Manas piezīmes
JST 2001 - 2019

Par uzlabojumiem foreļu strautos

Izraksts no manas Facebook ziņu lentas ar komentāriem

Jānis Stikuts

10.01.2019 08:32

Interesants klips, - tikai nedaudz mainot strauta tecējumu, var krietni uzlabot dzīves apstākļus forelēm.
Scour Pool Creation in a Low Energy Stream on Vimeo

Komentāri

Andis Mitans Foreļupju hidromehānisaka uzlabošana tiek daudzviet efektīvi realizēta, taču Latvijā tai nav perspektīvu, jo vairums foreļupju ir privātās, turklāt tik radikālu dabisko dzīvotņu pārveidošanu nepieļautu vides aizsardzības intitūcijas

Gatis Kokorevičs Andis Mitans vai varat nosaukt kaut vienu privāto upi Latvijā?

Reinis Bičevskis Gatis Kokorevičs vienīgā, kas zināma, Brasla virs dambja

Jānis Stikuts Gatis Kokorevičs Latvijā tikai 42 upes ir publiskās, pārējās visas ir privātās. Foreļupju sarakstā ir aptuveni 100 upes, pieļauju, ka gandrīz visas, izņemot lielākās, ir privātas.

Lasīt tālāk
10. 01. 2019.

Makšķerēšana un Anglijas ekonomika

Interesantus datus par makšķerēšanas jomas tautsaimniecisko nozīmi var atrast pētījumā, kurā atspoguļota situācija Anglijā. Zemāk citāts no anotācijas.

Value of freshwater angling in England, key findings.

The total number of angling days in 2015 (22.3 million) was down 22% from 2005 (28.5 million).

The largest proportion of angling days was spent coarse fishing (over three-quarters of the total). Carp was the most sought after coarse fish.

Most of the angling activity took place in lakes, reservoirs and ponds.

Total non-trip related expenditure in 2015 is estimated at around £680 million. This included items such as clothing, media, tackle and club memberships. More than half of this expenditure was on tackle and equipment (56% of the total).

Non-trip related expenditure supported over 10,700 FTE jobs and contributed £583 million to household incomes in 2015

Across all types of fishing, the total trip-related expenditure in 2015 is estimated at £1.06 billion. The highest percentages were spent on bait and transport (25% and 20% of total expenditure respectively). In 2015, trip-related expenditure supported 16,150 FTE jobs and contributed £882 million to household incomes. The current survey indicates that, on average, anglers spent £10 more per trip in 2015 compared with the 2005 survey.

Main findings from 2015 angler expenditure survey 2015

Lasīt tālāk
19. 12. 2018.

Par jaunām vēsmām politikā

Izraksts no manas Facebook ziņu lentas ar komentāriem

Jānis Stikuts

Laikam, esmu atpalicis politikas jomā. Neesmu gatavs detalizēti sekot visam, iespējams, tādēļ nekādi nevaru saprast, tā devētās, jaunās vēsmas Latvijas politikā. Dzirdu tik LR kā daži tautas pārstāvji jūsmo, kad iet runa par jaunajām partijām un Bordānu un Gobzemu kā valdības vadītājiem.

Manuprāt, esam nonākuši spekulāciju jūgā. Katra Saeimā iekļuvusī partija tagad tēlo tautas pārstāvjus, lai bīdītu savus lozungus, bet aizmirst, ka tauta nav tikai tie, kas nobalsoja par viņiem, bet arī tie, kas balsoja par citām partijām un arī tie, kas vispār nebalsoja.

Attiecīgi, manuprāt, svarīgākā būtu visu iesaistīto spēja gan runās, gan darbos ievērot visu iedzīvotāju un arī valsts intereses. Skaļas demagoģiskas runas, kad ir runa par kādiem pieredzējušiem politiķiem, visbiežāk robežojas ar plikām spekulācijām, - tie ir vecie kadri, tie ir vecie blēži, nodevēji utt. Manuprāt, tās ir tikai partiju vai to pārstāvju mazspējas apliecinājums. Tikai viens aspekts, - ja kaut daļēji nebalstīsimies uz pārmantojamību, vienmēr būs nepieciešams krietns laiks, lai varētu saprast, uz ko ir spējīgs katrs, kas no jauna nokļuvis pie valsts stūres. Pēc tam atliks tikai brīnīties, atkal esam kaut ko nokavējuši. :-)

Aigars Birzleja Ir jau nu gan, tie, vecie kadri, nopelnījuši pa "d..su", tā maigi izsakoties.....🤔

Jānis Stikuts Neticami, ka to raksti tu.😥 Pārāk vienkārši, lai būtu pareizi. :-)

Lasīt tālāk
09. 11. 2018.
Visas šī gada ziņas
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.