jaunumi   contact

LMSF valdē

Šodien, 23. novembrī notika kārtējā LMSF valdes sēde.
Sēdē tika apspriests un pieņemts jaunais 2010. gada pasākumu kalendārs.
Apspriedām arī jautājumus saistībā ar ziemas čempionāta nolikumu - tas tiks saglabāts pilnīgi identisks kā 2009. gadā. Pēc Normunda G. priekšlikuma apspriedām Latvijas delegācijas sastāvu līdzdalībai pasaules čempionātā ASV. Skaidrs, ka komandā tiks pieteikti Normunds G., Pēteris L., Rita V.-G., Guntis K., Krišjānis K. Atklāts palika jautājums par treneri un sesto dalībnieku. Reālākie kandidāti ir Gatis un Mareks - par viņiem lēmums tiks pieņemts pēc LR 2010.gada čempionāta rezultātiem.

Ievērojot to, ka Latvijai ir iespēja pieteikties uz spiningošanas pasaules čempionāta organizāciju, sākām domu apmaiņa par vietām, kur varētu notikt 2010. gada Latvijas spiningošanas čempionāts. Latvijas ūdenstilpnes pēc to lieluma sarindojas sekojošā secībā. Lubāns 8210 hektāri, Rāznas ezers 5756, Engures ezers 4130, Burtnieku ezers 4006, Liepājas ezers 3715, Rīgas ūdenskrātuve 3580, Pļaviņu ūdenskrātuve 3490, Usmas ezers 3469, Babītes ezers 2555, Ķeguma ūdenskrātuve 2490, Rušons 2373, Sīvers 1759, Ķīšezers (Rīgā) 1730, Alūksnes ezers 1543, Cirma ezers 1261, Papes ezers 1205, Kaņieris 1122, Ežezers 987. Latvijas čempionāta norisei vēlamajai platībai vajadzētu būt vismaz 500 - 600 hektaru lielai. Tā ir atkarīga no plānotā dalībnieku skaita. Papildus vērā ņemamas būtu Lielupes lejtece, Ventas lejtece, Daugavas augštece.
Jāņem vērā, ka daļā no ūdenstilpēm ir ierobežojumi motorlaivu izmantošanai. Svarīgi, lai pie ūdenstilpes būtu vieta vieta, kur var piebraukt un izvietoties visa dalībnieku laivu flote, labi, ja ir laivu bāze, kurā var iznomāt trīsvietīgas laivas. Protams, potenciālajiem lomiem jābūt tādiem, lai vismaz 50% dalībnieku būtu ar lomiem. Būtu labi, ja maksķernieki, kuri labi pārzin šīs ūdenstilpes, dalītos ar savu viedokli.

Tie, kurus interesē melno asaru spiningošanas tēma, labu novembra otrajā nedēļā Meksikā notikušā 2009. gada pasaules čempionāta aprakstu "The Fifth World Black Bass Sport Fishing Championship" var atrast Gary Yamamoto mājas lapā. Latvija šī gada čempionātā nepiedalījās, 10 valstu konkurencē par pasaules čempioniem kļuva ASV komanda.

Nupat, 25. novembrī no CIPS izpildkomitejas saņēmu oficiālu informāciju, ka Senegāla atteikusies no tiesībām organizēt 2010. gada pasaules čempionātu spiningošanā, un piedāvājumu Latvijai uzņemties šī čempionāta organizāciju. Tam jānotiek 2010. gada otobra pirmajā nedēļā. Atbilde mums jādod līdz Ziemassvētkiem. Protams, mēs šo jautājuma gatavošanu sāksim nekavējoties, taču, ja kādam radīsies konstruktīvas idejas, labprāt tās uzklausīšu. Svarīgākais jautājums, kā jau iepriekš rakstīju - ūdenstilpe.
 
23. 11. 2009


eleven comments

ided ided - 16-12-’09 21:44

Rigas udenskratuve ir visas iespejas(Dzilums,sēkļi,rakti kanali,kantis,appludinati celmi,smilts un akmeņu kravumi).

bums bums (Email ) - 10-12-’09 18:22

ar Usmu jūs paši zināt kā būs ???? Izvēli labāk likt uz atraktīvākām vietām ,copes un lomu ziņā Ja es ķeru tas nenozīmē ,ka visiem veiksies.Tas ir domāts gan par vasaru gan ziemu.Piemērs Edgars G koments Starp citu Lucky mačos vietējie ari salasīja zuvis .

EdgarsG EdgarsG - 10-12-’09 09:34

Par Usmu.
Atceros, pirms n gadiem tur notika Lucky John festivāls. Un arī aptuveni oktobrī. Rezultāti bija ……, nu ne pārāk :)))
Infrastruktūra apkārt arī nav diez ko laba (viesnīcas, utt, …, un copes veikali, kur inventāru papildināt, ja vajag), un tālu (nosacīti, protams, salīdzinot ar attālumiem citās valstīs) no lidostas.
Zinu gan tur vienu labu copes vietu, bet lai tur nokļūtu, ir nepieciešama pagasta atļauja braukt rezervāta ūdeņos, un braukt caur tiem (ja ir atļauja) drīxt tikai ar airiem vai elektromotoru. Šādām sacensībām tas neder.
Tikai manas domas. Nestrīdos. Citiem varbūt ir labāki argumenti “par”.

GatisBB GatisBB - 10-12-’09 09:30

jst
Copes lietu forumā ir tādi lietotāji kā bums, Vairis30, aakkis, Vieplis – viņi ņemas pa Usmas ezeru. Varbūt viņi varētu Tev sniegt kādu noderīgu informāciju.
Būsim pateicīgi par jebkuru noderīgu informāciju.

jst jst - 09-12-’09 23:11

LMSF aktīvi studē jautājumus saistītus ar iespēju 2010. gada pasaules čempionātu spiningošanā organizēt Usmas ezerā. Galvenā neskaidrā problēma – potenciālā cope Usmā oktobra sākumā. Šaurā lokā diskutējot, esmu dzirdējis, ka ir liela varbūtība, ka oktobra sākumā Usmā vairums copmaņu paliks bez loma. Taču tikpat bieži esmu dzirdējis pretējas domas, ka Usmā vienmēr varot atrast spiningojamas zivis -asarus, līdakas, zandartus, arī oktobra sākumā. Uz šī fona gribētos paplašināt informācijas sniedzēju loku un sagaidīt arī citu šīs lapas apmeklētāju viedokļus.
Tieši tāda pat situācija par Daugavu. Gribētos zināt, kā makšķernieki vērtē oktobra copi Daugavā, posmā līdz Rīgas HES.

EdgarsG EdgarsG - 27-11-’09 17:02

P.s. Vai tik MN nestāv tas dīvainais aizliegums no Sept1 copēt Sausajā Daugavā? Bet to, cik atceros, taisījās izņemt no MN.

EdgarsG EdgarsG - 27-11-’09 14:18

Kā solīts, manc komentārs :)))
Oktobrī rīkošanai būtu interesanta vieta no Dienvidu tilta līdz HESam Daugavā. Šajā laikā un vietā būtu iegūstamas visvairāk no p.34 (vērtējamās sugas) zivēm – līdaka, zandarts, asaris, sams, lasis (nu varbūt arī seatrout – taimiņš, nezinu gan vai Daugavā ienāk).
Atšķirībā no seklajiem ezeriem, cope Daugavā ir daudzveidīgāka. Gan seklumi, dziļumi, straume, mierīgi ūdeņi.
Papildus šim gribētu arī minēt lidostas tuvumu, viesnīcas 20 km attālumā ir vairākas (p.5), utt.
Atrašanās Rīgas tuvumā piesaistītu vairāk skatītājus, tātad arī sponsorus būs “vieglāk” piesaistīt. Pati RD arī ir vērā ņemams un potenciāls sponsors :)
Jāņem vērā arī tas, ka Rīgas tuvumā noteikti būtu vieglāk sameklēt nepieciešamo laivu skaitu, kas atbilstu prasībām un laivu vadītājus / tiesnešus ar tiesībām.
Protams vēl daudz + un -nusi, bet ….
Lai izdodas!
Piekrītu, šis posmas varētu būt interesants. Tagad tikai viss jāpārbauda detalizētāk.

keksis keksis (Email ) - 27-11-’09 11:58

Viennozīmīgi Lubāns.Lai arī ārzemnieki sapinas kādā tīklā un redz,kāda pie mums reāli tā situācija ir.

copmanis copmanis - 27-11-’09 08:28

Par PČ: pirmais, kas nāk prātā ir Liepājas ezers. Viesnīca kanāla malā ar iespēju pietauvot laivas, pilsētas naktsdzīve, veikali, restorāni u.t.t., pietiekami liels ezers ar atļautiem benzīna motoriem u.t.t.

EdgarsG EdgarsG - 25-11-’09 20:43

P.s. Franciski nelasu :)))))
Apskaties http://www.fips-ed.com/inglese/Reg_Esche.. , tur ir noteikumi.

EdgarsG EdgarsG - 25-11-’09 20:41

Diezgan liels izaicinājums federācijai būtu rīkot PČ. JST, atsūti, lūdzu, sacensību rīkošanas nolikumu / noteikumus, ja ir. Tad varbūt arī kaut ko spēšu ieteikt.

 
top