Manas piezīmes
JST 2001 - 2017

Par sacensībām spiningošanā no laivas

Lai gan LMSF lēmumu pieņemšanā jau labu laiku piedalos tikai kā RMMB pārstāvis, tomēr sekoju tam, kas notiek šajā biedrībā un kā biedrs jūtos līdzatbildīgs par notiekošo.
Šobrīd sarunas grozās ap Latvijas spiningotāju rezultātiem PČ spiningošanā no laivas Krievijā, proti, pēdējo vietu komandu vērtējumā. Analīze prasīs laiku, par notikušo spriežu diezgan virspusēji, tikai ievērojot kailus čempionāta protokola ierakstus un savu iepriekšējo pieredzi.

Latvijas izlases rezultāts, proti, pēdējā vieta 12 komandu konkurencē liek man publiskai apspriešanai piedāvāt vienu būtisku jauninājumu. Tā būtība - būtu jāizmet ārā no Latvijas sacensību noteikumiem pants, ka tiek vērtētas tikai MN atbilstošās zivis. Būtu jāvērtē visas plēsīgās zivis un ar jebkuru garumu.

Spiningojot neviens nevar paredzēt, kāda zivs uzķersies. Taču visas zivis tiek atlaistas. Izņemot mūsu politisku vienošanos, nav iemeslu, kādēļ jāieskaita tikai MN atbilstošās. PČ noteikumiem nevajadzētu būt par šķērsli, lai mēs neuzlabotu savējos. Tas, protams, iespaidos rezultātus sacensībās. Šobrīd, piemēram, ja tiesnesis nmērī līdaku un tās garums ir 49,8 cm, protokolā sportists saņem 0 punktus. Ja sportisti to apstrīd un tiesnesis piekrīt, ka tomēr ir 50 cm, ekipāža saņem 2500 punktus. Tā ir milzu starpība. Rezultātā valdošā stratēģija, - lai nepaliktu tabulas lejasgalā, ieskaitīto zivju skaitu ekipāžas vispirms cenšas aizpildīt ar asariem.

Vienlaicīgi, neapstrīdams ir fakts, ka pasaules čempionātos šajā disciplīnā rezultātus 90% gadījumos nosaka līdaku lomi.

Lasīt tālāk
06. 09. 2017.

«Нахлыст: от простого к сложному»

«Нахлыст: от простого к сложному» X. Штайнфорта стала библией российских нахлыстовиков. Кроме массы полезных сведений, книгу отличает живой язык, юмор и захватывающее повествование, в чем немалая заслуга переводчика Я. С. Стикутса. Сам люблю перечитывать эту чудесную книгу, но хочу предупредить тех, кто возьмет се в руки впервые: критично относитесь к рассуждениям автора о длине удилищ, прогресс не стоит на месте."

Citāts no krieviskā interneta dzīlēs atrasta raksta mani pamudināja minēto grāmatu publiskot vēlreiz. Šoreiz internetā formātā, kurš apskatāms arī uz planšetdatoriem un viedtālruņiem.

Grāmatas anotācija - "Книга известного западногерманского специалиста по ловле рыбы нахлыстом рассказывает читателям об особенностях этого вида рыболовного спорта. Автор знакомит нахлыстовиков с техникой владения шнуром и удилищем, с методами изготовления снасти и вязания мушек." Zemāk ir saites ar grāmatu.
Х.Штайнфорт НАХЛЫСТ: ОТ ПРОСТОГО К СЛОЖНОМУ Часть I.
Х.Штайнфорт НАХЛЫСТ: ОТ ПРОСТОГО К СЛОЖНОМУ Часть II.
Grāmatas pilna elektroniskā versija .epub formātā, ērti lejuplādējama un lasāma ar Azardi vai Calibri, tāpat arī ar elektronisko grāmatu lasītājiem.

Lasīt tālāk
22. 08. 2017.

LR čempionātā Koknesē

Nedēļas nogali pavadīju pie Daugavas, konkrēti, viesu mājā "Daugavas radzes", kur risinājās Latvijas 2017.gada čempionāts spiningošanā no laivas. Šajā pasākumā man nācās pildīt galvenā tiesneša pienākumus.
Laiks bija burvīgs, inspicējot sacensību rajonu, ar viesu nama "Daugavas radzes" atbalstu apsekoju Daugavas rajonu, kurā darbojās sacensību dalībnieki, - no Aizkraukles HES līdz pat Aiviekstes ietekai. Bildes ir apkopotas albūmā "Ekskursija pa Daugavu 2017"

Latvijas čempoionāta rezultātus var atrast gan FB, gan uz servera, kur atrodas mana mājas lapa.

Koknese 2017

Sacensību momentus un personāžus, kas bija iesaistīti, var aplūkot kārtējā albūmā "Koknese 2017".

Lasīt tālāk
30. 07. 2017.

Par izmaiņām makšķerēšanas noteikumos

Makšķerēšanas noteikumos Latvijas ūdenstilpēs eksistē 24.2.pants, kurš nosaka terminētu liegumu makšķerēt caurtecēs, kuras savieno upes, ezerus, Baltijas jūru. Dabas aizsardzības pārvalde piedāvā vispārīgo formulējumu aizvietot ar konkrētu šo caurteču sarakstu. Manuprāt, tas būtu neliels solītis, lai uzlabotu mūsu MN. Vēl ir mēnesis laika, lai makšķernieki, kuri pārzin situāciju konkrētajā vietā, izteiktu savu viedokli par šī saraksta saturu (ja ir iebildumi pret kādu liegumu vai arī saraksts ir jāpapildina, tad ar īsu pamatojumu).

Ūdenstece - (kanāls, caurtece) ūdenstilpes, kuras savieno
1.Mazo Nabas un Lielo Nabas ez. sav. ūdenst. bez nosaukuma - Mazais Nabas un Lielais Nabas ez.
2.Nabas kanāls - Lielais Nabas ezers un Venta
3.Papes ezera kanāls - Papes ezers un Baltijas jūra
4.Tirdzniecības kanāls - Liepājs ezers un Baltijas jūra
5.Alūksnes ez. un Pārmetņa ez. sav. ūdenst. bez nosaukuma - Alūksnes ez – Pārmetņa ez.
6.Alūksnes ez.un Dzilnas ez. sav. ūdenst. bez nosaukuma - Alūksnes ez. un Dzilnas ez.
7.Auciema ez. un Raiskuma ez. sav. ūdenst. bez nosaukuma - Auciema ez. un Raiskuma ez.
8.Ineša ez. un Tauna ez. sav. ūdenst. bez nosaukuma - Ineša ez. un Tauna ez.
9.Bez nosaukuma - Zvārtavas ezers un Gauja
10.Slocene - Valguma ezers un Kaņiera ezers
11.Vecslocene - Slokas ezers un Lielupe
12.Starpiņupe (Kaņiera kanāls) - Kaņiera ezers un jūra
13.Varkaļu kanāls - Babītes ezers un Lielupe
14.Buļļupe - Lielupe un Buļļupe
15.Meirānu kanāls - Malmute un Aiviekste
16.Mazo Baltezeru un Lielo Baltezeru sav. ūdenst. bez nos. - Mazais Baltezers un Lielais Baltezers
17.Loču kanāls - Buļļupe un Daugava
18.Sarkandaugava - Daugava un Mīlgrāvis
19.Mīlgrāvis - Ķīšezers un Daugava
20.Juglas kanāls - Lielais Baltezers un Jugla
21.Jugla - Jugla un Ķīšezers

Lasīt tālāk
28. 07. 2017.
Visas šī gada ziņas
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.