakas ņēmušas negribīgi, kā saka, ar gariem zobiem un daudziem bija vienkārši norāvušās. Kā stāstīja labāko lomu autori, viņi bija lietojuši diezgan atšķirīgus mānekļus - gan rotiņus, gan voblerus. Sarežģījumus daļai radīja tas, ka ievērības cienīgas zivis izdevās atrast ļoti tālu no bāzes. Dažas laivas tikai airēšanai vienā virzienā veltīja vismaz 1,5 stundas. Neskatoties uz lielo darba apjomu, kas bija jāpatērē, lai atrastu zivis, ar lomu bija lielākā daļa sportistu. Tikai 7 no 44 laivu ekipāžām palika tukšā, pie tam tikai tāpēc, ka tām ķērās līdaciņas, kuras mazākas par 45 cm. Atbilstoši MN tās paturēt nedrīkst.

Sacensību protokolu var redzēt šeit.

17.07.2004 15:40

::  Nedēļas nogales pasākumos

Sestdien, 10.jūlijā Babītes ezerā notika ezera sezonas atklāšanai veltīts spiningošanas pasākums.
Tradicionāli, kā šajā pasākumā labākie spiningotāji savā īpašumā iegūst mūsu sporta veterāna Voldemāra Bebra dāvātos kausus.
Pasākumā blakus citiem varējām redzēt arī mūsu veterānus un kādreizējos Babītes speciālistus - Ēriku Vorslavu, Andžu Leinātu, kuriem jau tuvu 80, un daudzus citus Latvijas spiningotājus no tālām un tuvām vietām. Var teikt, ka pasākuma vecmeistaru pieredzi var droši izmantot, lai vērtētu zivju daudzumus ezerā agrāk un šodien.
Secinājumi nav par labu šodienai,- Babīte vairs nav tik dzīvīga un devīga kā pirms 15 - 20 gadiem. Par to liecina gan noķerto zivju skaits, gan tas milzīgais darba daudzums, kurš spiningotājiem šodien jāiegulda, lai tiktu pie normālas copes. Pat neskatoties uz to, ka pielietotais inventārs ir kļuvis krietni modernāks.

Juris SivgalsLai gan laika apstākļi bija labi ( viegls DR vējš, mākoņains), pasākuma dalībnieku lomi bija krietni atšķirīgi. Tā kā visi bijām vienojušies, ka līdakas mazākas par 50 cm nepaturēsim, netrūka to, kuri palika bez zivīm, jo ķērās galvenokārt sīkās 47 -48 cm garās līdaciņas.
Arī asaru šoreiz nebija daudz, - iespējams, ka aukstā vasaras sākuma ietekmē asaru aktivitāte ir zema.
Labākais loms bija tukumnieku Jura Sivgala un Raivja Gegžņa laivā - kopsvarā 10.645 kG, tai skaitā rīta copes lielākā 3.565 kG smagā līdaka.
Kā stāstīja Juris, ķēruši viņi uz dažādiem mānekļiem - rotiņu, vobleri un poperi. Pie tam visdažādākajās vietās.

Ventā starp Skrundu un Kuldīgu trīs dienu garumā risinājās Latvijas čempionāta makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri otrā kārta.
Labākie šajā kārtā bija Māris Nuķis(MK Pasaule), Normunds Grabovskis un Pēteris Lideris (abi no Salmo), kuri visi ieguva 3 punktus. Pēc divām kārtām par līderiem čempionāta kopvērtējumā ir kļuvuši Normunds Grabovskis (5 punkti), Krišjānis Krasovskis(MK Pasaule, 7 punkti)un Māris Nuķis (8 punkti).
Komandu vērtējumā labākās bija MK Pasaule ar 27, Salmo ar 30 un Latvija Maver Sports ar 35 punktiem. Čempionāta kopvērtējumā izšķiroša loma būs trešai kārtai. Līderi ir MK Pasaule un Salmo ar 57 un attiecīgi 58 punktiem. Par trešo vietu sīva cīņa būs starp PBLMS, B&B Cope un Latvija Maver Sports komandām, kurām pēc divām kārtām ir attiecīgi 75,77 un 78 punkti.

Kārlis L. atsūtīja īsu atskaiti par savu ceļojumu uz Zviedriju. Atskaites adrese ir sekojoša -http://www.fishing.lv/kursi/trips/zviedrija1.htm

12.07.2004.

 

::  Seminārs "Mordanga"

Vakar ar 15 gadu pārtraukumu pabiju pie Mordangas ezeriem. Ventspils vides reģionālā vides pārvalde pie Mordangas-Kāņu ezera bija organizējusi gadskārtējo Vides ministrijas inspektoru apmācības semināru. Tajā pulcējās zivju aizsardzības inspektori no visiem Latvijas reģioniem. Brīvās sarunās tika apspriestas gan jaunākās izmaiņas likumdošanā, gan skaidrotas inspektoru darba problēmas.
Tikai daži secinājumi.
Joprojām nav atrisināta vesela rinda materiāli - finansiālo problēmu. Inspektoru rīcībā daudzās vietās ir diezgan veca tehnika, trūkst degvielas, nav noregulēta virsstundu apmaksa. Resursu un uzdevumu nesabalansētību pastiprina tas, ka inspektoriem jāsargā arī privātie ūdeņi, kuros zivju krājumi pieder valstij.
Varēju manīt, ka lielas bažas rada ažiotāža, kura sacelta ap sabiedriskajiem inspektoriem. Tas lielā mērā sakrīt ar manām domām, ka sabiedrības iesaistīšana zivju aizsardzībā šādā formā nav līdz galam pārdomāta un rada jaunas problēmas.
Konflikta situācijas nereti rada tas, ka pie ūdeņiem joprojām trūkst norādes zīmju, kuras ļautu makšķerniekiem orientēties nosaukumos un robežās.
Nepilnīga ir MK realizācijas kārtība, tādēļ jāapsver doma par attiecīgās nodevas nomaksu banku iestādēs, kā Igaunijā.
Novārtā pamests darbs ar makšķernieku auditorijas audzināšanu - arvien biežāk nākas sastapt makšķerniekus, kuri nezin pat to, ka eksistē makšķerēšanas noteikumi.Mordangas-Kāņu ezers
Seminārā izkristalizējās arī dažas idejas tuvākai pespektīvai. Viena doma - tā kā valstij trūkst resursu, katrai ūdenstilpei jābūt reālam privātam īpašniekam ( vai nomātajam), kurš var realizēt savas īpašnieka tiesības un nodrošināt sava īpašuma apsardzi.
Būtu jārisina arī jautājums, kā sabiedrība nesavtīgi varētu palīdzēt inspekcijām uzlabot to materiāli - tehnisko bāzi, nepārkāpjot priekšrakstus par korupciju.
Otra doma. Administratīvo sodu pielietošana ir kļuvusi sarežģītāka. Palielinot makšķernieku sabiedrisko organizāciju lomu, "iespaidošanas" funkciju lielākā mērā varētu uzticēt SO, kuras audzināšanas darbu varētu veikt uz savu statūtu pamata. Problēma - kā panākt, lai makšķernieki kļūtu par SO biedriem.

Patīkamu iespaidu atstāja atpūtas bāze minētajā ezerā. Ezerā esot pamatīgi zandarti, arī lielas karpas. Bāzes pārvaldnieka šī gada lomā ir 2 kapitāli zandarti katrs 5 kG svarā.

09.07.2004 09:32

 

::  Jauns partneris

Pateicoties pietiekoši lielajai lasītāju aktivitātei (lapu dienā apmeklē 1200 -1500 apmeklētāji), interesi par sadarbību ar www.fishing.lv sāk izrādīt arī citi potenciāli makšķerēšanas sporta atbalstītāji.

Interneta veikals
Vakar tika ielikti pamati reālai sadarbībai ar jaunu partneri - jaunatvērto interneta makšķerniekiem un tūrismam veltīto preču veikalu. Turpmāk šajā lapā labajā malā atradīsies arī šī veikala preču zīme, bet makšķernieku pasākumi būs ieguvuši jaunu atbalstītāju. Interesenti, uzklikšķinot uz veikala minibildīti, var ieiet tieši veikala lapā.

07.07.2004 07:38

 

::  Baltijas kauss 2004

Sestdien Ķeizarmeža laukumos risinājās kārtējās Baltijas kausa 2004 sacensības kastingā. Sacensības ir ieslēgtas Eiropas kausu izcīņas sacensību sērijā, tādēļ pirmo reizi tajās piedalījās arī Vācijas izlases sportisti. Konkurence bija nopietna - ārvalstu sportistu sastāvā bija 7 sportisti, kuri ir bijuši vai ir pasaules čempionu vai pasaules rekordistu godā. Lai gan laika apstākļi nebija ideāli, visās disciplīnās uzvarētāji sasniedza pasaules klases rezultātus. Skiša mērķī metot ar mušiņmakšķeri, tāpat arī ar spiningu maksimālo punktu skaitu 100 sasniedza 6 sportisti. Mušiņmakšķerēšanas disciplīnā uzvarēja Vācijas pārstāvji. Vīriešiem - Ralf Stein, sievietēm - Sabrine Duerwald. Metienos Skiša mērķī ar spiningu labākie bija Erek Kelterer no Vācijas un Alena Zinner no Austrijas. Ārenberga mērķī labākais starp vīriem bija Ralf Stein ar 100, starp sievietēm - Alena Zinner ar 96 punktiem.
Mušiņas tālmešanā ar 63.70 m tālu metienu uzvarēja Klaus - Jurgen Bruder (Vācija), sievietēm - Katrin Ernst (Vācija) ar 47.99 m tālu metienu. 7.5 G smagā plastmasas svariņa tālmešanā ar spiningu labāko rezultātu 65.66 m uzrādīja Heinz Maire-Hensge (Vācija), bet labākā starp sievietēm Katrin Ernst sasniedza 59.71 m. Pieccīņā labākais bija Visser Wiebold (Vācija) un Alena Zinner.
Komandu vērtējumā Baltijas kausu uz vienu gadu ieguva Vācijas komanda. Diemžēl, Latvijas kastingisti nopietni konkurēt ar ārzemniekiem nespēja.
Vienlaicīgi notikušajā Latvijas kastinga čempionāta finālā trīscīņā ar spiningu kārtējo čempiona nosaukumu izcīnīja Ēriks Lašins, sieviešu grupā labākā bija Antra Vaišļa, bet jauniešu grupā Dainis Lašins.Kastinga pasaules ranga sarakstu līderi Heins Maire-Hensge un Visser Wiebold no Vācijas

Var piemetināt, ka vācu sportisti līdz ceturtdienai trenēsies Ķeizarmeža laukumos. Interesenti var palūkoties, kā izskatās tādas neredzētas mūsu stadionos disciplīnas kā metieni ar multispolēm, ar divrocīgajiem spininga kātiem un lašu mušauklas metieni tālumā. Pie tam tas viss labāko pasaules sportistu izpildījumā.

 

 

 

05.07.2004 18:10

::  Ziņa no Babītes


Valda C. un līdaka. Babīte. 13390 kG, 124 cm.
Kā nupat pastāstīja bāzes pārziņi, šodien, ezera atklāšanas pirmajā dienā reti kurš spiningotājs bija bez loma. Līdakas svarā no 2-5 kg bija gandrīz katram. Taču šodiena atnesa arī sen neredzētu lomu, neizslēdzu, ka tā ir šīs sezonas lielākā līdaka Latvijā. Rīdzinieks Valdis Ceplauskis 9:45 ar spiningu noķēra 13.390 kG smagu un 124 cm garu eksemplāru. Valdis uzreiz par veseliem 10 kG laboja savu personīgo rekordu un vienlaicīgi nodemonstrēja kādi monstri var gadīties Babītes ezerā. Par mānekli tika izmantots Salmo "mūdzis", komplektā bija 0.18 mm pītā aukla. Līdaka paņēmusi netālu no laivas, uzvedusies samērā mierīgi un izvadīšana lielas problēmas nav sagādājusi, grūtāk bijis to iecelt laivā. 


Back