Manas piezīmes
JST 2001 - 2017

Novembra jaunumi

Vakar ar mušiņu pusdienlaikā pārbaudīju, kas notiek foreļu dīķī. Neskatoties uz pelēko un padrūmo laiku, cope, kā parasti, bija aktīva un rezultāts mani pilnībā apmierināja.

Šorīt sāku savu vizuļu krājumu (noliktavas :-)) inventarizāciju un ieraudzīju, ka vismaz 90% no tiem ne reizi nav iemesti ūdenī un tikai aizņem vietu. Secināju, ka man to ir pārāk daudz un izlēmu par lielākās daļas "totālu likvidāciju". Piedāvāju interesentiem, kā saka, par bankrota cenām. Precīzāk, - pērc piecus, bet maksā par vienu.:-). Piemēram, jebkuri pieci vobleri par 2 eiro... Bildē ir redzami daži peldošo vizuļu paraugi un daži krāsojumi.

 

Visi mānekļi ir roku darbs, izgatavoti Latvijā, aprīkoti ar VMC āķiem. Koka vizuļi (prototipi - Nilsmaster un Rapala) - peldoši, plastmasas - gan peldoši , gan grimstoši, metāla - tikai grimstoši. :-). Visi - nelietoti. Visus var parbaudīt uz vietas baseinā. Kolekcionārus varbūt var interesēt pazīstamo firmu Mepps, Rapala, ABU, DAM un citu orģinālvizuļu kolekcija, kopskaitā kāds simts vizuļu. Arī no tās esmu nolēmis atvadīties.

Lasīt tālāk
10. 11. 2017.

Pāris lozungu publikācijai Copes Lietās

Atļāvos izprovocēties un uzrakstīju žurnāla COPES LIETAS oktobra laidiena viesredaktora slejai īsu rakstiņu. Tā saturs pieminēts CL mājas lapā - Par to, ka tuvojas atklāto ūdeņu sezonas noslēgums redaktora slejā raksta Jānis Stikuts, pie reizes atgādinot, ka ir jāsakārto savas saimniecības daudzajiem Latvijas makšķerēšanas klubiem.... Turpat var uzzināt vairāk par oktobra izdevuma saturu.

 

Manā rakstā pēc būtības ir divi lozungi. Piestrādāsim pie metienu tehnikas, tā vairāk iespaido rezultātus spiningošanā nekā mānekļa izvēle. Un otrs, - organizēsimies klubos, tas dos iespēju mums pašiem vairāk rūpēties par ūdeņiem un zivīm tajos.

CL publicēto sleju pilnā apjomā drīkstu citēt šeit tikai novembra mēnesī. Nepacietīgākie orģinālu var izlasīt CL Nr.10, tas ir pieejams tirdzniecībā. :-)

P.S. 01.11.2017. Turpinājumā var izlasīt pieminēto rakstu.

Lasīt tālāk
20. 10. 2017.

Par sankcijām sporta pasākumos

Mans telefona numurs jau vismaz 10 gadus ir tas, kuram tiek pāradresēti izziņu dienestiem adresētie jautājumi par atsevišķām makšķerēšanas tēmām. Lai cik jocīgi tas nebūtu, visai bieži parādās jautājums nevis par MN, kurus būtu jāievēro, bet par sodu, kas sagaida par MN pārkāpumiem. Atrodas tādi, kurus rūp nevis MN ievērošana, bet gan summa, ar kuru tie riskē apzināti makšķerējot, kā saka, brīvā režīmā. Acīmredzot, zinot, ka varbūtība satikt inspektoru pie mūsu ūdeņiem ir visai maza.

Kaut kas līdzīgs parādās dažu cilvēku galvās, kad runa ir par sacensību noteikumu pārkāpumiem. Viņi iestājas par to, lai nolikumos vai noteikumos būtu skaidri fiksēts, kāds sods draud par noteikumu parkāpumiem.
Doma nav jauna, šo jautājumu LMSF no dienas kārtības ir noņēmusi jau sen. Neizslēdzu, ka laikam ritot, mainās arī LMSF valde un var mainīties tās viedoklis.
Mana, kā bijušā LMSF prezidenta, nostāja vienmēr bijusi atšķirīga. Esmu bijis daudzos pasaules čempionātos un daudzmaz zinu, kā tajos rīkojas tiesneši. Rīcība ir bijusi ļoti dažāda, zinu pat gadījumus, kad pret sportistiem ir tikušas galīgi neadekvāti vērstas sankcijas, kuras noteikumos formāli bija paredzētas, bet pārkāpumi bija galīgi neviennozīmīgi.

 

Kurš var izvērtēt, vai bildē nav redzams sacensību noteikumu pārkāpums, proti, forele nav iesmelta, bet pati ielekusi tīkliņā? :-)

Diskutējot par šo tēmu, jāievēro, - sacensībās visi pakļauti ne tikai MN un citiem aktiem, un, attiecīgi, valsts inspektoru kontrolei, bet arī organizātoru noteikumiem un kontrolei no tiesnešu kolēģijas puses. Jo visi dalībnieki ir savlaicīgi apņēmušies tos ievērot, tāpat visi LMSF biedri ir apņēmušies ievērot LMSF statūtus.

Pie tam spēkā ir elementārs princips jebkurā pasākumā - ja nolikumos nav atsevišķi norādītas sankcijas, tas nozīmē tikai to, ka organizātors atstājis savā ziņā tiesības rīkoties atbilstoši noteikumiem un organizācijas statūtiem, tajā skaitā noteikt adekvātas sankcijas par fiksētiem pārkāpumiem. Dalībniekiem būtu jāzin, piemēram, ka LR čempionātos organizātors ir LMSF, attiecīgi, LMSF valde vai prezidents savas kompetences ietvaros var vai nu pilnvarot galveno tiesnesi, vai paši noteikt konkrētas sankcijas gan pret klubu, gan pret individuālu dalībnieku.

Manuprāt, ja mēs ievērojam šādus elementārus principus, nav rakstiski jāuzskaita visi draudi, kas varētu skart pārkāpējus. Pārkāpumu raksturs var būt ļoti dažāds, tikpat dažāds var būt subjektīvais vērtējums. Uz papīra pēc garām diskusijām var izlikt daudz ko, taču tas nekad neaizstās konkrētu rīcību. LMSF praksē nav daudz gadījumu, kad pret kādu tiktu piemērotas nopietnas sankcijas. Visbiežāk, kad netiek saņemti oficiāli iesniegumi, tiek piemēroti tikai, kā saka, audzinoši līdzekļi. Bet pamācošs ir gadījums, kad kluba īpašnieki atlaida no darba LR čempionu, kurš nosaukumu bija ieguvis negodīgā ceļā. Secinājums - rūpēsimies, lai visi ievērotu noteikumus un nekādas sankcijas nebūtu jāpiemēro.

Lasīt tālāk
19. 10. 2017.

Lucky John 2017

15.oktobrī Babītes ezera RMMB bāzē pulcējās kārtējā Lucky John 2017 festivāla dalībnieki. Laika apstākļi pēc ieilgušā lietus perioda izskatījās patīkami - šī svētdiena esot sausākā un saulainākā diena kopš 2.oktobra. Arī ūdens līmenis Babītē bija normāls.

Pēc laivu izlozes, kad visi bija saņēmuši Salmo dāvātos Lucky John mānekļu komplektus un ieturējuši brokastu kafiju, sekoja starts copei. Tā ilga līdz 15:00, sekoja pusdienas, loterija, kurā piedalās visi dalībnieki, un lielākās līdakas autora sumināšana. :-) Speciālbalvu par pirmo līdaku jau 20 min. pēc starta sev nodrošināja Artūrs Boka ar 67cm garu līdaku, arī pārējie nesnauda, tikai īsu brīdi vēlāk sāka ienākt ziņas no citiem dalībniekiem. Līdz plkst. 9:30 lielākā bija Harija Rupeika 79 cm garā līdaka. Ap 12:00 pieteicās vairākas 72 - 76 cm.
12:15 par savu lomu informēja Vladislavs Černobajs - 96 cm (precizēts mērījums vēlāk uzrādījās 103 cm). Noslēgumā tā izrādījas šī pasākuma lielākā līdaka. Kopumā pasākums bija izdevies, arī lomi bija labi, Pie tam varēja secināt, ka nopietnas līdakas ir ķērušās visas dienas garumā, svarīgi bija atrast pareizo vietu. Pēdējā, 83 cm garā līdaka tika noķerta pašās copes beigās. Dalībnieki uzrādīja 18 zivis lielākas par 60 cm. Lomos netrūka arī mazākas 50-60 cm līdakas, kuras netika reģistrētas un tika atlaistas atpakaļ ezerā.

 

P.S. Ziņa par LJ festivālu manā Facebook profīlā rosināja aktīvu domu apmaiņu par C&R tēmu, ienāca prātā, ka lasītāju kluba bibliotekā, kur atrodami raksti par MM tēmu, ir viens vienkāršā valodā uzrakstīts UK līdaku mušiņmakšķernieku asociācijas raksts (angļu valodā), kurš varētu noderēt katram, kas interesējas gan par C&R, gan par līdaku tēmu kopumā (raksts pieejams tikai reģistrējoties).

Lasīt tālāk
19. 10. 2017.

Ar lāpām uz muižu

Ar autora laipnu atļauju ievietoju rakstu, kurš 07.09.2017 bija publiskots www.copeslietas.lv

Nepieciešamas pārmaiņas, kaut kas jāmaina, vajag savādāk ... skan pēc Latvijas izlases rezultātiem PČ spiningošanā no laivām.

Lai būtu skaidrība, par ko diskusija, būtu nepieciešams saprast dažas pamata lietas. Pirmā un galvenā, nepietaisīt aku, no kuras pašiem pēc tam būs jādzer. LMSF ir valsts un starptautiski atzīta organizācija un tikai LMSF tika un tiks uzdots organizēt Latvijas čempionātus, veidot izlasi un, ja novērtē starptautiski, tad tikai LMSF tiks uzticēts organizēt Pasaules čempionātus šeit. Pasaules čempionātus LMSF ir organizējis un par to organizēšanu, cik man zināms, ir saņemtas tikai labas atsauksmes. Šīs LMSF rīkotās sacensības nevajadzētu jaukt ar citām, kā Latvijas Valsts meži vai citu organizāciju rīkotām vai atbalstītām sacensībām šeit vai citur Eiropā, pasaulē.

Lasīt tālāk
13. 10. 2017.
Visas šī gada ziņas
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.