...

Nu kā gāja jums šajās brīvdienās, vispārējās atsauksmes ir tādas pabēdīgas, kāds pa kādai zivītei noķer, bet kad nu būtu tā pa'nopietnam kāds novilcies pat nedzird. Pats biju pildīt pārtikas programmu, jeb braucām uz maksas dīķi paķert karpiņas, ko arī veiksmīgi izdarījām, bijām Trikātā, zivju tur ir daudz, tagad viņas ir noēdušās , resnas un spēcīgas, pat tāda divi kilo karpiņa skrien kā traka, var pakaifot pa nopietno, ja vien pārāk tuvu nesēž kāds kaimiņš ar savām gruntenēm, tad ir jāforsē, kas visbiežāk beidzās ar to, ka āķis izgriežas no karpiņas mutes un viss. Zinu, ka brīvo ūdeņu klīdēji mani nesaprot, bet nu tādās reizēs kad vienkārši negribas sēdēt mājās un labprāt apēstu vakariņās kādu karpiņu šādi dīķi ir īstā vieta kur aizbraukt, kā brīvdienās novēroju, tad 70% makšķernieku bija ar bērnu vai sievu, vai visu ģimeni, makšķerēšanas kā ģimeniskas atpūtas popularizēšanai tas tikai nāk par labu un kaut kāds neliels procents no šiem atpūsties atvestajiem ģimenes locekļiem noteikti kļūs par vairāk vai mazāk nopietniem copmaņiem un tas jau priecē.
Jā, kas bija dīvaini, lai arī zivju dīķī ir tiešām daudz un smukas, vidēji ap 1,5-2 kg, tomēr pēc starta barojuma ļīdz pirmajām copēm paiet stunda pusotra, sestdien pat divas, un nemetu es akmens cietas, smagas bumbas, bet gan sašāvu ar kaķeni mīkstas bumbiņas, it kā dīķis tiek intensīvi apmakšķerēts, tur zivis ir pieradušas pie visādiem brīnumiem, tomēr barošana tās krietni sabaida, toties kad viņas pienāk, mmm, tad veči nāk klāt un prasa, kāpēc mums tā ķerās. Sestdien vienam vīram ar humoru uzbraucu, ka nu diez vai vajag karpiņām līdz 3-4 kilogrami svarā likt auklu 0.3mm un 2. numura āķi, viņš nabadziņš aiz apvainojumiem'un sirdsdēstiem ņēma un piedzērās, jo nevarēja pārdzīvot, ka kāds viņam vecim, kurš šajā dīķī ir noķēris dažas karpiņas, atļāvās ko sliktu pateikt par viņa copes rīkiem. Patiesībā jau šis dīķis krietni atšķiras no citiem maksas dīķiem Latvijā un galvenokārt ar to, ka liela daļa no šeit makšķerējošajiem večiem ir Ritas klienti, kas jau savukārt nozīmē, ka šeit ir gan Wagler tipa pludiņu, gan mačkāti gan visādas citas izvirtības, ko makšķernieki citur diez ko nepazīst,tomēr galvenais ir tas, ka zivis ta ķerās. Bija jau nu dikti garšīgas tās ceptās karpiņas, nu dikti garšīgas.
 
23. 07. 2007.

  Seko jaunumiem Facebookeight comments

Andzuks Andzuks - 26-07-’07 14:18

Sveiks NG!
Ko labu vari pateikt par Bruda sapalu,alant,breksi kur vinu labak izmantot.
%(admin)gribas jau paironizēt un pateikt, ka noteikti barība strādā dīķī uz līņiem, patiesībā šī ir viena no interesantākajām barībām un tiešām strādā uz sapalu ,Gaujā, Valmierā veči to ir sapratuši. Pilsētiņā , kur dzīvio Bruds, cauri tek upe, pa kuru ir ļoti izteikta zivju migrācija, tur pavasaros un vasarās ir ļoti daudz sapalu un ālantu, pats ķēru, zinu, nu lūk un Brudam šī upe kalpo par izmēģinājumu lauciņu barību ražošanā, kā jau teicu, viņš katru barību testē vismaz sezonu, līdz to palaiž ražošanā, mēs patreiz gatavojam barību ziemai, ‘PČ mēs ar Ritu to izmantojām un Ritas vietu, tu zini%

NG NG - 23-07-’07 23:50

breix – ir brīži, kad soguļāķis ir stipri zivīgāks, pats gan visus tos spīguļus lietoju pārsvarā pavasaros un rudeņos SALACĀ, bet reizēm arī asarojot uz maili, man jau liekas, ka viļņos vai straumītē asarim, arī rudulim, arī līdzkilo finierim, reizēm ļoti patīk kāds spīgulis, ir tikai viens noteikums, tam ir jākustās. Es visumā esmu skeptiķis, bet dzīve daudz reiz ir pierādījusi, ka pilnībā ignorēt šos spīguļus nevar.

breix breix - 23-07-’07 20:37

brivdienas nosedeju venta.labi naca palielas raudas un sapali.pa retam panema kads breksitis.lietoju gan parastos akus gan plastmasas mormenes.it ka lielas atskiribas nebija. ka ir ar spogulakiem???vai ir kada diza jega tos lietot ja makskere 2,5 m dziluma.tur ta pat gaismas ir daudz mazak

JK JK - 23-07-’07 18:08

Ar maču es visu pagājušo gadu copēju, bet slīdošais nav straumē tik labs. stacionārais cits tesiens pavisam :))))

mirtins mirtins - 23-07-’07 17:42

Jk – es jau sen zināju, ka tu esi izvirtulis:D tad jau ar maču arī varētu paņemt?

JK JK - 23-07-’07 17:39

8 m boloneze

mirtins mirtins - 23-07-’07 17:06

tu biji aiz transformatora? Ko nozīmē 8m – tikai nesaki ka ņēmi ar mahu? Tad jau jābrauc ciemā:D

JK JK - 23-07-’07 16:51

Nu lai nesanāk, ka tikai tev ir ķēries, tad varu pateikt, ka Lielupes breksis ir konkrēti iekustējies. Svētdien pus sešos biju pie upes un bija daudz veču, bet es ielīdu pa vidu un gatavojos cope. Tajās 30 minūtes, ko pavadīju gatavojot barību un mērot dziļumu, sapratu, ka cope būs. Meženes, asari un līdakas medīja visā upes platumā. Zivis bija aktīvas un tas jau ir labs rādītājs. Iejaucu Bremes un Salmo breksi 1:1 ar zemi un aiziet barot. Pēc 15 minūtēm pirmā cope ar plicīti. Tā pludināju 2 stundas, līdz pliči beidzās. Tā ir zīme, kad bremze ir jāpaliž un jāgaida LIELAIS. Tā arī bija, pluds apstājās, pacēlās un pēc piecirtiena Stradics iekaucās un griežot bremzi lēnām ciet neizturēja mums pazīstamais Sensas āķis. Atlieca un aizgāja. Par laimi tālu no iebarotās vietas. 3 bumbiņas barības un pēc laika sekoja otrai LIELAIS. Arī šamais iemācījā atbrīvoties no āķa. Tas jau bija nopietni, jo 2 bliezienus pa zobiem Lielupes breksis nepieļauj. Pulksteni bija nedaudz pāri astoņiem un nepadodoties atkal uzbaroju, bet šamie bija nogājuši nost. Pliči un asari bija vietā. Ap vieniem atkal viss pieklusa un lai rokas nenokristu no 8 m kāta pārgāju uz fīderi. Atkal bija breksis klāt. Tagad jau biju uzlicis rupjāku āķi un garāku pavadu. Pēc copes, kas atgādināja sardziņa tricināšanu ziema, izvilku pirmo ar tīkliņu uztveramo zivi. 3 stundu laikā izvilku veselus 7 brekšukus. Visi ap kilo. Tad sāka pūst un mainīties jaudīgāks vējš. Cope apsīka un vairs tā arī neatjaunojās. Upe arī apklusa un to kūla kuteri ar velcētāju laivām. Visi brekšuki bija jāpielūdz paņemt. Viens uz pinku, otrs uz slieciņu cits uz hamburgeru. Ja pafantazē, kas būtu ar motili, tad ir domāt negribās. 3 pavadas paņēma līdakas. Viena paņēma pavadu līdz pusei apmēram 30 cm attālumā sadriskājot auklu kā trosi pa smalkiem diegiem. Vārdu sakot vajag sākt rakt!
p.s. pēcpusdienā pienāca viens mušotājs un prasīja, ko es tādu izdarīju, ka man vienīgajam no tiem večiem pieķērās nopietnas zivis. Es atbildēju: Jesļi hočeš poimaķ ļešča, togda nada jevo prikarmļivaķ. Visi tikai sēž un gaida, kad uz akmeņiem nāk breksis zobus asināt. :-)(devil)(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.