jaunumi   contact

Preiļos darbu sākusi jauno makšķernieku skola

Uzklikšķini!Vairākas Rīgas makšķerēšanas rīku tirdzniecības firmas un arī privātpersonas ir izteikušas gatavību ar makšķerēšanas inventāru atbalstīt dažādus jaunatnes pasākumus. (ja vēl kāds vēlas rīkoties līdzīgi, var zvanīt 29517507). Pirmais nopietnais solis sperts Preiļos.

Maija Paegle atsūtīja sekojošu informāciju.
20. martā Preiļu Nevalstisko organizāciju centra telpās notika pirmā – iepazīšanās - nodarbība Preiļu Jauno makšķernieku skolas dalībniekiem.
Uz pirmo tikšanās reizi bija ieradušies 15 bērni un 5 pieaugušie. Jauno makšķernieku skolas izveides iniciators Elgasts Dimants iepazīstināja klausītājus ar skolas darbības plānu, bērni noskatījās makšķerēšanas čempionātu video un iepazinās ar izzinošu literatūru par makšķerēšanu. Pirmajā tikšanās reizē skolas dalībniekus uzrunāja arī Preiļu novada domes priekšsēdētājs Aldis Adamovičs. Novada mērs iespēju robežās apsolīja atbalstīt jauno iniciatīvu.
Pirmais kopējais pasākums jaunajiem makšķerniekiem notiks sestdien, 28. martā. Vairāk nekā 15 Preiļu novada bērni ar vecākiem dosies uz Rīgu, kur Ķīpsalā apmeklēs izstādi "Makšķerēšana 2009".
Turpmāk nodarbības makšķerēšanas skolā plānots rīkot reizi nedēļā. Tās vadīs pieredzējuši makšķerēšanas čempionātu laureāti un makšķerēšanas entuziasti, piemēram, ar pludiņmakšķerēšanas specifiku iepazīstinās makšķernieku sacensību vairākkārtējais čempions Kazimirs Anspoks, spiningošanas noslēpumos dalīsies Latgales makšķerēšanas čempionātu organizētājs Elgasts Dimants. Ar dažādiem makšķerēšanas piederumiem un atlaidēm to iegādei makšķerēšanas skolu solīja atbalstīt Latvijas Makšķernieku federācija.
Skolā pieredzējušu makšķerēšanas čempionātu laureātu un makšķerēšanas entuziastu vadībā bērni varēs apgūt ne tikai copes lietas no A līdz Z, bet arī izkopt pozitīvu attieksmi pret dabu. Teorētisko zināšanu nostiprināšanai plānots rīkot praktiskās nodarbības, arī makšķerēšanas čempionātus bērniem
Diplomus vai sertifikātus pēc skolas beigšanas bērni neiegūs, taču iegūs pieredzi, kas noderēs nākotnē, izvēloties makšķerēšanu kā atpūtas vai sporta veidu.
Maija Paegle,
Sabiedrisko attiecību speciāliste
 
28. 03. 2009


No comments

 
top