Manas piezīmes
JST 2001 - 2017

Izmaiņas spiningošanas sacensību noteikumos

Nākamās nedēļas nogalē Daugavā pie Kokneses risināsies Latvijas čempionāta spiningošanā no laivas noslēdzošais posms. Lai tie, kas gatavosies pasaules čempionātam, kurš šogad notiks Krievijā, varētu ņemt vērā 2016.gada beigās pieņemtās izmaiņas starptautiskajos noteikumos, šīs izmaiņas (angļu valodā) izvietoju atsevišķā lapā.
Principiāli nekā jauna nav, ir tikai daži skaidrojumi un precizējumi.

Pilnu jaunāko noteikumu versiju var atrast FIPSed lapā.

Lasīt tālāk
19. 07. 2017.

MM Lasītāju klubs

Joprojām ir jāsastopas ar informācijas pārpilnības problēmu. Rezultātā milzīgais informācijas daudzums, kas tiek piedāvāts internetā, daudziem liek maldīties, meklējot atbildes pat uz visvienkāršākajiem jautājumiem. Lai atvieglotu informācijas ieguvi, kā atsevišku projektu izveidoju interneta lapu, var teikt, biblioteku tematiskam Lasītāju Klubam.
Pirmā tēma - mušiņmakšķerēšana. Lapā varēs atrast saites ar, manuprāt, ievērības cienīgākajiem rakstiem, kuri jau ir manā pārziņā. Savus interesantākos atradumus varēs piedāvāt arī citi lasītāji. Līdzīgas tematiskas bibliotekas būtu vērts izveidot arī par citām tēmām.

Lapas eksperimentālo variantu var redzēt kā mušiņmakšķernieku Lasītāju Kluba biblioteku. Lapā būs saites ar publiski pieejamiem avotiem, taču būs arī saites, ar avotiem, kas būs pieejami tikai tiem, kas autorizēsies, proti, kluba biedriem. Pieejas kodus varēs saņemt sazinoties ar mani Facebook profīlā.

Šobrīd lapā, lai pārbaudītu tās funkcionalitāti, ir tikai nedaudzas saites, var teikt, ir tikai plaukti, kur izvietot atrastos avotus. Principiāli ir tas, ka visās lapās saturīgā daļa būs kopēta no dažādiem avotiem un ievietota manā šablonā. Tas darīts, lai visi raksti būtu ar līdzīgu dizainu un ērti lasāmi uz dažāda izmēra ierīcēm. Manuprāt, šāda pieeja ļaus izvairīties no lieku materiālu lejuplādes un mērķtiecīgāk atlasīt labākos materiālus.

No atsevišķiem autoru tiesību turētājiem ir saņemtas atļaujas izmantot viņu darbus publiskā telpā, tikai šādi darbi būs pieejami bez autorizācijas.

Lasīt tālāk
16. 07. 2017.

Nedaudz par copi un fotogrāfiju

Iespējams, draugiem tas nebūs jaunums, - kādreiz jau esmu skāris šo tēmu par maniem fotografēšanas pirmsākumiem. Fotogrāfijai nopietni pievērsos jau pirms aptuveni 30 gadiem ne tikai tapēc, ka Maskavā iznākošajiem maniem rakstiem bija nepieciešamas adekvātas ilustrācijas. Svarīgāka loma bija manām trenera gaitām kastinga sportā 90.gados, kad trenēju PSRS kastinga izlasi. Reiz man bija izdevība darboties treniņnometnē, kurā par viestreneri bija uzaicināts VDR izlases galvenais treneris Volfgangs Rihters. VDR tajā laikā bija izteikts līderis kastingā.
Atceros viņa pamācību - lai saprastu visus knifus, kurus izmanto labākie sportisti, lai sasniegtu augstus rezultātus, bez fotogrāfijas neiztikt. Video tajā laikā bija tāls sapnis. No tā laika fotoaparāts ir neatņemama visu manu ceļojumu un copes ekipējuma sastāvdaļa.

Pēdējā laikā esmu secinājis, ka man interesantāk bildēt visu, kas kaut kādā veidā asociējas ar makšķerēšanu, bet ne nomedītās zivis un iespaidīgus lomus. Iespējams tāpēc, ka makšķerēšanas pasākumos nākas pildīt kādu sabiedrisku pienākumu un arvien mazāk laika atliek praktiskai makšķerēšanai. Varbūt arī tāpēc, ka ar vienu bildi var pateikt daudz pat bez vārdiem. :-)

Attiecīgi, manos albūmos maz ir zivju bilžu, kuras tik ļoti pievilina makšķerniekus, jo sevišķi iesācējus. Papildus - copei pieeju racionāli un ķeru tikai, cik vajadzīgs, kā saka, paša pārtikas programmai. Azarts un interese par copi krasi mazinās, kad noķerts ņemams eksemplārs, C&R atzīstu tikai, kamēr tiek atlaistas mazizmēra zivis. Ja noķerta ņemama zivs, copes eksperimentus parasti pārtraucu.

Tā kā mazāk makšķerēju, vairāk uzmanības varu veltīt savai tuvākajai apkārtnei. Mans pēdējais fotoalbūms veltīts visam, ko varēju ieraudzīt maijā un jūnija mēneša sākumā manā dārzā. Tas saucās "Jūnijs 2017 Vārves ielā"

Jūnijs 2017 Vārves ielā

Zemāk uzskaitīti arī citi mani albūmi, kuri radušies, apmeklējot albūmos minētos pasākumus pirmajā 2017.gada pusgadā.

Lasīt tālāk
13. 06. 2017.
Visas šī gada ziņas
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.