Karte "Makšķerēšana Latvijā"

Šodien īsā laikā saņēmu 5 telefona zvanus ar jautājumiem par MN. Ienāca prātā doma, ka šajā resurspunktā noderētu karte, kurā vienkārši uzklikšķinot varētu redzēt, kādi MN ir katrā Latvijas ūdenstilpē. Pirmais variants, kas ienāca prātā, ir balstīts uz Google Map. Izmantoju to kā darba lapu un ievietoju dažas atzīmes, vēlāk lēnā garā tās varēs papildināt un pilnveidot. Karte patreiz ir publiski pieejama un rediģējama, tajā katrs var kaut ko iezīmēt (ielabot).

Instrukcija, kā visu var izdarīt, atrodama Google Maps lietotāja rokasgrāmatā.

Gala rezultāts varētu būt līdzīgs tam, kāds redzams šajā lapā.
 
24. 11. 2010.

  Seko jaunumiem Facebookfourteen comments

Fjodors Fjodors - 09-12-’10 19:31

Pārrunāju ar savu datorspeciālistu par copescelvedis.lv.viss būtu izdarāms,vienīgais ir attiecīgie resursi un finanšu aspekts,jo taisīt to kā komerciālu projektu nav vajadzības,savukārt krīzes laikos labdarība ir riskanta;) Ja ir kādas pārdomas vai to vispār vajag utt.gaidīšu ziņu. Jocīgi būtu, ja kāds pateiktu, ka to nevar uztaisīt. Tikai šobrīd man nav nodoma to pārvērst par kaut ko vairāk kā labdarība.

VH VH - 07-12-’10 11:29

Ufo ar Fredi BB brokastīs sakarā ar Kļockina konfliktu ar Mamikinu no TV 5 uzdeva jautājumu:“Kas tas par Latvijas TV raidījumu, kurā pieci latvieši savā starpā runā krievu valodā?” Atbilde ir zināma. Tas ir Zvejas raidījums par copi. Smieklīgi! Savā laikā Zvejas kungs piedāvāja Sergejam Dolgopolovam par maksu piārīties savā raidījumā, bet Sergejs atteicās, jo tas tiešām ir smieklīgi.

JR JR - 05-12-’10 00:05

Nevaru nekur atrast kaut ko derīgu par spiningošanas pasaules čempi Rīgā. Interesē, ko jaunu mūsējie varēja mācīties no citu valstu spiningotājiem. Jādomā, ka tie nav noslēpumi, ko nevar stāstīt parastai tautai. Kaut ko NG stāstīja savā raidījumā par mikrodžigiem. Vai tas ir viss? Atbildot uz tavu jautājumu, nupat izvietoju savas pārdomas par mikrodžigu tēmu.

no malas no malas - 03-12-’10 22:14

Ne par tēmu, sorry, neizturēju. Daudzi jau tos Zvejas telemurgus vairs neskatās, bet man ienāca prātā šovakar paskatīties to raidījumu “Zveja”. Smagi kļūdījos, labāk nebūtu skatījies. Tīrākā uz pohiem taisīta haltūra, pats ar ziliem riņķiem zem acīm un muld vienā muldēšanā. Domāju, grafīts un karbons ir viens un tas pats, bet lielais eksperts stāsta, ka grafīta kātus nevajag ņemt tie salā lūzt, karbona tie gan turot. Runā pilnīgas ačgārnības par kāta testiem, pats nezin ko nozīmē testa cipari uz kāta. Zivi nevis atlaiž bet nosit jo to prasa Eiropas likumi. Vārdu sakot raidījums bija ūdens liešana atšķaidīta ar pilnīgu tēmas nezināšanu. Kas, vai makšķerniekiem, kas piedalās pat pasaules mačos, nav kāds zinošāks specs šim raidījumam? Un šitā kompānija taisās organizēt skolu un mācīt bērnus!? Tā sanāca, ka man 2 cilvēki zvanīja un ieteica šo raidījumu noskatīties, tāpēc to redzēju. Nav ko piebilst, raidījums bija līmenī, kas, acīmredzot, atbilst gan atbalstītāju prasībām, gan EZ spējām.

kārlis kārlis - 02-12-’10 18:53

man tā lieta sāk iepatikties. Vai kāds nezin, kā tur ir ar Googles kartes koordinātēm. Vai tās sakrīt ar GPS koordinātēm? Ja sakrīt, tad viss ir super vienkārši. Neesmu personīgi mēģinājis to izmantot, taču koordinātes, kuras var izmantot GPS, jebkurai vietai Google Maps kartē var atrast vienkārši. Ar labo peles pogu uzklikšķina uz plānoto vietu kartē vai marķieri, parādās darbību rinda, ar kreiso uzklikšķina uz “kas atrodas šeit”, – parādās zaļa bulta, uzklikšķina ar kreiso peles pogu – parādas vietas koordinātes divos formātos.

Bebrs Bebrs - 02-12-’10 18:10

Ideja laba. Der tur kur ūdenstilpne tiek apsaimniekota, bet ierindas makšķernieki švaki vai dalīsies ar savām copes vietām. Karte vispirms ir domāta tiem, kas grib zināt MN attiecīgajā vietā. Otrs aspekts – te var ielikt arī bāzes un laivu novietnes atrašanās vietas, telefonus. Tās labās vietas te neiederēsies. Dažam būs vilinājums ielikt kādu falšu marķieri. Pēc tam tik vien būs kā sūkstīšanās, – es tur aizskrēju, bet neko pat neredzēju. Drīzāk gan var iezīmēt jebkuru vietu, kur satikties. Piemēram, var ielikt marķieri ar tekstu – tiksimies šeit 6. decembrī. Utt. Tikai ir jāsāk. Ieliec, piemēram, marķieri vietā, kur atrodas maliķu tīkli, vai arī iezīmē taimiņu nārsta supervietu Ventā un pēc tam izliec lamatas.:-)

jautājums jautājums - 27-11-’10 10:39

Kāpēc nemēģini kartei izmantot Google Earth? Skaistas bildes var dabūt. Lai kaut cik normāli izmantotu Google Earth, jābūt ātrgaitas interneta pieslēgumam, vajadzīgs dators ar RAM vismaz 512MB un brīva vieta 2GB apjomā uz cietā diska. Ne visai daudzus šāds variants var interesēt, tāpēc nogaidīšu.

vanems vanems - 26-11-’10 22:21

der tikai interaktīvs variants, parāk bieži un daudz visvisādas izmaiņas. Arī likumdošanā.

Copmann Copmann - 26-11-’10 13:41

Tad ok,pa brīvdienām plāns un skelets varētu būt gatavs,atliks citas formalitātes…:-)

Copmann Copmann - 25-11-’10 19:20

Varu pastrādāt šajā jomā.Šo tematu Makšķernieku forumā varētu pakustināt,bet diezvai janvārī varēšu piedalīties,kaut arī… Finansējums priekš, nosacīti nosaukums būtu-“www.copesceļvedis.lv”, lapas ir vajadzīgs prāta robežās,lai iegādātos platformu,apmaksātu ar lapas tapšanu saistītos izdevumus un uzlikt uz citiem mūsu copes saitiem.bet tālāk laikam neizplūdīšu pagaidām…ja viss notiks,tad būs ok :-) Tas nav foruma jautājums. To var risināt neatkarīgi no tā, kaut vai šodien.

Jonis Jonis - 25-11-’10 18:28

Starp citu man liekas ka LV neviens nevar pateikt cik ir LM vietas (t.i ūdenstilpes), komerc dīķi u.t.t. Pašreiz šajā laucinā valda visatļautība un nenormāls bardaks. Gribetos jau atvieglot daudziem copmaņiem dzīvi, bet tilkīdz ver muti vaļā un sāc kaut ko mēģināt, tā aduries pret “klinti”. Ļoti ceru ka tas Makšķernieku forums kaut ko sakustinās, bet neticu. Ideja man par šitādu brīnumu jau bija sen, bet nav tās datora zināšanas tik lielas. Informācija ko uzmest uz šāddas kartes ir daudz. Liekam visu, ko katrs zinām. Google Map šo procesu padara stipri vienkāršu. Ieej lapā, uzspied “labot”, paņem marķieri un noliec, kur vēlies un uzraksti, ko vēlies. Pēc tam saglabā un viss. Ja uzrakstīsi muļķības, gan jau kāds “redaktors” :-) tevi palabos.

Copmann Copmann (Email ) - 25-11-’10 16:54

Protams JST,tas pavērs jaunas iespējas puslīdz sakārtot šo štelli,jo konsolidācija nāks tikai par labu.Bet ir vēl viens bet,jau pasen pats perinu galvā domu,ka LV pietrūkst “sausa” un konkrēta makšķerēšanas ceļveža, bez forumiem, kas būtu datubāze,platforma i-netā,tīrs informatīvs izklāsts,likumi, MN un to komentāri un citu saistīto dokumentu saraksts ,licencētās makšķerēšanas vietas,bāžu saraksts,aktualitātes legislatīvajā jomā un ierosinājumu telpa,ko LMA vai cita stipra organizācija var ņemt vērā, ierosinot projekta izveidi un tālākvirzīšanu…tas tā,īsumā arī uzmetums… Pilnīgi piekrītu. Diemžēl, pašam pietrūkst laika ar to nopietni nodarboties. Tāpēc viss notiek, kā saka, soli pa solim, taču, manuprāt, stipri lēni. Ja atrastu sabiedrotos, varētu visu paātrināt.

Copmann Copmann (Email ) - 25-11-’10 14:40

Vīzija par karti i-netā varētu būt šāda: MN kā tādi,publisko un privāto ūdeņu apzīmēšana,licencētā makšķerēšana ar LM apraksta linku, ūdenstilpnes ar atļauto tīklu zveju,liegumi ar datumiem,utt.tā var būt interaktīvā karte,kas pieejama jebkuram…JST tas viss vēl jāizdiskutē publiskā telpā, nāks ierosinājumi… Negatavojos meklēt ideālu risinājumu, – kas ienāca prātā, to piecās minūtēs kā skeletu, kurš jāapģērbj, izliku publiskā telpā. Tava vīzija jau redzama pirmajā uzmetumā – dažuviet ir gan telefoni, gan saites, gan tekstiņi. Kur būs ierobežojumi, tur tie būs pieminēti. Lielākais darbs ir salikt marķierus. Formāts pieļauj, ka to var darīt jebkurš zinātājs. Ja katrs desmitais :-)apmeklētājs ieliks vienu vietas marķieri, tas būs kaut kas neredzēts.

lauki lauki - 25-11-’10 12:35

Normāla ideja, vismaz tiem kam ir internets noderēs.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.