Latvijas čempionātos.

Sestdien, 19. septembrī Engures ezera laivu bāzē "Mazsaliņas" ar Rojas novada un SIA Robinson atbalstu risinājās šī gada Latvijas čempionāts spiningošanas divcīņā - praktiskajā spiningošanā un mērķī mešanā. Kārtējo panākumu guva mājinieki - Mērsraga komanda, tās pārstāvji uzvarēja gan individuālajā, gan komandu vērtējumā.
Uzklikšķini!Lai gan diena bija saulaina un mierīga un pēc vairuma domām Engurē tādas dienas nav sevišķi zivīgas, 8,9 kg smagais loms, kuru pēc 6 stundu copes uzrādīja šī gada Latvijas čempions Romualds Ribuzuls, rādīja, ka arī šādos apstākļos var gūt skaistus lomus. Arī 2. un 3. vietas ieguvējiem Pāvelam Sibiļevam no Mērsraga un Jānim Strazdiņam no komandas Philips bija ievērības cienīgi lomi - 5,8 kg un, attiecīgi 6,0 kg smagi. Sudraba medaļu Pāvelam S. nodrošināja labāks rezultāts mērķī mešanā.
Uzklikšķini!Savu meistarību mērķī mešanā (kura risinās pēc starptautiskajiem noteikumiem) kārtējo reizi nodemonstrēja jelgavnieks Ēriks Lašins, kurš visus 10 metienus trāpīja mērķa centrā un saniedza pasaules klases rezultātu - maksimāli iespējamos 100 punktus.
Komandu vērtējumā aiz Mērsraga komandas palika Kokneses RRKP būve un MK Pasaule komandas.
Detalizētus čempionāta rezultātus var redzēt protokolā.

19. un 20. septembrī Daugavā pie Lucavsalas risinājās arī Latvijas čempionāta pludiņmakšķerēšanā pēdējās kārtas sacensības. Pēc divu dienu cīņām individuālajā vērtējumā labākie izrādījās Pēteris Lideris, Rolands Brigaders un Normunds Grabovskis.
Čempionāta noslēgumā komandu vērtējumā ar 20 punktiem pārliecinošu uzvaru guva Salmo komanda, otrajā vietā ar 34 punktiem palika LV Maver Sport, trešajā ar 35 punktiem komanda Asaris. Individuālajā vērtējumā sīvākā konkurence līdz pat sacensību pēdējai dienai bija starp Salmo pārstāvjiem Pēteri Lideri un Normundu Grabovski. Šajā kārtā iegūtie 3 punkti Normundam Grabovskim kopvērtējumā deva 7 punktus un ļāva iegūt arī Latvijas 2009. gada čempiona titulu. Sudraba godalgu par to pašu punktu skaitu, taču nedaudz mazāku kopējo loma svaru saņēma Pēteris Lideris, trešajā vietā ar 13 punktiem palika Rita Verza-Grabovska.
Visus čempionāta rezultātus var redzēt protokolā.
 
20. 09. 2009.

  Seko jaunumiem Facebookeigthteen comments

janis janis (Email ) - 06-10-’09 19:43

Sveiks ,Daliibniek!Zinu gan,ka nav-un zini kopsh kura briizha-no taa kaa laivaas paraadiijaas sogji!!! Kursh tad atkal meersraga divciinaa bija trijniekaa,ja ne Sibiljevs??? Paskaties ,ka vinam klaajaa citaas udenskraatuvees???? Par Stikutu nevar buut runas-augstasklases copmanis!!! Un ne tikai! Vaardu chempioni nevajadzeetu uztvert burtiski-tas bija domaats taa,-no tautas!!!

dalībnieks dalībnieks - 06-10-’09 10:06

Jāni, izbeidz te savas muļķības gvelzt. Tavas aizdomas ir vienkārši stulbas. Pat nezini, ka Strazdiņš un Sibiļevs sen nav bijuši čempioni. Godīgi un labi ķer daudzi, arī Stikuts, nu un tad?

janis janis (Email ) - 06-10-’09 08:57

Papildinaajums un precizeejums uz ieprieksh teikto! Par profiem biju domaajis muusu muuzhiigo chempionu bez tiesnesha laivaa-Strazdina kungu un muuzhiigos engures machu uzvareetaajus Sibiljeva ekipaazhu!!! Briizhiempat smiekli naak!!! Bet taada nu ir dziive!

janis janis (Email ) - 06-10-’09 08:52

Kotur daudz skatiities par muusu profesionaaliem??Vai nav skaidrs,ka lielaakoties vini velk,kad laivaa nav tiesnesha?????????? Pats zinu,ka godiigi un labi ker Koknesieshi,Racibovskis,Miezis,Simsons,Andersons un veel daudzi citi.Tur gan buutu veerts uzklausiiit kaadu gudriibu.

NG NG - 24-09-’09 08:51

piekrītu, kļūdas ar individuālajiem sportistiem bija, no tām mācīsimies, bet, visumā doma par individuālajiem sportistiem attaisnojās, kaut vai tāpēc vien, ka Renārs un Jurijs sāka startēt, arī Ivans varēja startēt, lai arī komandas viņam nebija. Es domāju, ka nākošajā sezonā, precīzāk jau šoruden, tiks izstrādāts nedaudz cits nolikums, kurā stingri būs noteikts, ka cilvēks, kurš startē komandā nevar startēt individuāli un otrādāk, individuāli startējošais nevar sezonas laikā startēt komandā, var būt tas liks tiem, kuri grib nākošsezon startēt individuāli savākties komandā, vai arī esošajām komandām liks pārskatīt savus sastāvus un jau pirms sezonas veikt izmaiņas.
Patreiz projektā ir, ka pirmā kārta notiks Ventā – maija vidus, otrā kārta Daugavā, kādā no ūdenskrātuvēm – jūlija vidus, trešā kārta Vangažos “Jaunbajāru” dīķī – septembra vidus. Ja kādam ir labākas idejas, tad kādu mēnesi gaidu piedāvājumus, gribu laicīgi uztaisīt kalendāru, lai Leiši var pielāgot savas tūres un lai stipri nepārklātos ar spiningošanas mačiem, tas gan nebūs noteikti, bet mēģināt uztaisīt tādu kalendāru var

Peksis Peksis - 23-09-’09 18:43

gribu piekrist Mirtinam, ka komandas interesēs jāķer tas, kas ķeras labāk, nevis ko tu gribi ķert. Domāju,ka ārpus sacensībām neviens sportists neaizraujas ar vīķu ķeršanu, bet gan ķer tā saucamos bonusus. Izeja varētu būt, ja sacensības varētu organizēt ūdenskrātuvēs, kur nav šīs vīķes. Jautājums tikai, kur tāda vieta ir? Par vīķu principiālu neķeršanu šajā čempī vissmagāk samaksāja MAVER komanda.Domāju, ja viņi nemainīs savu attieksmi, tad arī nākošā sezonā paliks bez medaļām.

mirtins mirtins - 23-09-’09 16:04

Bet ko līdz sēdēt un gaidīt iespējamo bonusu, iespējams viņu noķert un iespējams izvilkt, ja pa to laiku var piesist sīčus, apiet tos, kas bonusus nepievilka, nenoķēra, vai neizvilka un nostiprināties tabulas vidusdaļā bet komandu pacelt aukšdaļā. Ja pasaules līmeņa megastāri spēj sēdēt un dolbīt sīčus lai palīdzētu komandai izcīnīt godalgu un ziedo iespēju pašam tikt godalgotam, tad tas jau kaut ko liecina :))) Protams, makšķernieki vienmēr cer ka noķers savu zivi un ir tik grūti piespiest sevi darīt to ko negribās… ja mani kāds piespiestu kādreizs startēt sacensībās, domāju, ka arī es necenstos ķert vīķes, bet mēģinātu izmanīt kaut ko prāvāku… doma jau skaidra, paņem ko normālu un visi vīķu raustītāji ir pakaļgalā… Taču jautājums ir viens – cik lieli lomi bija treniņu laikā un kādas zivis. Ja orientējoši 3 kg bija tas daudzums, kas ļauj pretendēt uz pirmo trīnieku zonā, tad atlika tikai izdomāt, ar kādu paņēmienu tos 3 kilogramus pievilkt. Man domāt daudz drošāk bija sist vīķi. Ja pareizi sapratu NG, tad kopš viņš makšķerē Lucavsalā, bonusi ir bijuši tik reti, ka faktiski viņu tur vienkārši nav.

Da nu labi… es tik gudri runāju, ka pašam brīnums kādēļ nepiedalos čempionātā ;)))))

JK JK - 23-09-’09 15:01

mirtins
Man tomēr prioritāte ir iemācīties pievilkt lielo zivi, jebkur, kur viņa ir. Tas ļoti spilgti šogad parādījās Eiropas un Pasaules čempionātos, kad bez lielām zivīm labus rezultātus dabūt nevar. Es Eiropā pirmajā dienā nepaņēmu savu bārbi, kas man maksāja pirmo trīnieku zonā, bet otrajā dienā man vienkārši visas 8 bonusa zivis atrada ķērāju, kurā norauties. Ko līdz, ja tu 2,5 stundas strādā kā ložmetējs, bet pēdējā pusstundā kaimiņi izceļ savus bonusus un ar uzviju vēl tevi apiet. :D

kraans kraans - 23-09-’09 13:51

un,ko naakamsezonu daris ar individuaalajiem, ļaus šiem startēt vai arī pieņems mērus, lai nerotētu katru dienu (vai posmu) šurpu-turpu?

mirtins mirtins - 23-09-’09 13:40

jst – vai veicot pārbīdes var mainīties pirmo trīs vietu ieguvēji? Tas nebūtu labi,jo jau tā dabūju precizēt ziņu:)) Tas nav grūti, bet nepatīkami :D

JK – man domāt paziņojumi – es principā neķeru maili ir faktiski (es to neprotu darīt) :DD Nav runa tikai par tevi. Es kādreiz piedalījos sacensībās un arī runājot ar sportistiem esmu sapratis vienu patiesību – sacensībās ir jāķer tas, kas ķeras – vienalga, maile, krokodili, vai tukšas alus pudeles:)) NG pēdējās dienas sākumā man teica, ka nebūtu maiļu kātam pieskāries, ja maile būtu sīka un varētu piesist tikai kādus 1,5 – 2kg. Tā kā maile ir liela – tad nekādu citu variantu vienkārši nebija. Izņēmums Bauģis un Pēteris L tikai pierāda likumsakarību. Par Aināru neko neteikšu, es nekad neesmu varējus saprast, kā viņš panāk, lai pie viņa zivis pulcējas…. laikam tikai ar domas spēku…. Savukārt Pēteris visu laiku ķēra maili, un tikai tad,kad maile no viņa pagāja nost un viņam vairs nebija nekādu izredžu, maiļu vilkšanā sacensties ar Lailu, viņš ķērās pie štekera. Ja viņam mailes būtu ķērušās, šaubos vai viņš būtu mēģinājis ķert citas zivis.

Es piemēram atklāti pasaku… ķert vīķes trīs stundas, turklāt tādā situācijā, kad cīnies par 1.vietu… es to nespētu…. tīri tehniski, iespējams varētu to apgūt – tobiš novest līdz automātismam kustības… bet es to nespētu izdarīt psiholoģiski… vienkārši sajuktu prātā ;))) Lai gan uzskatu, ka esmu krutākais makšķernieks (tam gan ticu tikai es pats) tomēr atzīstu – nespētu paveikt to ko paveica NG, Laila, Edgars Veikins, Renārs…. vienkārši es to nevarētu izdarīt, jo sadegtu, sajuktu prātā… izkūpētu gaisā :))) visticamāk salauztu makšķeri pret celi un aizietu mājās ;))))

jst jst - 23-09-’09 12:42

Dažās komandās ir notikušas nepieļaujamas pārbīdes. Dažas no tām nekādi neiet kopā ar nolikumu un vērtējumu, tāpēc atļāvos šo to pamainīt. Arī pats atradu dažas nepareizības, vakarpusē viss tiks sakārtots. Ja ir pārrakstīšanās kļūdas, tās var labot, lūdzu, norādiet uz neprecizitātēm. Medaļas un balvas gan nevienam netiks atņemtas.

JK JK - 23-09-’09 12:06

mirtins
Nē, vecīt es tikai saku, to, ko pirms posma teicu, ka nevar pēkšņi individuālo likt komandā, bet no komanads pēkšņi stratē individuāli. Ja aizņemto vietu skaits pie upes nemainās, tad tabulā izmaiņas var ienest konkrētas un tas tā arī notika. Lielākie ieguvēji Mavers juniori, kur puikas tiešām baigo klasi parādīja un apgāja lielāko daļu vecos bukus. Vislielākais prieks par Renāru, kas startē pirmo gadu. Ceru, ka uzvaras garšu ir sajutis un mūsu sportā ies vēl dziļāk, lai kādreiz tos SALMO dinozaurus nogrūstu no pjedestāla. (angel)
Man jau par notikušo pretenzijas nav. Vienkārši uz rakstam pareizo laureātu sarakstu un elektronisko protokolu izņemam no lapas, lai cilvēki, kas no malas lasīs nebrīnās, ka reāli pjedestāli izskatījās citādāk.
Es atklāti pasaku, ka maili neķeru principā, bet tomēr pēc šīs kārtas manī kaut kas varētu mainīties. Ne asakas!
:-D

mirtins mirtins - 23-09-’09 11:31

JK atkal ir gatavs uzvarēt ar kalkulatoru :DDD Patiesībā pēdējais posms bija izcils. Ja neņem vērā to, ka tur nenotika makšķerēšana bet kautkāds vājprāts, kas saucas vīķes – taktiskā darbošanās cīņā par 1.vietu individuāli bija fantastiska. Es tā arī nesapratu, kā Pēteris varēja paņemt 1.vietu zonā un kā viņš pierunāja uz štekeri pienākt zivīm, kad maile no viņa aizgāja prom.

Man arī nav skaidra Maver komandas daļas darbošanās laikā, kad jācīnās par 2 un izrādās arī 3 vietu… es to taktiku nesapratu.

savukārt NG izplēstā uzvara zonā bija vienkārši fantastiska. Tā tikai šķiet, ka ja jau apķēra tuvāko konkurentu par kilogramu, tad jau viss bija čikiniekā… figuški. Sākumā jaunietis labajā pusē viņu reāli apķēra, jo uzreiz sāka darboties ar maiļu kātu un barību. Taču NG izdevās pievilkt sev klāt mailes un tad … sekoja tāds robots …. tas bija kruta :DDD Protams estētiskā baidījuma nekāda, jo tā nav makšķerēšana, tās ir kaut kādas šausmas :))))

JK JK - 23-09-’09 10:59

Pludiņnieku protokolā ir tā pati kļūda, kas Maver maksāja bronzas medaļu čempionāta kopvērtējumā. D zonā svētdien ir divas 5 vietas. Pareizi: JZ ir 4, bet AK ir 5. Un vispār man liekas, ka pēdējā posma rezultāti bija savādāki, jo komandu sastāvā 2 vietu dabūja Maver juniori. Ja paliek šāds protokols, tad ASARIS tomēr ir izcīnījis 2 vietu kopvērtējumā, nevis Maver jun., bet Maver ir trešie un Maver jun. ceturtie. Kaut kā tā. (angel)
Tev ir taisnība par tām divām 5. vietām, tas tiks izlabots. Maver junioru komandā trešajā kārtā startēja Jurijs, kurš bija pirms tam startējis citā komandā, tāpēc viņa rezultāts netiek vērtēts. Ja būs kāds loģisks pamatojums, rezultāts var tikt pārskatīts.

trakais trakais - 22-09-’09 21:32

Aldi!!! Tie ir tieshi apvainojumi man! Tu kaut vienu reizi esi pats makshkereejis? Ka u vari runaat taadu h….. Isaak sakot tu te runaa pilniigi sviestu!!! ja skauzh tad aizej un pakaries!!!! Un ja nepatiik mana atbilde tad iesuudzi mani tiesaa…

Aldis Aldis (Email ) - 22-09-’09 08:17

Runājot par TV raidījuimiem,var lielā mērā piekrist.Bet kas maksā-tas pasūta mūziku!Nu bet runājot par “velk vienmēr un visur”-vismaz es tādu nevienu nepazīstu.Arī papētot divu pēdējo gadu rezultātus Latvijas čempionātā spiningošanā un Latvijas čempionātā spiningošanas divcīņā,ar dažiem izņēmumiem rezultāti ir krasi atšķirīgi.Domāju tāpēc,ka divcīņā laivā nav tiesneša……Arī aprunājoties ar večiem ( daži pat bija uz pjedestāla ) 80% šīs sacensības,kamēr nav mainīti noteikumi,uzskata par plezīru.Tā viš i

Kur tu redzi to kraso atšķirību dicvcīņas rezultātos? Apstāklī, ka ir reizes, kad pat lieli speciālisti izbrauc bez zivīm? Tas nav nopietni. Bet tā dziesma par tiesnešiem laivās man ir pazīstama. Šo meldiņu velk daži copmaņi, kuri joprojām nemāk mācīties no savām neveiksmēm un slikti pārdzīvo savas necopes dienas. Protams, sacensību sportiskuma līmeņi ir atšķirīgi. Jo, paaugstinot prasības, sacensības kļūst arvien dārgākas. Tāpēc bieži, līdzekļu ekonomijas labad, ir jāpaļaujas uz dalībnieku godīgumu. Tas, ka atrodas cilvēki, kuri valsts čempionātus, jo sevišķi makšķerēšanas sporta veidos, sludina par plezīru, arī nav nekas jauns. Jāatkārtojas, -gandrīz jebkurā pasākumā atrodas dalībnieki, kuri gadījumā, ja neizdodas izvilkt lielo vinnestu un ieņemt ambīcijām atbilstošu vietu, sāk aplinkus runas par plezīru. Gan jau laiks visu saliks savās vietās.

trakais trakais - 21-09-’09 19:35

vai var sanjemt bildes no sacensiibaam?

Nosūtīju.

Roberts Roberts - 21-09-’09 10:15

Visi stāsta, ka zivis neķerās, bet Babītē pagājušo trešdien bija labi lomi, bija arī viena septīņniece. Mači rāda, ka arī Engurē, ja māk, var ko noķert. Gribēju vēl pateikt, ka kaut kādi sviestaini mums tie TV copes raidījumi. Nepārtraukti rāda iesācējus, kuri vai nu neko neķer, vai reklamē kādu firmu. Nekas vairāk kā pamatskolnieku gudrības nav arī raidījumu vadītāju tekstos. Vai tad veidotāji nezin, ka katru spiningotāju interesē kādus knifus izmanto labākie Latvijas spiningotāji, tik tos nevar atrast. Vai tad nevarētu parādīt Ribuzuli, jau vairākas reizes vinnējis, Strazdiņu, Sibiļevu, Fjodorovu, Saulīti. Kāpēc šie veči, kuri velk vienmēr un visūr nav ekrānos?
Tematika un aktieru izvēle jebkurā uzvedumā ir tikai režisora ziņā. Tas attiecas arī uz tiem copes raidījumiem, kuri saņem atbalstu no Zivju Fonda.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.