Ziņu arhīvs. Maijs 2003.


 

:: Bērnu copes svētki Lucavsalā     23    31.05.2003 18:09

Labākie Šodien Daugavas malā Lucavsalā risinājās kārtējie tradicionālie Rīgas bērnu makšķerēšanas svētki. Te ir tikai viena bildīte ar jaunākās grupas labākajiem makšķerniekiem. Pārējās var redzēt atsevišķā bilžu lapā. Uzklikšķinot uz bildīti var ieraudzīt lielāku bildi.
Uzrakstu bildēm nav. Ceru, ka arī bez tiem bildēs varēs atpazīt organizātorus - SIA Salmo pārstāvjus un Latvijas izlases dalībniekus, Rīgas Domes pārstāvja Valda Holberga ģimeni, Zigismundu Sipko, pastāvīgos dalībniekus - Valaiņu ģimenes jauno paaudzi, labāko makšķerēšanas noteikumu zinātāju Viesturu Siliņu ar draugiem un citus, šeit vārdā nenosauktos.

:: Burtnieka ezerā parādās dzīvība     22    26.05.2003 16:50

Zemāk ir ziņa, kuru šodien atsūtīja Edgars.

"Pirmajā maija nedēļā "īstajās" vietās ne miņas no zivīm. Līdakas varēja noķert tikai, ja zināja kādu bedri vai citu zemūdens šķērsli, pie kura lielās guļ.
Beidzot, sestdien 24. maijā, līdakas ķērās kā parasti pavasarī. Vakara copē, kas ilga 4 stundas, izvilku 4 līdakas ap kilogramu. Pie kam visas bija gandrīz uz pirmo metienu, vietās, kur pirms gada, kad bija "normāls" pavasaris, arī ķērās. Izmēģināju trīs zināmas vietas, visās bija pa līdakai. Līdakas ņēma droši, un vispār vakars bija ļoti jauks.
Ar šo gribu darīt zināmu, ka Burtnieks nav galīgi "izkāsts". Domāju, ka daudzi, kas 1. jūnijā dosies uz ezeru, tiks vismaz pie vienas mēra līdakas, jo lielаko maija daļu līdakas vienkārši gulēja.

Aizdomīgi ļaudis. Kaut gan ir aizliegts braukt pa Burtnieku ar benzīna motoru, kāds ar inspektora Bērziņa laivu ar motoru (viņa laivai ir balts motora pārsegs) vakarā ap 11.00 aizdomīgi lēni braukāja pa Salacu pie ietekas ezerā. Nezin, ko viņi tur meklēja ? Laikam pārbaudīja atļaujas tiem tūkstošiem makšķernieku, kas vēlējās noskatīties Eirovīziju uz Burtnieka no saviem portatīvo tālrāžu ekrāniem. Bet ezers bija tukšs, visi jau bija mājās un gatavojās skatīties Eirovīziju. Ļoti piemērots laiks, lai varētu pabraukāties ezera klusumā ar motorlaivu un uzmanīgi ieklausīties lakstīgalu pogošanā. :)"

:: Bērnu Makšķerēšanas svētki     21    26.05.2003 09:54

Nākošajā sestdienā Rīgā Lucavsalā risināsies tradicionālie Rīgas bērnu makšķerēšanas svētki. Piedalīties var visi bērni vecumā līdz 16 gadu vecumam. Ar detalizētu informāciju var iepazīties internetā un makšķerrīku veikalos.

PROGRAMMA.
10.00 Bezmaksas autobuss no katedrāles uz Lucavsalu
Dalībnieku reģistrācija līdz 10.50
11.00 Atklāšana
11.30 līdz 14.00 Makšķerēšana ar pludiņmakšķeri
12.30 līdz 16.00
Sacensības kastingā( Mešana mērķī)
Makšķerēšanas noteikumu konkurss
Konkurss "Pazīsti zivi"
"Vai proti piesiet āķi?"
Zīmējumu konkurss “Neparastā māksla"
16.30 Apbalvošanas ceremonija
17.30 Bezmaksas autobuss LUCAVSALA - KATEDRĀLE

:: Sācies LR čempionāts makšķerēšanā     20    24.05.2003 21:48

Šodien lielākā zivs - puskilo vimba bija Pēterim Liderim, taču pat tā neļāva pakāpties augstāk par otru vietu zonā aiz Lailas Grīnbergas.Šodien Ventā starp Kuldīgu un Skrundu sākās 2003. gada LR čempionāta pirmā kārta. Šī klase saucas meistarklase, tā raksturojas ar to, ka sportistiem jāmakšķerē tikai trīs stundas pie tam ierobežotā zonā. Tas nosaka augstas prasības inventāram. Viena sportista vidējas klases inventāra komplekta cena var atrasties 1 - 5 tūkstošu latu robežās.
Lai gan treniņos dienu iepriekš zivis bija ķērušās ļoti labi, šodien laiks strauji kļuva silts un dienas vidū, kad sākās sacensība, zivis ņēma ļoti vāji. Labākie lomi bija tiem, kuri ātri pārorientējās uz mailīšu copi. Ar kaut cik ciešamu lomu - 3,4 kG zivju varēja lepoties tikai savas zonas uzvarētājs Ainārs Bauģis no Cēsu un Valmieras sastādītās komandas "Vidzeme". Vēl savās zonās šodien labākie bija Laila Grīnberga, Elmārs Mežulis - abi no "Vidzemes", Krišjānis Krasovskis un Kazimirs Anspaks no "Profi". Komandām par līderi izvirzījusies "Vidzeme" ar 9 punktiem, otrā vietā "Profi" ar 13 punktiem, trešā - Salmo ar 14 punktiem. Rīt tajā pašā vietā sacensību otrā diena.

Vidzeme - Ivars Polis, Ainārs Bauģis, Laila Grīnberga, Elmārs Mežulis, Māris Saktiņš 25.05.2003. Šodien turpat risinājās otrās dienas sacensības. Labākie savās zonās bija Guntis Kārkliņš, Ivo Kalnmalis no "Salmo", Ivars Polis un Ainārs Bauģis no " Vidzeme" un Jevgēnijs Grigorjevs no "Piranja". Lai gan lomā pārsvarā bija sīkās zivis, uzķērušās bija arī dažas pamatīgas zivis. Tā Ainārs Eglītis neilgi pirms sacensības beigām nespēja novaldīt un pazaudēja vismaz pāris kG smagu karpu. Lielākā noķertā zivs - Agra Ziediņa breksis svēra 729 gramus. Labākais loms 3,171 kG šodien bija J.Grigorjevam (Piranja). Ainārs Bauģis, kurš savā zonā bija labākais arī šodien, izvirzījās par līderi pēc pirmās kārtas. Otrā vietā ir Elmārs Mežulis, trešā - Laila Grīnberga. Visi līderi ir no komandas "Vidzeme", kura ar 19 punktiem ir līderis arī komandu vērtējumā. Otrajā vietā ar 27 punktiem atrodas "Salmo", trešajā vietā ar 30 punktiem - "Profi".

:: Ziņa no Saeimas komisijas     19    21.05.2003 00:03

Šodien Saeimas Tautsaimniecības komisija atbalstīja Valsts zivsaimniecības pārvaldes priekšlikumu, kas paredz valdībai noteikt tiesības ierobežot zvejniecību ar tīkliem iekšzemes ezeros, kā arī aizliegt zveju ar vadu. Jāatzīstas, paredzēto un it kā progresīvo izmaiņu būtība man nav īsti saprotama. Tāpat nesaprotu, ko jaunu šīs izmaiņas ienesīs makšķernieku dzīvē. Esošie likumi un normas, manuprāt, neliedz valdībai ierobežot zvejniecību, tai skaitā ar tīkliem iekšzemes ūdenstilpēs. Neticu, ka pēc šādām izmaiņām likumā nez no kurienes pēkšņi parādīsies iztrūkstošā politiskā griba un iedvesma kardinālai un konstruktīvai rīcībai. Tādai, kas ļautu būtiski ierobežot zveju, bet vēl svarīgāk, - samazinātu nelegālās zvejas postošo iespaidu uz mūsu ūdeņu zivju resursiem. Ticamāk, ka zvejnieku atbalstītāji ir apvārdojuši dažus neapmierināto makšķernieku aktīvistus un piekrituši kosmētiskām izmaiņām likumā, kuras maz iespaidos esošo situāciju. Man nešķiet, ka to var vērtēt kā makšķernieku panākumu.

:: Nedēļas jaunumi     18    19.05.2003 13:10

18.05. RīgāKopumā ar nedēļas nogalē gūtiem labiem rezultātiem neviens nelielās. Normālus līdaku lomus ir guvuši galvenokārt tie, kas atrada makšķernieku vēl netraucētas vietas. Taču spiningotāju vairākums esot bijuši ar sīkām līdaciņām vai tuvu nullei. Vimbas koncentrējas nārstam un tie, kuri zemajā ūdenī atrada to koncentrēšanās vietas, guva apmierinošus lomus. Foreļupēs ūdens vēl esot paliels. Par forelēm, kā parasti, ziņo copmaņi, kas paliek tukšā. Man foreļu aktīvas copes sākums saistās ar pureņu ziedēšanu laukos un ābeļu ziedēšanu pilsētā. Nez, kā ir ar purenēm, bet ābelēm ziedi manā dārzā atvērās tikai šodien. Tā ir vēl viena liecība vēlam pavasarim.

Tos, kurus tas interesē, informēju, ka tradicionālie Rīgas Domes un SIA Salmo Rīgas bērnu svētki notiks 31. maijā, kā parasti Lucavsalā pretī TV tornim. Kā parasti būs konkursi, tai skaitā mazo zivtiņu copes konkurss.

:: Latvijas makšķernieki un ES     17    18.05.2003 12:44

Lai ES-ā aizstāvētu makšķernieku intereses, ir nodibināta starptautiska organizācija ar nosaukumu Eiropas Makšķernieku Alianse - EAA. Vienā interneta lapā ieraudzīju ziņu, ka arī Latvija nupat iestājusies šajā organizācijā. Man tas ir jaunums. Necik sen, kad aģitēju par līdzdalību EAA, neviens nopietnu interesi neizrādīja. Taču nav izslēgts, ka tā ir kārtējā žurnālistu pīle. Interesanti, kādu atbildi saņemšu no EAA.
The European Anglers Alliance held its General Meeting last week in Leipzig. The aim of this association is to promote angling with the European Commission and its integration into the management of freshwater and seawater environments.
Today ( tas bija 04.04.-07.04.2003 J.S.) the Alliance brings together 19 nations (Macedonia and Latvia are new members), and in Brussels it has an office and a general secretary. Its activities include lobbying (presence, handing in of files, etc.) the European Commission and members of the European parliament.


20.05.2003. Tomēr tā nav pīle, varbūt tikai pīlēns...
Izrādās, ka līdzdalību EAA ir pieteikusi LMA, taču tālākā procedūra nav uzsākta, jo LMA neesot iemaksājusi dalības naudu.

:: Saites ar informācijas avotiem     16    14.05.2003 09:43

Bieži nākas pārliecināties, ka lasītāji nespēj paši atrast atbildes uz dažādiem, bieži vien elementāriem jautājumiem. Dažreiz tas ir vienkārša iemesla dēļ - viņiem sagādā grūtības pirmavotu meklēšana. Lai kaut cik to atvieglotu, papildināju savu linku lapu ar jaunām saitēm, kuras var noderēt katram makšķerniekam. Tās ir saites ar Latvijas zivju aprakstiem un Latvijas ezeru lapu. Attiecīgi arī šeit (kreisajā malā) ievietoju saiti ar manu linku lapu, kurā vienuviet ir izvietotas visas saites.

Šodien saņēmu un ievietoju LM lapā internetā informāciju par licencēto makšķerēšanu Usmas ezerā.

:: LR 2003.gada čempionāts makšķerēšanā     15    13.05.2003 13:40

Šonedēļ beidzas pieteikšanās līdzdalībai Latvijas 2003.gada čempionātā makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri. Pirmā kārta notiks 24. un 25. maijā Ventā. Nolikumu var apskatīt šeit.

:: Ziņas no Kolas pussalas     14    13.05.2003 10:14

Grupa man pazīstamu makšķernieku tuvākā laikā gatavojas doties uz Kolas pussalu lašu medībās. Viņus varētu interesēt ziņa, kuru tikko atsūtīja Esa Hoikka.
Freddie Elwes reports on the opening week on the Varzuga
Sunday 11th May 2003 - The ice is beginning to break up and the fishing
will start in earnest on Monday.
After a warm day on Saturday the main blockage of ice on the river broke
free and pushed through Lower Varzuga late in the evening, clearing a
channel all the way to the White Sea. This will herald the start of the main
run of fish on the Varzuga. The water is running coloured with the debris of
winter but as every hour passes the river becomes clearer.
Small blocks of broken ice are continuing to flow downstream and these
need to clear before fishing can commence in earnest. However we have had
rods in the water, albeit briefly this afternoon. The continuing ice will
put fish off the take for a little while but I am confident we will be into
fish before the end of the week.
Tomorrow we will be sending staff to Kitza and to Middle Varzuga to open
the camps and we will then be able to report on the state of these beats.
Meanwhile at Lower Varzuga everyone is happy and we will start fishing
properly tomorrow morning.
Air temperature for the last few days has been between 7 and 10 degrees
celsius and water height remains over one foot higher than the same time
last year. Water temperature is two degrees above freezing.

:: Labākie mezgli makšķerniekiem     13    11.05.2003 17:54

Internetā eksistē daudz lapu, kurās var redzēt mezglus. Taču šī lapa http://www.flyanglersonline.com ir fantastiska, tajā ir gan filmēti mezglu siešanas paņēmieni, gan parasti attēli. Pie tam šajā lapā pirmo reizi netā atradu arī mezglu, kuru lapas autors, varbūt nepamatoti, nodēvējis par Custwell's Knot. Tas ir pazīstams jau sen, to lietoju, lai konisko pavadiņu visvienkāršākā veidā pievienotu mušiņauklai. Arī kopumā, manuprāt, www.flyanglersonline.com ir viena no labākajām lapām inetā, kura dod iespēju katram iesācējam ( kurš saprot EN) labāk izprast mušiņmakšķerēšanu.

:: Staiceles vimba     12    11.05.2003 17:07

11.05.2003.Nupat Staiceles Vimba 2003. galvenais tiesnesis Vitālijs Začs apkopoja šī pasākuma rezultātus. Tradicionālajās sacensībās, kuras 10. un 11. maijā risinājās Salacā, pieaugušo (tautas) klasē šogad piedalījās 20 dalībnieki, meistarklasē 11, Staiceles zēnu klasē 8 dalībnieki. Meistarklasē ar divās dienās savākto 7.915 kG smagu kopējo lomu (t. sk. 14 vimbas) labākais bija Ainārs Eglītis, kurš šosezon pārstāv MK Pasaule. Tautas klasē labākais rezultāts - 2.765 kG bija rīdziniekam Aigaram Birzleja, Staiceles zēnu vidū labākais bija Mārtiņš Taulāvičus ar 1.440 kG smagu kopējo lomu.

Bildē attēlotā zivs nav vimba. Ceru, ka visi to atpazīs, tādēļ tā ir bez nosaukuma.

:: Cope Ālandu arhipelāgā     11    11.05.2003 16:50

Viens no avotiem Internetā, kurā var atrast jaunāko informāciju par to, kā šobrīd risinās cope Somijā un arī Ālandu salu rajonā, ir Somijas sporta makšķerēšanas žurnāla lapa http://www.sportfishingmagazine.fi/english/diary/diary.htm. Informācija ir angļu valodā.

:: Par līdaku copi Burtniekā.     147    09.05.2003 11:42

09.05.2003.Nupat saņēmu ziņu par spiningošanas sezonas atklāšanas rezultātiem Burtniekā. Ziņas nav iedvesmojošas. Pirmajā spiningošanas dienā kopā noķertas 36 līdakas, lielākā 6,7 kG smaga. Salīdzinot ar pagājušā gada atklāšanā noķertajām 250 līdakām, šis skaitlis ir aizdomīgi mazs. Nav izslēgts, ka tas ir vēlīnā pavasara iespaids, jo par labiem līdaku lomiem ziņu vispār no Latvijas ūdenstilpēm ir maz. Taču par Burtnieku sāk parādīties viedoklis, ka zivju krājumi tajā esot krietni paplicināti. Gaidīsim, ko rādīs šī vasara.
Dārzā zied forsītijas, sāk ziedēt aprikozes.

:: Mušiņmetienu mehānika     146    08.05.2003 19:19

Šis citāts izskaidro dažus svarīgus momentus, kuri iespaido mušiņauklas metienu tālumu. Citāta autors ir Bruce Richards.
Noel Perkins and I have been measuring and studying the stroke, rod arc, tip speed, etc. for a while now. What is clear is that the more the rod bends, the higher the tip speed will be when the rod reaches the straight position (thats where the speed of the tip is the greatest). The caster who will throw farthest is the one who can make the rod bend the most, and add the most extra speed with the haul, and do it so that the path of the tip of the rod is controlled so it is as straight as possible.
To get maximum rod bend, power must be applied very quickly. The same amount of power applied over a long distance will not make the rod bend much so tip speed will be much slower at unload.
To efficiently transfer energy from the rod to the line the line must be as straight as possible. No one throws the line so the loop opens to leave the line perfectly straight. The initial part of most peoples cast is a rather slow acceleration that "drags" the line straight in the air. Once the line is straight, serious acceleration can take place. If the line being carried is long, there will be more slack in it and a longer "drag" will be needed to straighten the line, that is why most of us drift after the stop, to make room for the following "drag". The better the loops, the less slack there is to drag out.
Once the line is straight serious power can be applied, but it must still be a smooth acceleration to maintain SLP. The best casters, like the best golfers, have a relatively long, slow stroke that sets up an explosive wrist turn at the end that develops the bend in rod or club that results in very high speeds at tip or club head. Haul speed and timing should match the power application with the rod hand, and the unload of the rod, the haul continues until the rod is straight. Paul believed this some time ago, I did not, but we have developed a device that directly measures the haul and it clearly showed my haul continuing after the butt of the rod had stopped. There is a .1 sec lag between butt stop and rod straight position, and that is about how long my haul lasted after the stop.

Citāts aizgūts no http://www.sexyloops.co.uk/cgi-bin/ib3/ikonboard.cgi?act=ST;f=1;t=149; st=280

:: Sergejs Fesko no Igaunijas     145    08.05.2003 16:21

Sergejs FeskoInternetā darbību atsākusi atjaunināta Igaunijas mušiņmakšķernieku kluba mājas lapa www.flyfishing.ee. Cik noprotu, notikušas izmaiņas kluba sastāvā un darbības virzienos - Loop vietā tā turpmāk pārstāvēs Orvis intereses. Šī kluba biedrs Sergejs Fesko ir pazīstams Igaunijas mušiņmakšķerēšanas fans, kura aizraušanās ir mušiņu tīšana un arī fotogrāfija. Lūk, ko viņš raksta par sevi:
Fotografiei zanimajus davno, eto mne nravitsja, u menja fotoapparat Canon S20, no nedavno priobrjol Sony DSC717.
Muhami zanimajus tretii god , bolshe vsego nravitsja delat muhi dlja lososja, naverno eto mojo napravlenie i budet v dalneishem. Ochen nravitsja Finskii stil v lososjovih muhah.
Perepisivajus so mnogimi vjazalshchikami.
Sdelal sebe stol, sam proektiroval i zakazival, oformil komnatu. Poluchaju bolshoe udovolstvie ot vjazki muh.


Sergeja veidotās mušiņas var redzēt arī atjauninātajā lapā, tās izceļas ar perfektu izpildījumu. Šeit ievietoju divas bildes, kuras Sergejs atsūtīja manai lapai (uzklikšķinot var redzēt arī lielās bildes, RT1 ir 340 kB).

:: Tālie iemetieni     144    07.05.2003 16:41

Ar 50 G svariņu pāri 100 metriemLaikam daudzi nenoticēja, kad reiz ieminējos, ka nav liela problēma parādīt, kā ar spiningu var izpildīt 100 m tālus metienus. Olte Māris šodien mani izprovocēja to parādīt dabā. Jāatzīstās, tālāk par 100 m biju metis, taču pēdējo reizi tas bija vismaz 20 gadus atpakaļ. Pie reizes izmantoju izdevību apmeklēt Ozo golfa laukumus, kur bija šim eksperimentam kaut cik piemēroti apstākļi, tai skaitā skaidri redzamas tālumu atzīmes. Uzreiz jāatzīmē, ka metot tālumā pirmajā vietā jāizvirza drošības noteikumi. Svariņi lido ar lielu ātrumu, katra kļūme vai neprecizitāte var radīt nepārredzamas sekas. Var pieminēt, ka labākie sportisti metot 150 gramu svariņu to raida pat 250 m attālumā. Pat Ozo golfa laukumā, kur varētu izpildīt arī 250 m tālus metienus, cilvēku klātbūtne ierobežoja manus centienus. Tāpēc varēju daudz nepūlēties un aprobežoties ar demonstrējumiem. Izmantoju relatīvi vienkāršu metienu, Salmo firmas 3,60 m garu karpu kātu ar 0.30 mm auklu un 50 G smagu svariņu (pilkeru). Metot, kā saka, uzvalkā, metiena attālumi atradās 100 - 120 m robežās, ar 18 G plastmasas svariņu 80 - 90 m robežās. Secinājums: 150 m tālus metienus ar 60 - 80 smagu svariņu sasniegt nebūtu liela problēma. Praktisko pielietojumu šādiem metieniem var atrast, makšķerējot no krasta jūrā, tāpat tos izmanto karpu makšķernieki. Nospriedām, ka varētu mest arī ar golfa bumbiņām un labākos golferus aicināt uz mačiem...

:: Sezonas sākums Kaņierī     143    06.05.2003 15:42

Lai no redzesloka nepazustu šī manā viesgrāmatā ievietotā interesantā informācija, iekopēju to arī šeit. Autors Normunds(n.namnieks@lvm.lv).
VAS "Latvijas valsts meži" apsaimniekotajos ezeros 1.maijā tika atklāta makšķerēšanas sezona. No 1.līdz 4.maijam Kaņiera ezeru apmeklēja 235 makšķernieki. Noķertas 357 līdakas ar kopējo svaru 537 kg. Vidēji katrs makšķernieks noķēra 2.3 kg līdaku. Lielākā noķertā līdaka - 9.0 kg.Zebrus ezeru apmeklēja 70 makšķernieki, Lielauces ezeru 60 makšķernieki, Tērvetes (Gulbju) ūdenskrātuvi 13 makšķernieki. Makšķernieku lomi šajos ezeros sakarā ar diezgan nelabvēlīgiem laika apstākļiem (liels vējš) bija nedaudz mazāki. Jāpiebilst, ka Tērvetes (Gulbju) ūdenskrātuvē makšķerēšana atļauta tikai no ūdenskrātuves dambja.

:: Par terminu datubāzi     142    05.05.2003 18:51

Katram, kas publicējas vai vienkārši raksta ko paliekošu, svarīgi ir izmantot korektus terminus. Latvijas internetā atradu divus avotus, kas man likās ievērības vērti.
http://completedb.ttc.lv/ Šīs lapas saturu raksturo sekojoša anotācija.
1998. gadā ar Eiropas Savienības Tehniskās palīdzības un informācijas apmaiņas biroja (TAIEX) palīdzību tika uzsākta vienotas terminoloģijas datubāzes veidošana. Projektu īstenoja Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta Mākslīgā intelekta laboratorija pēc TTC pasūtījuma.
Lai veicinātu vienotas terminoloģijas lietojumu, viens no galvenajiem datubāzes izstrādes principiem bija - iekļaut tajā terminus, kas ir apstiprināti Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijā (LZA TK). Otrs princips, kas tika ievērots terminoloģijas datubāzes materiāla atlasē, bija vārdnīcu izdošanas laiks – tika atlasītas vārdnīcas, kas nav vecākas par desmit gadiem, jo agrāk izdotās terminu vārdnīcas var būt daļēji novecojušas.

Otrs resurspunkts ir http://www.termini.lv/, kuras veidotājs ir RITI. Šī institūta profīls ir programminženierija, kvalitātes nodrošināšana, testēšana, apmācība un terminoloģija.

:: Pavasaris nesteidzas     141    05.05.2003 08:14

Tā varētu raksturot situāciju Latvijā un šajā reģionā. Gregers Jonssons no Umeo atsūtīja ziņu (un bildi) no zviedru Lapzemes, kur situācija ir līdzīga. "The spring has finally arrived to this part of the world and with that the first step of seatrout. Very low waterlevel in the rivers made it a bit problematic, and most of the seatrout are probably waiting for more water in the river and an increase of watertemperature before they hit hard."

Visi procesi dabā šobrīd, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, risinās vismaz ar nedēļas kavējumu.

Līnis 1,2 kG 05.05.2003. RīgāNo Latvijas populārākajām copes vietām pirmās ziņas ir pieticīgas, varbūt šodien varēšu tās precizēt.
Pamēģināju makšķerēt savā dīķītī, biju nobažījies,
vai tā saturs ir pārdzīvojis ziemu gandrīz bez ūdens. Izrādās, viss ir kārtībā - karpas, līņi un karūsas ir dzīvas un veselas. Noķēru skaistas karūsas, līni un karpu, tai skaitā arī viena kilogramīga karūsa neatteicās no piedāvātās ēsmas.

:: Makšķerniekiem problēmas arī Kanādā     140    03.05.2003 09:19

Necik sen savās piezīmes pieskāros jautājumam par makšķernieka tiesībām makšķerēt privātā upē Latvijā. Izrādās, šī tēma ir aktuāla arī Ziemeļamerikas kontinentā. Svaigu piemēru par zemes īpašnieka prasību pret makšķernieku var atrast http://www.thedenverchannel.com/news/2169263/detail.html

Were They Trespassing? Judge Will Decide.

"It is not unlawful to float in a river or stream through private property for the purpose of fishing, but it is illegal to stand on the river bottom or shores while on private property, officials said. It is considered trespassing."

"You can't touch the banks or the beds of the river," said Sheriff Rick Murdie, "but you can float through."

:: Arhīvs     139    02.05.2003 10:36

Lai atvieglotu iepriekš publicēto ziņu un piezīmju meklēšanu, izveidoju jaunu arhīva lapu ( negribēju noslogot šo lapu, tādēļ atsevišķa lapa), kurā ir saite ar katra mēneša arhivēto lapu. Piemēram, ieejot arhīvā 2002. gada maija mēneša lapā, var apskatīt informāciju par to, kas noticis šajā mēnesī gadu iepriekš. Tas ļaus man pamazām dzēst ārā vecās piezīmes.

:: Par mušiņmakšķerēšanu     138    01.05.2003 13:51

Interesants Mihaila Šiškina raksts par makšķerēšanu ar ripojošu nimfu publicēts žurnālā Nahlist, kurš sāka iznākt 2002. gadā. Tagad šo rakstu krievu valodā var izlasīt arī internetā.

Beidzot runetā atradu pilnā apjomā izvietotu arī savu 1985. gada tulkojumu uz krievu valodu.
Х.ШТАЙНФОРТ
НАХЛЫСТ:ОТ ПРОСТОГО К СЛОЖНОМУ
МОСКВА “физкультура и спорт” 1985
Перевод с немецкого Я. Стикутса
Adrese - http://www.vlasenko.ru/044-txt.htm

 


Back