Ziņu arhīvs. Janvāris 2004.


::  LR čempionāts Ungura ezerā

Ainars BauģisŠodien Ungura ezerā noslēdzās LR čempionāta zemledus makšķerēšanā otrais posms. Piedalījās 16 komandas. Lomos bija sīki asarīši, ķīši, retāk raudiņas. Lai varētu pretendēt uz augstu vietu 3 stundu laikā bija jāsavāc zivtiņas 2 - 3 kG robežās.
Labākie šajā posmā, iegūstot divās dienās katrs 3 punktus, bija Ainārs Bauģis no B&B Cope, Ainārs Eglītis un Māris Nuķis no Pasaules I komandas. Komandu vērtējumā vadībā pēc diviem posmiem izvirzījusies Pasaules I komanda, tai seko Salmo un B&B Cope.
Individuālajā vērtējumā priekšgalā joprojām atrodas Guntis Kārkliņš, Jānis Vizors un Pēteris Lideris. LR meistarsacīkšu protokoli ar divu posmu sacensību rezultātiem redzami šeit.
Ievietoju arī dažas bildītes, kurās redzama Ungura ezera ainava un līderkomanda Pasaule I ar saviem palīgiem un rezervistiem.
Nākošās lielākās sacensības šī sporta veida cienītājiem būs 2004.gada pasaules čempionāts, kurš notiks šajā pašā vietā 13-15.februārī. Latvijas čempionātā būs mēneša pārtraukums, lai izlase varētu labāk sagatavoties sezonas svarīgākajam startam. Trešais un izšķirošais posms risināsies 28.-29. februārī. Tad noskaidrosies gan šī gada labākie, gan visi pretendenti startam izlases sastāvā nākošajā sezonā.

25.01.2004 19:25

::  Par makšķerēšanu Igaunijā

Precizējums.
Ja nav patikas iepriekš pieminēto makšķerēšanas nodevu maksāt Igaunijā, maksājumu visizdevīgāk ir veikt Unibankā. Lai kontrolētājiem nerastos lieki jautājumi, esot lietderīgi maksājuma uzdevumā ierakstīt arī pusgada periodu, par kuru maksā. Piemēram 01.03. 2004. - 01.09.2004. Maksa par gadu 180 EEK dod tiesības nevis uz copi 12 mēnešus, bet tikai līdz šī gada beigām. Lai vēl vairāk nodrošinātos pret vienvalodīgajiem pārbaudītājiem, var pirms šiem cipariem ierakstīt "harrastuspüügi tasu". Paziņoju, ka noņemu no sevis atbildību, ja kāds tos iztulkos kā lamu vārdus... :)

16.01.2004 16:39

::  Mikus par copi Pērnavā 15.01.2004

Cik ilgi sēdēt vienā vietā. (arī šis citāts no www.zives.lv foruma ir ievietots ar autora ziņu)

Sēdēt var, ja bijusi cope un tad tā pārtrūkst, parasti jau tas asaru bars pēc kāda laika atgriežas (bet var arī neatgriezties). Nu bet loma lielumu nosaka ātrums, ar kādu sanāk strādāt, kamēr tas asaru bars ir apakšā. Man gan pagaidām ātrvilkšanas rekords nav nekāds izcilais - 11 kg pusotrās stundās ar murmuli - no 2-3 metru dziļuma - tas bija pērn. Nu bet šogad vēl viss cerams priekšā.


Ragavas, kasti vai ķeblīti.

Pērnavas vioptimālākais variants - bērnu plastmasas vannīte - sānos izurbj
vairākās vietās caurumus - lai būtu kur
iestiprināt ekspandera gumijas āķus ( var nopirkt degvielas uzpildes stacijās)
Tās krustām var stiprināt virs kravas - vismaz garantija, ka pa ceļam velkot nekas nenobirs. Visērtāk sēdēt uz saliekama ķebļa , kas ir komplektā ar mugursomu - mugursoma nodrošina aizvēju sardziņam un arī makšķerītes vienmēr pa rokai. Ar makšķernieka kasti ir čakars - stiept uz muguras lielus gabalus neērti, bet vilkt ar vannīti - vēl sliktāk - gāžas apkārt. Vēl nedrīkst aizmirst šūmkaroti pagarā kātā,
jo bieži zem ledus ir vižņi un tukšu stiklšķiedras cukura maisu - zivīm. Par maisu - bez jokiem - visērtākā tara - nejūk ārā , viegli mājās izmazgāt . Pie tam, pieturot maisa galu ar kreiso kāju pie paša āliņga - var zivis pa taisno lādēt tajā - vismaz nav daudz jāplātās un tas pasargā kādu brīdi no apurbšanas.
Vēl pavisam laba lieta ir navigators - vismaz vakarā var atrast taisnāko ceļu līdz autiņam un var aprēķināt laiku cik ilgi vēl var copēt- ja vidējais ātrums ar kājām ir 4-6 km/h , lai pats beigās nepaliktu kājniekos.

16.01.2004 16:06

::  Tā raksta kurmis, 15.01.2004

Man precīzi un ievērības cienīgi izskatījās divu autoru komentāri, kurus izlasīju www.zive.lv par copi Pērnavas līcī. Ar autora atļauju citēju vienu no viņiem.

Cope parasti notiek dziļumā 3-5 m. Aukla parasti 0,12, bet kad nav copes noteikti 0,1 - baigi jūt atšķirību. Smalkāku nav ieteicams, jo citreiz 0,1 pinās, jo bieži ir pastiprs vējš. Mormiškas parasti oranžas vai oranžs ar dzeltenzaļu, ja nav copes, bet asars apakšā sēž, jāeksperimentē ķiršu, misiņš. Tur asarim patīk mormenes ar spalvām uz āķa. Necopes gadījumā parasti labāk ķeras uz svina mormenēm, ne volframs. Galvenais zivi nemeklēt kā Latvijā tjipa ieurb, nav, 10 soļi nākamais cohums. Tas tur neder. Tuvāk par 50 m nav vērts urbt, jo tur asaris uzturas lielos baros, ja atrod baru, sāc meklēt, kur labāk ķeras. Vairāk par 2 - 3 pacēlieniem, nav vērts taisīt, ja asaris ir, viņš parasti piesakās. Ja ir uziets bars, tad pilnīgi pietiek ar kādiem 3 -4 labiem āliņģiem, tad var mierīgi sēdēt un vilkt. Asaris jācenšas vilkt īpaši neplātoties, jo apurbšanas gadījumā cope gandrīz vienmēr stipri samazinās. Pie āliņģa jaievēro klusums, nav ieteicams pat paskaļi pļāpāt savā starpā - copes pazūd. Aizpagājušogad mēs ievērojām jo lielāks dziļums, jo tramīgāks asaris.
Noteikti līdzi vajag ragavas, jo 20 - 30 kg uz muguras pagrūti stiept 3 - 4 km.
Citi paziņas ņem līdzi arī mazu gumijnieci. Tas tā katram gadījumam:)

Pašreiz uz igauņu sikuhu vajadzētu ķerties ne pārāk labi, labāk mormiška. Ar šķērsbļitkām arī ir ķerts, bet labāk kožas uz murmuli.
Galvenais nesēdēt 1 vietā, ja nav copes. Es parasti 1 min sēžu, ja nav - nākamais āliņģis. Ir gadījies šitā urbjot un meklējot no 2km uz 5km no krasta aiziet. Meklēt vislabāk ir divatā vai trijatā. parasti ir vērts, bet, protams, gadās noskrieties visu dienu, a cope ir bijusi pie krasta. Vēl skaties, ja igaunji ar finkām droši laiž dziļumā, tad moči tiem pakaļ, jo tie parasti zina kur brauc. Aprubīt viņus nevajag (ļoti besās igauniski), bet asaru bari parasti ir lieli, gan jau kaut kur piemetīsies.
Bet vispār copes fišku Pērnavā sapratīsi pēc kādas 10 reizes.


Atļaujos apšaubīt tikai vienu - vienmēr ir bijis tā, ka sezonas pirmajā pusē, parasti līdz februāra beigām mormiška ir zaudētāja, salīdzinot ar igauņu kombainu profesionāla rokās. Situācija mainās tikai sezonas otrā pusē.

16.01.2004 12:22

::  Par www.fishing.lv

Pagājušā gada nogalē, kad ierīkoju jaunās lapas, izskatījās, ka lapas apmeklējumu skaits palicis bez izmaiņām. Taču šobrīd rodas iespaids, ka tas tā nav. Statistika rāda, ka pēc Ziemassvētku brīvdienām tas krietni audzis. Varbūt arī tāpēc, ka beidzot ir parādījies ledus un sākusies aktīva interese par copi. Janvāra otrā nedēļā (04.01.-10.01.) lapā bija 8346 apmeklējumi, darbdienās to skaits svārstās starp 1200 un 1500. Lielākais apmeklējumu skaits dienā janvārī bija 1792.

Diemžēl, jaunās CSS lapas normāli redzamas tikai ar IE5 un jaunākām IE versijām, bet daži brauzeri tās parāda diezgan jocīgi, tādēļ vēl kavējos ar visu lapu pārveidi. Iespējams, daudzi šiem defektiem nepievērš uzmanību, domādami, ka tas ir "interesants" dizains. Līdz ar to informāciju par nepilnībām saņemu ļoti reti, kas kavē to novēršanu.

16.01.2004 09:23

::  Mušiņmakšķerniekiem

Lai gan esmu paskaidrojis savu attieksmi pret reklāmu, joprojām man tiek adresēti jautājumi, kādēļ viena vai otra reklāma tomēr parādās manās lapās. Izmantoju gadījumu, lai atbildētu ar tipisku piemēru. Rīgas mušiņmakšķernieku klubs ir uzņēmies LR čempionātu rīkošanas pienākumus, attiecīgi, nav nekādu šķēršļu viņu sniegtās informācijas izvietošanai.

RMK informē savus biedrus, ka kārtējā apmācība, mušiņmakšķerēšanas metienos, kuru vadīs Rihards, notiks 18.janvārī Imantas vidusskolā, Kurzemes prospektā 158 laikā no 11:00 līdz 13:00
Mušiņu siešanas kārtējā nodarbība notiks 28.janvārī 18:00 - 21:00 Miera ielā 33, kafejnīcas "Loja" telpās.
Abos gadījumos jāpiesakās pie Riharda.

16.01.2004 07:45

::  LR čempionāta otrs posms

LR čempionāta zemledus makšķerēšanā otrā posma organizētāji Makšķernieku Klubs B&B Cope informē, ka dalībnieku pulcēšanās pie Ungura ezera Ķēčos 24.janvārī plkst līdz 10:00, 25.janvārī līdz plkst 8:00

15.01.2004 11:22

::  MK noteikumi

Daži atgādinājumi par MK noteikumiem, kuri stājas spēkā šī gada sākumā.

"Mazizmēra kuģošanas līdzekļu reģistrācijas noteikumi" Noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.februāri. Noteikts, ka par reģistrāciju turpmāk atbildēs CSDD.

Grozījumi Ministru kabineta 2001.gada 2.janvāra noteikumos Nr.3 “Noteikumi par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos”.
Noteikumi stājas spēkā ar 2004.gada 1.janvāri.

13.01.2004 12:54

::  Gatavojamies pasaules čempionātam

Laikam visi jau zin, ka 13-15.februārī Latvijā risināsies CIPS pasaules čempionāts zemledus makšķerēšanā. Gatavojoties tam, Latvijas čempionāts sācies nedaudz agrāk. Pirmais posms, kurš notika uz Lielā Baltezera ledus, noslēdzās svētdien. Visus rezultātus var redzēt protokolos.
Latvijas izlase, kura startēs pasaules čempionātā, ir izveidota pēc 2003.gada čempionāta rezultātiem, tādēļ LR 2004.gada sacensību rezultāti neietekmēs komandas veidošanu. Vienlaicīgi tie būs noteicošie, veidojot izlasi startam 2005.gadā, kad pasaules čempionāts notiks Zviedrijā. Tādēļ arī LR čempionātā sagaidāmas spraigas cīņas. Nākošais posms notiks pēc divām nedēļām Ungura ezerā.

13.01.2004 10:09

::  Licencētā makšķerēšana Latvijā

Uz 2004.gada sākumu LM nolikums ir pagarināts sekojošās ūdenstilpēs (detalizētu informāciju var atrast http://www.fishing.lv/vietas/licmak.htm, taču dažas no zemāk nosauktām vietām vēl nav šajā lapā).
1.Aģes ezers
2.Alūksnes ezers
3.Ārdavs, Drīdzis, Sīvers
4.Auziņu, Dziļezers, Riebezers, Mazezers
5.Mazais Baltezers
6.Burtnieku ezers
7.Čerņava ezers
8.Dūķis
9.Durbes ezers
10.Kukšu ezers
11.Lādzēnu purva karjeri
12.Lielauces ezers
13.Lielupe
14.Limbažu Dūņezers
15.Limbažu Lielezers
16.Lingas ezers
17.Lobes ezers
18.Luknas un Višķu ezeri, Dubna
19.Mērsraga kanāls
20.Obes Vecventa
21.Rāznas ezers
22.Ruckas ezers
23.Salacas upe
24.Salacas upe
25.Sedas dīķi
26.Šķaunes ezers
27.Tērvetes Gulbju ūdenskrātuve
28.Usmas ezers
29.Vaidavas ezers
30.Viešūra ezers
31.Vipēdes ezers
32.Vizlas ūdenskrātuve
33.Zebrus ezers
34.Zvirgzdu ezers

12.01.2004 15:50

::  Jaunumi Peipusa un Pērnavas līča faniem

Nupat Latvijas Zivsaimniecības pārvalde no igauņu puses saņēma oficiālu vēstījumu, kurā mēs tiekam informēti par sekojošām jaunām nostādnēm attiecībā uz makšķerēšanu Pērnavas līcī un Peipusā.
1.Latvijas makšķerniekiem, kuri lielā skaitā darbojas Peipusā un Pērnavas līcī, tiek atgādināts, ka, atbilstoši Igaunijā noteiktai kārtībai, makšķerniekiem nav atļauts pārdot savus lomus. Makšķerēšana nav saistāma ar noķerto zivju izmantošanu komerciāliem mērķiem. (acīmredzot, kā turpinājums būs stingrāka kārtība zivju uzpirkšanā. J.S.)
2. No 16.01.2004. spēkā ir jauna kārtība, kas nosaka,- lai iegūtu makšķerēšanas tiesības Igaunijā, izņemot dažas lašu un foreļu upes, nav jāiegādājas makšķerēšanas karti, bet janomaksā valsts nodevu 120 EEK par pusgadu vai 180 EEK par gadu. Iemaksa jāizdara sekojošā kontā.
Saņēmējs: The Ministry of the Enviroment, Banka: Eesti Uhispank, Konts Nr 10002019877005. Mērķis: The fee of Vārdis Uzvārdis for recreational fishery rights in Estonia. (pēdejais teikums ir manā redakcijā veidots piemērs. J.S.)

Līdzīga kārtība ir arī Somijā. Makšķerniekam līdzi jānēsā personības dokuments un bankā apliecināts maksājuma uzdevums. Lai novērstu viltojumus, inspektoriem ir iespēja momentāni pārbaudīt, vai maksājuma uzdevums ir izpildīts. Maksājumu var veikt jebkurā veidā, piemēram, internetā.

12.01.2004 15:07

::  Sacensības nedēļas nogalē

Atbilstoši 2004.gada sacensību kalendāram šo sestdien Baltezerā notiks LMA un "Latvijas avīzes" rīkotās individuālās sacensības zemledus makšķerēšanā tā dēvētajā tautas klasē. Kā mani informēja LMA, būs atsevišķi vērtējumi dažādās grupās, tai skaitā arī invalīdiem un jauniešiem. Jāpiesakās līdz plkst. 8:30 MK Pasaule makšķerēšanas bāzē, Baltezera ielā 1a. Detalizētākas ziņas var saņemt pa tel.7-316943

12.01.2004 11:29

::  LR čempionāta pirmais posms

Guntis KārkliņšMazajā Baltezerā 10. un 11.janvārī risinājās Latvijas čempionāta zemledus makšķerēšanā pirmā posma divu dienu sacensības. Individuālā vērtējumā par līderi ar 2 punktiem (svars 3.265 kG) kļuva Salmo komandas pārstāvis Guntis Kārkliņš, kurš abas dienas savā zonā bija labākais. Ar 3 punktiem (svars 3.093 kG) seko Jānis Vizors no MK Pasaule 1. komandas un Andris Vecvērdiņš no Krimuldas komandas Pansija (svars - 2.306 kG). Līderu trijniekam seko A.Sevastjanovs (4p),Z.Pētersons (4p),A.Ziediņš (5p), P.Lideris(5p), I.Kalnmalis (5p), N.Grabovskis (5p),E.Simsons (6p), L.Grīnberga (8p), E.Bresis (8p) un P.Ržanovs (8p).
Komandu vērtējumā ar 35 punktiem pēc pirmā posma vadībā ir Salmo komanda (G.Kārkliņš, P.Lideris, N.Grabovskis, I.Kalnmalis, R.Verza-Grabovska), otrā vietā ar 39 punktiem atrodas MK Pasaule I komanda, trešā - ar 50 punktiem ir Pirmā bērnu labdarības makšķerēšanas skola (PBLMS).

11.01.2004 19:52

::  Sveiciens no Vipēža

Sveicināts šogad!

Beidzot esmu “apdarījis” rudens darbus nonācis līdz vēstules rakstīšanai Tev.
Pirmkārt jau gribu novēlēt Tev veiksmi, panākumus un labu lomu 2004. gadā, kā arī ceru, ka mūsu sadarbību turpināsim arī šogad!

Katrā ziņā esmu secinājis ka Vipēdes ezera mājas lapa ir ļoti labs informācijas nesējs un ezera popularizētājs, katrā ziņā - ja vien tas ir iespējams ­ labprāt vēlētos saglabāt šo lapu arī turpmāk! Kā arī papildināt ar informāciju par šā gada svarīgākajiem notikumiem Vipēdes
ezerā.
Un tie būtu šādi:
1)Šogad tika ielaistas ezerā zivis:
~ 500 gab. 2 gadīgas (30- 35 cm) līdakas;
~ 2000gab. 2 vasaru (350-500 g.) karpas.
2)gada lielākās no ezera izvilktās zivis:
·līnis ­ 1,650 kg;
·līdaka ­ 4,400 kg;
·asaris ­ 0,830 kg;
·zandarts ­ 2,550 kg;
·karpa ­ 13,790 kg;
·breksis ­ 2,150 kg.
3)divas karpas svarā virs 2 kg. tika noķertas un (klausot Tavam padomam)ieliekot spurā gredzenu ­ atlaistas atpakaļ. Viena no tām tika noķerta vēlreiz jau ar gredzenu spurā!
Kā interesantu faktu var minēt to, ka rudenī tika noķerta ~ 8kg. spoguļkarpa ar spiningu, pielietojot velcēšanas metodi.

P.S. Rudenī bija liela sēņu un ogu raža!

Katrā ziņā - uz drīzu sazināšanos un kā vienmēr esi gaidīts Vipēdes ezerā!

Ar cieņu ­ Andis Palkavnieks

06.01.2004 17:54

::  Nelieli jaunumi

Laiks kļūst vēsāks, šorīt arī Rīgā normāls sals, turpmāk tiek prognozēts vēl vēsāks periods. Tas, varbūt, samazinās vimbu "izkāšanu" no laivām Lielupē pie Jelgavas, vienlaicīgi zemledus makšķerniekiem viešot cerības, ka ūdenstilpnes visā Latvijā beidzot pārklāsies ar solīdu ledu.

Taču šī ziņa nav par copi, bet gan par mājas lapu veidošanas tēmu.
Šodien daļēji nobeidzu interaktīvo lapu pārveidi. Nomainīju lapu kodus, tagad tās veidotas tikai uz CSS kodu bāzes. Tas esot modernākais lapu veidošanas paņēmiens, kurš, ceru, ļaus vienkāršāk manipulēt ar lapas saturu.
Nedaudz pielaboju arī dizainu. Lapas testēju tikai ar IE6, interesanti būtu uzzināt, vai identiski tās izskatās arī uz citiem brauzeriem.
Var atzīmēt, ka lapās var mainīt burtu lielumu (piemēram, ar CRTL + SCROLL)

Nupat izveidoju arī jaunu lapu - ĪSZIŅAS, kādreiz tādas dēvēja par ziņojumu dēļiem. Lapa paredzēta visdažādākā veida ziņām. Saiti ar to var redzēt kreisajā slejā

02.01.2004 11:12

::  Makšķerēšanas vēsture

Vienā no mušiņmakšķerēšanas vēsturei veltītām lapām atradu traktātu Treatyse of Fysshynge with an Angle, kurš tiek datēts ar 1496.gadu. Neskatoties uz šī darba ievērojamo vecumu, tajā var atrast fundamentālas atziņas, par kurām daudzi lauza galvas un filozofē arī šodien. Tikai viens citāts.
... if a man lacks leech or medicine, he shall make three things his leech and medicine, and he will never need any more. The first of them is a happy mind. The second is work which isn’t too onerous. The third is a good diet, First, if a man wishes ever more to have merry thoughts and be happy, he must avoid all quarrelsome company and all places of debate, where he might have any causes to be upset. And if he wishes to have a job which is not too hard, he must then organise, for his relaxation and pleasure, without care, anxiety, or trouble, a cheerful occupation which gives him good heart and in which will raise his spirits. And if he wishes to have a moderate diet, he must avoid all places of revelry, which is the cause of overindulgence and sickness. And he must withdraw himself to places of sweet and hungry air, and eat nourishing and digestible meats.

01.01.2004 09:58


Back