Ziņu arhīvs. Aprīlis 2004.


::  Meklēju defektu

Lādējot šo (manu piezīmju) lapu, netiek uzlādēts pēdejais ieraksts (izskatās, ka šis efekts parādās, tikai tad, ja jaunākajā ziņā ir bilde). Teksta vietā parādās balts laukums. Kad lapu skrollē uz augšu - uz leju, ieraksts parādās. Pilnīgi identiskā RR un EGI lapā to neesmu nekad novērojis (nav bildes ?). Nevaru saprast, kāpēc tāds efekts (vai defekts). Arī daži citi lasītāji, kuri lieto W-2000, ir to pamanījuši. Kaut kur lasīju, ka tas esot W-2000 defekts. Varbūt kāds var izskaidrot?

Uzsākot spiningošanas sezonu, katrreiz jāizdara izvēle, kādu mānekli izvēlēties. Šim jautājumam veltīta kārtējā aptauja.

Sakarā ar to, ka rīt sākas spiningošanas sezona, šodien pārsteidzoši daudz zvanu un jautājumu par MN. Visi grib ķert zivis, bet makšķerēšanas noteikumus nav pat redzējuši, gandrīz neviens zvanītājs nezin, ka līdakām min. atļautais izmērs ir 45 cm. Kārtējais apstiprinājums tam, ka valsts makšķernieku apmācību un zināšanu kontroli atstājusi pašplūsmā, bet biedrības, kuras agrāk ar to nodarbojās vai vismaz veicināja, nefunkcionē.

Ievietoju divus jaunus LM nolikumus. Par licencēto makšķerēšanu Svētupē un jūrā pie Salacgrīvas.

30.04.2004 07:03

::  Cope Trosas pilsētā, Zviedrijā

Viesturs B.(Vieča) atsūtīja atskaiti par savu ceļojumu.

Bijām izpētīt copi Zviedrijā, Trosas pilsētas apkaimē no 21.04.- 26.04. Laiks bija normāls, ar nelieliem izņēmumiem, kad lija lietus. Jūra pavisam savādāka nekā Latvijā. Pārsvarā ļoti mierīga, jo ir daudz salu un saliņu, kuri aiztur vēju. Dzīvojām divās četrvietīgās mājiņās, kempingā.
Trosā copēt var jūrā un taimiņu upē, kura tek cauri Trosas pilsētai. Upe atrodas aptuveni trīs kilometrus no kempinga. Protams, upe ir licencēta, atšķirībā no jūras, kur copēt var bez licencēm no krasta un no airu laivas.
Pirmajā vakarā izvēlējāmies copēt no krasta, turpat pie kempinga. Tur arī tika noķerta pirmā līdaka, svarā ap 2 kg, kuru noķēra Juris. Šī līdaka visiem iedvesa lielu optimismu.


Turpinājumu lasiet šeit.
Zviedrijas kompānija

Vieča atsūtīja arī bildes. Ilgi domāju, kuru no tām ielikt, visas vienādi labas... Ievietoju tikai vienu, kurā redzama, varbūt, vienreizēja kompānija.

 

27.04.2004 15:17

::  Noderīgas saites

Tā kā pēdējā laikā parādās daudz jautājumu par ar zivju aizsardzības tēmu, ievietoju dažas jaunas saites ar lapām, kurās var atrast ar šo tēmu saistītus dokumentus. Turpmāk šīs saites varēs pastāvīgi atrast arī NOTEIKUMU lapā.

VVI dokuments REKOMENDĀCIJAS PAR ADMINISTRATĪVĀ PROCESA LIKUMA PIEMĒROŠANU ADMINISTRATĪVO PĀRKĀPUMU LIETVEDĪBĀ.

08.12.1995. VARAM Rīkojums Nr. 122
Par ezeru apsaimniekošanas un ūdenskrātuvju ekspluatācijas kontroles metodiskajām rekomendācijām.

VVI dokuments.
VIDES AIZSARDZĪBAS PRASĪBU IEVĒROŠANAS KONTROLES KĀRTĪBA MAZO HIDROELEKTROSTACIJU PROJEKTĒŠANĀ, BŪVDARBOS UN EKSPLUATĀCIJĀ. R.2003.g.


MK noteikumi
Nr. 27 "Noteikumi par upēm (upju posmiem), uz kurām zivju resursu aizsardzības nolūkā aizliegts būvēt un atjaunot hidroelektrostaciju aizsprostus un veidot jebkādus mehāniskus šķēršļus." (15.01.2002)

VZP dokuments. Jaunumi licencētās makšķerēšanas kārtībā.

Zemkopības ministrijas 2002.gada 15.janvāra rīkojums Nr.7 Par zvejniecības un akvakultūras uzņēmējdarbības licencēšanu.


Zivju fonds.

25.04.2004 13:05

::  Fotogrāfijas tēma

LīnisManā dīķī sāk ķerties līņi. Ieliku vienu bildīti, kura var kalpot kā uzskates līdzeklis apgūstot, kā izskatās dažādas zivis.


Pārmaiņu pēc nofotografēju arī dažus ziediņus, kuri uzziedējuši dārzā - primulas un silpureni. Interesanti ir arī visdažādākie putneļi, kuri te rosās, taču iegūt labas sīko putnu bildes bez spēcīga teleobjektīva ir nereāli. Visi attēli iegūti ar digitālo kameru G5. 

 

24.04.2004 11:30

::  Ideja

Lasot BNS "svarīgu" ziņu par kaut kur Latvijā izņemtiem pāris tīkliem, ienāca prātā avantūristiska bet varbūt noderīga ideja.

Kāds varētu sarīkot tīklu likvidācijas konkursu pašvaldībām. Ar skaistu nosaukumu "Par pagastu, kurā ļoti nemīl zivju zagļus..." vai kādu citādu. Pašvaldības varētu pieteikties brīvprātīgi, iemaksājot kādu summu, piemēram 5 -50 Ls dalības naudu, vai citu, proporcionālu ūdeņu daudzumam. Kritērijs - lielākais plusu skaits, kurš būtu proporcionāls izņemto tīklu skaitam. Labākie varētu pretendēt saņemt prēmijas 50% apjomā no izveidotā fonda - dalību naudas, sponsoru naudas un citiem finansu līdzekļiem. Vismaz 30% būtu jānodod inspektoru atbalsta fondā, lai apbalvotu labākos "izņēmējus". 15 % organizētājiem, kuri nodarbotos ar aritmētiku, visu to izdarītu legāli un ar attiecīgām tauru skaņām. 5% man (var arī vairāk, par ideju):).
Visi skaitļi orientējoši, kā piemērs. Neliela problēmiņa - jāatrod tikai kāds, kurš realizētu šo ideju.

22.04.2004 13:07

::  Aiviekstes klubs

Šodien ar Edgaru B. bijām apciemot Aiviekstes rajonu virs Ļaudonas, lai iepazitos ar iespējām piedāvāt šajā rajonā interesantas vietas Aiviekstes kluba makšķerniekiem.
Pēc lietišķās daļas trīs stundas kopā ar Edgaru B. veltījām arī copei Aiviekstē. Lomu var redzēt pievienotajās bildēs. Lomā bija brekši svarā 1 - 1,5 kG, ķērās tie gan uz pludiņmakšķeri, gan uz grunteni. Svarīgi bija iebarot, lielākie eksemplāri bija tieši iebarotajā vietā.
Nevarēju vienaldzīgi pabraukt garām Aronas upei, kurā pirms 35 gadiem sāku savas forelista gaitas, un uztaisīju vienu pavasarīgās ainavas bildi.
 

Arona 

21.04.2004 22:23

::  Nākošais eksperiments


Lielupe 17.04.2004.
Turpinu izmeģināt aptaujas lapu variantus. Šoreiz NEDĒĻAS APTAUJĀ mēģinu noskaidrot lasītāju attieksmi pret bildēm, kurās redzami milzu lomi.
Ievietoju arī nelielu piemēru - fragmentu no bildes, kuru man, lai ilustrētu veiksmīgo copi Lielupē, atsūtīja vimbotāji ar Vieču priekšgalā.

Aptaujas rezultātus, kuri iegūti iepriekšējās nedēļas laikā, var apskatīt atsevišķā lapā. Joprojām neesmu sapratis, kā izvairīties no atkārtotas balsošanas, ja izmantots proxy serveris. Varbūt kādam ir ideja, kā šo nelielo problēmiņu novērst?

20.04.2004 15:53

::  Pirmdienas ziņas

Iepriekšējā nedēļā nekādi pārsteigumi makšķerēšanas frontē nebija. Labākās ziņas nāca no Lielupes. Ventā lomi bija ļoti svārstīgi. Salacā ķēra, galvenokārt tie, kuri varēja šai upei veltīt daudz laika. Zivis uz nārstu pārvietojas relatīvi nelielos baros, ne katram gadās tos atrast. Arī citās upēs viss bija atkarīgs no vietas un mākas. Pat Aiviekstē vīri guva labus raudu un brekšu lomus, bet tai pašā laikā citi bija tukšā. Arī mušiņmakšķernieki siltajās dienās lielījās ar Lielupē gūtiem skaistiem sapalu lomiem.
Vārdu sakot, kā vienmēr - nekā jauna, pārsteidzoša.


Sestdien biju izstādē. Patīkami pārsteidza sarūpētais baseins ar iespēju demonstrēt mušiņmakšķerēšanas metienus.Satiku desmitiem gadus neredzētus paziņas. Diemžēl, vairāk nekā laba nevaru pateikt, laikam manas vīzijas par izstādi ir pilnīgi atšķirīgas no izstādes organizētāju nostādnēm. No lietām, kas mani interesēja, atradu, ka EGO eksponēja labas airu lāpstiņas par pieņemamu cenu. Tikos ar savu čehu kolēģi, kurš labi pārzin copi Zviedrijā, un guvu papildus informāciju par labākajām copes vietām Zviedrijā un Norvēģijā.


Svētdien Salacās risinājās taimiņu copes sacensības, kuras rīkoja MK Pasaule (varbūt arī MA?). Valdis H. vakar atsūtīja bildi, kurā redzamas 10 noķertās zivis. Neizskatās, ka tās būtu lielas, taču precīzu ziņu vēl nav.
P.S. Izrādās, kopā noķertas 10 zivis, bet par LMA čempionu kļuvis lietuviešu makšķernieks J. Kazakevičus ar 5.77 kG smagu lasi. Informāciju un bildes var redzēt Armanda K. Copes lapā ww.copeslapa.lv, tāpēc neatkārtojos.

Tiem, kam patīk sacensības, - šīs lapas labajā malā ir saite ar LMSF sacensību kalendāru. Uzklikšķinot kādam aktuālam pasākumam, var apskatīt šī pasākuma nolikumu. Atgādinu, ka šīs nedēļas nogalē notiks LR čempionāts lašu un taimiņu makšķerēšanā (ar spiningu un mušiņmakšķeri). Maija beigās LR čempionāta ietvaros notiks pirmās kārtas sacensības makšķerēšanā ar pludiņa makšķeri, jūnija sākumā - spiningošanā.

19.04.2004 08:57

::  Aptaujas lapa

Izveidoju nelielu lapu, kura ļaus veidot dažādas aptaujas. Pirmo izmēģinājuma versiju var redzēt šajā adresē - APTAUJA. Tikai jāievēro, ka balsošana no viena servera atļauta tikai vienu reizi (pašreiz šī ierobežojošā funkcija nav vēl noregulēta).

13.04.2004 12:52

::  LM atklāšana Ventā

Venta09.04.2004. 5.82 kGŠo 5.82 kG smago un 93 cm garo lasi šodien Ventā licencētās makšķerēšanas zonā noķēra jēkabpilietis Aleksandrs S. Māneklis bija paštaisīts šūpiņš. Citas manas bildītes, kurās redzamas Ventas vimbiņas, uz šāda loma fona nobālētu. Tās ielikšu citreiz. Kopumā - laiks ideāls, lai sauļotos. Vimbu cope bija tikai no rīta, pie tam tikai vienam no mūsu kompānijas kaimiņiem. Pārējie palika tukšā. Līdz vakara copei man pietrūka pacietības gaidīt. Uzklikšķinot uz zemāk ievietotajām minibildītēm, lasi var apskatīt tuvplānā.


 

Ventu apciemoju arī 10.aprīlī. Laiks bija kļuvis krietni vēsāks, no rīta līņāja, pēcpusdienā parādījās pat sniegs. Pēc ziņām, kas ienāca no visas upes, cope uz brīdi esot krietni pasliktinājusies. Kaut gan pēc tam makšķernieki stāstīja, ka atsevišķās vietās vimbu norma esot izpildīta.

09.04.2004 20:20

::  Dažas domas par MN

MN ir attīstījušie nepārtraukti. Dažādo pantu redakcija ir mainījusies galvenokārt divu faktoru iespaidā. Zinātnieku rekomendāciju un dabas sargu ieteikumu rezultātā. Retāk - makšķernieku vai zvejnieku iespaidā.
Mans subjektīvais viedoklis ir tāds, ka mūsu zinātnieki nespēj izsekot visām izmaiņām un ir ieņēmuši relatīvi pasīvu lomu. Par to liecina tas, ka neskatoties uz to, ka klimats kļūst siltāks un zivis bieži nārsto krietni agri, pavasara lieguma termiņi joprojām ir atstāti vecie.
Līdzīgi ir ar tīklu limitiem daudzos ezeros - lai gan visi apgalvo, ka ezerā zivju nav un limiti netiek izpirkti, zinātnieki akceptē un turpina piešķirt vecu vecos limitus.
Dabas sargu ieteikumi saukārt pārsvarā virzīti uz sava darba atvieglošanu. Tas ir saprotams, taču nav labākais risinājums. Piemēram, liegums makšķerēt no laivām. Tā vietā, lai ierobežotu makšķerešanu nārsta vietās, tiek ierobežota makšķerēšana ( bet ne braukšana) no laivām. Faktiski tiek radīti siltumnīcas apstākļi maliķiem - viņu tīkli tiek traucēti krietni mazāk. Tikpat jocīgs ir liegums Gaujā un Ventā ar mušiņmakšķeri darboties rudens periodā.
Tā, protams, ir vienkāršāk kontrolēt. Vecu vecā pamattēze, - jo mazāk būs cilvēku uz ūdens, jo vieglāk it kā būs visu kontrolēt. Rezultāts ir tāds, ka mazāk ir tikai likumus cienošo cilvēku, kuri traucē arī maliķus, un maliķiem atliek tikai slavēt likumdevēju, ka tas ierobežo copmaņu klātbūtni. Tas, ka makšķernieki tiek izspiesti no šīm vietām, rada labus apstākļus korupcijai un "sadarbībai" ar inspektoriem un viņu palīgiem. Vēl viens tipisks piemērs ir Babītes ezers. Kamēr tur ir lieguma laiks, maliķi darbojas pilnā sparā, jo lielajā ezerā fiziski viņiem traucēt var tikai makšķernieku armija. Tāpēc tiek uzturēts gan liegums, gan vēlie copes sākuma termiņi un pat liegums izmantot elektromotorus. Bet zaļo piesauktā putnu ligzdu aizsardzība labi kalpo šīs leģendas uzturēšanai.

Jāatzīst, ka tas viss ir, kā ir, galvenokārt tāpēc, ka makšķernieki vāji cīnās par MN uzlabošanu viņiem vēlamajā virzienā. Maz, varētu teikt, gandrīz nav konstruktīvu un pamatotu priekšlikumu.
Nez vai kāds varēs aizstāvēt makšķernieku intereses, ja pati lielā armija stāvēs malā.
Tātad, jāaktivizējas un jārīkojas. Citu recepti nezinu.

08.04.2004 17:00

::  Servera problēmas

Krokusi, lillā. 08.04.2004.Vakar, kā saka, nobruka Latnet serveris. Attiecīgi parādījās, cik labi un uzticami strādā interneta servisa sniedzējs. Papildus tam, ka vakar visu pēcpusdienu manas lapas ( fishing.lv un hunting.lv ) un mana e-pasta pastkastīte nebija pieejami, šodien izskatās, ka divu dienu ieraksti nav atjaunoti. Acīmredzot, Latnets taisa backup tikai reizi divās dienās. Citādi nevaru izskaidrot faktu, ka pilnīgi viss, kas uz serveri tika nosūtīts 06. un 07.aprīlī ir pazudis. Neko darīt, jāsāk restaurēt vismaz pats aktuālākais.

Sāku ar ziņu, ka 06. aprīlī ir apstiprināts un stājies spēkā Licencētās makšķerēšanas nolikums makšķerēšanai Ventā 2004.gadā.
Tātad brīvdienās, iegādājoties licenci, varēs pārbaudīt, kā laši ķeras Ventā.


Manas pirmās karūsas 07.04.2004.Dažas siltās naktis laikam paveikušas savu darbu - ūdens kļuvis krietni siltāks. Kā reakcija,- arī manā dīķī sāk ķerties karūsas. Vakar pēcpusdienā pēc pusstundu ilgas copes varēju nofotografēt pirmās 200-gramnieces. Lielās būs vēlāk.

No upēm ziņas dažādas. Labākās ziņas pašreiz nāk no Ventas, arī Salacā ik pa brīdim kaut ko velk. No citām vietām precīzu ziņu nav.

08.04.2004 07:43

 

 

::  Salacas lasis

Zemāk var redzēt Salacā vakar noķertā 8.45 kG smagā laša bildi un autora Arvja Aruma komentāru..Salacas lasis 04.04.2004. 8,4 kG

"Pagājušo svētdien devāmies lašu medībās uz Salacu. Iebraucām Ainažu benzīntankā iepirkt licences un bijām pārsteigti par tik sīku sadalījumu zonās. Par cik pagājušo gadu pavasarī biju divas reizes uz licencēto copi Mērniekos, izvēlējāmies to pašu vietu, jo tur bija kaut cik zināmas vietas, kur laši un taimiņi varētu uzturēties. Sākām copi ap 11 no rīta. Pirmās vietas nebija veiksmīgas, līdz nonācām šai liktenīgajā vietā. Lasis pirmoreiz pagrāba manu šūpiņu(neatceros kā ražojums), bet tik pat ātri arī atkabinājās. Metu atkārtoti tajā pašā vietā, bet velnsviņzin kā samisējās pirksti un aizkrita spoles stīpiņa un super duper šūpiņš paliek pretējā krastā. Līdzi bija tikai vēl 2 šūpiņi. Par cik tie bija tā teikt no-brand un pirkti pa 0.6 Ls gabalā, pirmajā mirklī jau sašļuku. Bet še tev, kādā 5-6 metienā lasis galā. Bremze bija labi noregulēta, uztrauca tikai vai āķis labi ieķēries. Pēc kādu 20 minūšu cīņas sanāca lasi dabūt pie paša krasta un mans čoms(Uģis), kurš jau kādu brīdi stāvēja peldbiksēs gatavībā lēkt pakaļ, izcēla zivi no ūdens.
Kad pārgāja trīceklis, nofotogrāfējāmies ar lielo lomu.
Laiks 12:30, saulains, ap +10 C
Copes detaļas: kāts Cormoran 3 metri, spole Shakespeare Ambidex Titanium 4000, aukla pītā FireLine 0.2, "kaut kur" paštaisīts kapara šūpiņš. "

05.04.2004 13:57

::  Kastings telpās

Pasaules čempions Pēteris Lideris pasniedz balvas jaunajam Latvijas čempionam kastingā telpāsSvētdien Rīgā spiningošanas metienu speciālisti pirms vasaras sezonas uzsākšanas kārtējo reizi pārbaudīja savas iemaņas kastingā telpās. Kā tas pēdējos gados ierasts, nepārspēts palika un čempiona nosaukumu spiningošanas metienu divcīņā izcīnīja jelgavnieks Ēriks Lašins, sudraba un bronzas medaļas ieguva Dainis Lašins un Gundars Kurzemnieks. Jauniešu grupā labākie bija Maija Vorslava, Ieva Lašina un Jānis Vaišļa.

Var teikt, ka ūdens līmenis Latvijas upēs ir nokritis un ir tikai 1-1,5 metrus virs normālā. Parasti šāds līmenis ir labvēlīgs vimbu copei. Joprojām paliels tas ir tikai Salacā.

05.04.2004 09:42

::  Situācija copes frontē

G. Ķirsona 4-kG lasis.Noķerts un atlaists Salacā  27.03.2004.Visu nedēļu bija sauss un saulains laiks, vidēji dienā +3° C , naktīs tikpat mīnusos. Ūdens līmenis Latvijas upēs sāk kristies, taču auksto nakšu iespaidā tā temperatūra vēl tuva O° C, tāpēc lielākas aktivitātes vēl nav jūtamas.

Zemledus makšķernieki vēl piektdienas naktī esot vilkuši tīri labus brekšu lomus Alūksnes ezerā.
Vimbotāju lomi arī ir visdažādākie,- dažiem izdodas atrast vimbu bariņus, citi paliek tukšā.
Runām par 1. aprīlī noķertajiem lašiem un taimiņiem ticēšu, kad man atsūtīs apsolītās bildes, - kā nekā tā ir joku diena.
03.04.2004.No Lielupes ziņas nav rosinošas. Šodien pie Bauskas vairumam bija jāsamierinās ar 2-3 vimbām, daži vispār palikuši tukšā. Nedaudz labāka cope esot bijusi pēcpusdienā, kad diena bija iesilusi.

Arī manā dīķī karūsu bari sildās saulītē, taču
ēsmu ignorē. Dīķi apciemoja arī pīļu pārītis, nevarēju to atstāt bez ievērības un uztaisīju vienu bildīti.

03.04.2004 10:21

::  Makšķerēšana Salacā

Arvien straujāk tuvojas laiks, kad Salaca būs atvērusies jaunajai sezonai. Šogad upē darbosies jaunie Salacas I un Salacas II nolikumi. Lai tie būtu vieglāk pieejami, ievietoju tos arī savās lapās.
Salaca I
Salaca II

10.03.2004 15:14Back