Ziņu arhīvs. Jūnijs 2004.


::  Pasākums Babīte 2004.

Rīgas mednieku un makšķernieku biedrība 10. jūlijā Babītes ezerā organizē sezonas atklāšanas pasākumu laivu ekipāžām. Pasākuma nolikumu var redzēt šeit.

Vakar no Ungārijas atgriezās Latvijas izlases pludiņmakšķernieki. Diemžēl, šoreiz starts bija neveiksmīgs. Komandu vērtējumā palikām pēdējā 25. vietā. Individuālā vērtējumā labākais no mūsējiem bija Pēteris Lideris, kurš 128 dalībnieku konkurencē ieņēma 65. vietu. Detalizēta informācija sekos vēlāk.
Starp komandām labākās bija Anglija, Ungārija un Francija. Individuālā vērtējumā par Eiropas čempionu kļuva mājinieks ungārs Nagy Attila.Rita, Guntis, Pēteris, Ainārs, Normunds un Gundars Eiropas čempionātā Ungārijā.


Latvijā ļoti nepastāvīgs laiks, lietaino dienu iespaidā upēs līmenis ir nedaudz augstāks par normu. Skaisti, viegli vējaini un mākoņaini copes brīži mijās ar stipriem lietiem un negaisiem. Laikam tādēļ arī ziņas par lomiem ir ļoti dažādas. Pārsvarā visi sūdzās par sliktiem lomiem, taču, piemēram, mērsradznieki vakar lielījās ar rekordlielu līni un labiem līdaku lomiem Engures ezerā.

 

 

30.06.2004 07:45

::  Cope Babītes ezerā.

Šonedēļ, konkrēti 1.jūlijā plkst 00:00 sākas ilgi gaidītā copes sezona Babītes ezerā. RMMB biedri, kuri vēlas baudīt pirmās dienas labumus, sīkāku informāciju var saņemt no RMMB laivu novietnes pārziņiem Aijas un Andra pa telefoniem 6842268, 9767250.
Pēc malu zvejnieku liecībām ezerā zivis esot - nav izslēgts, ka šogad ieviestais tīklu izmantošanas liegums ir devis kādu efektu.


Nedēļas nogalē, sestdien Ķeizarmeža futbola laukumos risināsies Baltijas kausu un Latvijas čempionāta sacensības kastingā. Šogad pirmo reizi tajās piedalīsies arī pasaules čempioni - Vācijas kastingisti. Sākums plkst 10:00

28.06.2004 08:17

::  Beļmontu ezerā

Pēc Māra B. ielūguma kopā ar nelielu makšķernieku grupu, kurā bija galvenokārt interneta fani, sestdien un svētdien apciemojām Beļmontu ezera atpūtas bāzi. Tā atrodas Daugavpils rajonā Kumbuļu pagastā. Kamēr veicām 4 stundas garo ceļu no Rīgas, laiks bija ideāls. Taču neilgi pēc tam, kad gribējām uzsākt copi un iebraucām ezerā, sākās negaiss un pamatīgs lietus. Ar nelieliem pārtraukumiem tas turpinājās abas dienas, attiecīgi, potenciālie copes jaukumi bija jāatliek uz citu reizi. Paspējām tik vien secināt, ka ezers ir skaists un novērtēt, cik patīkami tādā laikā, ka varam to pavadīt komfortablā mājiņā. Taču nopietnus secinājumus par copi ezerā, neskatoties uz to, ka vakariņās saimnieki mūs cienāja ar ceptām forelēm, mums neizdevās izdarīt. Tas nozīmē, ka izpēte jāturpina. Pielikumā dažas bildes.

Belmontu ezersCopmaņiPaulis un lielais asaris

 

 

28.06.2004 07:49

::  Sīkumi

Ir cilvēki, kuri nevēlas apgrūtināt sevi ar informācijas meklēšanu, bet domā, ka vienkāršāk ir jautājumu uzdot kādam citam. Kā bērnudārzā. Tikai mūsdienīgā veidā - vai nu ar e-pasta vēstuli vai tiešsaistes režīmā. Nejauši uzdūros vienai bildītei, kurā var atrast atbildi uz daudziem jautājumiem.:)
Bilde

25.06.2004 11:29

::  Zveja un cope

Zivsaimniecības pārvaldes priekšnieks Normunds Riekstiņš atsūtīja interesantu rakstu "Ūdeņu pavēlnieks - zvejnieks vai makšķernieks", kurā autors dalās ar savām pārdomām par zvejnieku un makšķernieku attiecībām Latvijas un kaimiņvalstu ūdeņos.

Vakar iznāca pabūt Engures ezera bāzē Mērsragā. Jāatzīst, makšķernieku bāzes papildinājusi vēl viena tiešām labi sakārtota vieta, kura labi izskatījās pat stipri lietainā dienā.
Engures ezera bāze Mērsragā.

 

 

 

 

 

22.06.2004 08:5

::  Engures ezera sezona sākusies

Sestdien sākās laivošanas sezona Engures ezerā. Kā mani informēja Roberts Š., izskatījās, ka visas 150 laivas, kuras pierakstītas šajā ezerā bija laistas darbā - visās bāzēs visas laivas bija izņemtas. Taču uz lomiem negatīvu iespaidu atstāja gandrīz pilnīgais bezvējš, kurš valdījis ezerā. Tikai pašā rīta agrumā kaut kas esot ķēries. Tomēr viena 7-niece lomos esot bijusi, taču pārsvarā līdakas svarā līdz 1.5 kG, daļa palikusi vispār tukšā.
Cita aina bija vērojama svētdienas rītā, - naktī lija un laiks kļuva stipri vējaināks. Attiecīgi lomi jūtami uzlabojās un tajos parādījās vairāk arī ievērības cienīgu zivju.

Normunds N. atsūtīja vēstuli un dažas bildes.

Engures līdakas."Sveiks, arī es atgriezos no Engures ezera (1.bāze).
Vakar vakarā daži asari un pāris mēra (vairākas bezmēra) līdaciņas. Visas atlaidu, cerības liku uz rīta copi.
No rīta pēc lietus iebraucām ezerā un ~3 stundu laikā 2 asari, 4 labas līdakas(2,5kg; 2kg +2mazākas(kopā 6,3kg)) un dažas amnestējamās. Salīdzinot ar pagājušā gada atklāšanu (5,6kg; 3,2kg un vairākas no 1-2kg) varēja būt labāk, bet visumā grēks sūdzēties, jo sevišķi ņemot vērā, ka Jurim turpat no vienas laivas spiningojot diemžēl nekā. Viņš uzticējās savam iecienītajam voblerim, ko šoreiz zivis ignorēja..."

Vakar Latvijas pludiņmakšķernieku izlases komanda, kuras pamatkodolu veido Salmo pārstāvji, devās uz Eiropas čempionātu Velences ezerā, kurš atrodas Ungārijā netālu no Budapeštas. Sacensības risināsies 25.- 27. jūlijā.

Babītes ezerā makšķerēšana no laivām sāksies kā parasti 1.jūlijā.

20.06.2004 11:07

::  Dažas copes bildes

Lai gan pēdējās dienās neviens ar lieliem lomiem nelielijās, piektdien, 18.06. izmantoju brīvu brīdi un apciemoju vienu gleznainu vietu, kurai reklāma nav vajadzīga. Laiks bija absolūti mierīgs. Karpas un foreles ķērās, kā saka, bez problēmām gan uz pludiņmakšķeri, gan uz mušiņu. Pielikumā tikai dažas bildītes (uzklikšķinot var ieraudzīt lielāku bildi).


Cope
KarpaForele

 

 

20.06.2004 10:45

 

::  Pasaules čempionātā klubu komandām

Makšķernieku klubs Maver Sport Latvija pagājušajā nedēļā uzturējās Spānija, kur Toledo rajonā piedalījās pasaules klubu komandu čempionātā pludiņmakšķerēšanā. Uzreiz jāatzīmē, ka piedalījās, lai gūtu jaunu pieredzi makšķerējot dienvidu upēs. Lai raksturotu neierastos apstākļus, pietiek pateikt, ka makšķerēšana notika pie gaisa temperatūras + 40°C ēnā, un palūkoties uz lomu svariem šajā īsajā 2X3 stundu sacensībā. 2004.gada pasaules klubu čempiona nosaukumu izcīnīja Sensas Francija komanda, kuras 5 dalībnieku lomā bija 284 Kg zivju, galvenokārt karpas. Otrajā un trešajā vietā palika Spānijas un Slovēnijas klubi ar 279 un 263 kG lieliem lomiem. No Latvijas sportistiem labākais bija Jevgēnijs Grigorjevs, kurš pirmajā dienā ar 18 kG ieņēma 11. vietu sektorā, bet otrajā, kad viņam kaimiņu zonās bija ielozēti pasaulsalaveni makšķerēšanas virtuozi, ar 24 kG bija 19. vietā. Kopvērtējumā mūsējo komanda palika 23. vietā.

14.06.2004 10:03

::  LR čempionāts spiningošanā

Šogad pirmo reizi LMSF Latvijas čempionātu organizē trijās kārtās,
pie tam vērtētas tiek laivu ekipāžas. Pirmā notika 12.06.2004 Lielauces ezerā, tajā piedalījās 42 laivu ekipāžās.

Uzvarētāju šampānietis.


Pēc pirmās kārtas par līderiem kļuva MK Marlins II ekipāža, kurā startē Sergejs un Inesa Krasiļņikovi, kuri uzrādīja 5.240 kG smagu lomu.
Pie tam Inesai bija lielākais individuālais loms - 5.090 kG. Otro vietu ieņēma Mērsraga ekipāža Pāvels un Viktors Sibiļevi ar 4.625 kG smagu lomu,
trešo - "Vecliepāja" ekipāža Igors Smorodovs un Laimonis Augulis ar 4.620 kG smagu lomu. Laimonis Augulis bija arī lielākās zivs - 4.425 kG smagas
līdakas autors.
Inesa - lielākā loma īpašniece.
Lielākais 0.720 kG smagais asaris bija Inesas Krasiļņikovas lomā. Visi labākie saņēma MK Marlins sarūpētas balvas, neizpalika arī šampānietis.

Laika apstākļi makšķerēšanai bija labvēlīgi - nedaudz lija, pūta mērens vējiņš. Patīkami, ka jau pirmajā reizē Lielauces ezers bija devīgs.
Gandrīz visas laivu ekipāžas bija ar zivīm, kopējais loma svars bija 93.2 kG. Lomos pārsvarā bija normālas līdakas un relatīvi sīki asarīši.

Komandu vērtējumā par līderi kļuva MK Marlins II komanda ar 8 punktiem, seko "Kūdras enerģija" ar 25 un Salmo ar 26 punktiem.


Visus rezultātus var redzēt protokola lapā.

13.06.2004 10:49

 

::  Zandartu laiks

Neko darīt, jāreklamē Zebrus ezers. Ināra K. pirmdien, 7.jūnijā plkst. 10:40 uz mailīti tur izmānīja pamatīgu eksemplāru. 90 cm garais zandarts svēra 6.80 kG, aukla Power Pro 0.19 mm.
Zebrus ezers 6.80kG 07.06.2004.

 

 

 

 

 

09.06.2004 19:44

 

::  Akvakultūra makšķerniekiem

No akvakultūras attīstībai veltīta starptautiska zinātniska simpozija nupat atgriezies viens no Latvijas vadošajiem zivju pētniekiem Andis Mitāns.
Savos iespaidos viņš dalās nelielā rakstā, kurš izvietots teorijas sadaļā. Rakstā A.Mitāns ieskicē Eiropas nostādnes jautājumos par zivju audzēšanu un attieksmē pret mazajām HES.

07.06.2004. 17:05

::  Pirms lietus

Man bija izveidojusies pārliecība, ka līņi labi ņem pirms lietus. Tā kā šodien bija silta diena, kad pietuvojās negaisveidīgs lietus mākonis, nolēmu savā dīķītī pārbaudīt, kā reaģēs līņi. Jau uz pirmo metienu (uz āķa Nr20 bija baltais) pēc vienas minūtes sekoja cope. Kamēr stīvējoas ar līnīti, sāka līt lietus un copi bija jāpārtrauc. Tik vien paspēju kā 600 gr smago līnīti nofotografēt. Tas viss notika 17:15. Pašlaik līņā, tāpēc ir neliels pārtraukums un laiks bildi ielikt lapā.
Līnītis 07.06.2004.

 

 

 

 

07.06.2004 17:21

::  Latvijas čempionāts spiningošanā

Informācija interesentiem. Pirmdiena ir pēdējā diena, kad var pieteikties līdzdalībai Latvijas čempionātā spiningošanā.
Pirmās kārtas sacensības sestdien, 12.jūnijā risināsies Lielauces ezerā. Dalībnieku pulcēšanās Lielauces centrā LVM bāzē piektdienas vakarā. Vakarā notiks čempionāta atklāšana un tiks izlozētas laivas, lai iespējami agri varētu sākt sacensību.
Taisnākais ceļš no Rīgas esot caur Bikstiem, taču, ja brauc caur Auci, pa balto ceļu iznāk braukt mazāk - tikai kādus 5 km.
Otrā kārta risināsies Babītes ezerā.


Makšķernieki bieži sūdzās, ka nevar atrast telefonu numurus zivju inspektoriem. Vides valsts inspekcija atsūtīja man ziņas, kas ļāva izveidot inspektoru kontakta telefonu sarakstu. To var redzēt http://www.fishing.lv/organ/valsts/inspektori.htm

06.06.2004 19:17

::  Makšķerēšana un vēlēšanas.

Eiropas makšķernieku alianse (EAA) ir publicējusi savu paziņojumu presei sakarā ar priekšāstāvošajām Eiroparlamenta vēlēšanām. Neliels citāts.

The aftermath of next week's European Parliament elections will see many
familiar faces and some fresh ones in the new Parliament.
We should all be aware of the importance of having more pro-angling
and environmentally-friendly MEPs elected. Anglers should check out candidates' attitudes and party manifestos on recreational angling.

Pilnu tekstu var izlasīt http://anglersnet.co.uk/news/articles/371.html

06.06.2004 17:27

::  Sportiskā jūnija sestdiena

Salacā risinājās Gunta Ansona piemiņas balvas izcīņas mači makšķerēšanā.
Komandu cīnā labākā bija Salmo komanda, individuāli divu kārtu kopsummā uzvarēja Laila Grīnberga no B&B Cope, kura iemanījās divās kārtaš kopā noķert 24 kG zivju, galvenokārt prāvas mailes. Otro un trešo vietu ieguva attiecīgi Rita Verza- Grabovska un Ainārs Bauģis, kurš šogad startē no Salmo komandas.

Bērnu svētkos.
Daugavā notika gadskārtējie Rīgas Domes un SIA Salmo organizētie bērnu svētki. Bērniem apgūt makšķerēšanas un arī sacensību iemaņas palīdzēja mūsu pasaules čempioni no Salmo komandas - P.Lideris, G. Kārkliņš un izlases treneris N. Grabovskis. Vecāki un bērni dažādās vecuma grupās papildus makšķerēšanai varēja pārbaudīt savas iemaņas kastinga, noteikumu zināšanu, zīmēšanas un pat zvejnieku zābaka mešanas konkursos, kurus vadīja pazīstami Latvijas sportisti. Netrūka ne mūzikas, ne bērnišķīgu kārumu, ne balvu visiem uzvarētājiem.Jurģis ar 6.0 kG zandartu
Neskatoties uz saulaino un it kā sliktu copi sološo laiku, 84 cm garu un 6.0 kG smagu zandartu Lielupē pie Kalnciema ar spiningu velcējot šodien 13:00 noķēra 14-gadīgais Jurģis Naunikas. Māneklis - grimstošais voblers.
Pēc neapstiprinātām, bet ticamām ziņām šodien Lielupē noķertas arī vairākas prāvas līdakas, viena esot bijusi 7 kG smaga.
P.S. Uzklikšķinot var redzēt lielāku bildi.

05.06.2004 18:11

::  Lielauces ezerā

Tā kā nākošās nedēļas beigās Lielauces ezerā paredzēta Latvijas spiningošanas čempionāta pirmā kārta, kopā ar šīs kārtas organizātoru Armandu T.no MK Marlins apmeklējām LVM bāzi Lielaucē.
Varbūt tāpēc, ka pirmo 2 kG noķērām pusstundas laikā, varbūt tādēļ, ka ezers man ļoti atgādināja nelielu daļiņu no Engures ezera, bet iespaids palika labs. Īsajā apmeklējumā redzējām gan diezgan daudz zivju, pat vēžus rāpojam pa ezera dibenu, gan ieinteresētu un tālredzīgu attieksmi no jaunā bāzes apsaimniekotāja Valērija H. puses. Jādomā, ka nākotnē šī būs vēl viena skaista makšķerēšanas vieta.
Pielikumā dažas bildītes

Skats uz Lielauces ezeru
CopeArmands ar pirmo zivi

 

05.06.2004 07:52

::  Par sportistu premēšanu

NRA parādījies Ērika Štrausa traktāts, kurš saucas "Absurdā sportistu premēšana" (to var izlasīt http://www.nra.lv/zinas/sports/article.php?id=67236)
Autors apraksta sportistu premēšanas tēmu un kā piemēru izmanto LMSF iesniegumu Nacionālajai sporta padomei premēt Latvijas izlases sportistus, kuri šogad izcīnīja pasaules čempionu nosaukumus makšķerēšanas sportā.

Autors demonstrē apbrīnojamu necieņu pret lietām, par kurām, acīmredzot, neko nesaprot. Tā vietā, lai iepazītos ar daudzām elementārām lietām un cilvēkiem, kuri Latvijai atnesa 2004.gadā pirmos pasaules čempionu titulus, autors nievājoši makšķerēšanas sportu raksturo kā "dirnēšanu upes krastā vai tupēšanu uz aizsaluša ezera". Un vienlaicīgi izvirza tēzes, ka sporta veida nozīmīgumu un sportistu sniegumus vajadzētu vērtēt pēc sporta veida publicitātes vai tā, cik cilvēku apmeklē pasaules čempionātu attiecīgā veidā.
Intrigas meklējumos autors ir nomaldījies trijās priedēs, tāds varētu būt mans maigs secinājums. Tik bērnišķīgu spriedelēšanu par sporta tēmu sen nebiju redzējis. Tas laikam jaunais NRA stils.

03.06.2004.

::  Ziņas no Zviedrijas

Saņēmu aktuālo informāciju no Gafseles (Zviedrijā) par līdaku lomiem laika posmā no 22.līdz 31.maijam.
Kopā šajā vietā 8 makšķernieki nomedījuši 349 līdakas ar sekojošiem izmēriem.
1 106 cm
1 103 "
21 90-100 "
121 80-90 "
89 70-80 "
63 50-70 "

01.06.2004.


Back