Ziņu arhīvs. Jūlijs 2003.


:: LR čempionāts spiningošanas divcīņā     15    26.07.2003 17:27

Viesturs Saulītis sver savu lomuViens no sponsoriem bija MARLIN, tās pārstāvis Armands Teters arī tika pie 3,78 kG smaga lomaČempionāta organizētāja lomu arī šogad pildīja Rīgas Mednieku un makšķernieku biedrība, sacensības notika Babītes ezera Spuņņupes laivu novietnē. Jau agri no rīta 03:30 18 komandu spiningotāji devās ezerā, lai pārbaudītu savu spiningošanas prasmi. Lai gan ieilgušais karstais laiks un sliktā laika prognoze nesolīja neko labu, lielākai daļai izdevās tikt pie loma, galvenokārt tie bija asari. Bet Kokneses spiningotāji, kuri startē ar firmas "Kūdras enerģija" nosaukumu, atrada asaru baru un dažu stundu laikā iemanījās tikt pat pie pārsteidzošiem lomiem. Viestura Saulīša loms svēra 11.680 kG, Igora Dubovska - 14.790 kG. Tas abiem deva solīdu handikapu un divcīņas otrā disciplīnā - mērķī mešanā neviens vairs nevarēja apdraudēt viņu pozicijas.Kūdras enerģija - Viesturs Saulītis, Silvija Strode, Igors Dubovskis un Andriāns Jerohins. Rezultātā Igors Dubovskis kļuva par šī gada čempionu spiningošanas divcīņā, Viesturs Saulītis ieguva sudrabu individuālā vērtējuma, bet Kūdras enerģija izcīnīja čempiona nosaukumu un ceļojošo kausu komandu vērtējumā. Trešajā vietā individuālā vērtējumā palika Jānis Strazdiņš no "Baltas" komandas. Attiecīgi otrajā un trešajā vietā komandu vērtējumā ierindojās Pasaules 1. un B&B Copes 1. komandas. Sievietēm tik labi ar copi neveicās, tas ļāva čempiona nosaukumu izcīnīt Lailai Grīnbergai, kura ar 94 punktiem no 100 iespējamiem bija absolūti labākā mērķī mešanā. Otrajā un trešajā vietā palika Maija Vorslava un Ieva Lašina.

:: Sacensības makšķerniekiem     14    24.07.2003 09:55

Tuvākajās nedēļās risināsies sekojošie LR čempionāti.
1. LR čempionāts spiningošanas divcīņā. Babītes ezerā. 26.jūlijā.
2. LR čempionāta makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri 3. kārta. Rīgā. Daugavā no AB dambja. 1.- 3. augustā.
3. LR čempionāts karpu makšķerēšanā. 8.- 10. augustā. Kaķīša ezerā. Nolikums. Pieteikšanās līdz 1. augustam.

:: Rekordsams.     13    22.07.2003 09:23

Daži citāti no apraksta, kurā Boriss Spaskovs stāsta par cīņu ar 14. jūlijā noķerto 58,20 kG smago rekordsamu.
"...Tā diezgan ilgi mierīgi staigāja. Kad sāku domāt, ka zivs ir piekususi, sāku vilkt spēcīgāk un sajutu, ka es viņu pievelku tuvāk laivai. Tikai izrādījās, ka laiva ar visu enkuru izbrauc no niedrēm un sāk peldēt pretī straumei... Man bija vienvietīgā gumijas laiva, līdz ar to mēs bijām it kā samainījušies lomām, es biju lejpusē, bet sams peldēja pret straumi...Tā mēs nobraucām apmēram 1 km. Te jau sākās krāces. Es nobijos, jo enkurs var aizķerties aiz akmeņiem, un es ar visu laivu aiziešu zem ūdens... Man paveicās. Pēc krācēm sāku airēt uz krastu... Pienāca puisis, izģērbās un iebrida ūdenī, bet līdz laivai aizbrist nevarēja, es pametu virvi un viņš mani izvilka krastā...izkāpu...Tikai sams nebija nolēmis tik viegli padoties un atkal sāka vilkt uz upes vidu. Man drēbēs un garajos zābakos pienācās iet uz upes vidu ūdenī līdz krūtīm. Tā mēs nogājām apmēram vienu kilometru. Es piekusu un zivs piekusa. Sāku pamazām samu vilkt uz krastu... Visa cīņa ar samu ilga aptuveni 2 stundas.
Šajā gadā tas man ir 26-tais sams.
Šogad man bija vēl viens liels sams, bet pēc pusstundas cīņas viņš pārrāva tādu pašu auklu ( 0,55 mm J.S.) un aizgāja.

:: Spiningotāji Babītē.     12    21.07.2003 09:16

CRC Canon Nākošā sestdienā 26. jūlijā Babītē notiks LR čempionāts spiningošanas divcīņā, tādēļ aktīvākie sportisti savlaicīgi mēģina apgūt Babītes noslēpumus. Visu nedēļu Latvijā valda sen neredzēts karstums un zivis ezerā ķerās relatīvi vāji, galvenokārt, tikai agrās rīta stundās. Neskatoties uz to, makšķernieku vidū cirkulēja baumas par par nedēļas vidū noķertām 10 un 7 kG smagām līdakām. Tādēļ interesentu, kuri vēlējās pārbaudīt šīs ziņas un savu prasmi nedeļas nogalē Babītē organizētajos pasākumos, netrūka.
 Andris Japiņš un Vladimirs Strautmanis Sestdien, 19. jūlijā te notika tradicionālais CRC Canon brenda reklāmas pasākums. Tā ietvaros Canon fani pārbaudīja savas iemaņas spiningošanā un mērķī mešanā. Labākos panākumus šajā divcīņā guva Linstow Varner pārstāvji - tēvs un dēls Maļejevi, viņiem sekoja ASV vēstniecības komanda un Latvijas Energoceltnieka pārstāvji. Visi balvu ieguvēji un organizātori redzami pievienotajā attēlā. Vairāk un lielākas bildes var redzēt atsevišķā lapā.

Svētdien tajā pašā vietā darbojās jau rūdītāki spiningotāji - te notika RMMB sezonas atklāšanas un V. Bebra dāvātā kausa pasākums. Vērtējot laivu ekipāžas, labākā bija un ceļojošo kausu uz vienu gadu savā īpašumā ieguva makšķernieku veikala "Ēsma" komanda, kuras dalībnieki Andris Japiņš un Vladimirs Strautmanis rīta cēlienā noķēra 5,780 kG līdakas un asarus. Tikai nedaudz atpalika Rīgas Imantas vidusskolas laiva. Tās ekipāžas lomā bija 5,520 kG zivju, bet Ilmāram Jubasam bija šī pasākuma lielākā zivs - 3,480 kG līdaka. Trešo vietu ieguva "Salmo" laiva.

:: Jauns Daugavas rekordsams - 58,20 kG     11    14.07.2003 22:52

 B. Spaskovs un 58,20 kG smags sams Tie, kas apmeklējuši lapu http://www.fishing.lv/speclapas/rekzivis.htm, zin, ka Latvijas samu rekords ir uzstādīts 1995.gadā un tas ir 56,2 kG. Nupat ienāca ziņa, ka šovakar šis sasniegums ir uzlabots par 2 kG. B.Spaskovs, kurš jau vairākkārt nodemonstrējis savu lielo samu ķeršanas māku, šovakar pēc divu stundu cīņas Daugavā pie Jēkabpils beidzot ticis pie rekordsama. Tā svars 58,2 kG. Gaidīsim oficiālo pieteikumu, bildi un detalizētākas ziņas par šo neredzēto lomu.
P.S. 18.07. Boriss Spaskovs atsūtīja savu bildi kopā ar rekorda pieteikumu. Varu piebilst, ka ir visi nepieciešamie pierādījumi, lai šo lomu atzītu par jaunu Latvijas rekordu. Sams noķerts 14.07.2003. plkst. 14:30 ar spiningu, vizulis "Uralka", aukla 0,55 mm.

:: Eiropas čempionāts beidzies     10    14.07.2003 10:45

Vakar Holandē beidzās Eiropas čempionāts makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Trīs dienu sacensībā komandu vērtājumā labākās bija Anglijas, Francijas un Holandes komandas. Individuālā vērtējumā zeltu izcīnīja Didier Guessard ( Francija) ar 2,5 punktiem un 5,400 kG kopējo loma svaru, sudrabs tika Holandes pārstāvim Bert Aufderhaar ar 4 p. un 9,640 kG kopsvaru, bronza - Anglijas pārstāvim Alan Scotthorne ar 4 p. un 7,750 kG zivju kopsvaru.
Latvija ieņēma 22. vietu, individuāli 120 dalībnieku konkurencē mūsējie ieņēma sekojošas vietas: 85.A. Eglītis 35 p. un 1,570 kG, 89. G. Kārkliņš 36,5 p. un 120 G, 92. A.Ziediņš 37,5 p.un 240 G, 95. N. Grabovskis 38,5 p.un 330 G, 97. P. Lideris 39 p.un 370 G.
Pilnu sacensību protokolu var redzēt Holandes makšķernieku biedrības mājas lapā.

:: GPS un eholotes     9    13.07.2003 12:56

Kādu laiku mēģinu atrast labus informācijas avotus, kuros būtu saprotami un iespējami pilnīgi aprakstīts viss, kas saistās ar GPS ierīču un ehološu darbību un lietošanu. Pašreiz, liekas, pilnīgāko informāciju sniedz Lowrance Electronics savā mājas lapā. Angļu valodā.

"Sonar Tutorial Learn about sonar from the source with Lowrance Electronics' Sonar Tutorial.
GPS Tutorial Learn about GPS with Lowrance Electronics' GPS Tutorial.
Mapping Tutorial Did your product come with MapCreate™ software? If so, get an overview of many of the unique features with the MapCreate™ Tours and Tutorial."


Labs avots krievu valodā, veltīts vispārīgiem GPS jautājumiem, ir http://www.gpsinfo.ru/

:: Kā zivs redz krāsas     8    11.07.2003 18:20

Mūžīgais makšķernieku jautājums - kādas krāsas ēsmu imitācijas ir tās labākās. Cik gan bieži neiznāk filozofēt, piemēram, par sarkanās "astītes" nozīmi vizuļu vai žibuļu āķu greznojumos. Nenoliedzami, ka tas viss lielā mērā ir atkarīgs arī no tā, kā zivs acs ūdenī uztver krāsas.
Nav jaunums, ka zivs krāsas redz lielā mērā līdzīgi tam, kā mēs tās redzam melnbaltos attēlos. Proti, kā dažādus melnbaltos toņus. Nelielu ieskatu šajā tēmā, tai skaitā arī faktoros, kuri iespaido zivs krāsu uztveri, var atrast zemāk minētā adresē. http://www.sexyloops.com/articles/colourinthefisheseye.shtml.

:: Google news vācu valodā.     7    10.07.2003 15:19

Ievietoju saiti ar jaunu ziņu lapu "google news de", kurā saturs daļēji tiek automātiski ģenerēts ik pa 10 - 15 minūtēm. Lapa ir vācu valodā, tajā ir arī googles meklētājs. Saiti var redzēt favorītos šīs lapas labajā malā.
P.S. 11.07.2003.Ievietoju arī saiti ar līdzīgu lapu "google news" angļu valodā.

:: Fīderi, pikeri, mač-kāti     6    10.07.2003 10:50

Šis teksts, lai tas paliktu arhīvā, ir pārcelts no manas jautājumu - atbilžu lapas. Vairāk par makšķerkātiem var redzēt manā lapā http://www.fishing.lv/teorija/mkati.htm
Tie, kurus dēvē par mač-kātiem, ir kāti, kuri paredzēti makšķerēšanai lielākā attālumā ar pludiņa makšķeri, lietojot spoli. Vizuāli tie atšķiras no citiem ar sīkiem un uz augstām kājām izvietotiem caurlaides riņķiem. Visbiežāk trīsdaļīgi 3,60 m un 4,50 m gari ogļšķiedras saliekamie kāti. Paredzēti auklām līdz 0.20 mm. Pīto auklu pielietošana ir problemātiska. Šiem kātiem "tests" nav rādītājs, parasti aprīkojums nav smagāks par 10 gramiem.
TV raidījumā minētie "picker" un " feeder" nav nekas cits kā vieni no daudziem terminiem, kurus angļi lieto, apzīmējot dažādas ar spolēm aprīkotas gruntsmakšķeres. Par copes signalizātoru šiem kātiem kalpo kāta spice, kura parasti ir citā, spilgtā krāsā. Ja vēlamies makšķerēt uzmanīgi ņemošas zivis, labāk ir, ja kātam ir attiecīgi piemērota mīkstāka spice. Tā uzrāda copi, vienlaicīgi netraucējot zivij darboties ar ēsmu. Fīders,- ja aprīkojumā tiek pielietota barotava, pikers, - ja tikai svariņš (pie mums tādas plaši lieto vimbu copei). Protams, katram aprīkojumam un tā svaram vēlams izvēlēties attiecīgu kāta konstrukciju - garāku vai īsāku, mīkstāku vai cietāku kātu.

Par mač-spoli dažreiz dēvē parasto atklāto bezinerces spoli, kuras kasete ir piemērota 100 - 150 m garas 0,15 mm auklas uztīšanai, proti, tā ir ļoti sekla. Palielināts auklas uztīšanas ātrums, lietojot spoli kopā ar mač - makšķeri ir noderīgs, taču nav obligāts, var iztikt, ja spolei ir normāls ātrums. Tātad jebkuru spoli ar attiecīgu rezerves kaseti var lietot arī mač - makšķerei.

:: Igaunijā     5    10.07.2003 10:25

ForelīteSergejs F. atsūtīja kārtējo nelielo vēsti no Igaunijas.
Bil vchera na reke Vana.
1. Temperatura vozduha +22C
2. Temperatura vodi +18C
3. Davlenije vozduha na reke 753mm.rt.st.

Uze bil vecher i tishina opuskalas na rechku, kakie-to mushki kruzhat postojanno nad vodoi.
Videl malenkuju May fly no ona bila naverno edinstvennoi.
A vobshe bilo horosho, tishina, svezii vozduh, tsto eshcho nado chtobi oshjutit chto zhiznj prekrasna.
S segodnjashnego dnja reshil vesti podrobniji dnevnik nabljudenij.
Riba igrala povsjudu, no bilo ne ponjatno chto ona berjot.
Malenkaja forel soblaznilas na May fly ona bila ochen krasivaja osobenno eti krasnie pjatnishki, ta tsto nemnogo pobolshe tancevala prjam na hvoste:) no nikakih muh ne brala dolgo ja prisposablivalsja i vsjoze mi s nei "dogovorilis":)) eto bila emerger fly.
Uze dumal uhodit i reshil vsjozhe ispitat novij muddler - s pervogo zabrosa okun prosto brosilsja na etot muddler.
Estestvenno:) poimannuju ribu otpustil.

A tsto u vas esli est vremja, napishite svoi nabljudenija

:: Baltijas kauss kastingā     4    06.07.2003 19:23

Ludvigs Jansons no ZviedrijasSestdien, 5. jūlijā pēc vairāk kā 10 gadu pārtraukuma Ādažu sporta laukumā notika starptautiskās sacensības kastingā, kurās piedalījās 7 valstu pārstāvji. Vienlaicīgi notika LR čempionāta fiālasacensības. Atsevišķās disciplīnās tika uzrādīti ļoti augsti rezultāti. Mešanā ar mušiņmakšķeri Skiša mērķī Helmuts Hohvartners no Austrijas uzrādīja absolūto rezultātu, sasniedzot 100 punktus no iespējamiem 100. Metienos Ārenberga mērķī ar spiningu pieci dalībnieki- Ulfs Jansons ( Zviedrija), Markus Klauslers( Šveice) un Marionas Svirbutavičus (Lietuva), tāpat arī sievietes - vairākkārtīgā pasaules čempione Alena Zinnere(Austrija) un Laila Grīnberga (Latvija) sasniedza 98 punktus no 100. Mērķī mešanā ar spiningu Skiša mērķī absolūto rezultātu 100 punktus sasniedza Ulfs Jansons , Markus Klauslers un Alena Zinnere. Helmuts Hohvartners no AustrijasTālmešanā ar mušiņmakšķeri par patīkamu pārsteigumu parūpējās Ēriks Lašins (Latvija), kurš sasniedza gan lielāko attālumu - 53,30 metrus, gan ieguva lielāko divu labāko metienu punktu summu - 102.15 punktus. Tālmešanā ar 7,5 G svariņu ar 62.69 m tālu metienu labākais bija Marionas Svirbutavičus. Pirmo vietu pieccīņā un galveno balvu ieguva H. Hohvartners , viņam sekoja U. Jansons un M. Klauslers. Labākais no Latvijas komandas Ēriks Lašins palika 5. vietā.
Arī sieviešu grupā pirmās trīs vietas ieņēma ārzemnieces - Alena Zinnere, Marianne Kosonena(Somija) un Sabine Steinbergera(Austrija). Komandu vērtējumā labākās bija Austrijas, Somijas un Lietuvas komandas.
LR čempionu nosaukumus kastinga trīscīņā ar spiningu izcīnīja Ēriks Lašins, sievietēm - Laila Grīnberga, jauniešiem - Dainis Lašins.

:: Jauni kontakti     3    06.07.2003 07:56

Pateicoties Jurija pūlēm, izdevās atjaunināt ziņas par bāzēm, kuras izvietojušās apkārt Engures ezeram. Tās var atrast lapā, kurā es koncentrēju mājvietu un bāzu adreses Latvijas laukos.

 

 


Back