Igaunija

Piektdienas naktī atgriezos no Krievijas un sestdien pēc pusdienas abi ar Ritu aizbraucām uz Pērnavu, bet nevis uz jūru, bet gan uz upi, braucām ar domu par salakām, bet tikām uz baigo zivju dažādību, trijās stundās pa abiem bnoķērām 38 mēra vimbas(Igaunijā izmērs ir 30 cm ar asti) un vismaz tik pat zemmēra, daudz smuku pliču un nedaudz salaku, kaifs baigais, jo ko ko, bet pavilkt vimbas no 5-7 metru dziļuma ar 0.10 mm aukliņu ir kaifs.
Svētdien ap 11 atkal bijām tur pat, cope un laiks bija izmainījies uz slikto pusi, bet tomēr zivis noķert varēja, daudz zemmēra vimbiņu, tuvāk krasta ašķiem skaistas raudas, RITA uzsēdās uz salakām, atrada ar viņām kontaktu un nodrošināja mums super vakariņas.
Katrā gadījumā ja gribat vienkārši labi pacopēt, neejot entos kilometrus, bet tikai simts metrus no mašīnas, tad varu ieteikt Pērnavas upi, turpat pie Tallinas ceļa tilta, tautas gan ir daudz, bet vietas un galvenais zivju, pietiek visiem, ļoti priecē vidējais zivju izmērs un var iztikt bez smalkiem rīkiem.
Bet vispār arī pašā Pērnavas līcī vakar bija laba cope, mani paziņas igauņi saķēra labus asarus, pietam daudz, arī salakas ir tur pat kur viņas ķērām pagājušajā gadā, pretī pašai Pērnavai, pietam visi jau brauc pa ledu ar mašīnām, tā kā slinko makšķernieku laiks ir sācies, jāatzīstas, ka es arī esmu starp viņiem.
 
12. 02. 2007.

  Seko jaunumiem Facebookfourteen comments

vxz vxz - 14-02-’07 12:08

pret narod!!;-)skazite pozalusta 4to proishodit na PEIPUSE?(4to sliwno)
(blush)

jst jst - 13-02-’07 17:27

Maksim

Zonu iekārtošana šajā čempionātā nav sportistu pienākums un nevienam sportistam zonas nav jāsprauž! Kā organizātors to atrisina, par maksu vai bez maksas, ar sportistu palīdzību vai kā citādi, tas ir viņa ziņā. Neesmu dzirdējis, ka kādam sportistam tas būtu uzlikts par pienākumu pret viņa paša gribu.

Taču ja klubā aktīvi ir tikai 3-4 cilvēki un tie ir tie paši ir dalībnieki, tad gan nav tik vienkārši.

mirtins mirtins - 13-02-’07 12:10

=>Maksis… bet tev kāds liek urbt?:)) neuztraucies par NG gan jau viņš zina ko vajag darīt, ko nevajag:) Domājams ne jau pirmo dienu piedalās sacensībās:))

Maksis Maksis - 13-02-’07 11:52

=> Mirtins – Es pieņemu, ka Tev nav ne mazākā nojauta, cik lielus fiziskā un morālā spēka resusrus prasa zonu spraušana. Man nav vienalga vai to dara paši sportisti, vai kāds cilvēks no malas. Es justos labāk, ja sportisti iepriekšējā dienā uzmakšķerētu, un pēc tam vakarā mierīgi iedzerktu karstu tēju domādami par sacīkstēm, nevis nodarbinātu prātus par to, kā tās zonas ir saspraustas un vai visi organizatoriskie darbi ir pabeigti.Un ja mani tas neskartu, tad es šāda rakstura jautājumu NG neuzdotu, un nediskutētu.

mirtins mirtins - 13-02-’07 11:32

=> Maksis – a tev kāds liek to darīt? Ja NG uzskata, ka āliņģu urbšana viņam driblu nenositīs, lai tak urbj:) Domājams viņi pasi labāk zina ko dara:)) Man piemēram ir vienalga:)

Maksis Maksis - 13-02-’07 10:42

Viņi ir organizatori, bet federācijā tika apspriests un pieņemts lēmums, par sportistu atbrīvošanu no zonu spraušanas un risinājums bija šī liekā maksa no katra kluba, lai varētu nodrošināt apmaksu cilvēkiem, kuri sprauž zonas.Protams, ka sportisti var paši straust zonas, un saņemt šo samaksu, bet tā nav tā labākā nodarbe iepriekšējā dienā pirms mačiem.
atrodi cilvēkus, kas ir ar mieru uzspraust un novākt zonas, būsim tikai pateicīgi, jo ‘vismaz es uz ezeru trennēties nebraukšu, arī piektdien makšķerītes pat neņemšu līdzi, un neviens par zonu spraušanu nekādu naudu neprasīs, jo neba jau pelnīt mēs sportā esam nākuši, drīzāk gan pavisam preteji

Marchix Marchix (Email ) - 13-02-’07 10:35

Labdien. Ja iepējams, viens praktisks jautājums – kur īsti notiek uzbraukšana (uziešana) uz ledus Pērnavas salakām? Par Pērnavas upi un līča vietām viss ir skaidrs, ir dzīvots tur pa pus nedēļai un, šķiet, kopīgā mājā (pie Toļika), bet par tām salaku vietām esmu pilnīgs nezinītis. Gribu ar sīkajiem sestdien pieskriet un lieki nemaldīties.
iebraucot Pērnavā brauc līdz lielajam krustam pie Rimi, pa labi aiziet Tallinas ceļš, tu griez pa kreisi, garām visādiem hoteļiem un veikaliem līdz vienubrīd redzēsi, ka iela kļūst par vienvirziena, precīzāk tāi pa vidu sākās josla ar sētu un kokiem, tas ir pirms kaut k;āda liela hoteļa pašā jūras krastā. Nu tad pirms šīs vietas, kur iela sadalās griez pa kreisi, tur ir ceļs ar šlakbaumu, tur pat ir jābūt arī vēl vienam izbrauktam ceļam, pagājušajā gadā braucām virsū tur, man Rita šodien ir Pērnavā, taisījās no rīta copēt upē, bet vēlāk iebraukt jūrā dažas stundas paķert salakas

mirtins mirtins - 13-02-’07 10:26

=>Maksis … Katra atsevišķa posma organizēšanu uzņemas kāds noteikts klubs, kas arī nodarbojas ar ledus graušanu:)) Nākamo posmu taisa Salmo.

Maksis Maksis (Email ) - 13-02-’07 09:18

Par zonu spraušanu. Kāpēc pašiem sportistiem ir jāsprauž zonas, ja katrs klubs, pēc nolikuma, ir samaksājis ievērojamu naudas summu tieši šim nolūkam, lai sportisti netiktu nodarbināti ar zonu spraušanu pirms mačiem!?
talak jau JST dod atbildi uz šo jautājumu, varu tikai piebilst, ka arī man nav seviškas patikas veltīt pusi no dienas zonu spraušanai, biju tajā federācijas sēdē kad pieņēma šo lēmumu, tikai cik saprotu nav to cilvēku, ka snosprauž zonas, pie tam vietās kur ir zivis, Dūnītī tas ir ļoti svarīgi. Cik atceros, tad federācijas lēmumā bija paredzēts, ka viena tiesnešu brigāde atbrīvo organizatorus no šī darba,saņemot par to zināmu atlīdzību, cik saprotu, tad patreiz šī brigāde tikai veidojās, tādēļ arī zonas sprauž paši organizatori, tiesneši saņem atlīdzību tikai par tiesāšanu. Mēs SALMO komandā esam tikai pieci cilvēki, tātad pašiem arī jāsprauž, paņemsim palīgā dažus ērgļus no ASARA un spraudisim

mirtins mirtins - 13-02-’07 05:08

=> Kola. Tur vienīgais ko var darīt ir nojaukt mājas ezeru krastos, kas laiž iekšā kanalizāciju, ielaist baisi daudz plēsoņu, kas šitos kropļus izķer, kā arī pašam nemest atpakaļ šitos uzblīdušos kustoņus. Ja pareizi saprotu, arī uz ledus nebūtu labi atstāt, lai putni neizvazā un nedabū šo sērgu, lai pēc tam pieķēzītu atkal lenteņu oliņas ūdenī. Neesmu gan pārliecināts vai putniem šī sērga piemetās, bet labāk neriskēt. Domājasm galvenā nelaime ir kanalizācija.

kola kola - 12-02-’07 17:10

“Es gan tur ilgi nekavējos jo kaut kā nepatīk tie uzblīdušie tārpu maisi.” Mirtins
Es nevaru noformulēt, bet kaut kas ļoti nesportisks ir tādās zivtiņās – kā svins iestūķēts.
…un vispār, ko var lietas labā darīt? Izskatās, ka tā ssssērga iet plašumā, manā ezerelī šogad arī bija daudz raudiņas ar lenteņiem – pamatā mazās.

Zobs Zobs - 12-02-’07 14:31

Ņēma uz motili? Vai arī baltais vai kas cits speciāls tika lietots vimbu copei?
Ja nav noslēpums uz kādām mormiškām( kādām speciālām spīdīgām – vimbu vai varbūt asaru copes ) tika ķertas vimbas?
Kāds ledus? Vai tā kā gaujā netīrs un labu bori naevajdzētu riskēt sabojāt? Cik liela straume (domāts vai vajag un vai var peibarot)?
pamata uz āķa tika likti 2-3 maziņi, krāsoti gaļinieki un 3-5 motiļi, ‘vimbas man vislabāk ēda zaļu ar sarkanu, palielu, pilienu, ķēru arī uz milzonīgu banānu un uz 6mm dzeltenu seškanti, bet tas zaļļganais piliens, ap6-7 mm, bija vis labākais, pie tam mēs brīžiem ķērām ar divām salaku makšķerēm un tik un tā vimba ņēma. Ledus tīrs, paši urbjam ar MORA urbjiem, straume mērena, bet mutuļojoša, barot ar motili vajag, nākošrereiz es likšu stacionāro barotavu, igauņi, kas specializējas vairāk uz raudām un pličiem tā dara un visnotaļ veiksmīgi, bet var mierīgi staigāt un lasīt aktīvās zivis

mirtins mirtins - 12-02-’07 13:23

saki ko gribi, bet es izstaigāšu visu zonu un paskatīšos vai tu neesi kādu sauju motiļu kaut kur iebēris:)))) Iepriekšējā reizē Egons bija noslinkojis un E zonā nebija vecu caurumu ar motiļu kaisīšanas pēdām. Tas priecēja:))))

Par to punktu varētu būt… bet ej nu sazin… katrā ziņā bija interesanti… es tur var teikt izklājos, ko tikai nemēģināju… un pilnīgs čau:))) Sen jau zināju, ka nemāku copēt, bet ka tik traki… nebija ienācis prātā.

Toties E zonā kur Rita baroja, plicis stāv tik biezā slānī, ka barot nemaz nevajag. Taisni brīnums, ka visi mokās ar mazajām raudiņām pa krasta malu, un neviens neiet vecajām zonām:)) Es gan tur ilgi nekavējos jo kaut kā nepatīk tie uzblīdušie tārpu maisi.

mirtins mirtins - 12-02-’07 12:07

Vajag palīdzību. Sēžam ezerā, netālu no krasta, kur nelīdzena grunts. Vietējais kolēģis ar tādu pašu mormišku un resnāku auklu ik pa laikam izceļ smuku asari, es tikai sīkos. Vai lieta tā, ka es neurbos šim virsū bet meklēju savu zivi un neatradu, vai arī mormiškaas spēlē? Strādāja viņš pa kādiem āliņģiem septiņiem. Es viņam staigāju rinķī kā suns ap karstu putrasbļodu un nekā:))
es tomēr teiktu, ka 99 procenti vietas vaina, asari bieži vien mēdz stāvēt neizskaidrojamos punktos, pat mačos ir bijis, ka viens kadrs uzsēžās uz viena cauruma un pievelk 3-4 kg, citi nourbās kā susliki un vairāk par dažiem asarīšiem neizvelk, un tu vari ap makšķerīti rokās dejot pat sambu vai lambadu, nepalīdzēs tik un tā, jūrā un Peipusā arī ir punkti, bet visbiežāk tie ir lielāki bari, kur var strā‘dāt kompānijā, mūsu ezeros jau desmit asari ir bars

P.S. Uz Dūni brauksi trenēties?
atseviski trennēties nebraukšu, bet mēs piektdien no rīta spraudīsim zonas un ja darbi un laika apstākļi ļaus, tad kādu stundu var būt ka sanāks pacopēt, bet tas ir stiprā varbūtības formā, jo daudz darba(optional field)
(optional field)
Ieraksts nepieciešams tikai, lai šeit neparādītos automātisku komentāru sūtījumi.
Remember personal info?
Small print: All html tags except <b> and <i> will be removed from your comment. You can make links by just typing the url or mail-address.
 
© Copyright JST 2017-2020. All rights reserved.