jaunumi   contact

Latvijas spiningošanas čempionātā

Šodien Kokneses tuvumā no atpūtas nama Radzes laivu stāvvietas 15 komandu spiningotāji devās pārbaudīt savu veiksmi un noskaidrot, cik devīga ir Daugava Aizkraukles HES ūdenskrātuves rajonā. Te notika Latvijas spiningošanas čempionāta 2. kārta.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Par kārtas uzvarētājiem kļuva un bezmaksas ceļojumu uz copi Zviedrijā ar 16181 punktu ieguva komandas "Daiwa - Cormoran" ekipāža Guntis Riekstiņš un Vitālijs Karpenkovs. Viņu lomā bija 6 zandarti, no kuriem lielākais bija 65 cm (aptuveni 2,5 kg). Otrajā un trešajā vietā un ar firmas Philip palīdzību sarūpētās balvas saņēma Rapala I komandas ekipāža Harijs Raciborskis un Andis Miezis (15545 p.) un mājinieku Kokneses RRKP Būve ekipāža Viesturs Saulītis un Modris Bērziņš (13037 p.). 2008. gada čempionāta sudraba medaļu ieguvēju un Kokneses kārtas uzvarētāju koknesiešu J. Fjodorova un D. Zujeva ekipāžai sabojājās laivas motors un viņi palika bez ieskaites loma.
Latvijas čempionāta līdera pozicijas ar 5 punktiem saglabāja pirmās kārtas uzvarētājs "Mēs zivīm" duets I. Dubra un J. Nagainis, kuri šajā kārtā ar 12598 punktiem palika 4. vietā.
Čempionāta protokoli. Var redzēt, ka lomi Daugavā bija vismaz 2x mazāki kā šogad Liepājas ezerā un pat mazāki kā 2008.gadā šajā pašā rajonā.
 
20. 06. 2009


24 comments

??? ??? - 01-07-’09 14:15

jst laikam vēl svin jāņus
Neuzminēji:-)

mirtins mirtins - 01-07-’09 07:32

gunča – dalībnieku skaits Kokneses zandartā liecina tikai to, ka minētais ūdens un teritorija tiešā tuvumā ir bagāta ar tradīcijām un neko vairāk. No tiem 100 domāju daļa atbirst ja ir jābrauc ar savu laivu uz Liepāju. Tas ir arī viss:))

gunča gunča (Email ) - 30-06-’09 21:00

Pilnīgi piekrītu Viesturam,cilvēks zina ko dara,lai kāds pamēģina noorganizēt sacensības vismaz zandarta līmenī.Dalībnieku skaits LČ ap. 60, Kokneses Zandarts 100,agrāko gadu Lč 120 līdz 130,vai tas par kautko neliecina ???

viesturs viesturs - 30-06-’09 19:31

Domaju ja bus vel kadas liela meroga sacensibas tad neviens no ta nezaudes.Nevajadzetu uztraukties ka tamdel izputes esosais cempionats,vai nebus kas riko,jo runa iet par 1 vai 2 posmiem.Ja paskatas sacensibu kalendara ,tad pec 3 posma ir tuksums .Kas attiecas par dardzibu ,tad domaju nevajag neko maksligi sadardzinat ,un tad jau bus labi.Un var jau ari tas sacensibas nesaukt par cempionatu,bet piemeram par meistarsacikstem utt.varetu ari varbut iztikt bez tiesnesa laiva ,jo ne jau visi ir blezi Vienigais vajag kautko darit ,bet nevis te plesties.Es jau te varetu minet 101 variantu,bet vajag pameginat.

??? ??? - 30-06-’09 16:46

Kas tur ko cepties, ir cilvēks, ir problēma. Nav cilvēks, nav problēmas. Nomainam prezi un lieta darīta. Simsons vai Olte taču neatteiksies.

arī latvietis arī latvietis - 30-06-’09 12:48

Ha, ha …Simsons mierrīgi uzrīko arī Pasaules čempionātu… Tas ka tauta šeit pacepas tik uz labu, vismaz nolaiž tvaiku. Hari, kur tad mēs varam izteikt savas domas? Vai tad neesi bijis Lakī Džonā un nezini, ka tur arī divnieki, tikai bez čempiona tituļiem, tādēļ visi laimīgi. Kas tad galu galā tas čempions ir lai pēc viņa tik dikti rautos?

anonīms anonīms - 29-06-’09 20:50

JSt vienmēr ir bijis nedaudz provokators, pacepsieties un viss paliks pagaidām pa vecam. Latvietis kā īpašības vārds(skaudīgais, pukstētājs, labi nav bet darīt ar neko negrib…u.t.t.)-precīzi. Hari, saglabā mieru, gaidi konkrētus priekšlikumus ar vēlmi organizēt un tad reaģē, citādi asi visu uztverot pašam vajadzēs psihoterapeita palīdzību;) Simpsons mierīgi uzrīko individuālo Baltijas čempionātu, visiem cīnītājiem iespēja izcīnīt visas Baltijas čempiona titulu, ja Latvijas neizdodas;) nost ar LMSF lai dzīvo LMA (jokerp)

Haris Haris - 29-06-’09 20:15

arī latvietim: Vieni, duraki rausies 4 kārtās, nopietnā konkurencē, lai tiktu pie titula, citi aizskries vienu reizi trijatā un visi trījniekā Latvijā.
Federācija knapi tiek galā ar vienu čempi, jo nav kas uzņemas organizēšanu. Domāju ka LMSF ir jāpieturas pie vienas koncepcijas, jo vienā disciplīnā, mainot tikai dalībnieku skaitu laivā, taisot vairākus čempionātus, tiks sačakarēts tas kas ir.
JST, nesaprotu, kādēļ Tu šeit ievieto info par šādām lietām, ja to pat neesi aprunājis ar atbildīgo par špiningošanu federācijā, vai arī LakyJohns tagat pārtaps par čempionātu vieneniekiem?

arī latvietis arī latvietis - 28-06-’09 23:05

Īstenajam latvietim. Izlasi taču jst – 22 06 09 – 21:54 komentāru. Neviens nav pret divnieku mačiem, tiem nav problēmu, ja neskaita kaut kādus gunāra mājienus. Tikai piedāvāja taisīt arī individuālos mačus. Airētāji airē astoņniekos, četriniekos, divniekos un arī vieniniekos. Kāpēc ne, lai notiek, ja būs piekritēji. Tik izskatās, ka piekritēju nav sevišķi daudz. Bet mačus vajag uztaisīt arī ja būs tikai 10 dalībnieki, daudzi Latvijas čempionu nosaukumu citos sportos dabū ar 3-5 dalībniekiem.

latvietis ĪSTENAIS latvietis ĪSTENAIS - 28-06-’09 22:21

Latvieši!:))) Individuālisti!:))) Pasaules čempī krievijā piemēram dalībnieki bija katrs savā laivā dalībnieks+tiesnesis, bet rezultāts tika skaitīts diviem kopā kā ekipāžām!:))) Latvietis(Īstenais) protams grib PAC:)…..nav gan dzirdēts, ka piem. airētāju divniekiem medaļu iedod tik vienam, jo otrs mazāk reižu uzairējis:)) vai hoķī ne tik golus sametis u.t.t.:)))
sezona normāli uzsāka savu gaitu, bet nē, kādam atkal draugu nav…

EdgarsG EdgarsG - 28-06-’09 20:27

Kā tiesnesis esmu piedalījies daudzās kārtās. Vispābā, incanti novērojumi dažkārt sanāk :)
Manas domas par vienc + tiesnesis laivā vai katram savs protokols – priekš kam? Ja Tu ar kādu vienā laivā makšķerē / sporto, tad kopā ir vieglāk atrast strādājošo tehniku, mānekli. Nevienā LČ kārtā neesmu redzējis baigo Eldorado :), vienmēr ir jāstrādā un jāmeklē, jāmaina tehnika un mānekļi, utt
Un vispābā, šitā pasākuma panākumus nosaka arī māka atrast īsto kompanjonu. Bet ja izdodas, un abi nopietni pret pasākumu attiecas – viss rullē.
Nu šitas laikam pacēlies, jo kāc uz savu partneri ir apvainojies, ka šis nav tik daudz zivju noķēris nekā pac :DDD Bērnišķīgi. Nu ko lai saka – rezultāc sākas ar abu kompanjonu kopējām domām par ekipējuma izvēli, katra pielietotās spiningošanas tehnikas un mānekļu sadali, sapratni par to, kā stāvēs laiva pie potenciālās vietas, kopīgiem trenniņiem, utt

Haris Haris - 27-06-’09 16:48

Starpcitu, divcīņa būtu īstā vieta kur ieviest 1 dalībnieks + 1 tiesnesis. Par šo gan neviens nebēdā.

Bergs Bergs - 27-06-’09 14:04

Gunār, Paskaidro man arī, kas tur pa problēmu ar tiem protokoliem laivā. Ideja, kas pavīdēja iepriekšējos komentāros par zivju uzskaitīšanu katram dalībniekam atsevišķi varētu būt apsverama. Tas palielinātu sportisko azartu, varētu redzēt rezeltātus ne tikai ekipāžai, bet katram dalībniekam. Interesanti arī būtu redzēt zivju veidus un skaitu sacensību protokolā. Tas viss protams ir papildus darbs, nav principiāli, bet būtu apsveicami ja tādas opcijas tiktu ieviestas.

Ja kāds vēlas individuālās sacensības un pietiekoši daudz pieteiksies lai notiek, bet es teiksim nevarēšu piedalīties. Savu 4m laivu un lielo motoru viens pats nespēju nogādāt ūdenī un no tā. Tiesnešu sameklēšana jau tā šobrīd reizēm sagādā problēmas. Ja šis čempionāts notiks paralēli esošajam tad arī laika ziņā to visu saplānot ir pagrūti. Var pie vajadzības atrast vēl dažus sakarīgus argumentus. Domāju, ka lielāka daļa dalībnieku, kas piedalās esošajā pasākumā, individuālajā nepiedalīsies. jebkurā gadījumā lai veicas, gan jau laiks rādīs.

Haris Haris - 27-06-’09 12:49

Nu tad lūdzu, Gunār, ar nepacietību gaidu Tavu pieslīpēto nolikuma variantu jaunajam veidam. Un Jonis vāc kopā 50 dalībniekus, neaizmirstot pie pieteikšanās iekasēt dalības maksu.
Tur jau tā lieta, ka, ja pieteiksies, tad tie, kas jau piedalās, bet ne visi, jo aptuveni pusei būs iepriekšminētās problēmas, turklāt daļa no tiem, kas sametušies uz diviem būs piečakarēta. Dabūsiet klāt 5, pazaudēsiet 15 dalībniekus. Kur labums.
Es nenoliedzu sacensību veidus, bet tukšu muldēšanu.
Gunār: aptaujas lapā pirms 1,5 gadi es ar nobalsoju kādas reizes 20, turklāt tur neviens no variantiem neatbilst tagad apspriežamajam. Esi uzmanīgāks. Vari arī man apskaidrot, kas man ir jāzina par zivju svēršanas labumiem, un kas Tev šogad īsti nepatīk.

gunārs gunārs (Email ) - 27-06-’09 10:15

Harim. Kāpēc Tu gribi šo jauno sacensību veidu tik ļoti nolekt,es uzskatu šīs sacensības par perspektīvām,tikai nedaudz jāpieslīpē.2009 g.LČ spiningošanā arī nav nekāds spīdošais.Vislielākā kļūda ir protokoli laivā,nevis zivju svēršana krastā un Tu zini kāpēc.Ja Tev interesē prognazējamais dalībnieku skaits,apskaties aptaujā par sacensību veidiem un ja godīgi man liekas ka Tu neesi īsti savā vietā.

jonis jonis - 26-06-’09 16:32

Harim
Nevajag steigties un nevienam bāst muti ciet vai meklēt psihoterapeitu. Viss ir vienkārši, ja pieteiksies piecdesmit veči, sacensības var uztaisīt, ja nepieteiksies sacenes nebūs. Runātāju vai cik daudz, kad jāpiedalās, bilde ir pavisam cita. Tad jau manīsim, kāda ir interese.

Haris Haris - 26-06-’09 14:20

Par sacensību formātu: biežākās problēmas, kādas tiek minētas pie esošā formāta ir finanses un tiesnešu sameklēšana. Gribētu redzēt, kurš tās ir ar mieru pareizināt ar 2
(katram sava laiva, savs motors, savs transports, savs tiesnesis u.t.t.). Visā pasaulē sacensībās no laivām tiek vērtēts pāris. Jāni nečakarē tautai prātu, bet apskaidro situāciju uz vietas, jo ja kāds nevar sadalīt laivu ar savu komandas biedru un sarunāt kur, ko ķers, tad šādas problēmas ir jārisina psihoterapeitam, nevis federācijai.

Andris Andris - 25-06-’09 21:31

Atbalstu ideju par individualo čempionatu spiningošanā ar vienu dalībnieku un tiesnesi.Nolikumā varetu būt punkts,ka ieskaitē tiek vērtētas visas noķertās mēra zivis.

viesturs viesturs - 23-06-’09 17:20

Tadas sacensibas vajag obligati.Daudzi tikai tadel nepiedalas ,ka nav tik lielas laivas utt. Ta teikt viena galva ,viena beda.Risinajumi var but dazadi,bet jaizstrada normals nolikums un tad jau redzes.Visiem priecigus Ligo svetkus

mirtins mirtins - 23-06-’09 16:39

Doma par individuālajām sacensībām nav slikta, taču varbūt ir vērts padomāt, ka idividuālos mačus taisa no krasta. Ir taču analogi ārzemēs:) Man domāt komandu sacensības ar to arī ir sarežģītākas, ka cilvēkiem ir jāspēj izstrādāt kopīgs plāns. Kolektīva darbošanās prasa daudz nervu enerģijas:)) Ne visi to spēj. Es piemēram nē. Labāk braucu copēt viens:D
Zinu,ka Rumānijas čempionātu rīko no krasta. Katram iedala 300 m zonu, tiesnesis aizmugurē, ķer, ko var noķert, visu ieskaita un laiž vaļā. Nez vai mūsējos varētu izprovocēt uz šādu vai līdzīgu variantu. Manuprāt, tas nav mūsdienīgs risinājums.

ided ided - 22-06-’09 22:30

Varbut ka vajag vienkarsi tiesnesim laiva dot protokolus uz katru dalibnieku. Ta ari varetu atskirt individualos vertejumus. Ja visi dalibnieki brauks pa vienam laiva tad laivu skaits divkarsosies(ap 60). Un lidzarto nelielas udenstilpnes paliks aizvien mazak vietu kur sacensties,jo tuvak par 50m nedrikst tuvoties.
Ideja jau kādu laiku virmo gaisā tikai viena iemesla dēļ, – duetos dažreiz saduras dažādas copes stratēģijas, pie tam arī dueta dalībnieku kvalifikācija var būt stipri dažāda. Individuālas sacensības, ja izdotos vienādot laivu tehniskas prasības, parādītu, kas ir kas. Protams, izdevumi katram dalībniekam palielināsies. Kaut gan jau šodien ir dueti, kuros viens dalībnieks sedz lielāko izdevumu daļu. Šobrīd vēl nav iemesla priekšlaicīgām bažām par pārāk lielu dalībnieku skaitu. Ja sacensībās dalībnieku skaits būs virs 50, nākotnē vaam rīkot priekšsacīkstes, pēc tam finālus.

jst jst - 22-06-’09 21:54

Koknesē man vairāki dalībnieki piedāvāja organizēt individuālos spiningošanas mačus (laivā 1 dalībnieks un tiesnesis) Babītē vai Engurē ar līdzīgiem kā šodien noteikumiem. Priekšrocība šodien ir Engurei, jo tur var lietot elektromotorus. Ar nodomu, ja būs atsaucība, turpmāk varētu organizēt arī individuālos Latvijas čempionātus. Šogad, izskatās, ka sacensību datumi varētu būt Babītē 17. vai 24. oktobris. Gribētos zināt, ko tauta domā par šādu variantu.

dalībnieks dalībnieks - 22-06-’09 14:29

Kurā jūlijā īsti ir trešā kārta????????
Kalendārā ir 18.jūlijs, bet nolikumā!!!?25.jūlijs!!!?
Nezinu kā citiem, bet man ir ļoti svarīgi zināt precīzu datumu…….!

Kopēts no sacensību nolikuma:::

1. Sacensību mērķis:
Makšķerēšanas sporta popularizācija.
Pieredzes apmaiņa.
2009. gada labāko Latvijas sportistu un komandu noteikšana spiningošanā.

2. Laiks un vieta.
Sacensības notiek 2009. gadā četrās kārtās.
1.kārta – 23.05.2009. Liepājā, atbildīgais organizātors LMK
2.kārta – 20.06.2009. Daugavā, atbildīgais organizātors Kokneses pagasts
3.kārta – 25.07.2009. Ķīšezerā, atbildigais organizātors Normark Latvija SIA
4.kārta – 26.09.2009. Baltezerā, atbildīgais organizātors MK Pasaule

Čempionāta organizātors – Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija.
Galvenais tiesnesis – Jānis Stikuts
Nolikumā ir pareizais termiņš, kalendārā izlaboju.

liepāja liepāja - 20-06-’09 21:37

Kāpēc man nav redzamas bildes?
Pašreiz nezinu, izskatās, ka kaut kas nav kārtībā ar serveri bise.hunting.lv, kur izvieta lielākā daļa bilžu. Pamēģināšu jaunākās bildes izvietot cituviet.
Izdarīts. Pie reizes – Mēs zivīm, jūsu pārvedums ir OK.
P.S. Servera bise.hunting.lv administrators solīja, ka pēc svētkiem sakārtos situāciju ar visām bildēm.

 
top