Manas piezīmes
JST 2001 - 2017

CIPS kongress Prāgā

Iepriekšējās nedēļas nogalē kopā ar LMSF prezidentu Gundaru Kurzemnieku piedalījos CIPS kongresā, kurš notika Prāgā.
Kongresa galvenā tematika bija jaunas vadības vēlēšanas jūras, saldūdens un mušiņmakšķerēšanas federācijās, kā arī jumta organizācijā CIPS. Pie reizes arī 2018.gada pasākumu kalendāra apstiprināšana. Detalizēti informāciju varēs atrast CIPS mājas lapā internetā.
Var teikt, ka vienlaicīgi ar dažām sīkām kadru izmaiņām federāciju un CIPS prezidijos tikai FIPSmouche notika vadības maiņa. Iepriekšējais prezidents Beļģijas pārstāvis Paul Vekemans samainījās vietām ar Slovākijas pārstāvi viceprezidentu Mario Podmanik, kurš tagad četrus gadus pildīs prezidenta pienākumus.
Mūsu nelielās delegācijas uzdevums bija ne tikai rūpēties, lai vēlēšanu rezultātā federāciju vadībā paliktu mūsu draugi, bet arī, kā saka, sagatavot augsni, lai Latvija varētu pretendēt uz CIPS kongresa rīkošanu 2019.gadā. Var teikt, ka abi uzdevumi gan kongresa oficiālo pasākumu gaitā, gan neoficiālajos pasākumos tika sekmīgi izpildīti.

Prāgā nebiju bijis kopš pēdējā CIPS kongresa, kurš tur notika 2007.gadā. Par pilsētu palika vislabākais iespaids.

Kā parasti, nedaudz padarbojos arī ar fotoaparātu un izveidoju nelielu slīdrādi, kurā centos parādīt savus iespaidus par kongresu un Prāgu. To var atrast internetā.

CIPS Congress Prague 2017

Lasīt tālāk
02. 05. 2017.

Sezonas atklāšana ar mušiņu

Šodien laika pareģotāji sasolīja labu laiku un +15°C, tāpēc saņēmos un devos ar MM pārbaudīt man zināmās vietas. Pa ceļam atsaucos uz Alda Sproģa aicinājumu un apciemoju Voldemāra dīķi, kur ieplānots Latvijas čempionāts dīķu spiningošanā. Izrādījas, tur notika kārtējais treniņš. Izmantoju savu draugu laipnību, paņēmu no viņiem spiningu un uz īsu brīdi iejutos dīķu spiningotāja lomā. Izdarīju kādus 10-12 metienus, ķērās kā akvārijā.:-) Tā arī nesapratu, kas tas par zaļi-melnu šūpiņu, kurš bija galā Igora F. spiningam, taču divas foreles ar to izvilku. Pēc tam Andris B. iedeva savu spiningu ar Blue Fox rotiņu, - nekādu problēmu. Atkal izvilku divas foreles. Un tas viss īsā laikā ar svešiem rīkiem. Laikam, kā iesācējam tīri labi. :-)

 

Pirmais secinājums, - guvu priekšstatu par copes stadionu, bet radās arī jauni jautājumi. Protams, labi, ja visiem ķeras, taču paliek iespaids par copi akvārijā. Vēl cita problēma, piemēram, dīķos, kuru platums ir neliels, nevar izmantot tālus metienus, proti, jāmet tā, lai vizulis nelido tālāk par dīķa vidu un nesaķeras ar vizuli iemestu no pretējā krasta. Ar tikai nedaudz smagāku devona tipa vizuli var aizmest tuvu otram krastam. Ko darīt? Izskatās, bez speciālām bojām neiztikt. Interesanti, kā būs ar 6m zonas ievērošanu, kad sportisti centīsies mest tālāk un kad pūtīs nopietnāks sānu vējš. Viens "labs" iesācēja cienīgs metiens un vairākiem dalībniekiem "cope" un galvassāpes būs nodrošinātas.

 

Tas ir tikai pirmais, varbūt vēl nepilnīgs iespaids no 20 minūšu ilgās ekskursijas uz dīķi, kur ieplānots pirmais Latvijas čempionāts. Pēc tam devos uz Tomes dīķi, kur pārbaudīju, kā ķeras zivis uz mušiņu. Copes bija retas, bet zivis nopietnas. Lai gan biju iecerējis noķert kādu karpu, siltuma vilnis vēl nebija atnācis un tās pat nemanīju. Ķērās tikai foreles un gadījās arī viena store.

Lasīt tālāk
01. 04. 2017.

Jaunais 2017.gads sācies

Lai tu būtu laimīgs, lai tu būtu laimīgs, lai tu būtu laimīgs... Tādiem vārdiem skanot no radio, šorīt sākas mans jaunais 2017.gads.

Pēc visa, kas noticis pēdējā mēneša laikā, izskatās, ka gaidāmas pārmaiņas arī manos pienākumos. Vecā gada nogalē esmu veiksmīgi atvadījies no diviem, var teikt, projektiem, kuros sabiedriskā kārtā biju iesaistījies, jau labi sen. Viens no tādiem bija mana sadarbība ar SIA Cope Zviedrijā, kurā pārzināju divu interneta lapu copezviedrija.lv un storuman-fishing.ru administrēšanu. Decembrī pakāpeniski šos pienākumus nodevu jauniem censoņiem, ceru, ka viņi sekmīgi turpinās šo projektu.

Lielākas izmaiņas skars arī manu darbību LMSF, kurā pēc prezidenta amatā pavadītiem 40 gadiem pēdējos divus gadus pildīju gan izpilddirektora pienākumus, gan LMSF interneta mājas lapas administratora lomu, protams, sabiedriskā kārtā. Arī šajā jomā pamazām jaunā LMSF valde ir nostabilizējusi savu darbību un varu visu, ar ko biju saistīts, mierīgi nodot, kā saka, jaunatnes pārziņā.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Visu to rakstu, galvenokārt, lai pats piefiksētu šīs izmaiņas un aprastu ar domu, ka darba būs mazāk. Ja vien atkal neiesaistīšos kādā avantūrā, vispirms jau saistītā ar makšķerēšanas jomu.

Pamatu tam jau ielika Ziemasvētku vecītis, kurš atnesa man spoguļkameru Nikon D5300. Laikam, lai radītu augsni jauniem eksperimentiem un jaunai pieredzei. Pirmās aizejošā gada pēdējās dienas bildītes var redzēt augstāk. Kā var redzēt, jaunais gads atnācis ar zaļu zāli pagalmā un jaunām cerībām.

Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Optimismu, cerību un veiksmi novēlu visiem, kas iegriezīsies šajā bloga vietnē!

Lasīt tālāk
01. 01. 2017.
Visas šī gada ziņas
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.