Ziņu arhīvs. Februāris 2003.


 

:: Webloga manifests     83    28.02.2003 22:53

Robert Scoble savā rakstā The Corporate Weblog Manifesto formulē veselu rindu interesantas domas, kuras būtu jāievēro interneta lapu veidotājiem. Te ir dažas.

1) Tell the truth. The whole truth. Nothing but the truth. If your competitor has a product that's better than yours, link to it. You might as well. We'll find it anyway.

2) Post fast on good news or bad. Someone say something bad about your product? Link to it -- before the second or third site does -- and answer its claims as best you can. Same if something good comes out about you. It's all about building long-term trust. The trick to building trust is to show up! If people are saying things about your product and you don't answer them, that distrust builds. Plus, if people are saying good things about your product, why not help Google find those pages as well?


Pieminētajā manifestā var izlasīt vēl 18 tēzes .

:: Arī Āfrikas kontinentā nemierīgi.     82    28.02.2003 22:31

Kādu laiku atpakaļ rakstīju par saviem plāniem saistībā ar Nīlas asaru medībām. Šodien kļuva skaidrs, ka apstākļos, kad ASV gatavojas tuvākajā laikā uzsākt militāras akcijas Irakā, neviena nopietna firma nevēlās uzņemties garantijas par ceļojuma sekmīgu norisi Irākai relatīvi tuvajā reģionā. Redzot kara tuvošanos, arī makšķernieku entuziasms doties šajā dēkā nav tāds, kāds tas bija vēl pirms mēneša. Tātad plāns tiek atlikts. Nekā nevar darīt, karš tomēr jāvērtē kā nepārvarams apstāklis.

:: Jocīgas domas par LTV     81    28.02.2003 22:15

Mana piezīme atkal skar tēmu, kura nav saistīta ar copi.
Šovakar mani kārtējo reizi pārsteidza LTV sižets "Mūsu cilvēks". Mans retais mēģinājums to noskatīties šoreiz kārtējo reizi neizdevās. Iemesls visai vienkāršs, - pēc Baibas S. pazušanas no ekrāna joprojām nespēju pielāgoties raidījuma jaunās vadītājas stilam. Gandrīz katrā situācijā viņa iemanījās izklāstīt savu "kompetento" viedokli, kurš kā parasti, bija visiem jāuzzin vispirms un nerēķinoties ar aicinātā dalībnieka viedokli. Pie tam viss tas bija pasniegts tādā, maigi izsakoties, savdabīgi vīrišķīgā manierē. Līdz šim biju domājis, ka LTV tikai A. Volmāram tiek atļauts šāds sevis apliecināšanas stils.
Labi, ka tv var vienkārši izslēgt. Bet varbūt nemaz tik slikti nav, un tāds ir jaunais vilnis?

:: Joprojām nav skaidrības lašu copē     80    27.02.2003 11:16

Ņemot vērā, ka no ārzemēm esmu saņēmis vairākus vaicājumus par lašu tēmu, šodien Valsts Zivsaimniecības pārvaldē painteresējos, kas šosezon notiks ar lašu licencēto makšķerēšanu. VZP speciāliste Gunta Ozoliņa paskaidroja, ka projekti vēl nav apstiprināti. Gandrīz gatavs ir ar Ventu saistītais projekts, kurš paredz ar 20. martu uzsākt lašu un taimiņu makšķerēšanu 18 km zonā lejpus Kuldīgai. Joprojām neskaidrs ir Salacas projekts, kurš ir iestrēdzis projektā iesaistīto pašvaldību savdabīgās nostājas dēļ. Tātad nekādas skaidrības vēl nav, lai gan Salacā bija plānots atklāt sezonu jau 1. martā.

Neoficiālas ziņas liecina, ka visu sāk traucēt kāre ātri tikt pie lielās naudas. Tikko kādā projektā apgrozībā parādās četrciparu skaitļi, daudzi aizmirst visus bīdītos ideālus un gatavi darīt visu, lai pārvilktu deķīti uz savu pusi. Diemžēl, cietēji ir, galvenokārt, normāli makšķernieki, maliķi tikai smīkņā.

:: Krievijas makšķerēšanas slavenība Rīgā     79    26.02.2003 21:58

Oskars Soboļevs RīgāDraudzības kausa 2003 sacensību laikā Krievijas komandu pavadīja un Rīgā viesojās pazīstamais makšķernieks, žurnālists un mans sens draugs Oskars Soboļevs. Labi atpazīts viņš ir arī Skandināvijā, jo sevišķi Somijā. Somi viņu uzskata par savu audzinātāju makšķerēšanā ar mormišku. Oskars pašreiz makšķerēšanas jomā sadarbojas ar vairākiem Krievijas mēdijiem un veic kunsultanta pienākumus, kā viņš pats uzskata, vienā no labākajām Krievijas bāzēm. Bāze atrodas Volgas deltā un ir slavena ar saviem superlielajiem zandartiem, samiem un citām zivīm. Sīkākas ziņas par bāzi un Oskaru Soboļevu kā personu var iegūt bāzes mājas lapā Internetā. Tās adrese ir http://www.uspech.ru

:: Ziņas no Usmas     78    26.02.2003 17:49

Gvido Taube ar savu 11 kG līdaciņuArī ziemā gadās milzu zivis. Aivars B. atsūtīja bildi, kurā redzama kapitāla līdaka. Šo 11 kG smago monstru ar 0.25 auklu un Salmo šķērsbļitku no Usmas ezera esot izvilcis viņa paziņa Gvido Taube. Pēdējās dienās Usmā vīri velkot labus brekšu, līdaku un zandartu lomus.

:: Ziemas copes sezona rit pilnā sparā     77    26.02.2003 11:21

Un ik pa brīdim ienāk labas ziņas gandrīz no katra reģiona.
Pašreiz populārākās vietas , protams, ir Igaunijā. Ar labiem lomiem sevišķi izceļas Pērnavas rajons. 10 - 15 kG asaru tur ir ierindas loms. Sezonas sākumā efektīvo vizuļa - mušas sistēmu uz pavasara pusi ir nomainījusi vienkārša mormiška. Arvien biežāk lomos parādās arī pieklājīgāki 300 - 400-gramīgi asari. Igauņi uzķēruši, ka labs bizness ir arī zivju un autoinspektoriem. Copmaņiem jārēķinās, ka kaimiņi meklē un izmanto katru izdevību, lai mūsējiem parādītu, kā jāieved kārtība savās mājās. Nav licences - sods, paņēmi sīkos asarīšus vai vimbiņas - sods, izbrauci uz ledus neparedzētā vietā - pamatīgs sods. Utt., nemaz nerunājot par pastiprinātu promiļu kontroli. Sistēma ir datorizēta,- nesamaksāsi sodu, netiksi Igaunijā.
Par Peipusu ziņas svārstās krietni lielākā diapazonā , ir labas un ir arī bēdīgas.
Labi lomi 5- 10 kG robežās novēroti arī mūsu jūras līcī, Ventā, Lielupē, Daugavas vidustecē, kur ik pa brīdim copmaņi atrod asarus, brekšu, salaku vai luču barus. Acīmredzot, Daugavas lejtecē un Lielupē ir skābekļa trūkums, tāpēc ir iespaids, ka visas zivis ir samukušas Buļļupē, un makšķernieku tūkstoši tur darbojas pilnā sparā. Neredzēti daudz copmaņi jau nedēļu ir vērojami arī uz Daugavas ledus pašā Rīgas centrā.
Vienlaicīgi ienāk signāli, ka daudzos Latvijas ezeros vērojama zivju slāpšana, zemais ūdens līmenis un biezais ledus atstāj savu negatīvo iespaidu.

:: Latvieši uzvar Lietuvā     76    24.02.2003 15:43

Lietuvā Elektrēnu tuvumā sestdien un svētdien risinājās Lietuvas sporta makšķerēšanas līgas 2003. gada atklātā čempionāta izšķirošā kārta zemledus makšķerēšanā. Kā zināms Lietuvas makšķernieki 2002.gadā bija bronzas medaļu laureāti pasaules čempionātā. Latviju Lietuvā pārstāvēja trīs komandas - Mk Piranja, Salmo un MK Pasaule. Labākos panākumus guva Salmo komanda, kura izcīnīja pirmo vietu komandu vērtējumā, bet tās pārstāvji Normunds Grabovskis, Pēteris Lideris un Guntis Kārkliņš te minētā secībā ieguva visas trīs godalgotās vietas arī Lietuvas čempionāta individuālajā vērtējumā.

:: LMSF pievēršas arī karpu copei     75    24.02.2003 08:40

LMSF gadskārtējā konferencē, kura sestdien 22. februārī notika viesnīcā Radisson SAS, līdztekus ierindas jautājumiem pārrunāja arī jaunas tēmas.
Viena no tām ir saistīta ar karpu makšķerēšanas kultūras paaugstināšanu un sacensību kultivēšanu Latvijā. LMSF tikko papildinājās ar karpu makšķerēšanas entuziastu grupu Iļjas Aizikoviča vadībā, kurai ir ambiciozi plāni gan par Latvijas līdzdalību pasaules līmeņa sacensībās, gan attiecībā uz pirmklasīgu iespēju radīšanu karpu makšķerniekiem tepat Rīgas apkaimē. Ceram, ka tuvākā laikā tiks publiskoti arī konstruktīvi risinājumi šajā jomā.

:: Sacensības makšķerniekiem     74    24.02.2003 08:28

Latvijas makšķernieku associāciācija atsūtīja informāciju par tās rīkotu pasākumu. Te ir daži izvilkumi no nolikuma.

Sacensības notiek 2003. gada 1. martā Aizkraukles raj. Kokneses pag. Daugavā pie viesu nama "Kalnavoti". Dalībnieku pulcēšanās viesu namā "Kalnavoti" no pl. 8:00. Reģistrācija no plkst. 8:15 - 9:00. Sacensību svinīgā atklāšana no plkst. 9:00 līdz 9:15. Makšķerēšanas ilgums - 6 stundas.
Dalībnieki startē individuāli un komandās (5 cilvēki katrā). Dalības maksa ir 4.Ls no katra komandas dalībnieka vai individuālā sacensību dalībnieka. Sacensības notiek saskaņā ar MK noteikumiem Nr. 67, 13.02.2001 "Makšķerēšanas noteikumi". Sacensību dalībnieki drīkst lietot vienu makšķerīti ar vienu mormišku, trīsžuburīti vai žibuli. Dalībnieks no dalībnieka nedrīkst atrasties tuvāk pa 5 m. Katram dalībniekam ir tiesības izmantot 2 karodziņus. Sacensību laikā aizliegts: nodot ēsmas, kā arī zivis citiem dalībniekiem, pirms un sacensību laikā lietot alkoholiskos dzērienus.

:: Zviedru mazmakšķerītes     73    24.02.2003 07:44

Zviedru rāmītisVērojot, ar kādu inventāru sacensībās darbojas mūsu labākie sportisti, somi vai krievi, varētu teikt, ka nekā jauna te nav. Draudzības kausa sacensībās varēja redzēt, ka zviedri vienīgie darbojas ar atšķirīgu inventāru - ar savdabīgām mazmakšķerītēm, kuras atgādina rāmi. Līdzīgas, taču primitīvākas ierīces makšķernieki ir novērojuši arī Peipusa sīgu copmaņu rokās. "Rāmis", kā visi dēvē šo makšķeri, var būt arī citāds. Ar formu nevis kā noslēgtam taisnstūrim, bet tādu, kura atgādina ragus. Jebkurā gadījumā rāmja forma ļauj to izmantot , lai uztītu uz to auklu, bez spolītes palīdzības. Makšķernieks zivi velk nevis aizmetot makšķerīti un vicinot ar rokām, bet grozot rāmīti, ietin auklu un neviens tā arī nepamana, kā tiek izvilkta zivs. Arī, ja jāievelk aukla, pārvietojoties no viena ālīņģa pie cita, aukla tiek uztīta uz rāmīša. Pēc ekspertu domām, šis mazmakšķerītes veids ir pietiekoši efektīvs, ja jāmakšķerē lielā dziļumā, kā tas bieži ir Skandināvijā. Vienlaicīgi šī konstrukcija sarežģī visu smalko vibrāciju pielietošanu un prasa savdabīgas iemaņas.

:: Krievija uzvar, MK Piranja otrā vietā     72    23.02.2003 16:15

Uzvarētājs Aleksejs Djačenko pirms starta signālaLaila GrīnbergaDraudzības kausa 2003 otrā diena risinājās daudz spraigāk. Ciemiņi - zviedru un somu sportisti bija ņēmuši vērā iepriekšējās dienas pieredzi un būtiski uzlaboja savu sniegumu, vēlreiz savu stabilitāti nodemonstrēja arī krievu makšķernieki. Ne tik labi veicās Latvijas komandas MK Piranja sportistiem. Trīs no četriem vīriem savos sektoros nespēja pacelties augstāk par ceturto vietu. Tikai Laila Grīnberga savā sektorā ar sacensību trijās stundās savākto 2,232 kG smago lomu bija labākā un līdz ar to spēja uzvarēt sieviešu grupā arī kopvērtējumā. Viņai bija labākais loms arī absolūtajā vērtējumā. Vīriešu grupā labākais šodien vēlreiz bija RORS pārstāvis Aleksejs Djačenko, kurš ieguva arī 1. vietu vīriešu grupā kopvērtējumā. Komandu vērtējumā labākie bija RORS pārstāvji, otrajā vietā palika MK Piranja komanda, trešajā - Somija.
Latvijā šīs bija bija pēdējās šīs sezonas sacensības zemledus makšķerēšanā ar starptautisku līdzdalību. Tās parādīja, ka mūsu tuvākie konkurenti - Krievijas un Somijas sportisti nopietni gatavojas 2004. gada pasaules čempionātam, kurš notiks Latvijā, un mums nopietni jādomā, kā nezaudēt izcīnītās pozicijas.

:: Latvijas komanda vadībā     71    22.02.2003 15:16

Līderis pēc pirmās kārtas Nikolajs Lukojanovs no MaskavasPēc pirmās dienas sacensībām Draudzības Kausa 2003. izcīņā Dzirnezerā vadībā ir Latvijas kluba MK Piranja komanda, kurai ir 7 punkti, Rosohotribolovsojuz komandai ir 9 punkti, Somijai - 16 punkti. Individuāli 1. vietas savās zonās izcīnīja Nikolajs Lukojanovs un Aleksejs Djačenko no RORS, kā arī Leonīds Pankovs, Jevgēnijs Grigorjevs un Laila Grīnberga no MK Piranja. Jau kuro reizi laiks šodien strauji mainījās un lomi bija ļoti niecīgi,- Laila Grīnberga vienīgā no visiem dalībniekiem kuras loms pārsniedza 1 kG robežu. Rīt izšķirošā diena.

:: Kas notiek Latgalē?     70    19.02.2003 08:45

Par to, kas notiek šajā Latvijas novadā, un, ko cilvēki par to domā, liecina tipisks citāts no www.zivs.lv foruma. Lai gan amatpersonas bieži apgalvo, ka tik traki nemaz neesot.

Jarek, 18.02.2003 20:49
"Pie mums Latgalee gan visi kas dzivo pie ezera ir maluzvejnieki , piemeeram Raaznas ezers nu tur ir viens gan vins nedzenaa kam ir dokumenti uz zvejnieciibu , agraak Raaznaa zinspektors Paura pats taads zagliigs par laivu zagshanu pat bij pabijis pie mentiem vienu nakti:)Raaznaa ker visi kam nau slinkums, inspektors gan drusku dzenna tos parastos maluzvejniekus, bet taas brigadas nee .Agraak zvejoja Leiči kad piepelniijaas un ezers palika tuksh paardeva to Avelatam kursh nopirka veel piedevam Viraudu un milzziigu daudzumu zemes ko , pets tam pārdod ārzemniekiem ja nemaldos Avelats galvenais ir Šķēle ."

:: Starptautiskas sacensības Dzirnezerā     69    19.02.2003 07:50

Dzirnezerā no šosejas Rīga - Tallina puses sestdien un svētdien notiks nelielas starptautiskas sacensības zemledus makšķerēšanā "Draudzības kauss". No Zviedrijas tajās piedalīsies Zviedrijas mednieku biedrības komanda, Somiju pārstāvēs Somijas mednieku un makšķernieku biedrība, Krieviju - Rosohotribolovsojuz. No Latvijas piedalās MK Piranja. Sagaidāma interesanta sacensība, jo somu komanda startē sastāvā , kurš kļuva par pasaules 2002. gada čempionu komandu vērtējumā, Rosohotribolovsojuz pārstāv vairāki 2001.gada pasaules čempioni, bet MK Piranja sastāva pamatu veido 2001.gada vicečempioni.
Sacensību sākums 10.00

:: Zivs nepazīst ciešanas vai sāpes     68    19.02.2003 07:30

Pārrunājot dažādus makšķerēšanas jautājumus visdažādākajās auditorijās, par šo tēmu nākas dzirdēt visdažādākos vērtējumus. Eiropā un Amerikā daudzas zaļo iniciatīvas, kuras vērstas pret makšķerēšanu balstās uz pieņēmumu, ka zivīm jāpārdzīvo ir sāpes. Lai gan šo momentu pieminēju jau agrāk, liekas ir lasītāji, kuri to palaiduši neievērotu, tādēļ atkārtojos. Šeit ir daži citāti no Vaijomingas universitātes (ASV)zooloģijas un psiholoģijas profesora James Rose akadēmiskā pētījuma, kuru var pilnā apjomā atrast http://www.nfsa.org.uk/news_views/fishfeelnopain.htm

Professor Rose said: “We compared the nervous systems and responses of fish and found that their brain is not sufficiently developed to allow them to sense pain or fear. The awareness of pain depends on functions of regions of the cerebral cortex which fish do not possess.”

"All anglers know that fish don’t feel pain but many people out there need convincing. I can see this study resulting in thousands of people taking up the sport and many commentators, who have previously had their doubts about angling, changing sides and giving us the publicity the sport deserves.”

:: Catching a fish is a joy     67    18.02.2003 07:42

ClubWire redaktore Shirley Fulton atsūtīja
FFF ClubWire februāra izdevumu. Man iepatikās šis citāts.

"Dad doesn't fish much now. I still call him whenever I catch a big one on the river, and he is as delighted over it as if he had caught it himself--no, more delighted. And this is the lesson he taught me, taught me slowly and subtly all those summers in the boat when I cast and pontificated, cast and fumed. Catching a fish is a joy, but what is even better is having someone you love catch one, when the delight is doubled. This is the true lesson to be taught a fishing son, more important than any theory regarding fish or fly, and I hope that one day I may pass it on to a son as patiently and unselfishly as my father passed it to me."

W. D. Wetherell, Vermont River, 1984, Nick Lyons

:: Čempioni noskaidroti     66    16.02.2003 19:14

Ainārs EglītisDūņezerā šodien risinājās izšķirošās cīņas. Diemžēl, laika apstākļi bija gājuši uz slikto pusi, jo sacensību sākumā sals sasniedza -23°. Attiecīgi cope dienas pirmajā pusē bija vēl sliktāka kā vakar. Bet vienā sektorā visi 13 dalībnieki palika pilnīgi bez zivīm. Tā sagadījās, ka pēc izlozes šajā sektorā bija jādarbojas arī sacensību līderim Pēterim Liderim(Salmo). Visas viņa pūles izrādījās veltīgas. Nedaudz labāk paveicās viņa tuvākajam konkurentam Aināram Eglītim (B&B Cope), kurš gandrīz tukšā sektorā iemanījās izvilkt vienu asarīti, kas deva otro vietu sektorā, ļāva apsteigt Pēteri Lideri un iegūt čempiona titulu kopvērtējumā. Sudraba medaļu ieguva P. Lideris (Salmo), bronzu - Leonīds Pankovs no MK Piranja. Komandu vērtējumā Salmo izdevās noturēt vakar iegūto pārsvaru un izcīnīt lielo ceļojošo kausu. Tikai četri punkti mazāk un otrā vieta B&B Cope. Trešajā vietā MK Piranja.
Jauniešiem par čempionu kļuva Pāvels Sibiļevs no Mērsraga komandas.
Līdz ar to pirmais desmitnieks izskatās sekojoši:
1.Ainārs Eglītis - B&B Cope
2.Pēteris Lideris - Salmo
3.Leonīds Pankovs - MK Piranja
4.Ainārs Bauģis - B&B Cope
5.Genādijs Grigorjevs - MK Piranja
6.Guntis Kārkliņš - Salmo
7.Ivo Kalnmalis - Salmo
8.Māris Nuķis - Pasaule
9.Jānis Vizors - Pasaule
10.Reinis Reinsons - B&B Cope

Šeit ir saites ar lapām, kur izvietoti sacensību protokoli un fotoattēli.

:: Pirmā diena atnes pārsteigumus     65    15.02.2003 18:24

Pāvels Sibiļevs no MērsragaVisu nedēļu Dūnis bija ļoti devīgs un treniņos sportistu lomi trijās stundās svārstījās 3-6 kG robežās. Pilnīgi cita aina bija šodien. Naktī spēji mainījās laiks, no iepriekšējā relatīvi siltā laika ne vēsts. Arā visu dienu bija -12° sals , pūta auksts ZA vējš. Kā tas bija novērots jau 2002. gada čempionātā, Dūnis tādās laika maiņas reizēs ir ļoti skops.
Arī šodien no pieaugušo klasē 65 startējošiem sportistiem tikai 25 bija ar zivīm, pie tam lomi svārstījās 14 - 320 gramu robežās. Labākus rezultātus parādīja Salmo komandas sportisti, kuri līdz ar to izvirzījās par līderiem arī kopvērtējumā. Labi grūtajos apstākļos startēja arī Mērsraga komanda un "Pansija" no Siguldas, kuras šodien sasniedza otro un trešo rezultātu. Pavisam neveicās līderiem B&B Cope komandai, - četri šīs komandas dalībnieki palika bez zivīm un komanda noslīdēja uz otro vietu. Individuālā vērtējumā par čempiona titulu rīt sagaidāma asa cīņa starp A.Eglīti un P.Lideri, kurus šķir tikai 3 punkti. Viņi ir pienācīgi atrāvušies no pārējiem, 17-21 punktu robežās seko 7 sportisti bet 23-27 punktu robežās vēl 5 dalībnieki. Visi viņi joprojām saglabā cerības iekļūt pirmajā desmitniekā.
Jauniešu grupā šodien klasi pārāks par citiem bija Mērsraga pārstāvis Pāvels Sibiļevs, kura loma svars bija 1187 grami - tikpat liels kā visiem pieaugušajiem kopā.
Rīt čempionāta pēdējā diena, kad noskaidrosies čempioni individuālajā un komandu vērtējumā. Varēsim vērot arī, kā sportisti spēs pielāgoties šādiem sliktas copes apstākļiem.

:: Latvijas čempionāts finišēs svētdien     64    10.02.2003 22:37

Šo sestdien un svētdien Dūņezerā divu dienu cīņās finišēs svarīgākās šīs sezonas valsts sacensības zemledus makšķerniekiem. Pēc šo sacensību rezultātiem tiks izveidota Latvijas izlase, kura piedalīsies 2004. gada pasaules čempionātā. Jāpiezīmē, ka šis PČ notiks Latvijā un nav izslēgts, ka Dūņezerā.
Pēc pirmajām divām kārtām līderpozicijās stabili turās pašreizējais pasaules čempions Pēteris Lideris (Salmo), kuram ir 5 punkti. Viņam nelielā attālumā ar 9 punktiem seko Ainārs Eglītis (B&B Cope) un Ivo Kalnmalis (Salmo), ar 10 punktiem Ainārs Bauģis (B&B Cope), 11 punktiem - Reinis Reinsons (B&B Cope). Vēl 4-6 punktu attālumā turās vesela mūsu pieredzes bagātāko sportistu rinda - Jānis Vizors, Egons Simsons un Māris Nuķis no Pasaules, Leonīds Pankovs un Jevģēnijs Grigorjevs no MK Piranja, Edgars Bresis un Laila Grīnberga no B&B Cope, Normunds Kleinbergs no Kuldīgas. Visi viņi un vēl vismaz 3- 4 sportisti ir saglabājuši reālu iespēju iekļūt pirmajā desmitniekā, uz kura bāzes tiks veidota Latvijas izlases komanda.
Cīņa solās būt karsta, tādēļ aicinu līdzjūtējus apmeklēt Dūņezeru, pavērot, kā darbojas pasaules čempions un daudzie vicečempioni, un morāli balstīt savus favorītus. Sacensības ilgst trīs stundas, sākums 10.00 Tāpat kā iepriekšējā reizē par skatītāju un dalībnieku ēdināšanu rūpēsies restorāns DRAGONS, bet sacensību organizācija ir SIA SALMO rokās.

:: Par terminoloģiju     63    08.02.2003 15:51

Ne tikai organizējot starptautiskas sacensības, arī vienkārši lasot angļu valodā tekstus, jāsaskaras ar to, ka ir dažāda izpratne par atsevišķiem makšķerēšanas literatūrā lietotiem vārdiem, šajā gadījumā, ēsmu nosaukumiem. Sportisti parasti pirms sacensībām pasūta, lai sacensību organizātori sagādā dzīvās ēsmas. Un katru reizi visiem jālauza galva, ko katrs saprot, pasūtot, piemēram, piecus kilogramus pinkie. Neviens nebūs sajūsmā, ja pasūtīto sarkano tārpu vietā sacensību dienā viņam piegādātu sarkanos trīsuļodu kāpurus. Nupat atradu un zemāk ievietoju dažus izplatītāko dzīvo ēsmu skaidrojumus angļu valodā, pie tam man ir aizdomas, ka tie nav paši precīzākie. Jāpiemetina - šie nav vienīgie termini, kurus vajadzētu skaidrot, tai skaitā arī latviešu valodā.
maggot - larva (kāpurs -JS) of the second most common European bluebottle
gozzer - (softer skin) larva (kūniņa -JS) of the first most common European bluebottle
pinkie - (smaller) larva (kāpurs -JS) of the greenbottle
squat - (small and soft) larva (kūniņa - JS) of the small housefly

:: Pasaules forelistu čempionāts     62    07.02.2003 15:24

Itālija 2003Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija saņēmusi kārtējos ielūgumus uz diviem CIPS pasaules čempionātiem foreļu makšķerēšanā. Šogad tāpat kā 2002.gadā foreļu spiningošanas PČ notiks Itālijā maija pēdējā svētdienā. Uzturēšanās izmaksas sedz itāļu puse. Pieteikšanās termiņš līdz 15. martam. Otrs ir ielūgums piedalīties PČ foreļu makšķerēšanā ar dabīgām ēsmām. PČ notiks 18.-22. septembrī Francijā.
Priekšroka ir LMSF pastāvīgajiem biedriem.

:: Dodamies medīt pasaules lielākos asarus     61    04.02.2003 22:56

No krasta noķerts 25 kG smags eksemplārsEsmu iesaistījies vienā ar makšķerēšanu saistītā projektā un marta beigās plānoju piedalīties Nilas asaru medībās. Nilas asaru svars sasniedz 100 - 120 kG, parastais svars ir 20 - 40 kG, tās skaitās vienas no lielākajām saldūdens zivīm. Braucienu uz Asuānas ūdenskrātuvi Ēģiptē organizē jaundibinātais uz ekskluzīvu makšķerēšanu orientētais makšķernieku klubs M/K Piranja. Šis brauciens ievada veselu rindu līdzīgu pasākumu, kuri iecerēti šogad tālu zemju ūdeņos. Pasākumi nav lēti, taču, ja ir interese, rakstiet vai zvaniet. Pieteikšanās termiņš beidzas 20. februārī.

:: Policisti pārbauda savu māku     60    03.02.2003 17:20

Sestdien, 1.februārī uz Ķīšezera ledus labākie Rīgas pilsētas pašvaldības policijas spēku sportisti pārbaudīja savas iemaņas "mazo" zivtiņu makšķerēšanas sacensībās "Ķīsītis 2003". Izrādījās, ka arī sīkaļas tik viegli vis policistu rokās nemaz nevēlas nokļūt. Tikai augsta meistarība izcīnīt pirmo vietu palīdzēja Latgales pr.PP izlases copmaņiem. Otrā vietā tie, kuri laikam visbiežāk tiekas ar "drosmīgākajiem" makšķerniekiem - Ūdenslīdēju un glābšanas dienesta copmaņiem, 3. vietā - Vidzemes pr. PP. Lielākās zivs īpašnieks J. Seilis no glābēju brigādes varēja lielīties pat ar 0.216 kG smagu asari. Tas, starp citu, bija krietni (1.4 reizes !!) lielāks nekā tikai 152 gramus smagais superasaris, kuru tajā pašā dienā Ungura ezerā noķēra profi LR čempionātā laikā.
Nesaprotami kāpēc, taču mana rajona pārstāvji - Kurzemes pr. PP makšķernieki palika bez ieskaites. Laikam būs jāaicina ciemos patrenēties...

:: 2003. gadā uz copi Zviedrijā     59    03.02.2003 13:39

2003.gadsŠodien saņēmu Sweden Top 10 Fishing 2003.gada katalogu(vācu un angļu valodā). Katalogā ir aprakstīti maršruti, apmešanās vietas, zivis un to makšķerēšanas paņēmieni. Tajā var atrast informāciju par labākajiem makšķerēšanas ceļojumiem Zviedrijā - gan par kapitālu foreļu un alatu spiningošanu Lapzemes strautos un ezeros, līdaku makšķerēšanu Ālandu salās, lašu copi Zviedrijas upēs un velcēšanu Baltijas jūras piekrastes ūdeņos. Pagājušā gada pieredze rāda, ka par labāko vietu rezervēšanu jāparūpējas savlaicīgi. Interesenti ar katalogu, tāpat arī ar cenām var iepazīties jebkurā laikā. Zvaniet 9517507.

:: Latvijas čempionāta 2.kārta     58    02.02.2003 18:21

Ceļojošā balvaB&B Cope. Ainārs B., Edgars B., Laila G., Ainārs E., Reinis R.Vakar un šodien uz Ungura ezera ledus risinājās LR čempionāta otrās kārtas divu dienu sacensības. Lai izpētītu nākošā pasaules čempionāta norises vietu, piedalījās arī divas komandas no Lietuvas.
Sarežģītajos apstākļos, kad zivis absolūti ignorēja makšķernieku augstos titulus, kārtējo reizi augstu klasi nodemonstrēja pasaules čempions Pēteris Lideris no Salmo komandas, abās dienās izcīnot savos sektoros pirmās vietasPēteris Lideris un nostiprinoties čempionāta līdera pozicijās. Otro un trešo rezultātu uzrādīja Izidorius Urnikas no Kauņas komandas "Šlakis" un Ainārs Bauģis no B&B Cope.

15 komandu konkurencē komandu vērtējumā labākā šajā kārtā bija B&B Cope komanda, kura izmantoja mājas ezera priekšrocības, abās dienās parādīja vienmērīgu sniegumu un izcīnīja pašu dāvāto ceļojošo kausu. Otrajā vietā palika Salmo, trešajā Pasaule. Detalizēta informācija internetā būs tuvākā laikā. 34 kB bilde - Pirms starta

 


Back