vieta komentāriem

Šitais taiks neļauj normāli pastrādāt, tā vien gribās "saslimt" un pazust uz kādu pusdienu, bet es būsu stiprs un vēl rītdienu izturēšu, bet tad gan uz Pērnavas upi vimbās un salakās, pagājušajā gadā paziņas ķēra salakas pa pārdesmit kilogramiem dienā, man tik daudz nevajag, bet kādu bišķi vakariņām gan, pārējā laikā varētu pārbaudīt vai to vimbiņu tur ir tik pat daudz , varbūt pat vairāk, par panākumiem ziņošu.
 
29. 03. 2007.

  Seko jaunumiem Facebook29 comments

moritz :) moritz :) - 03-04-’07 15:21

bet…
paldies tomeer, ka ir taads NG, kurshs izteereejis milzum daudz laika, naudas un puulju, lai daudzas sarezhgjiitas lietas padariitu man un liidziigiem murmuljiem par aabeci… :D (godiigi, bez ironijas)…

moritz :) moritz :) - 03-04-’07 12:51

padoms vietaa… :D veel paaris dienas gemoroja un tad jau aizies… :)

Gatis Gatis - 03-04-’07 12:35

NG – un tātad Jūs esat tas lielais praktiķis. Atzīstu, ka esat profesionāls makšķernieks, taču ir tādi gadījumi, kad Jūsu viedoklis ir 1 pret 100!!
netaisos tev neko pierādīt, jo nepretendēju uz vienīgo patiesību, bet gan runāju par lietām ko pārzinu un ir pietiekoši daudz lietu, kuras es pārzinu ļoti labi. Gribi strīdēties un runāt lielās, paša nepārbaudītās tēzēs, dari to, bet citā vietā, kā sacīt ej spēlēties uz citu smilšu kasti

moritz :) moritz :) - 03-04-’07 10:32

NG!
visu cienju, bet irgojoties par sliidosho pludu izmantoshanu straumee, tu demonstree nelielu, neveseliigu iecikleeshanos… pirms gadiem 5 lasiiju ribolov elite vienu papas karlo rakstu par copi ar boloneezi… jamais staastiija, ka izmantojot sliidoshos pludus… parasti vaarpstinjveidiigi pludinji, tikai auklinja iet caur korpusu vai vismaz diviem stiprinaajumiem pie korpusa… elementaara geometrija – caur 2 punktiem var novilkt 1 taisni… es uzskatu, ka, lietojot sliidoshos pludinjus, iemetiens sanaaktu labaaks un taalaaks… jautaajums tikai, vai shaadus pludus pie mums var dabuut??? :)
tas tavs papa karla bija angļu vecmeistars Drennans, kurš tad nu ir viens no lielākajiem anglijas pludiņu un citu lietu ražotājiem, pie tam runa tajā rakstā, bija vesela rakstu sērija, gāja par lēnu straumīti un pludināšanu bez pieturēšanas pusūdenī ķerot raudas, sapalus un ālantus. Var būt, ka es esmu ieciklējies, bet es ķeru zivis, pie tam diezgan labi, tā vietā lai gramstītu teorētiskas drupačas iesku tev kādas pārsimts stundas pavadīt pie ūdeņiem eksperimentējot, tad sapratīsi, ka normālā straumē ar slīdošu pludiņu darīt nav ko, var kaut ko noķert, bet stacionārais pludiņš būs reizes piecas vismaz rezultatīvāks, es nerakstu neko tādu, ko pats nebūtu daudzreiz pārbaudījis, vai man ticēt vai nē jau ir jūsu zina

NG no mājas NG no mājas - 02-04-’07 21:03

Artis – domāju, ka neko daudz vis nemaini, tikai nedaudz mazāku startu uztaisi un vēlāk zivis pašas visu pateiks priekšā, ja zini vietu kur zivis uzturas, tad noteikti arī ķersies, jo aukstums var iespaidot karpu un līņu copi, bet raudas var pierunāt praktiski vienmēr.
Gatis – tu nezinu lietu patieso būtību, šajā saitā esmu reģistrētais lietotājs jau gadus četrus, pie tam ļoti labi pazīstu un bieži kontaktējos ar saita saimniekiem un uzturētājiem, šie puiši manu viedokli ‘daudzos jautājumos diezgan stipri respektē, tas gan noteikti nav fīderis. Pie tam, ja tu kaut nedaudz pazītu daļu no tiem puišiem, tad saprastu, ka lielākā daļa tur ir tikia teorētiķi un tukšu salmu kūlēji, šis saits jau sākotnēji ir tendēts uz sportu, tajā skaitā arī fīderis, ļoti bieži praktiskā makšķerēšana ir ļoti tālu no sporta.
Bobins -izklausās, ka tev ir talants sačakarēt labas lietas, iegaumē vienīgo patiesību – SENSAS un citām augsta līmeņa barībām papildus aromatizācija nav nepieciešama, tās var šķaidīt ar spraukumiem vai zemi, var jaukt dažādos maisījumos, bet papildus aromatizēt nevajag, jo tieši pārāk spilgta barība var zivis aizbaidīt.
Andžuks – Valmiera, Stacijas iela 6, tas ir 150 metrus no autoostas, vienvirziena iela, veikals ir uzkalniņā, blakus ielai.

<span class='registered'>mirtins</span> mirtins - 02-04-’07 20:35

Bobins – a kam tev tas anīss? Grūbai pašai sava smaka, tā ņem gana labi:) Es pēdējā laikā esmu mazliet vīlies anīsā. Kādreiz pie ēsmām, baltajiem, vai mīklā mazliet iepilinu, bet nu minimāli, un tādā gadījumā ja copēju tur kur veču miljons. Jo anīsam baigi asais smaceks:)

Andžuks Andžuks - 02-04-’07 17:31

Man tāds jautajums.
Kur tev Valmierā atrodas veikals?

Bobins Bobins - 02-04-’07 17:08

Funktiers ir maisīt Sensas3000 raudai+saulespuķu spraukumi aplieti ar verdošo ūdeņu+anīsu nedaudz. Kā arī grūbām druku pielikt anīsu. Vai gadījumā es nesačakarēšos savā meistarbā ar to anīsu ?

<span class='registered'>mirtins</span> mirtins - 02-04-’07 15:54

Gatis – tu nu gan esi jokupeteris:)))

Gatis Gatis - 02-04-’07 14:12

NG, iesaku Tev palasīt publikācijas saitā http://www.. matchfishing.ru jo izlasot visu iespējamo materiālu par feeder šajā saitā es sapratu, ka tas, ko Tu rakstīji attiecībā uz šo copes veidu, ir nedaudz par seklu. Tur informācija ir izsmeļošāka!

Artis Artis - 02-04-’07 10:33

Sveiks!

Par cik uz Lieldienām pareģi sola ne īpaši labvēlīgus laika apstākļus, es tā aizdomājos, ka zivīm apetīte arī būs nost. Ko iebarošanas guru varētu ieteikt uz raudām, sliktos laika apstākļos, lai piesaistītu viņu uzmanību un daudz maz noturētu uz vietas.
Iepriekšējo reizi, kad bija ciruļputenis Lieldienās, neko vairāk par ķīšiem sagrabināt nevarēju :(

Intars Intars - 02-04-’07 10:11

mirtins-nuja,taisnība Tev ir..Kad lai cilvēks makšķērē?
NG,pannu nekad pirms copes nesildu,godīgi nebraucu pēc tās zivis,man vienkārši gribas atpūsties un
izbaudīt dabu.
Tātad šai barībai ir viss ok?Saņemšos un šodien ieskriešu pie Ritas.A,cik daudz likt man tos kaņepju raušus?

mirtins mirtins - 01-04-’07 18:12

Kola… tu manus kazragus neaiztiec. Man uz tiem īpašs pasākums:)) Varu vienīgi pateikt, ka aizbraucu uz copi nesagatavojies. Ja neskaita barību, ko samaisīju jau mājās, bet pie ūdens samitrināju. Kamēr pie upes sataisīju makšķeri, reizes 20 – 30 iemetu izvilku makšķeri taustot un mērot dziļumu, tikmēr viens kolēģis uzradās:) Kad es sāku copēt, viņš pēc kādas 4. raudiņas aizgāja prom:)) nosakot, ka šodien neķeras:)) Viss jau būtu labi, bet tie kazragi ibio:) Diemžēl rauda nu ļoti maza un gribēja vairāk pink, vai motili, nevis grūbu un rezultātā kazragi:)) Bet vispār labi. Vienīgais kas mani turpmāk atturēs no copes tramvaja brauciena attālumā ir tas, ka nav kur pačurāt:))

kola kola - 31-03-’07 20:10

Ar šķidro barību es jau zavizal pagājušajā vasarā. Daru kā Tu saki. Varu vienīgi piebilst, ka copi dabūšu arī ar citu barības sastāvu. Aromatizētāji vienīgi mani mulsina, jo strādā manuprāt viss vienādi (vakar kanelis, šodien ķiploks – vienalga copē intensīvi). Lidz šim bija tā lielā problēma ar sauli, bet tā tagad ir atrisinājusies. Tagad es arī saprotu kāpēc papildus barošana nedod rezultātu, jo zivtiņa lielajā masā ir jau atgājusi no krasta pietiekoši tālu. Starta barošana strādā apm. 1,5 st., pirmā papildus bumbiņa dod vēl copes uz apm. 15-20 min. un tad jau saulīte ir klāt…
Vispār paldies, Normund, kaut kas ir jau saprasts un galvenais ir rezultāts. Jāpasūta spec brilles, jo visu laiku ņēmt nost (uzlikt ēsmu), likt atpakaļ (blenzt uz pludu), pietam tempā mani piebeidz :)))).
Nez kur Mirtins ar savien kazaragiem?

NG no mājas NG no mājas - 31-03-’07 19:29

Kola- tas ko dzirdu no tevis par barošanu liek maniem matiem sacelties stāvus, kāda škidrā barība, kāda karote, viss ir elementāri, ņemās visvienkāršākā raudu barība, liekās klāt puskilo aplaucētu saulespuķu spraukumu un puskilo sausu saulespuķu spraukumu, viss samaisās un samitrinās līdz stadijai kad var bez lieka spēka salipināt bumbu, viss, pirmais barojums bumbas piecas, cope sākās 3-5 minūšu laikā , kad copes pierimst, tad iemet mazāku bumbiņu,‘nepārcentīsies ja bumbiņu taisīsi ar vienu roku, copes atjaunojās un tā darās visu makšķerēšanas laiku.Reizi pa reizei var vienas bumbiņas vietā uzmest uzreiz 2-3 bumbiņas. Rauda ir viena no tām zivīm kas ļoti ātri pieēdas, tāpēc ielikt uzreiz visu barību nebūtu prātīgi, vajag intrigu uzturēt visu laiku, jo rauda ir arī ļoti ziņkārīga, atskrien apskatīties ko dod. Tas ir labi, ka pārliecinājies par to, ka raudas pēc saullēkta neaizpeld uz citu ezeru.
Intar- Rita sestdienās nav nekad, bet pārdevēja barības ieteica pareizās, tu runā par melasi stikla burciņās, to es ieteiktu vairāk brekšu copei, Bruda melases tirgošanā nav un laikam arī nebūs, tomēr ja satiec veikalā Ritu, tad par šo tēmu vari aprunāties. Ja tu gribi makšķerēt Gaujā patreiz, tad zemi iesaku likt tieši divas reizes vairāk kā barības, bet pannu sildīties pirms copes neliec, jo Gauja patreiz nav tā labākā upe pludiņcopei, pēc mēneša pusotra, tad jā, būs interesanti.

mirtins mirtins - 31-03-’07 18:49

Intars – a kad interesanti, lai cilvēks makšķerē?:))

Intars Intars - 31-03-’07 14:03

Biju šodien ieskrējis Jūsu veikaliņā,bet Ritas tur nebija.
Pārdevēja man ieteica paņemt Sensas lielo raudu,Bogustawa Bruda raudu(tur bija divas,paņēmu brūno)
Kaņepju raušus.Vai vēl kautko var likt,klāt?Redzēju melases burkas,nezinu vai viņas bija pārdošanā,tapēc nepainteresējos.Kuru labāk ņemt?Vai visas viņas ir vienādas?
Uz to visu barības masu,cik kg zemes man likt klāt?

kola kola - 31-03-’07 10:41

Šorīt pieliku ķiploku, cope bija laba, zivis neskaitiju, bet daudz, tikai vienalga sīkās. Tikai divas apm. 200 g., tā kā lielo krasta tuvumā vienkārši nav, būs vēlāk:) Tev kā vienmēr bija taisnība. Kad beidzās intensīvā cope, un kad vispār beidzās cope es ielīdu ūdenī, cik zābaki ļāva, un pilnīgi izstieptā rokā dabūju metrus 10 klāt. Cope turpinājās.

kola kola - 30-03-’07 21:43

Normund, sarunā ar Mirtinu Tu pieminēji, ka raudām vajag grimstošo barību (barības stabu) it īpaši stāvošā ūdenī. Tas nozīmē nepārtrauktu barošanu nelielām porcijām. Par tādu pieeju es lasu bieži, bet ir otra pieeja, ka vajag sabarot un vairāk nebaidīt zivi ar papildus barošanu. Šopavasar es pielietoju otro pieeju, viens cits copmanis, kas arī regulāri apmeklē ezeru, baro ar šķidro barību, ko met ar karoti. Mēs esam kopā bijuši pie ezera jau trīs reizes. Ar katru reizi es viņam iekabinu ar lielāku starpību, bet man cope ir intensīva neilgu laiku (apm. 1,5 st.) pēc tam pilnīgs klusums. Toties viņš velk pamazītiņam, bet visu rīta cēlienu. Intersanti,, ka jaukt metodes nevar, tad vispār neko prātīgu nevar noķert. Vispār es apzināti ar tālejošu domu baroju vienā vietā, cerībā pievilināt kādu pavasara līni vai karrūsu, kas ezerā nelielā skaitā ir, ja ne sodien tad rīt. Es skatos te nav jautājuma, tikai tādas pārdomas, piedod:)

Bobins Bobins - 30-03-’07 19:51

Upes slīdošo pludu es saucu Salmo pludiņu ar garu ķīli un sienu auklā mezgliņu štoporiņam. Vienā raidījumā rādiji vēl lai prātnieki negriež tam plukstam to garo kāju, jo savādāk tas kļūst nederīgs.
Lielās raudas sāk parādīties, tās es uzskatu 200-300g. Mans copes kolēģis miksēja uz āķa likdams balto un kukurūzas graudu un pāris dabūja.Mēģināju es ar tā, bet ļoti daudz tukšo copīšu. Acīm redzot tas kukuruzas grauds tām mazajām par lielu, kas pārsvarā knibina.Savukārt mans princips ir līdzīgs arī kā Tev labāk 100 ,bet smukas, nekā tajā pašā laikā pāris lielas.A sirds ta nemieriga, vo i prātoju…

KristapsD KristapsD - 30-03-’07 12:22

Labdien,

Piedod Normund, bet kā tev ir ar baložu mēsliem? Pāris gadus atpakaļ kaut kur lasīju, ka tos liek klāt iebarojamajai paikai upēs. Gribu mēģināt šogad Gaujā starp Tallinas šoseju un jūru. Vai tā ir vispār vērā ņemama lieta? Vai kādām gatavām barībām tos jauc klāt?

man ar baložu mēsliem ir pabēdīgi, precīzāk nekā, bet vari neiespringt, tie mēsli par kuriem ir runa nav vienkārši ar šaupeli savākti gar tirgus paviljoniem, runa ir par speciāli barotiem baložiem, kuri tad arī dod ārā speciālus mēslus, kurus vispirms kaltē, tad pirms copes atkal mērcē, smird briesmīgi, process riebīgs un tas vairs nav populārs līdzeklis zivju pievilināšanai, jo līdzīgu efektu var panākt ar visdažādākajām ķīmijām, kuras profesionālajās barībās jau ir iekšā, bet ja tev ior vēlme, tad vari pāris baložus pabarot ar kaņepēm un padarboties, tomēr es ieteiktu izmantot dzīves ērtības, tas ir gatavās baribas.

mirtins mirtins - 30-03-’07 09:39

Bobins – man vislabāk patika tā zeme – no kaimiņa dārza:DDD a ko kaimiņš, neskrein ar dakšām virsū?:DDD

Pamēģini grūbas. Reizēm ļoti labi nostrādā. Ieber termosā sauju grūbu, aplej kādu stundu pirms copes ar verdošu ūdeni un pie ūdens jau būs gatavs.
seviski tad, ja veci tur pieraduši barot ar grūbām, tad jā, jo piemēram Salacgrīvā ir mirklis, kad grūba diktē noteikumus, pat man ar visu viltīgo barošanu un jocīgo pieeju reizēm nākas kapitulēt grūbas priekšā, tā ka megini

Bobins Bobins - 30-03-’07 09:01

Nuja un tie metieni jau nav baigi tālie 5-10m , savukārt upē pa atstraumēm , bet tās arī parasti ir ne tālāk no krasta.

Bobins Bobins - 30-03-’07 08:44

Darbojos ar match kātiņu 3.9 garumā, slīdošais 4g upes pludiņš. Patreiz uzmontēju pavadu 30-40cm garu ar spogulīti. 10cm virs āķīša sina lodīte,bet pārejais svariņš virs pavadas. Darba vieta mana Lubānas kanāli, jeb Aiviekste, kur makšķerēšanas dziļums 2-3m. Patīk man tās raudeles bezgala, bet nezinu ko viņām piedāvāt uz āķa lai nav tikai man smukās, bet arī lielās.Liekās , ka baltie vien nav tā pareizā ēsma lielajām raudām, bet motilis vairs nav pieejams veikalos.Jā un baroju šīs ar melnā rauda Sensas+saulespuķu spraukumi aplieti ar verdošu ūdeni+ kukurūzas putraimi (Iecavnieka)+baltie kāpuri un zeme 1=1. Zeme gan nesijāta, bet no kaimiņa dārza : ))
kas ir upes slīdošais pludiņš, es tādu nesaprotu, jo kur ir straume, tur slīdošie pludi automātiski kļūst nederīgi, vai arī nākās makšķerēt tikai pa atstraumēm kur parasti lielā rauda neuzturas, barībā baltos likt makšķerējot raudas nav vērts, kukurūzas putraimi šajā gadījumā ir lieki, bet arī netraucē. Kāpēc tev ir pārliecība, ka tur lielā rauda patreiz stāv un tevi gaida, ja kaimiņi velk, tad ir cita runa, bet vispār izteikti lielās raudas parati dzīvo atsevišķi un arī uzvedās pavisam savādāk, reizēm lielā rauda grib izteikti vairāk gaļas, tas ir lielu kumosu no maziem gaļiniekiem, vai pat slieku, vēlāk paši raudas ķeram uz rupjmaizes mīkstumu ar ķiploku eļļu, tiekam skidrībā ar to pludu

mirtins mirtins - 30-03-’07 08:06

Laikam jau nav ne vaina:) tikai ūdens auksts. Ja tu zinātu, kur es taisos copēt, tad saprastu, ka esmu sajucis prātā. Protams, zivīm jādod tas labākais. Varbūt tiešām, ņemšu un izsijāšu tos bruda cepumus.
es pats esmu gatavs makšķerēt pat starp peldošiem sūdu klucīšiem, ja esi ļoti nogribējies makšķerēt, tad vienu brīdi iestājās stadija, ka ir vienalga kur

Vienu tizlu jautājumu vēl izdomāju:))

Kādreiz stāstīji, ka breksim stipri šķaidi barību ar zemi. Atceros tās proporcijas bija milzīgas. Man radās doma, ka raudai vajag vēl vairāk šķaidīt. Par to arī bažas, ka vai nebūs pa stipru.
viens no galvenajiem iemesliem kāpēc brekšu barību šķaidu ar zemi i tas, ka breksis pamatā barojās no grunts, tātad ar zemes palīdzību breksi var noturēt, neļaujot tam ātri visu apēst, bet piespiežot rakties, rauda savukārt ir vidusslāņu zivs, protams tā barojās arī no grunts, tomēr vairāk lasa barību kas grimst, tāpēc gatavojot raudu barību ir svarīgi šo momentu atcerēties, sevišķi jau mazkustīgā ūdenī, raudām tavā ūdenī zemei nevajadzētu būt vairāk par barību, bet gan aptuveni 1\3-1\2 no barības daudzuma

Otrs tizlais jautājums

Man mājās ir divas melases pudeles – truskawa un brasem. Kura labāk iederēsies sīkai zivij?
pec sezonas atbilstošāka būs bresem, iesaku ievērot proporcijas viena pudele melases uz 4-5 kilogramiem sausās baribas

Pašlaik štucierēju tādu miksli

Sensas Ezers+Bruda breksis – atradīšu varbūt ar ko to visu atšķaidīt, piemērm smalko saulespuķi, ja atradīšu, un to visu pamitrināšu ar melases šķīdumu, ja pateiksi kura no tām divām būtu piemērotāka.
ja vēl pareizi samitrināsi un nepārspīlēsi ar starta barojumu, tad zivis pienāks 3-5 minūšu laikā ar garantiju

NG no mājas NG no mājas - 29-03-’07 22:50

Mirtin- bļin, tev ir talants pārstegt, tikko man sāka likties, ka tu esi sācis saprast kaut ko tā tu izšauj veselu lērumu patizlu jautājumu, lai gan pats lieliski saproti, ka zivīm ir jādot tikai tas labākais un vienmēr. Match ezers jau pati par sevi nav topa barība, kut tad vēl šķaidītā veidā, un kas tad laikam pa vainu, ārā plus divdesmit grādi, ūdens silst ļoti ātri, zivis ēd, reku SALACĀ jau otro dienu arī lielās raudas ir sākušas ķerties un iet uz augšu. Izlasi pats savus jautājumus, tas skan tā, man ir sviests ledusskapī un man ļoti garšo sviestmaizes, bet es šodien ēdīšu pliku maizi tāpēc ka ārā ir pavasaris un labs laiks, var būt nedaudz pārspīlēti, bet aptuveni tā varētu pārfrāzēt tavu jautājumu. Ja galvenais iemesls tavai prātošanai ir tas ka pietrūkst barības, tad ir viens, bet citādi jāsāk domāt, ka Alda demagoģija par barošanas tēmu ir lipīga. Pats melasi lietoju visu laiku, patreiz to jau mājās ar siltu ūdeni izšķīdinu 2 litru pudelē, tas paātrina procesu, Bruda barību mēs sijājām Polijā, kad mačus pārcēla uz ūdeni kur nebija pat 100gramīgu raudiņu, citādāk iemesla nav. Kā jau rakstīju, šogad Bruda barība, tieši tāpat kā SALMO barība, ko pēc mūsu receptūras gatavo Bruds, būs nopērkama 90% veikalu visā Latvijā, ties gan melases ‘pārdošanā nebūs, viss notiks maksimums divu nedēļu laikā.
Bobin, noprecizē nedaudz makšķerēšanas apstākļus ,dziļums, metiena attālums, kuras zivis pārsvarā gribi ķert, bet jau no pirmajiem vārdiem varu secināt, ka ir jau viena kļūda, pie regulāriem iemetieniem sviniņu virtene tikai traucē, bet par to vairāk, kad uzrakstīsi ko tuvāk.

Bobins Bobins - 29-03-’07 18:12

Šodien izbrīvēju laiku copei.Ķērās raudas un breksēni lielas zivītes gan nebija , bet smukas gan : )). Tad nu radās jautājums cik gara pavada būtu jāsien pludinot, vai tam ir būtiska nozīme? Skatoties bolonēzes principu kādu lomu spēlē tie krellēs savērtie sviniņi?

Ne asakas…

<span class='registered'>mirtins</span> mirtins - 29-03-’07 15:52

Vēlreiz par barībām.

1. vai Sensas ezers “Match 3000” nav baisi stipra priekš šī laika.

2.vai ejot uz mazu zivi Bruda cepumi breksim un lielai zivij nav par rupju (es to labāk pietaupīšu jo pēdējās divas pakas palikušas. Ej nu zini kad tikšu uz Valmieru. Rita tak tagad neplāno braukt uz Rīgu, vai ne?)

3. ejot uz mazu zivi gandrīz netekošā ūdenī, melasi taču nevajag ķēzīt, bet labāk pieturēt līdz kamēr tikšu pie brekšiem?

mister2 mister2 - 29-03-’07 15:24

Ar nepacietību gaidīšu atskaiti, Normund – uz ko, ar ko tur šajā laikā tur var ķert. Jo tuvojās Lieldienas, 4 brīvas dienas, gribētos aizbraukt uz to Pērnavas upi ar nakšņošanu kādā hostelī vai lauku viesnīcā. Ja ir kādas koordinātes, dod ziņu.
Jau iepriekš – paldies.(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.