Babīte

Jau rakstīju par Babītes līdakām, nupat no Babītes atkal ienāca ziņas par skaistiem līdaku lomiem - Viesturs B. pagājušajā nedēļā atkal ticis pie vairākām līdakām svarā līdz 8 kg. Tā kā svētdiena solījās būt silta un saulaina, ar Ivaru P. aizbraucām uz Babīti, lai klātienē gūtu iespaidu par to, kā šobrīd ķeras līdakas. Diena tiešām izrādījās lieliska - saulaina, ar vieglu D vēju. Jāpiemin, ka ūdens līmenis pēc iepriekšējo dienu ZR vējiem ezerā bija ļoti liels. Pēdējās dienās bija iegriezies D vējš un, attiecīgi, ūdens līmenis sācis kristies. Pārsteigumu sagādāja neierasti lielais laivu skaits ezerā, - kur tik paskaties, visūr redzamas laivas un spiningotāji. Kā stāstīja citi, arī iepriekšējās dienās zivīgajos rajonos to skaits esot bijis tāds, ka nekādu baudu šāda cope neesot sagādājusi. Par to, kā svētdien ķērušās zivis, varējām spriest tikai pēc tā, ka arī pusdienlaikā, kad beidzām copi, laivu koncentrācija, cik varēja pārredzēt, ierasti zivīgajos rajonos nebija mainījusies. Tātad kaut kas tur ķērās. Mēs, savukārt, cerībā, ka kaut kur taču nebūs tik daudz copmaņu, gar Bļodnieku kaktu pa Gāti pārcēlāmies uz Straupes līci. Mums par izbrīnu arī tur priekšā bija laivas.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Braukājām pa vietām, kurās rudenī sen nebiju bijis. Par copi jāsaka, ka cope bija apmierinoša, lai gan lielās tā arī neatradām, ja neskaita vienu nopietnu ķērienu. Lielākā bija ap pusotra kilo smaga līdaciņa. Ivars konsekventi darbojās ar vobleri, es ar pretzāļu vizuli, rezultāti praktiski neatšķīrās. Taču, man palika iespaids, ka ar vobleri šobrīd varētu gūt labāku rezultātu. Līdakas manījām visos rajonos, kur paspējām būt. Galvenokārt, lēpju rajonos, lēpes tur nupat bija sākušas krist. Iespējams, saulainās dienas iespaidā, līdaku ķērieni bija uzmanīgi, bija gadījumi, kad līdaka sekoja voblerim, bet cope izpalika. Asarus tā īsti nemanījām. Kopumā - tā bija skaista svētdiena atpūtai pie ūdeņiem.
 
01. 11. 2010.

  Seko jaunumiem Facebookfour comments

maris maris - 03-11-’10 17:36

Piekriitu Griezeejam par bildi. Man vislabaak patiik vecaa labaa njevas spole :-) Riktiigi tautiskais stils.

EdgarsG EdgarsG - 02-11-’10 00:43

Man ļoti patīk tā bilde, kur met. Visu cieņu fotogrāfam. Tiešām exelenta bilde izdevusies. Un nerājies, JST, par x-burta lietošanu :)))))

mirtins mirtins - 01-11-’10 12:31

Jā nu vienreiz varu piekrist no a – z :DDD… līdaku bija daudz – iznācieni, uzsitieni, mutuļi…. kādas 12 savaņģoju – kas iepriecināja, tikai 2 zemmēri… bet arī lielās neatradu – lielākā kādi 2kg varētu būt….. Un laivu tiešām bija miljons:DDD

08 08 (Email ) (URL) - 01-11-’10 11:04

Neslkitas līdakas tur dzīvo _(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.