Pa ceļam uz Engures ezeru

Braucot uz Ķūļciemu, kur pie Engures ezera notika sacensības spiningošanas divcīņā, nespēju atturēties no kārdinājuma pāris pēcpusdienas stundas veltīt arī sēņošanai. Atradu jaunas sēņu vietas, kur netrūka priežu beku, gadījās arī pa kādai baravikai un apšu kungam. Brauciena rezultātā radās dažas bildītes.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Sacensību rītā, kad dalībnieki bija jau ezerā, uz pāris stundām biju iebraucis paskatīties, kas notiek ezerā. Gadījās arī sīks piedzīvojums, - draugu iedotais elektromotors "noplīsa" pēc 50 metru brauciena, bet laivas, tā saucamie, rezerves airi izrādījas tik "labi", ka tālāk par 500 m no bāzes neriskēju airēties. Taču ūdens līmenis ezerā bija augsts un zivis bija arī bāzes tuvumā, attiecīgi, arī rezultāts neizpalika. Neskaitot visādus sīkumus, tiku arī pie vienas, kā saka, gandrīz divinieces.

Visumā arī sacensību dalībnieku lomos lielu līdaku nebija, lielākās bija ap 2,5 kg smagas. Dažas lielās vīri bija manījuši, dažas pat nedaudz pavilkuši. Vietējie stāstīja, ka pirms nedēļas Mērsraga mačos esot ķērušās pamatīgas līdakas ar svaru 4 - 6 kg, pie tam visa cope esot bijusi klajumos. Viens no variantiem, kā izskaidrot lielo zivju vājo copi, - šonakt bija relatīvi skaidras debesis un spīdēja gandrīz pilns mēness.
 
19. 09. 2010.

  Seko jaunumiem Facebookfive comments

fans fans - 06-10-’10 10:17

jst, ko tu domā par šo preses relīzi, kuru var atrast LETA lapā?

Aicina makšķerniekus neuzķerties uz maldinošām politiskajām reklāmām

Publicēta: 10:42 30.09.2010. 2010.gada 30.septembris.

Informāciju sagatavoja Latvijas Makšķernieku asociācija.

Biedrība “Latvijas Makšķernieku asociācija” aicina Latvijas makšķerniekus neuzķerties uz maldinošām politiskajām reklāmām, kurās tiek minēts, ka makšķernieki parakstījuši vienošanos (memorandu) ar apvienību “Par labu Latviju!”. Šajās priekšvēlēšanu aktivitātēs ir iesaistījusies tikai viena, apmēram pirms pusgada nodibinātā makšķernieku sabiedriskā organizācija – “Latvijas Makšķernieku apvienība”, kas ir tiesīga pārstāvēt nevienu citu, kā vien pati sevi.

Minētā organizācija septembra sākumā parakstīja vienošanos (memorandu) ar apvienību “Par labu Latviju!”, kas būtībā paredz valsts vides inspekcijas likvidēšanu un kontroles funkciju nodošanu sabiedriskajam sektoram jaunizveidotās NVO “virsvadībā”, paredzot arī attiecīga finansējuma piešķiršanu. Nav dzirdēts vai lasīts (arī memoranda tekstā tas nav atrodams), ka citas makšķernieku sabiedriskās organizācijas būtu pilnvarojušas “Latvijas Makšķernieku apvienību” izlemt to vietā, vai un cik naudas no Zivju fonda līdzekļiem tām būtu jāpiešķir “(..), lai nodrošinātu ātrās reaģēšanas vienības visos piecos Latvijas reģionos operatīvai pārkāpumu novēršanai un pārkāpēju saukšanai pie atbildības.” (citāta beigas), kas gan ir minēts memoranda tekstā. Turklāt šīs organizācijas pienesums zivju resursu aizsardzībā publiskajā telpā nav zināms.

Bebrs Bebrs - 20-09-’10 20:31

ieņēmumi par makšķerēšanas kartēm 2009.gadā ir 269 402 Ls, Zivju fondam piešķirtā dotācija 2010 gadā ir 204 457 Ls. avots – http://mk.gov.lv/file/files/valsts_kance..

?? ?? - 20-09-’10 19:32

Bebrs. Uzraksti, cik tad ieņēma 2009. gadā par MK un cik piešķirts tajā Zivju Fondā šogad. Mani ar tas interesē, būs jārunā ar deputātiem.

keksis keksis (Email ) - 20-09-’10 19:04

A kā tad tu Bebr domā.Budžetu taču pie mums lāpa ar tiem līdzekļiem,kurus visvieglāk paņemt.Nu makšķernieku naudiņu ir viegli paņemt,tātad budžetā iekšā.Nelāpīs jau budžetu ar Šķēles,Lemberga vai Flika naudu.Viņi taču to tik viegli neatdos.

Bebrs Bebrs - 20-09-’10 16:38

Labdien, Jāni. Jūs ar esat Zivju fondā, saprotu ka neesat pie naudas pašķiršanas fondam bet kāpēc 2010. gadā ir piešķirti daudz mazāk līdzekļi nekā ieņemts par makšķerēšanas kartēm 2009. gadā? MK vai tad ir jāpērk lai lāpītu valsts budžetu? No šī gada es neesmu ZF padomes sastāvā, LMSF intereses tajā pārstāv Aivars Maldups no Salmo kluba un Valērijs Gabrāns no Bauskas MMB. Pašreiz sabiedrībā notiek diskusijas, kuru mērķis ir panākt, lai maksājumi par MK lielākā apjomā tiktu izmantoti makšķernieku interesēs. Būtiska problēma ir tā, ka makšķerniekiem nav pietiekoši visaptverošas jumta organizācijas.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.