Ziņu arhīvs. Februāris 2004.


::  Finišē LR čempionāts

Šodien skaistos laika apstākļos Dūņezerā noslēdzās šī gada LR čempionāta zemledus makšķerēšanā maratons, kurš kopumā aptvēra 6 dienas. Ja tām pieskaita vēl vismaz desmit dienas, kuras sportisti parasti pavada mērķtiecīgos treniņos sacensību vietās, var teikt, ka tikai šīm sacensībām vadošie makšķernieki veltī vismaz 15 - 20 dienas mūsu ne visai garajā ledus sezonā.
2004. gada LR čempioni - Ivo Kalnmalis, Guntis Kārkliņš, Normunds Grabovskis, Pēteris Lideris, Rita Verza-Grabovska
Prognozes piepildījās pilnā mērā. Visi līderi šodien startēja atbilstoši savam līmenim un nekādi pārsteigumi nenotika. Salmo trijnieks aizņēma visu goda pjedestālu un sadalīja savā starpā šo sacensību galvenā sponsora firmas Salmo sarūpēto bagātīgo balvu klāstu. LR čempiona nosaukumu ieguva Guntis Kārkliņš, otrais bija Pēteris Lideris, trešais - Normunds Grabovskis. Salmo komandas lieliskais starts šodien neatstāja cerības citiem arī komandu vērtējumā. Salmo pārliecinoši izcīnīja zelta medaļas arī komandu vērtējumā, otrā bija Pasaule-1, trešā B&B Cope. Noskaidrojās arī Latvijas izlases desmitnieks, kurš gatavosies startam 2005.gada pasaules čempionātā Zviedrijā. Tā sastāvā ir 4 sportisti no Salmo, 5 no MK Pasaule, un 1 no B&B Cope.
Jauniešu grupā medaļas sadalījās sekojoši: zelts - Edmundam Koveckim no PBLMS, sudrabs - Andim Apsītim no Valmieras raj. Vaidavas pag., bronza - Mārtiņam Nuķim no MK Pasaule.
Tuvākajā laikā būs pieejami arī sacensību protokoli un citas bildes.

29.02.2004 19:33

::  Čempionāts finišēs svētdien

Laila Latvijas zemledus makšķerēšanas 2004.gada čempionāta dalībnieki šodien uz Dūņezera ledus uzsāka savu priekšpēdējo sacensību. Savas līderpozicijas saglabāja visi vadošie sportisti. Pirmās vietas zonās izcīnīja Guntis Kārkliņš, Normunds Grabovskis, Rita Verza-Grabovska (visi no Salmo), kā arī Ainārs Eglītis (Pasaule-1) un Aldis Šļakorciņš (Kuldīga-Sigma). Veiksmīgais Salmo komandas šodienas starts tai ļāva komandu vērtējumā par 2 punktiem apsteigt Pasaule-1. Rītdien gaidāma izšķiroša un sīva sacensība. Lai gan pašreizējo līderi individuālajā vērtējumā pasaules vicečempionu Gunti Kārkliņu būs grūti panākt, par nākošajām vietām un vietu izlases sastāvā gaidāma nopietna spēkošanās.

LMSF prezidijs šodien savā sēdē lēma par Latvijas izlases startiem vasaras makšķerēšanā. Nolemts, ka Latvija šosezon piedalīsies Eiropas klubu meistarsacīkstēs Spānijā, Eiropas čempionātā Ungārijā un CIPS pasaules čempionātā Beļģijā.

Tika noteikti principi, kā tiks veidota komanda 2005. gada čempionātam zemledus makšķerēšanā.

2004.gada čempionāts lašu un taimiņu makšķerēšanā notiks 25.aprīlī Salacā. Organizātors - MK Pasaule, pieteikšanās līdz 17.aprīlim, piedalās tikai komandas, to sastāvā 5 dalībnieki, priekšrocības klubiem, kuri ir LMSF biedri.

28.02.2004 19:52

::  Patīkams jaunums

Šodien mani iepriecināja LATNETs - palielināja manu diska kvotu līdz 80 MB. Salīdzinot ar iepriekšējiem 25 MB, tas jau ir kaut kas nopietnāks.
Vienlaicīgi saņēmu sexyloops.com atļauju šīs lapas mušiņmakšķerēšanas videoklipu izvietošanai manā lapā uz LV servera. Tas nozīmē, ka videoklipi būs krietni vieglāk pieejami arī vietējiem šīs lapas apmeklētājiem. Tātad, tikai uz priekšu.

24.02.2004 12:14

::  Bildes no pasaules čempionāta

Pasaules čempionāts 2004Nedaudz revidēju pasaules čempionātā uzņemtās bildes un izveidoju vienu lapu ar tām. Diemžēl, vienmēr iznāk tā, ka bilžu daudz, bet servera vieta ierobežota un nevaru atļauties lielu izšķērdību, pie tam negribas izmantot online albūmus. Arī šoreiz, kaut cik jēdzīga lapa aizņem 1,4 Mb. Daži fotogrāfi solīja vēl iedot savas bildes, tā ka apjoms, laikam tikai augs. Albūma lapas var aplūkot, izmantojot saiti, kura ir labajā malā (minibildīte) vai ieejot no pasaules čempionāta mājas lapas.

Ziga mušasPēc Egila ieteikuma izveidoju jaunu albūma lapu ar mušiņu bildēm, kuras atsūtīja Zigis no Rēzeknes.

Tā kā lapu apmeklē arī interneta iesācēji, atļaujos atkārtot dažas vienkāršas lietiņas.
- Iesaku vienmēr pārbaudīt, kas notiek, ja ar kursoru uzbrauc uz bildītēm. Parasti parādās bildes apraksts, nereti bilde ir arī saite ar kādu saistītu lapu. Savukārt albūmā, uzklikšķinot uz bildi, bieži atvēras jauns logs ar lielāku fotoattēlu.
- Ja kādam teksts ir pārāk sīks un nesalasāms, šajā lapā to var palielināt ar CRTL + skrollējot peli.

Franka LoPresti pārraudzītā mušiņmakšķerēšanas apmācībai veltītā lapa, kuru savā dienasgrāmatā piemin Egils C., tiešām ir ļoti informatīva. Lai jebkurā laikā to būtu viegli atrast, pievienoju šajā lapā saviem favorītiem.

22.02.2004 10:24

::  Pedagoģiskas gudrības

Mike Franz no Floridas(USA) forumā http://www.virtualflycasting.com par to, kā jāmāca metieni, piemin Prioritātes principu.
Tas ir viens no sešiem principiem (laws of learning), kurus pagājušā gadsimta sākumā izstrādājis pedagoģijas psiholoģijas pionieris profesors Edward L. Thorndike no Kolumbijas universitātes (USA).Šie principi tiek plaši pielietoti, lai jebkuru apmācības procesu padarītu efektīvu. Man šie principi likās ievērības cienīgi, tādēļ arī šis ieraksts.( pie iespējas pārtulkošu LV)

-Teach it right the first time! The first experience should be positive, functional and lay the foundation for all that is to follow.
Unteaching is more difficult than teaching. Say things correctly, use the proper terminology without being too technical and confusing.
Definitions should be taught. During instruction do not allow the students to practice tasks incorrectly for extended periods.
Do not micro manage their practice either. Use minimal supervision, students must practice a task to learn it.-

Var teikt, ka šie principi būtu jāzin katram, kurš audzina bērnus, nemaz nerunājot par tiem, kuri ar apmācību grib pelnīt.
Tiem, kurus tas varētu interesēt, varu nosūtīt nelielu rakstu, kurā ir atspoguļoti visi seši principi.
Nebrīnīšos, ja profesionāli pedagogi man norādītu identisku informāciju, kura atrodama arī latviešu valodā.

20.02.2004 13:03

::  Ko lasīt ziemas vakaros

Kaut gan parādījušies dažu ārzemju autoru pārcēlumi latviešu valodā, makšķerēšanas sfērā LV pieejamās literatūras klāsts ir ļoti nabadzīgs. Grāmatas, kuras joprojām ir pieejams un populārs informācijas avots, lasītājus lielākoties vilina tikai ar skaistiem vākiem, dažubrīd arī ar atsevišķām labām bildēm. Tai pašā laikā informācija, kuru tajās var atrast, reti kad atbilst šodienas līmenim un ir pilnīgi atpalikusi, ja salīdzinam ar to, kas cirkulē internetā. Lielākoties tiek pārpublicētas galīgi novecojušas atziņas, acīmredzot, tāpēc, ka nav jāmaksā autoriem vai arī grāmatu maketi no ārzemju partneriem tiek saņemti gandrīz par velti. Bet varbūt tas tikai man tā izliekas?

Šodien no FFF saņēmu šīs organizācijas jaunākās ziņas. Tajās atradu simpātisku Billa Gammela 2000. gada raksta pārpublicējumu, - konspektīvu pamācību, kā sasniegt lielāku attālumu ar mušiņauklu. Bills Gammels ir pazīstams ASV pasniedzējs mušinmakšķerēšanas kursos un grāmatu autors. Tā kā mana pieeja mušiņmetienu apmācībā ir pilnīgi identiska, šo rakstu atļaujos ieteikt arī citiem. Sekojot autora ieteikumiem, katrs var uzlabot savu prasmi un apgūt tālākus metienus ar mušiņmakšķeri.
Interesentiem šo tekstu varu nosūtīt pa epastu, protams, bez maksas. Pašreiz teksts ir tikai angļu valodā, būtu jauki, ja kāds to pārtulkotu arī latviešu valodā.

20.02.2004 08:43

::  LR čempionāts tuvojas finišam

Pēc spraigajām cīņām uz Ungura ezera ledus pasaules čempioniem atsākas ierastā ikdiena. Viņi atgriezušies savu klubu komandās un turpinās aizsākto cīņu par šīgada Latvijas čempiona nosaukumu un vietu 2005.gada izlases sastāvā. Pēc pirmajām divām kārtām spriežot, tā nebūs vieglāka par startu pasaules čempionātā. Visticamāk, ka visus čempionus varēsim redzēt darbībā jau tuvākajā laikā, pie tam netālu no Rīgas, kad viņi tiksies pēdējā šī gada LR zemledus čempionāta kārtā. Sacensības notiks 28.un 29.februārī uz Dūņezera ledus.
Komandas, kuras nestartē visās kārtās, bet vēlas to darīt tikai šajā kārtā, var pieteikties līdz 25.februārim pa telefonu 9517507. Pulcēšanās Dūņezera bāzes tuvumā 28.02.2004 līdz 10:00. Jārēķinās, ka otrā dienā sacensības sāksies 2 stundas agrāk.

18.02.2004 11:20

::  Labdien!

Jums raksta Gulbenes reģionālā laikraksta "Dzirkstele" reklāmas daļas vadītāja Skaidrīte. Esam nolēmuši organizēt zemledus makšķerēšanas sacensības "Dzirksteles' kauss uz Stāmerienas ezera , Gulbenes rajonā. Šāda veida pasākumu organizējam pirmo reizi, ja tas izdosies tad domājam ka tas kļūs par tradīciju. Protams balvu fonds mums nebūs lielais, kā arī grūti prognozēt sacensību dalībnieku skaitu. Izstrādāju sacensību nolikumu, kuru atļāvos nošpikot jūsu mājas lapā. Ja drīkstu lūgt varbūt jūs varētu mājas lapā ievietot informāciju par šo pasākumu. Nosūtu nolikumu.

Iepriekš pateicos par atsaucību, visu labu

Skaidrīte Bukše
sludinājumu un reklāmas nodaļas vadītāja

17.02.2004 16:48

::  Apsveikumi

Pirmo Latvijas Makšķerēšanas sporta federācijai adresēto oficiālo apsveikumu par izcilo Latvijas sportistu sasniegumu pasaules čempionātā un laba vēlējumus visiem saņēmu šodien no Zemkopības ministra M. Rozes un Valsts zivsaimniecības pārvaldes priekšnieka N. Riekstiņa.


Latvijas komanda -  pasaules čempioni zemledus makšķerēšanā.  Rīga 2004.

Latvijas komanda - pasaules čempioni zemledus makšķerēšanā. Rīga 2004.

 

 

 

 

 

 

 

16.02.2004 14:24

::  Latvijai pārliecinoša uzvara

Pasaules čempionāta Rīga 2004. medaļu ieguvējiČempionāta sacensības Ungura ezerā bija piesaistījušas neredzētu mēdiju uzmanību, tādēļ nebrīnīšos, ja daudz kas no šeit rakstītā būs jau zināms. Patīkami būtu, ja tikpat daudz uzmanības mūsu sports saņemtu arī ikdienā. Taču starplaikos daudzi mēdiji ziņas, kuras interesē makšķernieku plašo auditoriju, vērtē krietni zemāk nekā daudzkārt pārrakstītos ziņojumus par Ivanova neveiksmīgu sitienu Krievijas trešās līgas mačos futbolā vai pastāstus par Skrastiņa neiegūtajiem punktiem NHL. Gribas cerēt, ka vismaz šoreiz, tas būs citādi.

Pasaules čempionāta noslēguma ceremonija šovakar atbilstoši CIPS protokolam risinājās restorānā "Kaļķu vārti". Vakara laikā vienīgā , kas tika atskaņota, bija Latvijas himna, pie tam tā skanēja divas reizes. Jo iemesls tam bija visai nopietns. Pēc divu dienu sīvām cīņām Latvijas komanda finišēja kā jaunais pasaules čempions zemledus makšķerēšanā. Otro vietu pēc ļoti veiksmīga starta otrās dienas sacensībās ieguva Krievijas sportisti, tikai 1 punkta atstarpe viņus šķīra no Latvijas komandas un ļoti kārotās pirmās vietas. Tie, kas analizēs protokolus, ieraudzīs, ka Krievijai vienā no abām dienām pietrūka pāris zivtiņu un 20 gramu. Trešā bija Zviedrijas komanda, kura ir nākamā pasaules čempionāta rīkotāja.
Individuālā vērtējumā otrā dienā ļoti veiksmīgs starts izdevās mūsu Pēterim Liderim, tai pašā laikā pirmās dienas līderi savu rezultātu atkārtot nespēja. Tas ļāva Pēterim Liderim otro reizi pēc kārtas izcīnīt pasaules čempiona zelta medaļu.To var vērtēt dažādi, taču tādi sniegumi makšķerēšanas sportā, kur blakus meistarībai lielu lomu spēlē arī veiksme, tiek vērtēti ļoti augstu. Arī sudraba medaļu ar līdzīgu punktu skaitu taču mazāku kopējo loma svaru ieguva Latvijas pārstāvis Guntis Kārkliņš, bronzu - Harri Nikula no Somijas.

Protokoli ir pieejami http://www.hunting.lv/komandu2.xls un http://www.hunting.lv/indiv3.xls. Zemāk ievietots kopsavilkums angļu valodā.

Team results.
1.Latvia 36 p.
2.Russia 37 p.
3.Sweden 45,5 p.
4.Lithuania 47 p.
5.Finland 49 p.
6.Belarus 51 p.
7.Ukraina 55 p.
8.Canada 67 p.
9.Estonia 71,5 p.
10.Poland 91 p.

Individual results.
1. Peteris Lideris (Latvia) 3 p. (3.041 kG)
2. Guntis Karklinsh (Latvia) 3 p. (2.587 kG)
3. Harri Nikula (Finland) 4 p. (3.004 kG)
4. Ainars Egliitis (Latvia) 4 p. (2.701 kG)
5. Maksim Jefimov (Russia) - 5 p.
6. Emil Broberg (Sweden) 6 p. (2.556 kG)
7. Andrei Petrov (Russia) 6 p. (2.513 kG)
8. Ove Ericsson (Sweden) 6 p. (2.511 kG)
9. Arimantas Cironka (Lithuania) 6 p. (1.903 kG)

15.02.2004 23:44

::  Pirmā diena - visumā veiksmīga

Lai interesenti varētu apskatīt pasaules čempionāta pirmās dienas rezultātus, ievietoju protokolu http://www.hunting.lv/indiv.xls.
Ievietoju arī komandu vērtējuma protokolu, kurš atrodams sekojošā adresē -
http://www.hunting.lv/komandu.xls.
Komandu vērtējumā rezultāti ir sekojošie. Latvija ir pirmā ar 16 p., 2.vietā ir Lietuva -18 p. , trešā Zviedrija 21,5 p. , ceturtā Baltkrievija 22 p., piektā Ukraina 23 p, 6.-7.vietu dala Krievija un Somija ar 28 p.
Kā var redzēt, cīņa ir ļoti saspringta.

Vēl vakar uz Ungura vēl valdīja stiprs sals, bet šodien gaisa temperatūra tuvojās nullei. Iespējams, tāpēc zivis ķērās vāji. Labākais loms bija ap 1,5 kG, labos apstākļos parasti tas ir 2x lielāks. Šajos apstākļos Latvijas izlase parādīja savām spējām atbilstošu sniegumu, tai pašā laikā pasaules čempioni Somija un vieni no favorītiem - Krievija praktiski zaudēja cerības izcīnīt pasaules čempiona nosaukumus. Jācer, ka otrā dienā mūsējie spēs nosargāt iegūto nelielo pārsvaru.

14.02.2004 17:47

::  Sestdien sākas lielās cīņas

Piektdien visas komandas piedalās pēdējā treniņā, bet sestdien, 14.februārī uz Ungura ezera sākas pasaules čempionāta divu dienu sacensības zemledus makšķerēšanā.
Ieradušās ir komandas no Krievijas, Zviedrijas, Somijas, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Ukrainas, Polijas un Kanādas. Sacensību vieta ir uz ezera Ķeču tuvumā. Čempionāta vadība atradīsies starta vietā Ķēčos. Starts abās dienās 10:00. Sacensību ilgums 3 stundas. Čempioni kļūs zināmi pēc otrās kārtas beigām svētdien ap plkst. 14:00 .

Arī skatītāji varēs izmēģināt savu copes māku dažādās minisacensībās, tādēļ nebūtu slikti paņemt līdzi kādu makšķerīti. Būs pieejama arī bufete.

12.02.2004 22:47

::  Sacensības ziemas copes cienītājiem

Jaunā Kanādā ražotā ziemas makšķerīteVakar Rīgā ieradās Krievijas, Kanādas un Polijas komandas, pirms tam Cēsu apkaimē jau bija izvietojusies Lietuvas komanda. Šodien visi dodas uz Ungurezeru, kur notiks pirmie treniņi.
Zinātkārajiem varu pateikt priekšā, ka kanādieši uzsvaru gatavojas likt uz jaunu patentētu ziemas makšķerītes konstrukciju, kuras aprakstu un detalizētus attēlus var atrast internetā www.marmish.ca Izskatās interesanti, cena arī esot interesanta - aptuveni 30 Kanādas dolāri gabalā. Makšķerītes izgudrotājs un firmas Marmish Inc. prezidents Simons Kotiks personīgi startēs Kanādas komandas sastāvā.

SIA Eiropa TV atsūtīja nolikumu par čempionātu zemledus makšķerēšanā, kuru tā 21.februārī organizē Koknesē. Sacensības notiek ar visa veida makšķerītem. Atbildīgais ir Edgars Zveja tel.5161244. Dalības maksa 5 Ls no dalībnieka, bērniem, pensionāriem - 2 Ls.

11.02.2004 04:32

::  Pasaules čempionāta gaidās

Pirmā preses konference. Valdis H., Jānis S. Gaļina G., Egons S.Vēl tikai dažas dienas līdz pasākumam, kur man, atbilstoši starptautiskajiem noteikumiem, jau nodrošināta vieta žūrijas sastāvā. Proti, tas ir CIPS 2004.gada pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā. LMSF kā CIPS biedrs ir atbildīga par tā norisi. Attiecīgi, arī visi pienākumi. Tā kā LMSF ir Latvijas Tautas sporta asociācijas sastāvā, tad arī LTSA ir iesaistīta čempionāta organizācijā un sniedz lielu palīdzību pasākuma organizācijā. Lielākie sponsori šoreiz ir SIA Salmo un Rīgas Dome, vēl dažas firmas varētu nosaukt kā atbalstītājus.
Šodien Rīgas Domes jaunajā mājā notika pirmā preses konference ( blakus ir bilde ar "VIP" figūrām konferences prezidijā), rīt sāks iebraukt ārzemju delegācijas. Dalību pieteikušas 11 valstis - Latvija, Lietuva, Igaunija, Somija, Zviedrija, Krievija, Ukraina, Baltkrievija. Bez minētajām pirmoreiz Latvijā būs redzamas Kanādas, Polijas un iespējams arī Ķīnas komandas. Trešdien rīta pusē daļa sportistu jau dosies uz pirmajiem treniņiem Ungura ezerā. Trešdien un ceturtdien skatītājiem būs iespēja sportistu darbībai sekot arī tuvplānā. Sacensību laikā būs jāsamierinās ar vērošanu no lielāka attāluma.
Latvijas komandā šoreiz startēs Ainārs Bauģis ( B&B Cope ), Pēteris Lideris, Guntis Kārkliņš( abi no Salmo ), Ainārs Eglītis ( Pasaule ), Genādijs Grigorjevs un Leonīds Pankovs ( abi no LV Maver Sport ). Treneris - Normunds Grabovskis, komandas vadītājs - Egons Simsons.

09.02.2004 23:35

Kā parasti, Mikus ir pietiekoši precīzs, lai arī citi varētu mācīties. Citāts no www.zive.lv foruma.

Par sikuhu vai peršingu. Arī es esmu šī rīka iesācējs , mēģinu intereses pēc apgūt, un šādi tādi novērojumi ir radušies.
Efektīvs līdzeklis pie liela dziļuma un lielas asaru koncentrācijas un to aktivitātes. Dziļumos līdz 3-4 metriem un kad asaris nelielā koncentrācijā un ņem ar gariem zobiem, tomēr murmulis ir efektīvāks(tīri subjektīvas domas).
Priekšrocības - pielietojot salīdzinoši resnas auklas - mazāk piņkerējas un ietinot ar lielu inerces spoli - max ātrdarbība .
Nu bet ražīgumu ( reizē 2 asari uz pavadiņām + trešais aiz vēdera uz bļitku ) nevar ne salīdzināt ar murmuli .
Pārsvarā pavadiņām tiek lietotas resnas auklas - lidz pat 0,4 - lai muša stāvētu nost no pamatauklas.
Pavadiņu galā vēlami mirokarabīni- ērta un ātra mušu nomaiņa( tie gan tagad ziemā pazuduši no veikalu plauktiem)un palielina mušas brīvkustību.
Par vizuļiem - cik dzirdēts ka paši igauņu meistari , kas tos izgatavo, atzīst ka no 10 strādā 3 ( nu bet tie atlikušie 7 tiek laisti tirdzniecībā - neies jau materiālu laist zudībā) Nu šogad redzētais topā ir pa vidu ap 0,5 mm melhiora plāksne , kam apakšā no abām pusēm pielodēts gan misiņš gan kapars dažadās kombinācijās. Laba vizuļa pirmā pazīme -jau to lēni paceļot kaut par 10 cm - vizulim jāsāk vibrēt un vibrācija labi jūtama caur makšķerīti. Nu bet vai tā ir pareizā vibrācija - to pasaka asari.
Par mušām - igauņiem šogad topā redzētas uz 6 Nr āķa apkausētas ar dzeltani sarkanu caurspīdīgu plastmasu un ap 1cm sarkanu dzijas asti. Pie kam mušas ķermenis šķērsgriezumā ir nevis cilindra , bet ovāls - tas ir saspiežot to pirkstos, āķa spice vienmēr sagriežas uz augšu un tā it kā samazinoties tukšo copju skaits.
Nu bet spēle ar to rīku - cik augstu ,cik asi celt , kādu pauzi ieturēt jau nāk tikai ar pieredzi , katrā ziņā tie , kam cope nodrošina iztiku ( arī liels skaits latvju bāleliņu kas pa ziemu dzīvo tur) ir to apguvuši (spiesti apgūt ) perfekti un sit pušu arī pašus igauņu specus.

05.02.2004 10:53

Makšķerēšanai pēdējās nedēļās nav laika, atliek tikai klausīties, cik labi ir gājis dažam Pērnavā vai nav veicies pašmāju ūdeņos. Notiek pēdējie darbi, lai nākošajā nedēļā uzņemtu 10 valstu komandas, kuras ierodas Rīgā, lai piedalītos CIPS 2004.gada pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā. Līdztekus parastajiem dalībniekiem Skandināvijas, Baltijas un bijušās PSRS valstīm šogad pieteikušas 3 jaunas dalībvalstis - Kanāda, Polija un Ķīna.Raitis Barbāns, vēdzele 3.920 kG, 05.02.2004. Treniņi risināsies 11.- 13.februārī. 2 dienu sacensības notiks 14. un 15.februārī uz Cēsu rajona Ungura ezera ledus.

Čempionātā varēs vērot darbībā daudzu valstu labākos zemledus copes speciālistus. Skatītāji arī varēs izmēģināt savu veiksmi nelielā, ka saka, zibensturnīrā. Līdz starta vietai Raiskuma pagasta Ķēčos nokļūt palīdzēs ceļa shēma. Sacensību sākums 10:00, tās ilgst trīs stundas.

Ziņa par kapitālu vēdzeli, kura tikai par 160 gramiem mazāka par Latvijas rekordvēdzeli, atnāca šodien no Ventas Balss redakcijas. Raitis Barbāns šorīt ap 9:20 Ventā ar 0.14 mm auklu uz volfrāma mormišku izvilcis 3.920 kG smagu un 82,5 cm garu eksemplāru. Cīnījies aptuveni 5 minūtes, izmantojis pašdarinātu gafu.

05.02.2004 09:23

::  Makšķerēšanas noteikumi

Kārtējais siltuma vilnis (Rīgā šorīt ir + 4 grādi) liek daudziem domāt par pavasara tuvošanos. Laikam tādēļ palielinājies man iesūtīto jautājumu skaits, kuri saistās ar makšķerēšanas noteikumiem. Tādēļ izveidoju atsevišķu lapu, kurā ievietoju MN jaunāko redakciju. To var redzēt šajā adresē.

05.02.2004 08:46

::  Copes maršruti Skandināvijā

Nupat saņēmu sadarbības piedāvājumu un informācijas paketi par DinTur 2004.gada piedāvātajiem makšķerēšanas maršrutiem visā Norvēģijā. Tajā var atrast ceļojumu maršrutus jebkurai makšķernieku gaumei - gan tiem, kuri grib baudīt visdažādāko jūras zivju makšķerēšanu no kuģiem piekrastes fjordos, gan tiem, kurus vilina lašveidīgās zivis upēs un ezeros.
Pirms neilga laika manā rīcībā nonāca līdzīga jaunākā informācija arī par Zviedrijas un Somijas labākajām copes vietām.
Uzreiz varu piebilst, ka lielākā daļa no manā rīcībā esošajiem maršrutiem paredzēta tiem, kuri savus ceļojumus plāno savlaicīgi, domā par normālu servisu un rūpējas, lai sadzīviskas problēmas netraucētu baudīt makšķerēšanas priekus.

01.02.2004 12:43


Back