Ziņu arhīvs. Marts 2004.


::  Sākas cope atklātos ūdeņos

Ūdens līmenis Latvijas lielajās upēs turās 2,5-3,0 m virs normas, vienīgi Salacā tas nokrities līdz līmenim ( 1.50 m virs normālā ), kad licenču īpašnieki var sākt kaut cik jēdzīgu spiningošanu. Ir arī pirmā ziņa,- vakar zvanīja E.S. un apgalvoja, ka Gunārs Ķirsons esot noķēris (un atlaidis) pirmo 4-kilogramnieku. Solīja pat bildi.

Informāciju no Alūksnes brekšu medniekiem, kuri lielā skaitā sestdien vēlu vakarā izmēģināja veiksmi tumsā, nav iepriecinoša. Gandrīz nekā nopietna neesot bijis. Cope sākusies tikai nākošajā dienā, un svētdien vīri iebarotajos caurumos dabūjuši ilgi gaidītos brekšus.
Dienas laikā cope bijusi jautra un arī sīko zivju nav trūcis.

Daugavā lejpus Ķeguma tauta izmanto to, ka zandartus vēl drīkst ķert, un dara to ar visdažādākajiem paņēmieniem, pat ar spiningiem. Spiningo pat no laivām, noķertās līdakas arī tiek paturētas, neskatoties uz to, ka viss tas ir aizliegts jau no 15. marta. Inspektori, laikam, aizņemti citās vietās, tādēļ tauta tā īsti pat nesaprot, ka eksistē MN un tie būtu jāievēro.

Lielupē pie Bauskas ūdens esot vēl liels un vimbas gadoties reti. Tie, kuri atrada mierīgākas aizstraumes, guva tīri labus raudu lomus.

30.03.2004.Dārzā atvērās krokusiTie spiningotāji, kuri grib pārbaudīt savu precīzitāti metienos ar spiningu, 4. aprīlī tiek aicināti uz LR atklāto čempionātu kastingā telpās. Sacensību vieta Rīgā, Imantas vidusskolā Kurzemes prospektā 158, pulcēšanās līdz 9:30. Tās ir ļoti demokrātiskas sacensības, kurās katrs pirms vasaras sezonas var salīdzināt savu varējumu ar labākajiem. Nolikums ir redzams šeit.

Nedaudz pamainīju saites ar visu, kas attiecas uz laika ziņām. Tagad tie, kuri seko mēness fāžu ieteikmei uz copi, šajā lapā varēs arī apskatīt aktuālo mēness fāzi.

Trešdien, 31.martā 17:00 "Vārves ielas kompleksā" organizēju nodarbību mušiņmakšķerniekiem. Vēl var pieteikties ( 9517507 ) arī tie, kuri vēlas uzlabot savu prasmi spininga pielietošanā, pāris vietas ir brīvas.

28.03.2004 15:41

::  Pie Aiviekstes

Kamēr Latvijā visas upes ir palu ūdeņu pārpildītas un diezgan drošs ledus ir tikai Latvijas austrumos un Peipusā, copē iestājusies neliela atelpa. Visi gaida vimbas un, protams, lašus un taimiņus Salacā.
Ar E.B. bijām aizbraukuši apskatīt, kā palu laikā izskatās Aiviekste pie Saikavas, kur atrodas mūsu Aiviekstes reģiona cienītāju kluba atbalsta punkts. Pie Pļaviņām Daugavas skati iespaidīgi - ūdens līmenis kādus 3 m virs normas, visa gultne nosprostota ar milzīgiem ledus blāķiem. Arī Aiviekstes gultne pilna ar ūdeni, kur vien ir kādas ieplakas, upe ir ārā no krastiem. Visūr palielināts mitrums - tipisks šķīdoņa laiks. Mūsu mājas pagalmā, kurš atrodas augstā krastā kādus 50 m no upes, iebraukt varēja tikai ar solīdu apvidus auto. E.B. vērtēja, ka laba cope varētu sākties pēc pāris nedēļām. Pagājušā gadā šajā posmā jau no aprīļa sākuma bija fantastiski lomi. Ilustrācijai tikai viena bildīte.
Aiviekste pie Saikavas. 24.03.2004.26.03.2004 08:19


::  Licencētā makšķerēšana Lielupē

Kā katru gadu arī šogad pēc nedēļas 1. aprīlī sākas vimbu licencētā makšķerēšana Lielupē pie Bauskas. Neliels licenču skaits ir arī manā rīcībā, tās paredzētas RMMB biedriem. Tās tiks sadalītas pēc principa - kas pirmais nāks, tam piederēšu.
No Salacas labu ziņu par lašiem nav. Līdz šodienai visi entuziasti ir bijuši bez zivīm, izskatās, ka vēl kāda nedēļa jāpagaida.

23.03.2004 07:30

::  Kas notiek Latvijā...

"...Latvijā šogad bija savdabīga ziema un, acīmredzot, pavasaris arī nebūs parasts.
Pēc sausās vasaras ziema arī nebija bagāta ar sniegu. Kurzemē sniegs reti kur redzams jau šodien.
Pēc ziņām, kuras sniedz LHMA, pirmais palu vilnis upēs it kā jau garām.
Ūdens līmenis, piemēram, Ventā pēc īsa pakāpiena līdz 2 metriem tūlīt nokrities gandrīz līdz 1m atzīmei.
2002.gadā marta vidū augstākais līmenis bija tuvu 3.5 m atzīmei. Arī citās upēs ledus nav gājis, bet ūdens līmenis strauji krīt. Pagājušogad marta vidū Salacā lašu cope ritēja pilnā sparā, šodien visi tikai min, kas un kā viss notiks šogad. Zemais ūdens nevieš optimismu. Interesanti, kāda gan būs šī pavasara copes sezona..."

Tā es rakstīju gadu iepriekš. Ja atceramies, lašu cope 2003. gadā Salacā bija ļoti vāja.
Šodien Latvijā ūdens līmenis upēs tuvoja savam pavasara maksimumam. Lielupē, Ventā, Abavā tas ir 3 m, Salacā un Gaujā ap 2 m virs normas.
Tādā situācijā upe ir pilna ar ledu un visneiedomājamāko drazu, bet cope ir gandrīz neiespējama. Tas var radīt problēmas arī sezonas atklājējiem, kuri tieši šodien sāk lašu spiningošanu posmā Salaca II. Salacā ledus izgājis tikai atsevišķos posmos, bet lejpusē veči vēl sēžot uz ledus. Gaidīsim pozitīvas ziņas. Iepriekšējos gados tieši sezonas sākumā lielā ūdenī izdevās noķert sezonas lielākās zivis.

Tajā pašā laikā zemledus copes cienītāji joprojām bauda ziemas copes priekus. Tīri labas ziņas par brekšu lomiem ik pa brīdi parādās no daudziem Latvijas ezeriem. Tāpat ļoti labas ziņas mijas ar vidēji labām, kad runa ir par Pērnavu vai Peipusu. Tikai, ja Latvijā lomi svārstās starp 1 un 5 kG, Igaunijas pusē starp 3 un 30 kG. Ledus Vidzemē ir pietiekoši stabils, arī par Kurzemi ir līdzīgas ziņas. Taču Rīgas tuvumā situācija nav tik droša, ir ziņas, ka jau divi copmaņi ir devušies uz mūžīgo copi labākās vietās.

Kurzemes piekrastē aktivizējušies bušu un taimiņu meklētāji. It kā īstais laiks, taču ar lomiem gan vēl neviens nelielās.

Pēdējās nedēļas augstās gaisa temperatūras( +3° līdz +10°) dara savu darbu un ar šodienu varu uzskatīt, ka sniegs manā dārzā Rīgā ir pazudis. Dīķi gan vēl klāj biezs ledus. Jācer, ka līdz 31. martam, kad šeit ieplānota pirmā mušiņmakšķernieku nodarbība brīvā dabā, viss būs kā pienākas.

19.03.2004 08:10

::  Sākam videoklipu izmantošanu

Pirmo reizi savā lapā, lai padarītu uzskatāmāku Egila C. rakstu "Dubultievilciens", izmantoju nelielus 1,3 mb videoklipus, kurus aizguvu no www.sexyloops.com.
Interneta iezvanpieejas izmantotājiem, laikam, tas prasīs pacietību. Ja lasītājiem patiks, šo tēmu attīstīšu tālāk.

Gaidīšu lasītāju vērtējumu.

16.03.2004 07:24

::  Cope Peipusā

Ceturtdienas vakarā padevos Valda H. aģitācijai un kopā ar Aivaru Ķ. braucām uz copi Peipusā. Nakti pārlaidām skaistā viesu mājā netālu no Mustvē pašā Peipusa krastā ( viss augstākajā līmenī un par pieņemamu cenu - 200 EEK no galvas).

Piektdienas rītā pēc 1 st.40 min brauciena ar motorkamanām atradāmies jau Peipusa vidū, pareizāk sakot, 24 km no sākuma pozicijām Mustvē. Iepriekšējās dienās 20 kG te esot bijuši ierindas lomi. Laiks saulains, praktiski bezvējš, - 9 grādi no rīta, pusdienā ap - 2 grādi. Ledus biezums ap 70 cm, uz ledus daudz sniega, kas apgrūtina pārvietošanos.
Apbrīnojami, bet šajā rajonā bija vairāk tautas nekā krasta tuvumā, vienā čupošanās vietā varēja saskaitīt aptuveni 30 vieglās
mašīnas. Te varēja novērtēt arī to, ka Peipusā sāk arvien vairāk izmantot motorkamanas, tās kopā ar mobīlo telefonu un GPS dod jaunas iespējas labāko vietu meklējumos.
Valdis Holbergs 23. kilometrā.Lai gan sākumā bija vienošanās, ka ķersim ar žibuli, izrādījās, ka asari šajā vietā nav pareizi noskaņoti. Tāpēc mēs un gandrīz visi šajā rajonā esošie copmaņi pēc 2-3 stundām pārgājām uz mormišku (tie daži, kas mūsu izvēlētajā rajonā palika žibulētāju rindās, savāca vismaz 2X mazākus lomus).
Ja atrada pareizo caurumu, copes bija nekavējoties, galu galā tas deva arī normālu lomu. Beigās, neskaitot atpakaļ atlaistās sīkaļas, man bija 8 kG. Relatīvi nelielas raudas un asari. Sīkas, laikam tāpēc, ka nosvēru... Vidējais zivs svars bija 100 grami, 4-5 lielākie asari svēra 150-160 G. Arī tiem, kuri svēra lielos lomus, zivis pārsvarā bija līdzīga izmēra.

Vakarā, kad visi satikāmies sākuma punktā, izrādījās, ka 3km tālāk zinātāji bija atraduši lielos zivju barus, kuri aktīvi reaģēja uz žibuli. Viņu lomi bija 20 - 30 kG robežās. Svarīga esot bijusi taktika - asaru bari ir nemitīgi jāmeklē. It kā vienkārši, taču ne viegli,- biezajā ledū tas prasa daudz enerģijas un labu urbi.
Vienlaicīgi daži zināja stāstīt, ka 3-9 km no krasta cope esot bijusi galīgi vāja.

Taču, kā parasti, pēc copes visi gudri.

Arī ar robežu Valgā nebija vienkārši. Igauņu muitnieki, uzzinot, ka braucam no copes, pieprasīja uzrādīt lomus un sāka skaidrot noteikumus, kuri attiecas uz zivju pārvietošanu pār robežu.
Zivis nebijām nodevuši (uzpirkšanas "kreisā" cena esot 12 EEK par kG), taču tāpēc, ka mums nebija ķēries sevišķi labi, tikām cauri ar vieglu diskusiju.
Katrā ziņā brauciens bija izdevies.

13.03.2004 10:57

::  Makšķerēšana Salacā

Arvien straujāk tuvojas laiks, kad Salaca būs atvērusies jaunajai sezonai. Šogad upē darbosies jaunie Salacas I un Salacas II nolikumi. Lai tie būtu vieglāk pieejami, ievietoju tos arī savās lapās.
Salaca I
Salaca II

10.03.2004 15:14

::  Pie zemkopības ministra

Divkārtējais pasaules čempions Pēteris Lideris, Normunds Riekstiņš un Mārtiņš RozePasaules čempionātu zemledus makšķerēšanā, kurš notika Latvijā, un Latvijas sportistu izcīnītās zelta medaļas pamanīja arī Latvijas valdības pārstāvji.

Šodien zemkopības ministrs, kura pakļautībā atrodas arī zivsaimniecības sfēra, bija sarīkojis pieņemšanu par godu mūsu sportistu panākumiem u Latvijas delegācijai pasniedza atzinības rakstus.
Ministrs uzklausīja sportistu domas par jautājumiem, saistītiem ar makšķerēšanas attīstību Latvijā, un, protams, neizpalika arī tradicionālā fotografēšanās ar čempioniem.

04.03.2004 15:30

::  LMSF saņem sertifikātu

Sertifikāts. LMSF ir pabeigusi ar likumu noteikto sporta federācijas atzīšanas procedūru un šodien IZM svinīgā ceremonijā saņēma attiecīgu dokumentu - atzīšanas apliecību.

Šī apliecība apliecina, ka LMSF ir vadošā organizācija Latvijā, kura vada un koordinē darbu visos makšķerēšanas sporta veidos un kastingā, kā arī pārstāv valsti starptautiskajās organizācijas.


03.03.2004 18:27


Back