jaunumi   contact

Latvijas čempionāts spiningošanā noslēdzies

Uzklikšķini!MK Pasaule laivu bāzē pie Mazā Baltezera sestdien, 4.oktobrī bija pulcējušies labākie Latvijas spiningotāji, lai aizvadītu pēdējo, ceturto šī gada spingošanas čempionāta kārtu. Pirms šīs kārtas sacensībām galvgala komandas bija veikušas nopietnus izpētes pasākumus, izskatījās, ka zivis gan Mazajā , gan Lielajā Baltezerā ir pietiekošā daudzumā. Tādēļ visi cerēja uz skaistu sezonas noslēguma copi un labiem lomiem. Arī laika apstākļi bija patīkami. Taču, kā tas noticis ne vienu reizi vien, lomi bija stipri pieticīgāki par cerētajiem. No 34 laivu ekipāžām, kuras startēja, tikai 17 spēja uzrādīt lomu. Neskatoties uz visumā vājo copi, vadošie spiningotāji tomēr spēja pierādīt, ka viņi māk tikt pie lomiem arī apstākļos, kad zivis neizrāda nekādu aktivitāti.
Uzklikšķini!Uzklikšķini!Uzklikšķini!
Visā sezonas garumā, tai skaitā arī ceturtajā kārtā sīvākā sacensība risinājās starp čempionāta līderu koknesiešu Jura Fjodorova un Igora Dubovska laivu ekipāžām. Ceturtajā kārtā ar 19943 punktiem ( lomā - 10 asari un zandarts) labākais bija Igora Dubovska duets. Taču šajā kārtā starp sezonas līderiem ar iegūtajiem 15414 punktiem ( 9 asari) iespraucās Eagle Claw Latvija pāris Arins Žurzdins un Aleksandrs Gordijenko, bet līderis pēc trešās kārtas Juris Fjodorova duets ar 14133 punktiem ( 2 līdakas un zandarts) palika trešajā vietā.
Līdz ar to viena punkta pārsvaru ieguva un čempionāta kopvērtējumā ar 14 punktiem labākie bija un zelta medaļas saņēma Kokneses komandas pārstāvji Igors Dubovskis un Ainārs Grieķers. Sudraba medaļas ar 15 punktiem saņēma Kokneses RRKP būve duets Juris Fjodorovs un Dzintars Zujevs, trešajā vietā ar 22 punktiem palika Rapalas ekipāža Harijs Raciborskis un Andis Miezis. Labākās ekipāžas saņēma ar SIA Salmo atbalstu sarūpētās balvas, kuras var lieti noderēt jaunajai sezonai, - nopietnas piepūšamās laivas.
Līdzīgs izkārtojums bija arī komandu kopvērtējumā. Pirmo vietu pārliecinoši ar 40 punktiem izcīnīja Kokneses komanda (I. Dubovskis, A. Grieķeris, S.Strode, A.Jerohins), otrajā ar 90 punktiem palika Koknese RRKP būve ( V.Saulītis, M.Bērziņš, J. Fjodorovs, Dz. Zujevs), trešajā ar 110 punktiem - Rapala (H. Raciborskis, A.Miezis, N.Nordens, I.Kodoliņš).
Rezultātus var redzēt protokolā.
Izskatās, pirmā sezona pēc jaunajiem noteikumiem aizvadīta apmierinoši. Tagad visiem kopā atliek tikai apmainīties ar viedokļiem, lai 2009.gadā varētu novērst novērotās nepilnības un veikt uzlabojumus.

P. S. Oktobra mēnesī LMSF jāsagatavo 2009. gada sacensību kalendārs, tādēļ lūdzu visus atbildīgos par atsevišķiem veidiem un citus interesentus iesūtīt savus priekšlikumus.
 
05. 10. 2008


seven comments

Ided Ided - 06-10-’08 18:36

andris—-Zivis visur ir tik jamak nokert. To organizatori nevar nodrosinat un tas ir tikai saprotami.

EdgarsG EdgarsG - 06-10-’08 17:45

Piedalījos, kā tiesnesis visu šo gadu. Smagi, citi mētā, pac ne. Bet daudz jauna noskatījos no ekipāžam, kuras pavadīju. Paldies par jauko kompāniju!

JR JR - 06-10-’08 15:29

Ided.
Vajadzētu apspriest nopietnākas lietas. Tas paaugstinājumus čempioniem tāds sīkums vien ir. Ar šitādām balvām es būtu ar mieru pastāvēt arī bedrē.
Kur federācija gatavojas taisīt mačus nākamajā gadā?

<span class='registered'>mirtins</span> mirtins - 06-10-’08 13:12

andris – par zivju trūkumu gan var nesūdzēties:)) Tas, ka Daugavā zivju nav tieši sacensībās, ir fakts, bet tam ir objektīvi iemesli. Parasti sacensības notiek brīvdienās, kad visbiežāk HES nestrādā. HES nestrādā – ūdens nekustās, ūdens nekustās – zivtiņa nestaigā, zivtiņa nestaigā – enerģiju nepatērē, enerģiju nepatērē – tai nav jāēd, lai to atjaunotu. Ja zivtiņai nav jāēd, tā neķeras:))

hm hm - 06-10-’08 13:11

Ar to Daiwas tiesnesi šoreiz bija galīgs sviests. Jāraksta nolikumā un jāparedz soda naudas. Ja būtu jāmaksā kādi 50 lati soda nauda, visi pārietu uz minerālūdeņiem. Bet uz Koknesi sestdienās var braukt atpūsties, zivīm vajag straumi.

andris andris - 06-10-’08 12:37

Biju pārsteigts ka Baltezerā tik maz zivju. Ided – arī Koknesē ar nekā nebija, kaut gan bija labi organizēts bija laipas un apgaismojums. Copes mačiem vajag lai copmaņi var noķert zivis. Organizācijas trūkumus var pieciest ja ir zivis. Ja nav zivju tad viss nepatīk.
Ja būtu gāzbetonu paaugstinājums kāds ņurdētu, kapēc nevarēja no koka uztaisīt…

Ided Ided (Email ) - 06-10-’08 12:00

Apsveicu uzvaretajus. Kas nedaudz nepatika un ko vajadzetu uzlabot. Vietas kur riko sacensibas vajadzetu but tadam kur var normali nolaist laivu ar piekabi. Loti velams butu lai butu laipas ar apgaismojumu kur var pietauvot laivas un sacensibu rita varetu pa gaismu sakramet mantas. Vel biju nedaudz sokets par to ka nebija uz sezonas noslegumu uzvaretajiem kur pakapties! Vareja tacu kaut no gazbetoniem salikt tas tris vietas. Pie apbalvosanas vereja tomer nosaukt pirmo sesinieku vai piecinieku(citos sportaveidos ta notiek).

Tada zina varu pateikt ka koknesee bij labak organizetie maci. Velak kisezera ari nebij ne vainas. Varat pasi izlobit kas bij un ko vajag uzlabot.

Ps; To ka tiesnesi ir laiva ir loti atbalstams. Protams nav jau viegli atrast cilveku kurs sedes laiva un nemakskeres. Lai veicas ar sagatavosanas darbiem uz nakoso sezonu.

 
top