jaunumi   contact

Zemledus cope Latgalē

Uzklikšķini!Ar pavasara sauli noslēdzas Latgales zemledus makšķerēšanas čempionāts.
Kaut gan ziema šogad mūs nav lutinājusi ar slēpošanas, slidošanas un pikošanās iespējām, zemledus makšķerēšanas entuziasti Latgalē vēl marta otrajā sestdienā paspēja izbaudīt ‘copi’. Kurš to būtu domājis, ka Rušonas pagasta Eikša ezers tik uzticīgi sagaidīs arī Latgales čempionāta zemledus makšķerēšanā 2. kārtas dalībniekus ?
8. marta pavasarīgā saule un klātesošie vīrieši jau no rīta sveica visas dāmas Sieviešu dienā, viskvēlākos sveicienus sūtot čempionāta 2. kārtas vienīgajai sieviešu pārstāvei Mārai Ķeņģei un sacensību tiesnesēm Žannai Kufinai un Mārītei Ancānei.
Apveltot vīriešus ar pateicības vārdiem un burvīgiem smaidiem, arī daiļā dzimuma pārstāves varēja ķerties pie darba - sacensības varēja sākties. Uz starta līnijas izgāja 11 komandas, kas bija mazāk, nekā sacensību 1. posmā, tomēr cīņa par čempionāta uzvarētāju norisinājās diezgan azartiski. ‘Verems 1’, ‘Verems 2’, ‘Latvijas Valsts meži 1’, ‘Latvijas Valsts meži 2’, ‘Āķis 1’, ‘Preiļu saimnieks’, ‘Spečuki’, ‘Režica’, ‘Spura’, ‘MK Dobele’ un ‘Dažādie’ – tāds bija 2. kārtas sacensību dalībnieku sastāvs.
Pēc trim uz Eikša pavadītajām stundām makšķernieki bija gandarīti – diena bija izdevusies. Sverot noķertos lomus, nelielas pretenzijas tika izvirzītas ‘Režecas’ komandai, tomēr tika atrasts kompromiss, un pārpratums tika noskaidrots.
2. kārtā visveiksmīgākais individuālajā vērtējumā izrādījās Aldis Kalvāns (Spečuki) ar noķerto zivju svaru 1,954 kg. 2. vietā ierindojās komandas biedrs Māris Āriņš ar lomu 1,910 kg, trešais - Juris Āboliņš (Dobele), noķerto zivju svars – 1,644 kg.
Čempionāta kopvērtējumā individuālā uzvarētāja godā tomēr tika Māris Āriņš, 2. vietā - Aldis Kalvāns, bet trešais labākais Latgalē - Juris Valpēters (Latvijas Valsts meži 1).
Komandu vērtējumā uzvarētāju lauri tika ‘Spečukiem’. Vīri kopvērtējumā savāca 99 punktus. Otrie labākie šajā sezonā – ‘Latvijas Valsts meži 1’ komanda, 3. godpilnajā vietā nokļuva Preiļu novada domes komanda ‘Dažādie’. Sveicam uzvarētājus !
Kad visi lomi tika nosvērti un balvas sadalītas, visi dalībnieki tika aicināti uz cienastu, kura laikā tika uzklausīti ne tikai makšķernieku stāsti, bet arī kaldināti nākotnes plāni.
Makšķernieki pateicas sporta bāzes „Bašķi” saimniekam Jānim Kokinam par viesmīlīgo uzņemšanu, SIA „Arka” par garšīgo svētku kliņģeri un gardo cienastu.
Paldies sakām sacensību organizētājam, čempionāta galvenajam tiesnesim Elgastam Dimantam, tiesnešiem Žannai Kufinai un Mārītei Ancānei.
Lai lieli lomi mūsu makšķerniekiem arī šā gada siltajā sezonā !

Maija Paegle,
Preiļu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste
 
16. 03. 2008


No comments

 
top