Dažas domas par mikrodžigiem

Lai gan PČ laikā aizņemtības dēļ bija maz izdevību kontaktēties ar sportistiem, vienreiz izmantoju izdevību un pievienojos dažiem komandu pārstāvjiem un rezervistiem, kuri laikā, kamēr dalībnieki darbojās ezerā, kavēja laiku viesnīcas tuvumā, spiningojot no laivu piestātnes pontona. Pie tam gandrīz visi ar džigiem, tai skaitā ar mikrodžigiem. Ukrainas komandas pārstāvis man iedeva pamēģināt savu spiningu, kurš bija perfekti aprīkots ar visīstāko mikrodžigu. Pītā aukla bija 0,08 mm, volfrāma 2-gramīga galviņa un kādus 2,5 cm garš zaļganbrūns, caurspīdīgs ķermenītis. Jau ar pāris metieniem man izdevās izmānīt pirmo 150-gramīgo asarīti. Pēc tam sekoja citi. Pēc sava īslaicīgā eksperimenta, tāpat arī papētot protokolus un uzzinot dažu tiesnešu viedokļus, gribas piefiksēt dažus secinājumus attiecībā uz copi ar mikrodžigiem. Asari, gan vasarā, gan ziemā, kad pulcējas baros, izvietojas un medī dažādos ūdens slāņos. Katrs spiningotājis ir to novērojis, kad viņi dzenā sīkaļas virsmas tuvumā, grūtāk tos pamanīt, kad tie medī vidējos slāņos. Ziemas makšķernieki zin, ka asari, vietās kur viņu ir daudz, efektīvi ķeras visos slāņos, bet lielākie, dažreiz, diezgan augstu no gultnes. Tas nozīmē, ka arī ar mikrodžigu uz asariem sekmīgi var darboties visos slāņos.
NG vienā no saviem videoklipiem stāsta tikai par darbošanos ar mikrodžigu grunts tuvumā, kad tā pārsvarā ir relatīvi vienkārša z-veida džiga vadīšana. Sarežģītāk ir nodrošināt efektīvu darbošanos, tai skaitā arī ar z-veida kustību, kad tas jādara vidējos slāņos. Te noteicošu lomu spēlē džiga konstrukcija. Relatīvi smagais, sauksim to par grunts džigu, parasti ir par smagu, lai ar to pietiekoši efektīvi varētu darboties vidējos slāņos. Mikrodžigam, ja gatavojamies to speciāli lietot augšējos slāņos, jābūt iespējami vieglam, bet vienlaicīgi pietiekoši smagam, lai varētu ne tikai žibulēt pie pašas laivas, bet ar spiningu aizmest, teiksim, kaut vai 10 - 20 metrus. Tātad galviņai jābūt ne tik smagai kā grunts džigam, bet ķermenītim iespējami vieglam. Sīkajam mīkstplastikas ķermenītim ar savu tilpumu un svaru jālīdzsvaro galviņas smagums un jānodrošina, lai māneklis negrimtu strauji, kā tas ir darbojoties pie grunts, bet lēni un ilgāk peldētu vidējos slānos. Esmu dzirdējis, ka mīkstā ķermenīša peldspēju var uzlabot ar šprici iepumpējot tajā gaisa burbulīšus. Tāpat būtu jāpaeksperimentē un jāpārbauda ideja par dažādu aromatizātoru izmantošanu, lai ķermenīšu smarža liktos vilinoša zivīm.
Saprotams, ķermenīša konstrukcijai ir ne vien kaut cik jāimitē ēsmas veidols, bet jānodrošina arī apetīti rosinošas svārstības. Arī tās atkarībā no konkrētās situācijas var būt ļoti dažādas, kaut kādu priekšstatu par optimālo variantu var iegūt, izpētot asaru barības sastāvu konkrētajā ūdenstilpē.
Atsevišķa tēma ir par krāsas iespaidu. Mans pirmais iespaids ir tikai tāds, ka mikrodžigiem nav vienas noteiktas krāsas, kura būtu efektīva visos gadījumos. Der zināt, ka asaru aktivitāti var izprovocēt vai uzturēt arī mainot džiga krāsas.

Kad ar spiningu mētaju mikrodžigu, viens krievu komandas rezervists pēkšņi pavaicāja, vai es nenodarbojos ar mušiņmakšķerēšanu, mani metieni ļoti līdzinoties MM metieniem. Nebiju par to iedomājies, bet tiešām, metot ar garu svārstu ļoti vieglu mānekli, metiena ritms tuvojas MM metienu ritmam - atvēziens, pauze, metiens.
 
07. 12. 2010.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.