Var teikt, - pavasaris ir klāt

Vakar, beidzot, atklāju 2010. gada copes sezonu vaļējos ūdeņos. Biju "aizskrējis" līdz vienam foreļu dīķim, kur ar mušu izmēģināju veiksmi foreļu copē. Rezultāti bija pilnīgi atbilstoši vakardien valdošajam ideālajam copes laikam, kad gaisa temperatūra Rīgā sasniedza rekordatzīmi +19° C, - nomedīju (un nodevu īpašniekam) 4 vaislinieces svarā no 1,5 līdz 2 kg. Efektīvākā izrādījās netālu no grunts vadīta sevišķi smaga muša ar volfrāma galvu.
No copes frontes labu ziņu nav. Izņēmums ir Peipuss, kur līdz pat pēdējām dienām bija skaisti asaru lomi, taču šajā sestdienā, lai gan ledus vēl ir it kā labs, uz ledus uziet esot liegts un cope Peipusā tiek slēgta. Jo strauji aug risks, ka ledus gabali var tikt izkustināti, bez tam ledus tur lēni pārvēršas par putrai līdzīgu masu.
Tepat Rīgā un tās tuvajos ezeros vēl var redzēt makšķerniekus uz ledus, arī Latvijas austrumu daļā vīri vēl sēž uz ledus, bauda saules starus un cer uz labiem lomiem. Alūksnē īstā brekšu aktivitāte vēl esot priekšā.
Par zivju šī gada slāpšanu ziņas vēl ir stipri fragmentāras. Ir ziņas, ka daudz zivju ir gājušas bojā Engures ezerā. Kā parasti, visapdraudētākie ir zivju audzētāju dīķi, seklie un zivīm bagātie piejūras ezeri un Latgales ezeri ar vāju ūdens cirkulāciju. Īstā aina būs redzama tikai pēc ledus izkušanas.
Lai gan upēs daudzuviet šogad veidojas ledus sastrēgumi un ir novēroti gandrīz rekordaugsti palu ūdeņi, ieskatoties lapas arhīvā, konstatēju, ka laika apstākļi un ūdeņu līmeņi šogad maz atšķiras no iepriekšējos gados fiksētajiem. Manā dīķītī ledus vakar pazuda pilnībā, nupat atlidojis mūsu pieradinātais pīļu pāris, dažu dienu laikā dārzā pazuda sniegs un parādījās pirmie sniegpulkstenīši un krokusi.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!

Joprojām parādās daudz jautājumu no krievvalodīgās auditorijas puses, tāpēc teorijas sadaļā ievietoju pašreiz spēkā esošo Makšķerēšanas noteikumu neoficiālu tulkojumu krievu valodā, kuru man atsūtīja Juris J.
Pamazām restaurēju savas ļoti senas publikācijas. Arhīvam pievienoju 1992. gadā publicētu rakstu par lašu ķeršanu krievu valodā.
 
01. 04. 2010.

  Seko jaunumiem FacebookNo comments(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.