Marts sācies, pavasari nejūt

Visa marta pirmā nedēļa pagāja dažādos organizātoriskos pasākumos, gatavojoties pasaules čempionātam ASV. Lai viss, ko rakstu par šo čempionātu krievvalodīgajiem mēdijiem, paliktu arī šajā resurspunktā, teorijas sadaļā izveidoju lapu CIPS VII чемпионат мира по ловле рыбы на мормышку.
Vēl negribas zaudēt saites arī ar akvakultūras tēmu, - nupat saņēmu un izvietoju šīs sfēras speciālista Anda Mitāna rakstu Akvakultūras ūdens kvalitāte.

Lai gan sācies marts, pavasaris neierasti ilgi kavējas, par tā tuvošanos liecina tikai dienas garums. Marta pirmajās dienās Latvijai pāri gan pārskrēja atkusnis, taču tas ilga tikai pāris dienas, nedēļas otrajā pusē to nomainīja sals. Šorīt Rīgā atkal -15° C, Latvijā vietām temperatūra vēl zemāka. Meteorologi ledus kustību upēs sola tikai marta pašās beigās.
No copes frontes ziņas nemainīgas. Kas veltī laiku copei un kaut cik to pieprot, par rezultātiem nesūdzās. Tie vienmēr kaut ko atrod un pat noķer - gan labus asarus, gan brekšus un pat līdakas. Marts ir kritisks mēnesis arī zivju krājumiem mūsu ezeros. Šīs ziemas neredzēti biezā sniega kārta ir viens no iemesliem, kādēļ visās ūdenstilpēs strauji samazinās skābekļa daudzums un dažuviet jau tiek novērota zivju slāpšana. Attiecīgi, daudzos ezeros zivju aktivitāte ir visai zema un vairums makšķernieku veiksmi joprojām meklē lielajās upēs. Nupat parādās ziņas arī par nopietniem salaku lomiem.
 
06. 03. 2010.

  Seko jaunumiem Facebooktwo comments

vlad vlad - 09-03-’10 20:08

Sveiki. Kur var atrast info par PČ ?

No Rheinlanderas 10. martaa. Pirmajaa treninjaa, kaa saka, viss notiek. Nekaadu sevishkju paarsteigumu nav. Lielaakaa probleema – atrast sektoraa ziviigo “pumpu”, jo zivis izteikti ir koncentreejushaas nelielos zemuudens uzkalninjos un to tuvumaa. Sestdien un sveetdien informaacija buus arii shajaa lapaa.

avt avt - 08-03-’10 08:40

“…un pat līdakas.“Nevajadzēja gan pieminēt to līdaku,nevajadzēja.Cilvēciņi sapratīs-pārpratīs,ka turpinās līdaku cope… Tabu līdakām 1.03.-1.05.! Tev taisniiba, informaacija par liidakam ir nokaveeta un nav vietaa. Nekas, atstaaju sev kaa sliktu paraugu.:-)(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.