Volgas zandarti 2010

Svētdien atgriezos no nedēļu ilga ceļojuma uz Volgu. Astrahaņas apgabals, kur pie Ahtubas izvietotajā bāzē "Uspech" risinājās kārtējā Oskara Soboļeva memoriāls, tā dalībniekus pārsteidza ar novembra mēnesim neredzēti skaistiem laika apstākļiem. Pirmajās dienās gaisa temperatūra bija +17 grādi, vēlāk nedaudz kritās. Apstākļi copei bija gandrīz ideāli, attiecīgi, rezultāti bija neredzēti labi. Divās dienās ieskaitei tika uzrādīti 11 trofeju zandarti svarā no 4 līdz 6 kg. Kārtējo reizi labākie bija Jaroslavļas pārstāvji, - divas viņu komandas ieguva visas vērtīgākās balvas.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Cope Volgā ir visai savdabīga. Lai tiktu pie lielajām zivīm, ir jārēķinās ar pamatīgu vietu apzināšanas darbu un specifiska inventāra sagatavošanu. Specifika izpaužas tajā apstāklī, ka vaurumā gadījumu jārēķinās ar mums neierasti spēcīgu straumi un attiecīgi jāpielāgo auklas un mānekļi. Džigi, kuru svars atrodas 50 -100 gramu diapazonā, un vobleri, kurus velcējot var "iedzīt" 10 -12 metru dziļumā, te ir parasta lieta. Pie tam lielās zivis visbiežāk uzturas sakārņiem pārpilnās vietās un, attiecīgi, ja ir vēlme tās apsekot, jārēķinās ar relatīvi lieliem mānekļu zaudējumiem. Protams, tos dažubrīd var samazināt, izmantojot dažādus pretzāļu mānekļu variantus. Ievērojot taupības režīmu, pie nopietnām zivīm var tikt krietni retāk. Plēsīgās zivis, tas vispirms attiecas uz zandartiem un samiem, periodiski pamet savas slēptuves, taču, ja laikā, kad plēsoņas devušās baroties pieejamākās vietās, negadās atrasties tajā vietā, var rasties ilūzija, ka zivju upē ir ļoti maz.
 
22. 11. 2010.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.