« Babīte | Home | Pirmās novembra nedēļ… »

LMSF valdē

3.novembrī notika kārtējā LMSF valdes sēde, kurā pārsvarā spriedām par 2011. gada kalendāru un Latvijas izlases komandu līdzdalības iespējām 2011. gada pasaules čempionātā zemledus makšķerēšanā un Pasaules makšķerēšanas sporta spēlēs, kuras laikā no 28. augusta līdz 4. septembrim notiks Itālijā. Interesenti var iepazīties ar LMSF pasākumu kalendāra pirmo uzmetumu. Dienas kārtībā bija arī citi jautājumi.

Dažas izmaiņas tiek plānotas spiningošanas sacensību nolikumā, tās tiks precizētas tuvākā mēneša laikā. Blakus dažiem tehniskiem pilnveidojumiem izskanēja doma, ka spiningošanas čempionāts būtu jāorganizē trijās kārtās, taču katrā kārtā vajadzētu iekļaut divu dienu sacensības. Atliek tikai atrisināt vairākus jautājumus, vispirms par sacensību vietu.
Manuprāt, divas vietas - Liepājas ezers un Ķīšezers ir ļoti labas spiningošanas sacensību vietas. Atliek izvēlēties trešo vietu. Ideja par Lielupes lejteci atduras pret apstākli, ka, Lielupē nebūs reāli ierobežot citu makšķernieku klātbūtni. Paliek Usma, Burtnieks un Latgales lielie ezeri, piemēram, Rušons. Taču visas šīs vietas atrodas vienā vai otrā Latvijas malā, kas krietni sadārdzina līdzdalību. Taču pieļauju, tas varētu nebūt nopietns šķērslis.
Vienlaicīgi gribētu saprast, vai mēs nevarētu realizēt pilnīgi citu, manuprāt, ekonomiski pievilcīgāku risinājumu - veidojam 4 zonālas atlases sacensības ar sekojošu finālu Ķīšezerā. Piemēram, 4 vai 5 labākās komandas no katras zonas ( Liepāja, Burtnieks, Rušons, Usma) izcīna tiesības startēt finālā Ķīšezerā, kurā līdzīgi kā pasaules mačos divās dienās nosakām čempionu. Ja komanda netiek finālā no vienas zonas, brauc startēt citā zonā. Utt. Pie tam atsevišķas zonu sacensības varētu organizēt vienlaicīgi kā sponsoru kausu izcīņas mačus.

Vienojāmies, ka kaut kas ir jāmaina mušiņmakšķerēšanas čempionāta norisē. Liekot uzsvaru uz sportiskumu un principu "ķer un atlaid", esam krietni sadārdzinājuši sacensību norisi un vienlaicīgi arī pazaudējuši relatīvi daudz potenciālu dalībnieku.

Kā jaunums 2011. gadā būs valsts čempionāti divos jaunos makšķerēšanas sporta veidos. Novembra pirmajā nedēļā notiks pirmais valsts čempionāts jūras makšķerēšanā, bet jūnijā un jūlijā divās kārtās notiks foreļu spiningošanas čempionāts.

Attiecībā uz izlases komandu veidošanu, valde nolēma saglabāt esošo principu, - atbildīgie par katru no makšķerēšanas sporta veidiem, ņemot vērā visu iegūto informāciju, ieteiks valdei valsts izlases sastāvu. Valsts izlasē varēs startēt tikai sportisti, kuri pārstāv LMSF sastāvā esošos biedrus.

Lai risinātu jautājumus, kas saistīti ar makšķerēšanu kā rekreācijas sfēru, LMSF nolēma uzņemties iniciatīvu un 2011. gada sākumā organizēt pasākumu ar nosaukumu "Latvijas makšķernieku forums" Tā kā tēma ir ļoti plaša, visa ar šo forumu (LMF) saistītā informācija turpmāk tiks izvietota speciāli izveidotajā LMF lapā.
 
06. 11. 2010.

  Seko jaunumiem Facebooknineteen comments

mirtins mirtins - 10-02-’11 11:46

Jst. ne par tēmu bet vēl maza piebilde monitoringam

Šodien bija laikrakstā “Čas” raksts par PČ Kā arī “Latvijas Avīzē” 15.lpp – http://mod.la.lv/main1.php?dat=2011-02-1..

No manas necilās pieredzes, ja vien Egils Zirnis kaut ko nesacerēs “Sestdienai”, tad laikam bez tā ko es aizsūtīju uz e-pastu un šie divi, vairāk nez vai būs…

Nu ja piemirsu – noteikti būs Copes lietās un gan jau Poplovoks un MMD arī pagodinās ar kādu rakstu. Tas vismaz būtu tikai un vienīgi loģiski:DDDD Tad jau kopumā nemaz nav tik slikti, ja ņem vērā, kā Ukraiņi savus medijus nogānija, ka nekur nekas nav bijis:DDDD

P.S. Diemžēl TV laikam nav bijis, pats neskatījos, bet kolēģīte būtu pamanījusi.

marisv marisv - 07-12-’10 12:18

Varbuut paaragrs jautaajums: vai jaunajaa LR forelju spiningoshanas chempionaataa varees piedaliities individuaali, vai arii obligaati jaabuut komandai no 4 vai 5 cilveekiem? Jautaajums aktuaals, jo nedziivoju Latvijaa, bet shajaa chempionaataa labpraat piedaliitos. Patīkami redzēt, ka tu seko aktivitātēm Latvijā. Pēc Jaungada sāksim darbu pie čempionāta sacensību noteikumiem, domāju, pirmais foreļu spiningošanas čempionāts būs tikai individuālā vērtējumā. Pie reizes atgādinu, ka startēt Latvijas izlasē varēs tikai sportisti, kuri pārstāv kādu LMSF kolektīvu. Tas nozīmē, ka būs jāatrod kāds klubs, kuram piebiedroties.

Ided Ided - 10-11-’10 11:02

Kā būs ar komandu vērtējumu kāds ir padomājis? Kaut vai paņemot F1, visas sezonas garumā tiek krāti punkti gan komandai gan individuāli!? Ja tā ir sezona tad jākrāj punkti, ja tas ir viens liels saiets kur pāris dienu garumā tiek noteikts labākais tad tie jau ir vienkārši vieni no daudzajiem mačiem. Jaunajā shēmā komandas darbs sāk zaudēt jēgu! Apmēram tādas manas domas :-) Kā nolemsim, tā arī būs, vēl jau nav nekas izlemts. Jāsaprot, ka dažādos laika periodos ar sacensību formāta izvēli mēs varam risināt dažādus uzdevumus. Lai noskaidrotu labākos, mēs varam pielietot pasaules čempionāta formātu. Tajos netiek vērtēts sniegums sezonas garumā, bet visu izšķir divās dienās. Taču LR čempionātam būtu jārisina arī citi uzdevumi, – kā šobrīd svarīgāko es redzu nepieciešamību popularizēt spiningošanas sacensības un piesaistīt jaunus spēkus. Atbilstoši tam vajadzētu veidot arī sacensību formātu.%(admin)Nepiekrītu tavam secinājumam par komandas darbu. Finālmači ir tie, kuros parādīsies, cik labi komanda sagatavojusies sezonai. Taču nepiedaloties priekšsacīkstēs, komanda nemaz netiks līdz finālam. Vēl tikai būtu jāpārdomā par iespēju finālā startēt spēcīgām ekipāžām, kuru komandas netiks līdz finālam.%

JK JK - 09-11-’10 16:11

Un pats galvenais, kas uzrakstīs šim sarežģītajam procesam skaidru un nepārprotamu nolikumu? Process vienkāršosies, arī nolikums nebūs sarežģītāks kā šobrīd. Sarežģītāk ir nonākt līdz kopīgai izpratnei. Vienmēr atrodas kāds, kuram kaut kas nav skaidrs. Ja neviens cits nolikumu neuzrakstīs, būs jāraksta man pašam.:-)

JK JK - 09-11-’10 15:48

agris es jau lasu uzmanīgi. vienkārši mans piemērs nav veiksmīgs. bet tā ir, kad visu saīsina un raksta pirmo, kas tuvāks. pakausī vēl ir dažu pludiņnieku viedoklis par līdzīga čempionāta formu arī mums, jo esot kas būtu ar mieru startēt tikai ja ir viens pasākums 3 dienu garumā. tad atlases jautājums ir aktuāls, jo vietas mums ir tik cik ir. mani izvērstie palagi bija par sekojošām lietām: 1. kā noteiks reģionu (administratīvās robežas, sirds piederība)? Zemgale ir tāds interesants reģions šajā ziņā. 2. kurš apzināsies, kurš brauc, kurš nebrauc, jo ne visi komercmaču dalībnieki startē arī LR čempī. 3. kā izvairīsies no tēmas “man teica, es dzirdēju”, ja izņem tiesnešus reģionos ārā. 4. kāpēc samazināt sacensību prasības reģionos, ja LR un pasaules mači ir pēc citiem noteikumiem? 5. kas ar viessportistiem, ja viņi atbrauc un izsit vietējos un tādējādi kvalificējas no cita reģiona uz gala koncertu. airētājiem pat ir tāds taktisks gājiens, ka brauc uz vietējo mačiem, lai censtos spēcīgākos konkurentus nobīdīt no punktu krāšanas, lai netiek uz lielajiem mačiem. 5. ja ir problēmas noorganizēt tagad 4 kārtas, kur radīsies papildus maču organizētāji? vai beigās neizrādīsies, ka visa dzīve griezīsies ap tiem pašiem ezeriem kur tagad un galu galā nekas nebūs mainījies, kā tikai posmu nosaukumi? tādas bija tās sākuma pārdomas :D Pašreiz nav bijušas problēmas noorganizēt 4 kārtas ar 1 dienas sacensībām. Problēmas var parādīties, ja mēģināsim pāriet uz divu dienu sacensībām. Par zonām – nekādas administratīvās zonas nebūtu jānosaka. Nav izslēgts, visi brauks uz Liepāju, – kas Liepājā būs izcīnījis vietu finālā, varēs uz Rušonu arī nebraukt. Attiecīgi, citiem Rušonā būs vieglāk tikt finālā. Utt. Lai tiktu uz OS arī eksistē līdzīgi varianti (kaut gan atsevišķos sporta veidos eksistē arī zonālais princips) – tiek noteiktas oficiālas sacensības, kurās var izpildīt normatīvus. Brauc kaut vai pa visu pasauli. Jebkurš spēcīgs dalībnieks grezno sacensības, ne tikai rada konkurenci vietējiem. Finālā varētu būt nevis visu reģionu pārstāvji, bet tikai labākie. To var risināt arī citādi. Piemēram, finālā tiek 5 labākie no tiem, kas nav izpildījuši normu, un papildus viens vietējais)

agris agris - 09-11-’10 14:53

JK-doma par lielo finālu ir tikai spiningošanas mačos, lasi uzmanīgāk kas rakstīts :)

Ided Ided - 09-11-’10 14:16

Līdz šim bija labi jo varēja labi redzēt rezultātos kurš esi un kādas izredzes tev apiet priekšā esošo. Pēc jaunā sanāk ka visi uz fināla maču izies vienādi un sāks punktus lasīt no 0? Ja nemaldos pirms tiesnešu iesēšanās laivās bija pavisam citi čempioni. No kuriem lielākā daļa tagad nestartē. Par tiesnešiem varētu būt problēmas ja notiks divas dienas pēc kārtas mači. Bet pati doma ir laba divas dienas pēc kārtas startēt. Doma ir laba, ja to pietiekoši efektīvi var realizēt dzīvē. Vēl nekas jauns nav pieņemts, šobrīd apspriežam tikai ideju, lai saprastu visus ieguvumus un zaudējumus. Lai gan visumā esošais čempionāta formāts ir tīri labs, tas, ka bijušie čempioni un daudzi citi spiningošanas lietpratēji nav iesaistījušies, manuprāt, nav labi. Viens no svarīgiem iemesliem ir tas, ka dalībniekiem izdevumi ir strauji auguši. Tai skaitā arī, lai nodrošinātu tiesnešu klātbūtni.

JK JK - 09-11-’10 10:52

2 reizes izdzēsu savus domu graudus un formēšu visu dažos jautājumos: 1. Vai piramīdas sistēmas mačiem mums ir pamati? 2. Vai esošās sistēmas sevi nav attaisnojušas? 3. Vai ir nosprausti mērķi, kas jāsasniedz veicot pārmaiņas? Mērķi “Noskaidrot labākos” var sasniegt dažādi. Piemēram mandeles var arī caur pakaļu operēt. Es arī būtu par piramīdas sistēmu, jo tad teorētiski ir jāpalielinās sacensību skaitam un varētu braukt ciemos pie kaimiņiem, bet vismaz pludiņniekiem reģionos ir skuju taka sen noieta un vietējie entuziasti neko negrib mainīt savos formātos ar zilo kombikorma spaini un sēdēšanu, kur atrod vietu.

Ingus Ingus - 09-11-’10 10:36

Ir tikai viens BET! Kā nodrošināt, lai tas vietejais taku zinis ir līdz pēdējai vīlītei godīgs? Tiesneši ir vajadzīgi visos posmos! Navajadzētu pārspīlēt ar papildus rūpēm par godīguma nodrošināšanu. Vairumam dalībnieku nav prātā blēdības. Visi pārspīlējumi sadārdzina jebkuru pasākumu, pie tam dažreiz tie ir pilnīgi lieki, jo sevišķi, ja satiekas pazīstami sportisti. Mana pārliecība, ka tie nedaudzie aizdomīgie uzrodas tikai tad, ja runa ir par nopietnām balvām. Ja sacensībās neprasīsim ekipāžai nodrošināt arī tiesnesi, dalībnieku skaits būs lielāks. Pie tam zonu mači var būt liberālāki, jo tajos netiks noteiktas vietas čempionātā. Bet čempionāta finālsacensībās, protams, ar tiesnešiem.

agris agris - 09-11-’10 10:07

Tā tava doma par vairakām kārtām ir laba, jo arī iepriekš, pirms gadiem divdesmit, sacensības pie mums notika tieši pēc šada principa. Šajā variantā ir vairākas būtiskas priekšrocības:pirmkārt-vadošie sportisti uzrādot labu rezultātu pirmaja kārtā automātiski nodrošina dalību finālā un iegūst brīvu sezonu, var piedalīties sacensībās kaimiņos vai mēģinat atkost ezeru, kura norisinasies fināls; otrkārt-šāda uzbūve paver iespējas izmēģināt savus spēkus makšķerniekiem no reģioniem, nav lielu transporta izmaksu un arī dzimtie ūdeņi iedrošina uz startu; treškārt-var saplānot tā, ka pirmā reģionālā kārta pēc datumiem neparklājas ar citām LMSF rīkotajām sacensībām, kas ļautu piedalīties kadam no pludiņniekiem un ceturtais- tad laicīgi visu saplānojot fināls izvērtīsies par krāšņiem mačiem ar līdzjūtējiem un visu pārējo.

jst jst - 09-11-’10 09:21

Man arvien vairāk sākt patikt doma, ka varētu taisīt čempionātu spiningošanā maijā līdz augustam ar 4 atlases zonu mačiem vienkāršotā variantā – 1 vai 2 dienas, bez tiesnešiem. Piemēram, viens varētu būt Hondas kauss, cits varētu būt Rapalas vai Fishbon balvu izcīņa. Pēc tam 5 -6 labākie no katras zonas, tai skaitā iepriekšējā gada čempioni, brauktu 2010 gada augustā uz Rīgu uz finālmačiem Ķīsī, bet ar tiesnešiem laivās. Čempionus noskaidrotu divu dienu finālā. Lai rudens neizkristu no aprites, oktobrī rīkojam sacensības, kuras var būt kā atlases mači jau nākošā gada finālam.

jst jst - 08-11-’10 21:49

Kurš ir tas, kurš ir atkodis, pie tam tikai Ķīsīti? Ja kāds no izlases, kāpēc tad nevinnēja PČ? Līdzīgas runas bija jau pirms 4. kārtas, – atbrauca ventspilnieki un visi atkodēji bija spiesti pieklust. Ja kāds ir atkodis, lai to pierāda sacensībās. Pat viens panākums Ķīsītī maz ko nozīmē. Ja piemini Alūksni, papēti, kādi šogad bija Hondas sacensību rezultāti. Pats nebiju, bet dzirdēju, ka lomi esot bijuši nožēlojami. Dziļie ezeri ir izteikti kaprīzi, lomu uzplaiksnījumi tur ir vāji prognozējami , mēdz būt īslaicīgi un reti. Pietiekoši bieži organizātori ir iekrituši ar daudziem Vidzemes ezeriem. Tajos noteicoša loma ir loterejai. Man ienāca labas ziņas par Rušonu, diemžēl, šo ezeru zinu tikai pēc nostāstiem. Ja vari kādu ūdenstilpi nosaukt, vispirms izvērtē iespējamo sacensību datumu un vidējos potenciālos lomus attiecīgajā periodā.(čempionātam nebūtu pieņemami, ja kāda trešdaļa dalībnieku paliktu bez loma). Pēc tam visus pārējos aspektus. Neskatoties uz centieniem aizmukt no loterijas un panākt lielāku sportiskumu, negribētos, ka sacensību dalībnieku vidū paliktu tikai 6-7 komandas.

Ided Ided - 08-11-’10 18:17

Par spiningošanas čempionātu.

Vai būtu pareizi atstāt Ķīšezeru? Piecas labākās komandas ir atklājušas visas savas vietas gan metodes. Ja nemaldos tad statūtos ir ieraksts “makšķerēšanas sporta popularizēšanu”. No kā izriet ka pa visu Latviju ne tikai Rīgā un Liepājā. Krietni interesantāk būtu Alūksne un kādi lielie Latgales ezeri. Latvijā ir tik daudz ezeru pietiekoši lielu ka tikai jāizvēlas kādu no viņiem un jābrauc uz pašvaldību runāt. Arī no sportiskā viedokļa būtu interesantāk jaunos ūdeņos pacīnīties, un tad jau arī redzētu kurš māk atkost un kurš ir tikai Ķīsīti atkodis. Par sadārdzināšanu ir tā, kas gribēs piedalīties tas brauks. Ļoti negribētos ka atkārtotos šī gada scenārijs ka divas reizes sacenšamies vienā un tai pašā peļķē.

agris agris - 08-11-’10 13:07

Gatim BB Mums jau tagad ir pārāk liberāla attieksme pret federācijas biedriem, jo ideālā variantā makšķerniekiem būtu sākuma apvienotiem savās pirmorganizācijās(klubos) un tad jau visas šīs organizācijas veido federāciju. Tad arī klubā var apvienot makšķerēšanas entuziastus, iesaistīt jaunatni, tad pa visiem tā biedru nauda nav nemaz tik liela. Šobrīd par kaut kādām izmaiņām runāt ir lieki, jo šī sistēma normāli darbojās. Cik zinu, tam klubam vai komandai, kura startē tikai vienā disciplīnā ir atlaides biedru naudai, Janis varētu precizēt. Savā laikā mums pat bija garantijas nauda no kluba par startiem izlasē, jo izlases veidotājam bija svarīgi zināt, ka pēdējā brīdī kandidāts neiedod kurvīti.

GatisBB GatisBB - 08-11-’10 09:35

martins – tad ir jābūt kādai savādākai apmaksas sistēmai. Lai mūsu klubs startētu ziemas čempī un cīnītos par vietu izlasē, ir jāsamaksā federācijai un vēl par dalību konkrētajā disciplīnā. Ja startē vairākās disciplīnās, tad samaksā federācijai vienu reizi plus par katru disciplīnu. Tā kā bišku tās summas neiet kopā. Vai arī te darbojās princips, ka pērkot vairumā lētāk? Tās summas iet kopā, pie tam tīri apmierinoši. Par šo tēmu mēs esam sprieduši nepārtraukti, katru gadu. Ja tev ir citi priekšlikumi, padalies.

mirtins mirtins - 08-11-’10 09:05

GatisBB – kategoriski nepiekrītu. Ja pārstāvēt valsti ļautu ne federācijas biedriem, tad šai organizācijai zūd jēga. Ja kāds vēlas piedalīties pasaules čempionātā, jau laikus var sākt krāt un taupīt, lai samaksātu biedru maks, vai meklēt sponsorus… Kā tev šķiet, vai krīzes laikā mazāk hokeja fanu brauc līdzi komandai uz pasaules čempi…. nē! Bērni mazāk ēd, nevis tēvi mazāk izstrebj alu. Pazvani, ir vēlme tevi beidzot iesaistīt arī sabiedriski derīgos darbos.:-)

GatisBB GatisBB - 08-11-’10 08:59

Cik zinu, tad ir vairāki klubi vai komandas,kas piedalās tikai vienā sporta makškerēšanas disciplīnā Latvijas čempionātā (spiningošana, zemledus makšķerēšana). Runa ir par lēmumu, ka pasaules čempoinātā piedalās tikai federācijas biedru sportisti. Ņemot vērā smago ekonomiskko situāciju valstī, vai nav nedaudz skarbi, ka klubs vai komanda, kas piedalās tikai vienā no disciplīnām Latvijas čempionātā maska federācijai gada maksu un piedalīšanos konkrētajā makšķerēšanas disciplīnā Latvijas čempionātā. Uzskatu, ka tie,kuri samaksā pilnu dalības maksu par čempionātu, ienes līdzvērtīgu materiālo ieguldījumu kā tie, kuri samaksā federācijai biedra naudu (kas ir viņu interesēs, jo ir izdevīgi startējot vairākās disciplīnās) un ar atvieglojumiem dalību katrā čempionātā. Saprotu, ka runa ir par atbalstu federācijai. Bet situācija ar finansēm ir tāda kāda tā ir. Un ja reiz ir samaksāta dalības maksa, un sportists ir pielaists pie starta Latvijas čempionātā, kas ir tas, uz kā pamata viņam ir liegta dalība izlases sastāvā, ja reiz tas tiktu nopelnīts? Pasaules čempionātos tiek pielaisti tikai attiecīgās federācijas biedri, tas nav mūsu izdomājums, tas ir rakstīts visos noteikumos. 2011. gadā tam tiks piegriezta speciāla uzmanība, jo LMSF pirmo reizi segs lielāko daļu no visām izmaksām, saistītām ar līdzdalību visos pasaules čempionātos.

jst jst - 06-11-’10 15:54

Tas links bija tukšs. :-) Kalendāra projekts ielikts tikai 07. novembrī. Kā redzams, veselā rindā pasākumu vēl nav precīzu datumu, vietas un organizētāju. Gaidīšu priekšlikumus.

agris agris - 06-11-’10 12:23

Jāni, uzmet acis kalendāra uzmetumam, neveras vaļā.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.