Janvāra sīkumi

Asaris mūsu ūdeņos ir viens no svarīgākajiem ziemas copes objektiem. Tie, kas darbojušies Pērnavas līcī vai Peipusā, zin, kādas problēmas ir ar asaru filetēšanu, jo sevišķi, ja copē ir paveicies. Internetā atradu zivju filetēšanai veltītu lapu http://www.visfileren.nl ar videoklipiem, kuros ļoti labi var redzēt, kā visefektīvāk var apstrādāt un sagatavot izmantošanai dažādas zivis, tai skaitā arī asarus.
Interesantu asaru apstrādes metodi var redzēt www.youtube.com
 
28. 01. 2010.

  Seko jaunumiem Facebooktwo comments

interesanti interesanti - 10-02-’10 10:38

No apollo,lv:

Divi austrumeiropieši Īrijā tika pieķerti nelikumīgā makšķerēšanā kādā ezerā. Abi stājās tiesas priekšā un tika atzīti par vainīgiem un katram tika piespriesti vairāki naudas sodi 1426 eiro apmērā, vēstī «baltic-ireland.ie».

Abi atbildētāji bija pārkāpuši Ziemeļu reģionālās zvejas padomes noteikumus, saskaņā ar kuriem katram makšķerniekam ir atļauts paturēt tikai vienu līdaku, kas nav garāka par 50 cm. Apsūdzētajiem katram bija divas līdakas un abiem bija pa vienai zivij neatļautā garumā, viena – 80 centimetru garumā, otra – 61 centimetru gara.

Zivju inspektora uzmanību pārkāpumiem pievērsa vietējie makšķernieki. Nevienam no apsūdzētajiem nav iepriekš sodīts.

Abi sodītie savu vainu pilnībā atzinuši un atvainojušies. Tāpat viņi sacījuši, ka pārkāpums veikts nezināšanas dēļ, jo atbildētāju dzimtajās valstīs noteikumi paredz, ka makšķernieks drīkst paturēt lielākās zivis, bet mazākās dzīvas ir jālaiž atpakaļ ūdenī.

P.s. diez kam taisnība mums, kas saudzē mazās līdz 50cm, vai īriem, kuri saudzē virs 50cm? Jst komentārs??? pats es domāju, ka patiesība ir pa vidu, mums vajadzētu ļaut paturēt piemēram: no 50cm līdz 80cm, bet mazākas un lielākas jāatlaiž, kaut kā tā:)

Veca patiesība – pirms dodies medībās, vispirms noskaidro noteikumus. Ja patiesība būtu vispārīga, tā kļūtu par dabas likumu. :-)Parasti patiesība ir konkrēta un ir spēkā tikai pie konkrētiem apstākļiem, šoreiz tā ir īru pusē. Manuprāt, vājā vieta mūsu MN ir tā, ka mēs, nosakot atļautos zivju izmērus, pārsvarā lietojam vienu formulu visām ūdenstilpēm. Neliels izņēmums ir atsevišķas vietas, kur ir licencētā makšķerēšana. Zivju resursi neciestu, ja ūdenstilpē, kurā ir normāli nārsta apstākļi, būtu atļauts paturēt arī sīkās līdaciņas. To darītu tikai iesācēji, jo nez vai kāds nopietns copmanis censtos limitu izpildīt ar sīkaļām. Tikpat normāli ir, ja ūdenstilpē, kurā ir liels spiediens uz lielajām zivīm, tiek regulēta arī lielo zivju paturēšana. Mūsu apstākļos, kad joprojām ir makšķernieki, kuri ignorē jebkurus noteikumus, jēga jebkuriem MN uzlabojumiem būtu tikai tad, ja būtu resursi, kas var šo kārtību kontrolēt. Civilizētās valstīs daudziem ūdeņiem ir konkrēti saimnieki, kuri gan operatīvi regulē šos jautājumus, gan kontrolē noteikumu izpildi, un, attiecīgi, var nodrošināt ūdenstilpē sev pieņemamu zivju resursu stāvokli.

swordfish swordfish (Email ) - 30-01-’10 10:21

šāda asaru filēšanas metode jau ir pārbaudīta vairāku gadu garumā un tiešām ir ērtākā asaru tīrīšanas metode. Pat mazu asaru tīrīšana pēc šīs metodes ir ātra un nav liela šmuce. Klips man iepatikās, jo tajā viss ir uzfilmēts skaidri un saprotami. Arī aktiera darbošanās ir veikla un racionāla. Tātad tieši tas, kas Latvijā bieži pierūkst – augsts ražīgums un augsta darba kultūra.)(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.